4 IEESTERKOK HUL DE SUTTER IPROMOVEERD TOT Ü/IAITRE-SOMMELIER» ^werkstelling van mindervaliden eeft ook onder krisis te lijden VIJFENTWINTIG JAAR HRIT0 TE AALST .0. hield interessante voorlichtingsavond CMBV Mijlbeek zooi, «de Suprème van sen via de zee naar ons Griet met kleine groen- toe. Transport van Bour- ten», het «Sorbet met gogne te land stelde heel Marc van Gewürztrami- wat meer problemen, ner», dit alles met spe- vooral dan qua bewaar- ciaal aangepaste wijn- baarheid tijdens het kaart. transport. Met de verbe- Zijn de «Salons» eigenlijk tering en versnelling van meer speciaal gericht op vervoer en technische banketten, om de zaak middelen werd in ruime leefbaar te houden werd mate overgeschakeld restauratie op de werkda- naar de Bourgognewij- gen ingeschakeld. Paul nen. Door het enorme De Sutter volgde in diver- aanbod van zowel Bor- se centra stages in ver- deaux als Bourgogne band met wijnkennis, kwamen nevenstreken een aangenaam interieur Aan het Instituut te leper minder aan bod. Nu is van een delicieus menu. had hij een paar profes- het de taak ook wijnen uit soren met internationale dergelijke streken, die standing. Beroemde oe- vaak even goed zijn en nologen als Harold Follet, bovendien nog betaal- internationale bekend- baar voor de modale heid die in het eigen land mens, aan te wijzen en liefst tweemaal als eerste aan te prijzen. De Belg is sommelier werd gelau werd er»de al even des kundige Schotte. Ook in de streek van Bor deaux was De Sutter op middags eetgelegenheid biedt. Uiteraard ook 's avonds maar dan wel op afspraak. De weekends zijn ingenomen door kommunie-, huwelijks-, jubileum- en andere feesten. In het zeer ruime restau rant, aanleunend tegen een typisch rotsmassief en uitkijkend via weidse ramen op een grasplein met eeuwenoude bo men, beuk en linde, ge nieten we bij kaarslicht in Visspecialist Paul De Sut- terkok Paul De Sutter, de uitbater van Salons Nationaal Instituut voor ter liet «Waterzooi van urant «Astoria» in de Aaisterse Stationsstraat, Hotelbedrijven te Wem- St.-Jakobsoesters met verleden week, na het volgen van een tweejari- mei op de Heysel waar hij pastis» serveren. Een irsus en het slagen in een aantal proeven, een zeer gewaardeerd friandise waarbij tal van re-sommelier des Vins de France». Een be- medewerker was van di- «coquilles St.-Jacques» inde titel erkend door het Ministerie van Land- rektrice Jw Van den slechts een flauwe weer- linbouw van onze zuiderburen die ook in ons Eynde. schijn bieden. Als hoofd- lland waardevol blijkt te zijn en de bescher- In 1977 wilde hij echter schotel dan «Kalkoenfi- geniet van Sopexa, de Dienst voor promotie op eigen vleugelen vlie- Iets met groene peper end- en tuinbouwprodukten. gen en zijn theoretische saus» gegarnierd met kennis aan de werkelijk- heerlijke frietjes, het alles Hitel die U zomaar De Sutter genoot zijn ge- heid toetsen. overgoten met i de schoot wordt specialiseerde opleiding )n het vroegere notariaat ;Pen- aan. bet hoofdstedelijk van de famj|je Breckpot Sutter die als eni- Ceria-lnstituut aangevuld jn de stationsstraat, het onze regio deze door diverse stages in geboortehuis van de hui- ptie kreeg, is een binnen- en buitenland. djge notaris en raadslid }nd Aalstenaar. Ge- Hij bekwaamde zich ver- pjerre Breckpot en nog 1 te Erembodegem der in een groot Aalsters eigendom van die fami- jhij trouwens reeds bedrijf in de branche |j6( kreëerde hij de «Sa- dat iedereen zich aan een Horeca-sektor «kollektieve keuken» en |Qns Astoria», een groene zeer abordabele prijs kan gen, de klant deskundig - de familie volgde aan het Aalsters oase midden het centrum permiteren. Een gedeelte adviseren in zijn keuze. immers vaak een «etiket- drinker» die zich beperkt tot dat waarvan hij «ze ker» is. Taak van de som melier is hierbij de wijn aangepaste wijn men is niet voor niets meester-wijnschenker voorafgegaan door een aromatische apero en be sloten met een geurige stage en dit bij de Franse n'®t te laten funktioneren oenologen Bourdeaudieu a's een snobistisch en prof. Goubert. Is het doen van tal van «wijnproeversgilden» eerder kommercieel, Paul De Sutter wil de wijn in alle facetten en in zijn mokka. Een mini-festijn volledige komplexiteit korter bij de klant bren- kitschartikel of een statu- selement doch de liefde van de klant voor de wijn aan te kweken door hem de wijn te helpen volgen van zijn geboorte via zijn «groei» tot de eindelijke konsumptie. De klant daarbij eveneens initië- De gelauwerde kok in één van zijn salons. (KDC) drie decennia ak- VTI, het Vrij Technisch In- van de stad en jn de on_ traiteur, van moe- stituut, de D-kursus, een middellijke nabijheid van zoon dan is hij kursus die het hem zou station. Een zaai voor 1977 de stichter en mogelijk maken de eigen feestelijkheden waar ser- heid van een sommelier een klasserestaurant van de Salons kennis en opgedane er- Ba en verblijft na zijn varing aan anderen mede "ak te Moorsel in de te delen als lesgever. Hij Land van Aalst- werd dan ook van 1970 tot 1977 leraar aan het /iceklub «Kiwanis» haar tenten opsloeg en er maandelijks twee verga deringen houdt en die verder elke werkdag 's (KI dagavond 11 mei hield het Aalsters Sociaal Overleg, één in Oost-Vlaanderen be- rijwel alle sociale diensten van de streek groepeert, staat, met name te Gent. Zoveelste informatieavond. Als thema had het ASO Vanaf 18 jaar wordt er een jal voor de «Tewerkstelling van Mindervaliden» geko- loon uitbetaald, alsook even- en rekening houdend met de specificiteit van het tueel een tussenkomst in de 'werp mag de belangstelling voor deze info-avond vrij verplaatsings- en verblijfs- igd genoemd worden. kosten, jns persoonlijk wel enigszins negatief overkwam, was Als tewerkstellingsmogelijk- lot aantal sprekers dat uitgenodigd werd, waardoor heden werden voorzien het- g van bepaalde inleiders elkaar overlapte, en waar- zij de inschrijving in de RVA, tiet bijna 10 uur was vooraleer men aan de eigenlijke hetzij de plaatsing in een In zijn kliënteel onder scheidt De Sutter de man die komt eten om zich te ren in de geografische voeden. Daarvoor heeft streek waaruit de wijn hij de steeds smakelijke komt. en kopieuze dagschotel Qua schotels tracht De aan 200 fr., dienst en Sutter steeds de perfektie BTW inbegrepen. Ook za te benaderen en dit in kenlieden die in een mi- volkomen eerlijkheid, numum van tijd gastro- «Klassiekers» als bief- nomisch willen tafelen stuk-friet vermijdt hij lie- komen er zeker aan hun ver. Eerder spitst hij zich trekken, toe op eigen kreaties met Wel stelt de Horeca-sek- 'nochtans instandhouden tor momenteel nogal wat van wat door de ervaring problemen, ledereen kan als kwalitatief deugdelijk immers een restaurant werd onderkend. Vet, dat beginnen. Een vesti- geen enkele voedende gingsprocedure bestaat waarde heeft, tracht De hiervoor gewoon niet. Sutter zoveel mogelijk te Het volhouden is echter vermijden. Zo in zijn an other question. Sa- basisprodukten als in de men met de bouw is de bereidingswijze. Het vet horecasector dan ook het uit het vlees zelf wil hij bijzonderste slachtoffer festival. Smakelijk dan ook nog liefst verwij- van de ekonomische re- het stelling maar wel bezigheid, deren. cessie en volgt een auto- trouwens van het «Gas- Zo gezien is de aanwezig- tronomisch Visfestival» dat einde vorige maand de Salons deed vollopen een must, een noodzaak, met volgend menu: Van oudsher was de Belg «Mousseline van zalm een Bordeauxdrinker, met fijne kruiden», «La Bordeauxwijnen kwamen soupe Paul Bocuse», de immers door bemidde- eerder genoemde Water- ling meestal van Engel- •ie met de aanwezigen kon beginnen. Rijksfonds. Ook voor de min ste spreker, die door der dan 18-jarigen bestaat >0 voorzitter de heer een speciaal leerkontrakt. In- irs ingeleid werd was dien het loon hier een be- Van Rechem van de paald plafond overschrijdt, lienst voor Arbeids- heeft de leerjongen wel pening. Deze behandel- geen recht meer op kinder- t onderscheiden tege- bijslag. Vervolgens is er een komingen vanwege de tegemoetkoming voorzien in bi) tewerkstelling van de kosten voor aanpassing rvaliden. Volgens van de arbeidspost voor ar- vorden de mindervali- beidskledij, gereedschap, deze periode nogal enz. lit de selektie van de Volgens de Kollektieve Ar- evers geweerd, omdat beidsovereenkomst nr. 26 plaats van 3 en 4 februari 1977 kan ook een tussenkomst voorzien worden die gedra- openbare dienst, hetzij in een beschermde werkplaats. Hierbij voorziet de wet een tussenkomst in aanpas- singskosten, en een tussen komst in loon en sociale las ten, weliswaar grotendeels beperkt tot 1 jaar. Ook indien het rendement onvoldoende is kan het Rijksfonds of de RVA tussenkomen in het loon. De tewerkstelling in openba re besturen wordt gereali seerd via tussenkomst van het Vast Wervingssekreta- riaat. In het verleden werden aldus 1200 betrekkingen voorzien voor Mindervali den, maar deze blijken reeds allen volzet te zijn. Om deze reden wordt een aanpassing voorzien tot 1800 betrekkin gen, wat betekent dat er 600 betrekkingen zouden bij ge- kreeërd worden, enkel en al leen voor mindervaliden. Tot slot deelde de spreker nog mede dat voor een te werkstelling in een beschu- tende werkplaats een ver plichte inschrijving in het Rijksfonds voor Reklasse- ring vereisd is. Beschuttende Werkplaats De direkteur van de Aalster- erac intering en wetgeving dienst is natuurlijk de te- se Beschuttende werkplaats van een normale ar- :racht te kunnen ver- de eerste Bbele en werkwillige» skrachten willen, sns blijken de meeste gen wordt hetzij door de rvaliden een welbe- RVA hetzij door het Rijks taak met de volle fonds voor Reklassering van Mindervaliden. Hier wordt een percentage van het loon vermits de handikap betaalt, waarbij de tussen- s het vervullen van die komst jaarlijks kan her nieuwd worden. Dit percen tage van tussenkomst wordt liden blijkt vaak ook vastgesteld door de sociale te liggen dan bij ande- inspektie. En tenslotte kan de De heer Van Rechem wees lever gedurende een er verder op dat de RVA ook periode genieten van onderzoekt welke de ar- belangrijke financiële beidsmogelijkheden zijn van •komst. Uit de uiteen- de werkzoekende. De bedoe- bleek wel dat de re- ling van deze openbare pen plaatsen wordt door Rijksfonds tal van tussen- In tegenstelling met de vori- komsten voorzien, zoals de- ge voorzieningen, die in feite ze voor de oprichting en de grotendeels afhangen van voor de periode welke zij in uitrusting (60%), deze voor het Ministerie van Arbeid en het centrum doorbrengen, onderhoud, verwarming en Tewerkstelling, zijn deze Deze tussenkomst bedraagt verlichting, een tussenkomst centra afhankelijk van het op dit ogenblik 124 fr. per in de loonkosten en de so- Ministerie van Volksgezond- dag, maar deze tussenkomst ciale lasten, en de toelage heid. is niet zo hoog als men reke- wegens ekonomische reces- Volgens de geldende nor- ning houdt met het feit dat sie. Wat het loon betreft men moet een dagverblijf de meeste mindervaliden wordt een tussenkomst open zijn van 8 uur 's mor- een bijzondere tegemoetko- voorzien van 65% in het bru- gens tot 18 uur 's avond. De ming genieten van 100% toloon, en dit volgens kate- volwassen gehandikapten zijnde ongeveer 18.000 fr. gorieën. Supplementair is die er opgevangen worden, per maand 2.000 fr. kin een tussenkomst voorzien in worden opgehaald door een derbijslag, de loonkosten van het kader- bus, en dit volgens een be- De heer Brejou, medewerker personeel en dit op basis paalde route. aan het dagcentrum van het aantal tewerkgestel- Het «bezighouden» van de Schoonderhage te St. Lie- de mindervaliden. gehandikapten gebeurt vol- vens-Esse legde op zijn De tussenkomst die voorzien gens een vast stramien en beurt het ontstaan en het is wegens «ekonomische re- onder begeleiding van des- doel van dit nieuwe initiatief cessie» bestaat sinds 1 april kundigen. De mindervaliden ujt. Hij wees erop dat het bepalen zelf wat zij willen aksent in Schoonderhage doen, maar dit gebeurt vooral gelegd werd op het steeds onder leiding. Hun rustige eenvoudige leven in bezigheid kan bestaan uit en rond een boerderij. De handwerken, knutselen, enz. mindervaliden, die in het In Levensvreugde te Aalst huis verblijven houden zich zijn aldus 20 personeelsle- aldus bezig met het kweken matische selektie waarbij alleen wat kwalitatief deugdelijk en financieel haalbaar zal overleven. Paul De Sutter, die bij de proeven die hem tot maïtre-sommelier brach ten, wijnen moest her kennen en geografisch si tueren, wil op de hoogte blijven in zijn vak. Hij maakt dan ook regelma tig «inspektietochten», vooral dan in Frankrijk, het gastronomisch land bij uitstek. Verschijnende vakliteratuur ontsnapt evenmin aan zijn belang stelling. Na het visfestival wil hij in het najaar het geweer van schouder veranderen en ieders aandacht opeisen voor een veelbelovend wild- LH woners waarvan 11 jongens en 3 meisjes, waarbij de ini tiatiefnemers een groepsle ven trachten te kreeëren. Ook wordt de nadruk gelegd op het aanleren van sociale vaardigheden. Principieel werd Schoonderhage goed gekeurd voor de opvang van 30 mensen, zodat er verder gewerkt wordt aan de akko- modatie en de uitbouw van het tehuis. Psychiatrisch Ziekenhuis Laatste spreker in de toch wel lange rij, was de heer assistentie. Aan de hand van een revalidatieplan worden enkele therapieën vastge steld. Een pluspunt bij deze vorm van «tewerkstelling» is het feit dat de patiënten hun inkomen blijven behouden. In Lede wordt ook waar mo gelijk werk verschaft aan thuisblijvende mindervali den, die zich niet kunnen verplaatsen. Hierbij wordt wel een vergoeding toege kend in fynktie van de gele verde prestaties. Alles bij elkaar zorgde het Aalsters sociaal overleg met Vinck, administratief-direk- deze informatieavond ieke taak verhindert, trkwilligheid bij min- m deze tussenkomst te werkstelling van mindervali- len vrij ingewikkeld is. den maksimaal te realiseren, voorziet de RVA in de en hierbij zijn de wettelijk >sta P'fats een tegemoet- voorziene tegemoetkomin- g bij tewerkstelling gen natuurlijk de sterkste nindervalide personen troeven. Om te bewijzen dat een zekere tijd deze doelstelling niet steeds zijn. Naargelang gerealiseerd wordt, maakte de spreker melding van een ,d„e" tars eeds alle jQs mn1 ercentage van handi- aar 10% lichamelijk of 20% aktie die een tweetal jaren Blijk) is er gedurende geleden bij de werkgevers in of zoals hij het zelf noemde de «Werkplaats voor aange paste arbeid», de heer J. Van Neck, was de volgende spre ker. Hij herinnerde eraan dat men om in dergelijke onder neming te kunnen werken als werknemer, men mini mum 30% fysisch of 20% psychisch diende gehandi- kapt te zijn. In feite is een elijk 'maanden een degres- het Aaisterse gevoerd werd. beschuttende werkplaats tussenkomst voorzien Op 700 800 brieven die end van 8.803 fr. per verstuurd werden, waren er tot 2.201 fr. per toen slechts drie positieve Voor werkloze min- antwoorden teruggekomen. De heer Van Rechem was dan ook van mening dat de lide arbeiders die ou- jn dan 55 jaar of be- een gewoon bedrijf met een lager werktempo. Het ver schil met een gewone werk plaats was volgens de heer Van Neck eveneens dat het werk bij de man gebracht 1975. Het betreft hier een supplementaire steun van 5% op de brutouurlonen. Ook krijgen de beschuttende werkplaatsen op dit ogenblik een toelage voor het zoeken naar nieuwe markten. Het gaat hier voornamelijk om subsidies voor het voeren van publiciteit. Nationaal vinden zowat 80% mentaal gehandikapten werk in een beschuttende werkplaats. De heer Van Heek deelde in dit verband mede dat er in Aalst eind 1980 105 minder validen tewerkgesteld waren waarvan 6 tot de medische klasse A behoren, 3 tot de medische klasse B en 96 tot de medische klasse C (zijnde mentaal gehandikapten). Het publiek vernam vervol gens dat het loon in de be schuttende werkplaatsen va rieert tussen 70 fr. en 141 fr. per uur naargelang de kate- gorie. Zoals in vele andere werk plaatsen bestaat de voor naamste aktiviteit te Aalst als toeleveringsbedrijf in on deraanneming, wat natuur lijk een voortdurende aan passing aan de industriële vraag verondersteld. Tot slot van zijn interessante uiteen zetting deelde de heer Van Neck een aantal eisen mede teur van het Psychiatrisch Ziekenhuis te Lede. Hij wees erop dat er in zijn instelling reeds een beperkte tewerk stelling was bij het perso- een interessante uiteenzet ting over een materie, waar het grote publiek heel wei nig over weet, en welke in dit internationaal jaar voor neel zelf, met name 5 min- de gehandikapten nochtans den specifiek verbonden aan van groenten en fruit, met dervaliden op een totaal van 250 personeelsleden Vervolgens hield de spreker belangstelling ver- ieders dient. Misschien vindt het ASO het dagcentrum. In tegenstelling met vb. een beschuttende werkplaats krijgen de mindervaliden hier geen vergoeding. Zij moeten integendeel betalen het bakken van brood, het weven van manden enz. De bedoeling is de gehandikap ten een nieuwe thuis te ver strekken. Op dit ogenblik zijn er te St.Lievens-Esse 14 be- een pleidooi voor partiële ooit nog de mogelijkheid om hospitalisatie of daghospita- de onderwerpen, die door lisatie, waarbij de gehandi- de verschillende sprekers kapte het kontakt met de fa- behandeld werden, uit te milie niet verliest maar toch diepen in een aparte infor- overdag kan genieten van matieavond. medische en therapeutische VEHE Aan demokratische prij zen kan worden gegeten van 12 tot 14 u. en van 17 tot 20 u. in de HRITO- feestzaal. 's Avonds, te 19 u. is er kabaret in de turnzaal van het HRITO, Welvaart straat 70-Boudewijnlaan, met optreden van leerlin gen van het HRITO, o.l.v. Mw. Brigitte Michiels, lerares. LH en die ouder zijn dan krisis zich op dit ogenblik wordt, i.p.v. de man bij hel ook bij de tewerkstelling van mindervaliden laat gevoe- 249 fr. per maand kan len. Vooral voor hen is het flen. Om deze tussen- moeilijk om werk te vinden, bekomen moet Rjjksfonds De heer J. Van Richt, verant- bij het Rijks fonds voor Reklassering van Mindervaliden afdeling Oost-Vlaanderen wees van ,en om 'n Prlvé ,e "erken, zijn kant op de 5 vormen van beroepsopleiding die wette lijk voor mindervaliden voorzien zijn. Hiertoe beho- ren de bijzondere leerover- tmaai' van 12.197 minderva- •ersonen die door haar eenkomst, de leerovereen- liden. Volgens gegevens die 'zijn. komst afgesloten met een hij bezat zouden er op dit ilgens is er in de wetge- 'eersekretariaat de beroeps- ogenblik in Vlaanderen 62 een bijzondere opleiding voor minder dan werkplaatsen bestaan met "ereenkomst voorzien 18-jarigen, deze voorzien in een totaal van 7.398 minder- een centrum van de RVA en validen en 753 validen. Oost deze vgorzien in een gespe- Vlaanderen telt aldus 17 cialiseerd centrum voor be- werkplaatsen, bovenvermelde roepsopleiding waarvan er Voor Beschuttende Werk- r is er een tegemoetko- in het loon voorzien zich wenden tot de tgionale Tewerkstel- woordelijKfl mst van de RVA. De ,„nri. van deze dienst be duur van de tkoming. iet Rijksfonds voor So- iklassering van Min- liden (RFSRMV) voor- en tegemoetkoming in 'en en de sociale lasten werk. Dergelijke werkplaat sen moeten zich dan ook voortdurend aanpassen aan de wijzigende vereisten van de industrie. Een probleem is tevens dat de beste ar beidskrachten, wanneer zij de mogelijkheid hebben, steeds de werkplaats verla- In 1964 bestonden er 36 werkplaatsen in België met 751 mindervaliden, in 1979 waren er reeds 144 met een meer dan 18-jarigen, Jij bijna de totaliteit het loon betaald wordt het Het HRITO, het Hoger Rijksinstituut voor Technisch Johan De Schutter, van Onderwijs, werkte ter gelegenheid van zijn 25-jarig Speedy Modelbouwklub bestaan, een gestoffeerd en gediversifieerd pro- en verder boeken- en gramma uit waarbij zowat iedereen aan zijn trekken stripverhalenbeurs. komt. Na de Wandelzoektocht verleden zaterdag Infostands omtrent biolo- georganiseerd door het Humanistisch Vrijzinnig Vor- 9'sch tuinieren, de Aal- mingswerk volgen twee welgevulde dagen op vrij- sterse Rode Kruisafde- dag 22 en zaterdag 23 mei. '«ng, zweefvliegen door Aero Klub Aalst met di- Akademische zitting gloednieuwe rijkssport- daktisch materiaal. Op vrijdag 22 mei te 14 u. hal officieel ingehuldigd Verder demonstraties en in de Feestzaal van het door Minister van Natio- exposities door bekende HRITO, Welvaartstraat 70 nale Opvoeding Willy Ca- firma's en reuzetombola te Aalst, akademische zit- lewaert in bijzijn van Mi- met een winnende prijs die opgesteld werden door ting met als thema «Vei- nister van het Vlaamse voor ieder lot. verantwoordelijken van be- |jgheid in onderwijs en Gewest Mare Galle. schuttende werkplaatsen. |ndustrje». Verder is er een optreden ;rn,ï Direkteur NWA Quel van de Stedelijke dat men orientatiecentra a i wenst, dat oek opleiding spreekt over «De opvoed- Turnkring van Aalst en binnen de werkplaatsen zelf kundige rol van het tech- wordt van de jubileum- moet voorzien worden, dat nisch onderwijs in de uitgave «25 jaar HRITO men via de tewerkstelling strijd tegen arbeidsonge- Aalst» aan beide minis- w moet komen tot reklassering vallen». Ingenieur Van ters een exemplaar over- MUI beek een bezoek Van "de stad" Düsseldorf. Per Holeri' van het Provin- handigd. autobus wordt het oude en het nieuwe gedeelte van zoï moeTèn zün aLn hefmi ciaal Veiligheidsinstituut Opendeurdag de stad verkend. Er wortJt vertrokken aan het Apos- nimumloon uitbetaald in de AntwerPen behandelt Op zaterdag 24 mei 's telken om 7 uur 's morgens en de terugkomst is industrie, enz. «Aktuele veiligheidspro- namiddags, van 13u30 gepland rond 23 uur. Ook de echtgenoten, vrienden blemen jn onderwijs en tot 18 u, opendeurdag in en kennissen worden verwacht. Bezigheidscentra industrie» en de heer De de lokalen aan de Wel- De prijs voor de reismet inbegrip van het middag- In het panel dat de ASO- Blauwe, medewerker van vaartstraat, de Boude- maal is vastgesteld op 650 frank, avond verzorgde waren zo- R. Van Dormael over wijnlaan, de Regelsbrug- De inschrijvingen dienen op voorhand te gebeuren, maar j^entjes twee ver- «Ekonomische en men- gestraat 49 voor de afde- Dinsdag 9 juni 1981Ikebana door Mevrouw Minami, van bezioheidscentra Hier- se!'!ke asPekten van de ling bouw en de Vander- verbonden aan de Japanse school voor bloemensier- toe behoorde vooreerst veiligheid in de bouwnij- nootstraat 35 voor de sa- kunst. Dit gaat door om 19 uur 30 in het Apostelken. Mevr. Van Damme die als verheid». nitaire installaties. Op maandag 15 juni 1981 is er een kreatieve namid- maatschappelijk werkster Somati en de Aaisterse Tentoonstellingen van dag georganiseerd om 14 uur, weerom in het Apos- werkt in Levensvreugde te Brandweer zorgen voor het Provinciaal Veilig- telken, snijden en maken van een strandjurk, door Aalst. demonstraties. heidsinstituut Antwer- Mevrouw Van Der Weeën. Bij dergelijke centra, die op- inhuldiging Rijkssporthal pen, van schilderijen van A.D.B. nfpntRfliWe n«hanHikarYtft°P Z8terdag 23 mei kunstschilder Van Royen, voorziet men geen tewerk: wordt da" te 10 da v3n abstraktismen van Op maandag 1 juni 1981 brengt de CMBV afdeling

De Voorpost | 1981 | | pagina 7