I De Paepe kreeg rsprijs 1980 overhandigd IJGT AALST, ILIGSTE STATION N VLAANDEREN, IIMERE TSENSTALLING? MET F.F.R. NAAR PHANTASIALAND Gilles HET «C0RUM AL0STUM IMPERIALE» KRUIDT DE TOPDAG vragen muzikanten KATHOLIEKE WERKLIEDENBOND SUPERAKTIEF IN DENDERSTREEK ns Wauters zorgt voor humoristische noot voorzitter van het Verbond van Dekenijen. (KDC) bij het in ontvangst nemen van de persprijs. (KDC) Als aandenken voor de verkiezing tot figuur 1980 werd hierop aan de heer De Paepe een karikatuur overhandigd van de hand van Draeckenier en Feestkomiteevoorzitter Frans Wauters. ition van Aalst werd, niettegenstaande de erde toestand en het totaal gebrek aan eigen- akkomodatie, uitgeroepen tot het veiligste een ruime fietsenstalling, van het Vlaamse landsgedeelte. te meèr op de hoed van stationschef Galle enthousiaste medewerkers. p he Frans Wauters Deze laatste kreeg op zijn beurt de kans om in over- valst Oiljsters een lofzang te brengen op de lau reaat. Hierbij waren de lachsalvo's van de tien tallen aanwezigen niet uit de lucht. Frans Wauters wees er aldus op dat Pol De Pae pe niet weg te cijferen de bevoegde overheid was uit Aalst. Mocht hij voor het oprichten van niet bestaan hebben, dan meer gebeurde er de «Vlag van de Veilig- ia tjyoorbije jaar geen heid der Exploitatie lodelijk ongeval in 1980» plechtig werd ition en was het overhandigd, kleine ongevallen Dat Aalst te dezer gele- «duidend minder genheid mocht bogen op t aantal van twee het uitverkoren worden lia terug. Als men als veiligste station van iet dat te Aalst op Vlaanderen lag o.m. aan erkdag een slordi- het feit dat het erin slaag- 500 reizigers wor- de niet minder dan negen rwerkt is dit alles- jaar na mekaar de «ex- n prestatie te noe- oloitatievlag» in de wacht irestatie enkel mo- te slepen, door de voorbeel- Zoals in een vroegere van het nooit op raadsvergadering raads- Buweren rustend lid Willy De Turck reeds zoals trou- zijn beklag had gemaakt Burgemeester over de mensonwaardige >zad e'eer 'n z''n toe" "t°estand van de Aalster- za onderlijnde. se stationsgebouwen met stationschef waarbij hij aandrong op itijster van Gent St.- renovatiewerken met en technisch in- prioriteit voor de binnen- jndèir Wauters werd inrichting, de toegangs- 0n schef Galle met wegen naar het peron en elegatie door bur- de aanpassing aan de 'ster D'haeseleer moderne behoeften, schepen Edgard pleitte stationschef Galle 'uys, zelf een vroe- in zijn wederwoord voor MBS-personeelslid, verbetering van de akko- Pieter Couckekabi- modatie. tvanqen waar hen Hii deed een voorstel aan In de Major Glaserstraat zou een gedeelte van de spoorwegberm worden weggenomen zodat over voldoende ruimte zou kunnen worden beschikt om een stalling voor tweewielers mogelijk te maken. Dit dan ten gerieve van de talrijke pendelaars die met hun fiets of brom fiets dagelijks te Aalst met de realiteit worden gekonfronteerd. |_n zouden de kranten vol gens hem dikwijls met blanko kolommen ver schijnen, dan zouden er geen diskussies ontstaan over het één-, twee- of meerrichtingsverkeer, dan zou er geen vlaaien- wedstrijd bestaan, enz. Pol De Paepe is op alle markten thuis, vooral op de Grote Markt, aldus Frans Wauters. Zoals zijn pa en zijn «petjen» is hij iemand van betekenis en indien men later in Aalst Na het suksesrijk bezoek aan Ford Genk verleden jaar wil de F.F.R.-Vriendenkring met leden, gepen sioneerden of gewoon simpatisanten naar Phanta- sialand, tussen Köln en Bonn, het grootste amuse mentspark van Europa! Alle denkbare mogelijkheden voor ontspanning en plezier zijn er mogelijk. Zo de Berlijnse straat anno 1900, het sprookjespark, de reis met Vikingschepen, de Turkse stad, de eerste Europese komputer-apen- show. Monorail, Wildwaterbaan, Westerntrein, dol fijnenshow, minicars, filmsensatie Cinema 2000 en verder diverse shows allerhande. De «Aalsterse Gill is», een van de pronkstukken van het Aalsters Karnaval, wil zijn muzikanten korps enige uitbreiding verlenen. Graag zagen ze liefhebbers die hun rangen zouden komen vervoegen en die spelers zijn van klarinet Es, trompet, kleine en grote trom. Wie er belang in stelt gelieve kontakt op te nemen met het sekretariaat, Rony De Bruyn, Parklaan 141, bus 2 te Aalst. Of telefonisch via 053-77.52.11. LH Voor de deelnemers zijn alle attrakties gratis. U hoeft ginder niets te betalen. Vertrek te Aalst op zater dag 27 juni te 7 u stipt op de FFR-Parking. Reisweg; Aalst, autostrade E 5, Brussel, Kerpen (A 61) - afrit Bliesheim A 51. Bij de heenreis koffiestop te Barchon na ongeveer 140 km in «Le Relais». Liefst geen pick-nick mee. Naargelang de weersom standigheden zal ter plaatse, alvorens ieder een vrij te laten, het uur van de terugkomst wor den bepaald. Bij de terugreis zal twee maal worden gestopt, uitsluitend om een kon- summatie te nemen. Er zal geen dansgelegen heid zijn. Terug te Aalst op de FFR-Parking rond 23 u. Verplaatsing, fooi chauf feur en toegang Phanta- sialand (DM 9) zijn voor werkelijke leden of ge pensioneerden FFR volle dig gratis. Er zal nochtans voor de goede gang van zaken een waarborg van 500 fr moeten worden betaald bij de inschrij ving. Bedrag dat hen tij dens de reis wordt terug gegeven. Echtgeno(o)t(e) of kind(eren) betalen 250 fr. Alle anderen betalen 500 fr. In te schrijven vóór 30 mei e.k. bij de schatbe waarder J. De Moor. Ge lieve zelf te zorgen voor Duits geld, ongeveer 17,15 BF voor DM 1. In het domein zelf zijn verschillende restau rants. Voor nadere infor matie kan u zich even eens wenden tot voorzit ter Charles Accou, sekre- taris Mw Alice De Neef - Bosman of bestuursle den Achiel De Luyck, Edmond De Saeger, Je- room Meirte, Kamiel Mi- noodt, Edward Van Vae- renberg of Albert Wae- geman. Een unieke gelegenheid. KWB is steeds in het Vlaamse land de garantie geweest voor een kalender boordevol aktivitei- ten en daarvan is de Denderstreek zeker ook niet uitgesloten. Deze vereniging organiseert een hele resem dingen zowel op gebied van vor ming als vrijetijd, getuige de overvloedige keuze hieronder. VORMING: Op vrijdag 22 mei gaat er in het parochiehuis te Erembodegem een info-avond door met een zeer aktueel thema voor zovele jonge mensen «Van de school naar de dop» (20 u.) en een Lourdesavond op hetzelfde uur in zaal Pax te Erpe. Op zondag 24 mei vertrekt aan de kerk te Meerbeke een bedevaart naar O.L. Vrouw van den Oudenberg bij de Geraardsbergse «Muur» en dit te 4 uur 's ochtends. Op vrijdag 29 mei vertrekt om 20 u. te Appelter- re een bedevaart te voet naar O.L. Vrouw van de Beukenboom te Voorde. Van donderdag 28 mei tot zondag 31 mei organiseert KWB Geraardsbergen een vierdaag se reis naar het bedevaartsoord Pontmain in Frankrijk. VRIJETIJD: Op vrijdag 22 mei start te 20 u. in het Meerbeek- se jeugdhuis een kaartavond. Op zaterdag 23 en zondag 24 mei wordt er te Gijzegem een weekend gèzinsreis naar Cohem ingericht en gaat er Ie Haaltert een sport- en spelnamiddag door. REKREATIESPORT Op respektievelijk vrijdag 15, 22 mei en 5,12,19 juni worden er in Denderleeuw instituut Mater Dei, zwemlessen gegeven en dit telkens te 18 uur. Op zondag 24 mei gaat er te Erpe een gezins- sportnamiddag door en op zondag 31 mei vertrekt te Mere aan 't Mereland te 14 uur een zoek- en wandeltocht van (ong. 8 km.). Door dit alles draagt de KWB bij tot ontspanning en opvoeding van velen op een katholieke manier. (vdj) ul Vij ui w s. Qeer ruime belangstelling, waaronder deze rgemeester D'Haeseleer en Schepen van lateijkheden De Bisschop, had vrijdag jongsleden 976 al Netwerk de officiële huldiging plaats van met$ figuur van het jaar. Courteaux in 1976, Jos Ghysens in 1977, ter louquaert in 1978 en Luc Kiekens in 1979, viel neteide keuze van de Verstandhouding der Pers- srkers van Aalst en omgeving op Pol De i get) Deze keuze was geen ge heim meer sinds alle plaatselijke journalisten in hun onderscheiden persorganen ruim schoots aandacht schon ken aan de karrière en de levensloop van deze be kende Aalstenaar, die een belangrijke rol ge speeld heeft, en nog speelt, in het socio-kultu- rele leven van de stad. In zijn met «knipoogjes» doordrongen toespraak gaf de voorzitter van de plaatselijke persmede werkers, Frans Van Vol- sem, nogmaals een over zicht van de zeer gevulde loopbaan van Pol De Pae pe. Deze was reeds als jonge kerel aktief in de KSA, waar hij zich ont popte tot een goed verko per. In zijn jeugdjaren fietste hij ook gezwind op bedevaart naar Rome, waar hij de officiële klok kenluiders van het Vati- kaan ontmoette, 50 jaar na zijn grootvader. Later werd hij medestich ter van de Toneelgroep Tijl. Tijdens de Konings kwestie toonde hij zich een overtuigd Leopoldist, en had het toen herhaal delijk aan de stok met de toenmalige kommunis- ten. In het stedelijk feestkomi- tee was Pol De Paepe 17 jaar aktief, en ingevolge het ontdekken van finan ciële onregelmatigheden verzaakte hij aan verdere medewerking. Uit zijn brein spruit ook het plan voor de ontvoe ring van het Dender- mondse Ros Beiaard, maar door verklikking mislukte dit plan. Ook op commercieel ge bied was hij zeer bedrij vig. Hij was herstichter van de Dekenij Molen straat en stichter van het Verbond der Dekenijen. Ook de wet op de Han delspraktijken is van zijn hand. Frans Van Volsem wees er verder in zijn toe spraak op dat de heer De Paepe ook nog aktief ge weest is als perskorres- pondent van Het Nieuws blad en Het Volk, naast medewerker aan de Ga zet van Aalst. Hij was ook de eerste die protesteerde tegen de milieuhinder van Amy- lum. Pol De Paepe was tevens de man achter een hernieuwde St.-Maar- tensviering, en ook het idee van de Topdag ont stond in zijn brein. Daar komen nog bij de titel van het TV-programma Wikken en Wegen, de to neelbewerking van een boek van Aster Berkhof, en het Aalsters liedje van Jan De Wilde. «Pol De Paepe verkoopt ook nog koffie, maar wanneer hij daar de tijd voor heeft blijft ons een raadsel» al dus de voorzitter van de persmedewerkers. een straat naar zijn naam zou noemen dan stelde Frans Wauters voor, in analogie met de Twee Hagenstraat, een «Twee Papenstraat» uit te vin den, gezien er reeds een straat bestaat naar de naam van de grootvader van de gevierde. Volgens de spreker zal Pol De Paepe nooit een standbeeld krijgen gezien zijn strafregister, en ge zien het feit dat men in Aalst geen standbeelden wil oprichten voor «die ven en moordenaars». Wat zijn geboortedatum betreft, herinnerde Frans Wauters eraan dat Pol De Paepe geboren was op 11 november 1929, zijnde «9 maanden na de eerste karnavalstoet». Naar de voorzitter van het feestkomitee ook ont dekt had, was Pol De Pae pe geboren onder het sterrebeeld van de skor- pioen, waardoor hij meer steken boven dan onder water gaf. Dit bleek één van de beste horoskopen te zijn: een grote per soonlijkheid, leidersta lent, wilskracht. In de kop van Pol De Paepe zag de spreker het evenbeeld van de «Homo Sapiens Sapiens» zijnde een nor male mens. Hij noemde de heer De Paepe verder «één van de verlichte bol len van de Molenstraat», en zonder hem zou het in de gemeenteraad niet steeds zulke straffe koffie geweest zijn. Wachten naar een frisse pint. (KDC) Kon het «Corum Alostum Imperiale» met de Top dag 's voormiddags, we gens de marktaktiviteiten niet optreden, in de na middag en uiteraard ook in de latere avond haalde het zijn schade aanzien lijk in. In oktober verleden jaar werd reeds in «'t Land van Aalst», in het «Hol van de Draak», café- chantant gehouden. Met sukses uiteraard. Nu met de Topdag werd dit experiment door het «Corum» met glans her haald. Op een klein podium bij de ingang van «het Hol» traden vanaf 15 u. leden van het Corum op met een bloemlezing uit hun rijkgevuld pittoresk re pertorium waarbij Daniël Jacobus, Frans Wauters, Herman Louies, William Boulembercq en M. Eeckhout aan hun trek ken kwamen, aan het slagwerk geassisteerd door Petrus De Gols. Met o.m. «'t Infirmiëre- ken» en tal van andere aangepaste liederen in het Oiljsters oogstten ze bij de talrijke luisteraars danig veel bijval. Ook echter visueel brachten ze een en ander zodat het tot een totaal-spektakel op zijn Oiljsters evo lueerde. Alleszins een attraktie te meer voor de Topdag, een attraktie die bij gelijk aardige gelegenheden zeker moet kunnen her haald worden. LH Volgens hem loopt door al de aktiviteiten van de gevierde een draad van grote kombaktiviteit. Wat de heer De Paepe begint, brengt hij ten koste van wat dan ook tot een goed einde. De tijd geeft hem daarbij meestal gelijk in zijn ideeën en standpun ten. Niets menselijks is hem vreemd, zelfs niet een tikkeltje ijdelheid, al dus Frans Van Volsem, en dit omdat Po! De Pae pe verklaarde erg gevleid te zijn door zijn aandui ding als figuur van het jaar. Frans Wauters besloot zijn zeer spirituele toe spraak, die permanent doordrongen was met de gekende Aalsterse hu mor, met een paraphrase op een gekend gedicht van Alice Nahon: «'t Is goed in eigen schof te kijken, nog even voor het slapen gaan, om dan te zien, of ik goei kommerce heb gedaan...» Traditioneel werd de avond besloten met een toost op de laureaat, waarbij zowel de journa listen als de genodigden de viering nog druk kom- £afé chantant met Corum Alostum Imperiale. (KDC) mentarieerden.

De Voorpost | 1981 | | pagina 5