TOPDAG DEFINITIEF INGEBURGERD! Ondanks kil weer... Jlf 't doeltreffend middel om zichzelf te presenteren. «Hier zijn wij!» zegden de mensen van de akademie en iedereen begroette hen met geestdrift en on geveinsde bewondering. Bij de beesten af Stemden de tentjes van de Aalsterse kunstschool ons gelukkig, enkele an dere initiatieven wekten onze wrevel. Het speen varkentje, dat slapend op een nieuwe eigenaar wachtte, die zijn te moede zijn geweest. Wat doen mensen al die zachtmoedige dieren toch aan? Waarom laat men die lieve olifanten gewoon niet waar ze thuishoren? Moeten kin deren zonodig een ritje maken op hun rug? Een gestandardiseerde krantengroep bracht niet alleen een cirkusprog- ramma, zij presenteerd een ook een dubbele bus en een waarzegster. De Aalsterse politiekers stel den echter geen prijs op terkoh urant verlec Irsus re-sor mde t tinbou land genie Énd- e Een niet-gemotoriseerde old-timer. (KDC) Eén van de vele stalletjes Vervolg van pag. 1 likkebaardend naar de De burgemeester, als ras- produkten van Aalsterse echt politieker bijzonder huisvlijt en mochten ver- behendig in het spelen volgens voor anderhalf van populaire spelletjes uurtje huiswaarts om het gooide moeiteloos een resultaat van de kook- muntstukje in het ruste- kunst van hun eigen loos ronddobberend moeder de vrouw te gaan schaaltje en oogstte ap- proeven, plaus. Onze burgervader Wij bleven in het centrum voelde zich kennelijk in en genoten in «'t Land- zijn nopjes en tóog wel- huis» van de speelse re- gezind in de richting van petitie van het onnavolg- de Vlaanderenstraat en bare Corum Alostum Im- de Gentsestraat, waar hij periale, dat op de tonen door dekenijvoorzitter Al- van Bob Scholte's old-ti- bert Schollaert en sekre- mers ijverig meeneurie- taris Pieters hartelijk de, tot voldoening van werd verwelkomd. het oudere publiek. Daarna stapte het gezel- «'k Ben naar Parijs ge- schap opnieuw in de rich- weest» en «'k Heb een ting van het stadhuis, huisje met een tuintje» vergezeld van een sappig vielen fel in de smaak van voorjaarsbuitje, dat de het alsmaar aangroeien- netjes uitgedoste pakjes de publiek. Doch vooral van de heren rijkelijk met Sprookje is uit, het hemelvocht besproeide. had zo mooi kunnen zijn» Wij hadden intussen wij- was heel toepasselijk op selijk onderkomen ge- het gure weer buiten, zocht in het Aalsters par- Daartegenover kon je het lement, waar de dames rneer optimistische van de ekonomische «Breng eens een zonne dienst met een opgewek- tje onder de mensen, een te glimlach de baklustige blij gezicht te zien, doet Aalstenaars opwachtten, altijd goed...» plaatsen, Zij mochten hoofdzakelijk aen boodschap waar de huisvrouwen begroeten, mensen tegenwoordig enkele mannen en één nood aan hebben en enkele jongeman, die on- waar het spirituele Co- verschrokken zijn recept rum doeltreffend op in- inleverde. speelde, om het met een modieuze uitdrukking te «Het had zo mooi kun- zeggen, wen zijn...» Het zonnetje komt er niet grondig en vakkundig door de reinigingsdienst opgeruimd en in de aar zelende schaduw van de belforttoren komen de tentjes van de Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten postvatten. Directeur Robert Van Gij- segem maakt er met zijn keurtroepen iets bijzon der attraktiefs van. De Groendienst brengt in een bloementapijt het embleem van de Akade mie tot leven. Actie Groene Straten: uitdelen van potaarde. (KDC) Kindertheater: veel interesse vanwege de jongsten. (KI Irste 60 v< brs in fcr Vai lienst öening B ond ■om in [bij te krvalic [worde in de: luit de Bevers Breugheliaanse kermis in de brandweerkazerne (KDC) Kindercircus op de Hopmarkt. (KDC) f lever i perii belar ikom 9 ble< dat Alte Kamerat interi lucht inblies eande Buick's, Wolseley' 'en vi cedes' en de dend voor Poll's met nostal1 P'a* tonen begeleidde.,l9..^ De derde Aalsters eeds dag was niet allet D0S schitterend comm lercer hoogtepunt, maar 10% I een teruggrijpen elijk) een onherroepelijk,ma£ bije tijd... Temn De tekenwedstrijd in het Sint-Jorisstraatje. (KDC) hun vlijmscherpe spot- navaleske verkleedpar- lust. Het dérp van Deire- tijen, monne blijft hét onder- De Aalsterse geestigheid werp van hun onverbid- is bijlange niet dood. delijke spotternij, doch Maar misschien heeft de ook de «keininklèke pot» spitse ajuinenmentaliteit en «De Vraa» (bloi dat 't wel een zetje nodig om Joor van de Vraa verboi het speelse kopje weer es!) blijven populaire on- boven water te steken, derwerpen. De Topdag werd in de Aalst is een toffe stad. sfeer van de good old Humor blijft er hoogtij days besloten door de vieren, zelfs zonder kar- «Good Old Jazz Band», De Grote Markt zag er extra groen uit. (KDC) Rond het middaguur alleen figuurlijk, ze breekt hadden 48 vlaaienbak- ook letterlijk door de teers hun kulinaire inzen- wolken, ding aan het keurend oog en de smaak van de jury Aalsterse Kunstakade- overgelaten. m'e demonstreert De vergenoegd snuiven- De resten van de zater- de personaliteiten keken dagse markt worden Het initiatief van de Aal sterse kunstenaars-in- spe is overigens één van de hoogtepunten van de dag. Zélf naar de mensen toe komen is een eigentijds motto en een bijzonder Wie zegt dat zo een old-timer niet praktisch ingericht is? (KDC) het voorspellen van hun toekomst en keken liever naar de demonstratie van zelfverdediging, die door judoka Frangois Semay en zijn jonge adepten met veel schwung werd gepresenteerd. juist gewicht moest ra den en de zielig wiegen de olifanten, die als at- traktiepool moesten die nen voor het kindercirkus op de Hopmarkt, waren niet van aard om ons gunstig te stemmen ten opzichte van het mense lijk ras, dat zich ver boven alles verheven waant, doch vaak blijk geeft van barbaarsheid ten opzich te van alle andere leven de wezens. Wie de trieste olifantenkoppen in een ononderbroken ritme heen en weer zag zwaai en op de tonen van de goedkope kermismuziek, zal het ongetwijfeld droef Humor viert hoogtij Een programma dat het steeds weer blijft doen, is het fantastisch reperto rium van het Corum Alostum Imperiale. Met een aangepast retro- kapsel brachten zij liedjes uit vroegere tijden, doch ook de jongste aktualiteit vormde het mikpunt van De carrosserie blijkt nog in goede staat te zijn. (KDC) Prullenmarkt op de binnenkoer van de Brandweerkazerne. (KDC)

De Voorpost | 1981 | | pagina 6