liefhebben werten zo«é M c :i. BODY-BUILDING: SPORT EN SCHOONHEID OP VERKENNING BIJ VOGELS Raket 12 - B (vervolgverhaal - deel 2) BEESTIG.. Antwoorden raadsels vorige week Oplossing rebussen van vorige week SPORT M A R DE..GROOTSTJfond SPORTZAAK MELDERT HEEFT NU OOK VOLLEYBALKLUB: T ZWAENEVELD» TUSSEN HAAKJES 3) - RAADSELS 14 - 29.5.1981 - De Voorpost SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN jor lor tterl iditï In het kader van de sportweek te Aalst opende Rudy's Gym de deuren op 14 en 15 mei. De belangstelling was vrij groot voor deze sport die toch met heel wat geheimzinnigheid omweven is. Velen denken inderdaad dat body-building nood gedwongen samengaat met het slikken van allerlei preparaten maar dat is geenszins het geval. Heel wat meer beoefenaars kiezen voor de zuiver na tuurlijke voeding terwijl «de slikkers» een minder heid vormen. Van belang is vooral de regelmatige en intensieve training van zowat alle spiergroepen. Sommige body-builders gaan hierbij vaak erg ver en soms zijn dergelijke kerels werkelijk vervormd tot minder estetische creaties. Op bijgaande foto zien we Rudy Versmessen die trainer is bij de club A.C.A. Rudy maakte gebruik van zijn sport om een mooi atletisch lichaam te vormen zonder hierbij in het overdrevene te vervallen. Wie meer wil weten over deze sport kan dan ook altijd terecht in het Body Building Center in de Jozef Meganckstraat 10 te Aalst waar de body-builders zowat elke dag van de week aan dé slag zijn. Tot slot van de tweedaagse open deur werden volgende leden gelauwerd: Eddy Gysels, John Bruyland, Erbert Keppens, Gaston Holvoet, Jan Van Vooren, Frangois Dewit en Norbert De Smet. Met «'t Zwaeneveld» heeft Meldert een liefhebbers sportploeg te meer. Gesproten uit kontakten in juli verleden jaar werd deze volleybalklub als privéklub over de doopvont gehouden en telt momenteel reeds 54 aangesloten leden, vrouwen en mannen, jongeren en ouderen. Voorzitter Emest Jacobs, jongensschool. Kwestie verantwoordelijken voor van het slechte weer zo- het sekretariaat Harry De veel mogelijk te neutralise- Smedt en Benny Jacobs ren. De klub is niet inge- en penningmeesteres Mar- steld op deelname aan leen Van Ransbeeck orga- kompetitie maar kan wel in niseren aktiviteiten elke za- eigen school tornooien or- terdag en zondag. Ook op ganiseren. feestdagen en in de vakan tieperiode quasi elke dag. Via lottrekking werden vier Zulks op het privaat plein quasi evenwaardige teams aan het Zwaeneveld, ei- uit de bus getrokken waar- gendom van de voorzitter, van de ploeg van voorzitter r v< Voor infrastruktuur werden Emest Jacobs het uiteinde- nogal wat kosten gerjiaakt lijk, na verbeten strijd, kon W* die via een geslaagde T- halen. De winnende ploeg -J Dansant werden gerekupe- werd op een medaille be- reerd. dacht en verder kreeg elk Verleden zaterdag werd deelnemer een herinne- volgde, in aanwezigheid lant, een receptie een tornooi georganiseerd, ringsgeschenk. van de voorzitter van de parochiecentrum, op de speelplaats van de Na deze eerste organisatie wijksportraad Frans Nue- da jor rtle^ t ai eule »rd I he ddei e z\ it h n le ide Om onze verkenningstocht te kunnen beginnen zouden wij eigenlijk eerst de deur uitmoeten. En zodra wij don buiten komen ontmoeten wij al dieren, zelfs als wij in Groot-Aalst wonen. Meestal zijn dat vogels. Die zijn trouwens van alle dieren eigenlijk wel het brutaalst ook. Dot zal wel komen doordat ze kunnen vliegen. Wel zijn zij net zo voorzichtig van oord als alle in het wild levende dieren van nature zijn, moor ze kunnen zich nu eenmaal dichter bij gevaren wogen omdat ze er meteen vandoor kunnen als er iets mis dreigt te goan. Wetswinkel Zat. 30: «Eerste bizarre party» in zoal Kapelleke, Meuleschettestroat, Aalst. Ingangsprijs: 50 fr. Voor verkoop (in Wetswinkel, Hopmarkt 11oon 40 fr. Jeugdcentrum Zonncstroat Vrij 29: 20 u: film «Yours, mine and ours». Zat. 30: speiavond. 't Rond Vierkant Vrij 29: 21 u: Blues-optreden van Dierk Stellamans. Inkom: 20 fr. Tanu Vrij 29: 20 u: filmvertoning «Croc-blanc» (inkom 30 fr.) De Leeuwerik Vrij 29: 20 u: filmvertoning «Een dog voor mijn liefje». Terlinden Zat. 30: jaarlijks meifeest, met een optreden van de groep Stampen en Dogen. Er zijn brochetten en sangria te verkrijgen. Zon 31: 20 u: film «Een dozijn ploerten» (regie: Robert Aldrich, scenario: Nunnally Johnson). Dido Vrij 29: volksdans (20 u) Zat 30: 20 u: koarting Zon 3120 u: dansavond. Laten wij nu eens beginnen met te kijken naar de nes ten van de vogels. Er is een grote verscheidenheid in de manier waarop vogels hun nest bouwen. Misschien heb je wel eens een nest van een merel of een lijster gezien. Dat is een heel mooi nest. Het wordt gemoakt van kleine takjes en stukjes pkmtewortel, die met klei of modder aan el kaar worden geplakt. Aan de binnenkant is het hele- moal glad met harde, droge modder afgewerkt. Zwaluwen maken hun nes ten zelfs vaak helemaal met klei en speeksel. In ZuidoostAzië leeft zelfs een soort zwaluw die niet eens meer modder in het nest verwerkt. Het speeksel van deze vogel wordt hard als het opdroogt, als een soort cement. Nu moet je niet denken dat het een klein kunstje is zo'n mooi nest te bouwen. Men heeft wel eens geteld wat er allemaal was ver werkt in een nest van een kleine vinkochtige vogel, de geelgors. Dat waren zo on geveer 2.400 haren en haartjes, bijna 200 gram gras, ruim 20 bloodjes, een touwtje, 25 gram schape wol en een stukje gordijn. Dat heeft de vogel dus alle maal moeten opzoeken en noar de plaats van het nest brengen! Er zijn vogels die het zich niet moeilijk maken en vaak zelfs geen echt nest bouwen. Ze zoeken een gat in een holle boom of ze maken er een. Een specht is zo'n hol- spechtennest is dus in een boomstam uitgehold en heeft aan de bovenkant, opzij in de boom, een in gang. Ook de meeste pape- goaien broeden in holle bo men. Moar er zijn er die binnenin de holle boom nog wel degelijk een nest bou wen. Heel wonderlijk is de manier van doen van een bepaald soort kleine pape- goaien, parkieten zoals men dan zegt. Deze maken met el koor één groot gezamenlijk nest. Meestal gebruiken ze daar voor een roofvogelnest. Ze maken kleine kamertjes en in ieder kamertje heeft dan een echtpaar zijn nest. Ook heel wat vogels maken nesten op de grond. Wel zijn de gevaren die een nest op de grond bedreigen veel groter dan in een boom. De hebben dan ook vaak een kleur die weinig afsteekt tegen die van de omgeving. Grondnesten worden vaak gemaakt in kleine kuiltjes die al in het terrein waren. Hoewel het óp het eerste gezicht soms wat vreemd lijkt, is een pirtguin óók een vogel. Dat is meteen te zien als je zijn jasje van dichtbij bekijkt. Het bestaat uit ve ren, en die vind je alleen bij vogels. Wel zijn de veren van een pinguin heel klein en vormen ze een glad aan sluitend kleed. Ze liggen net als dakpannen over el kaar, of beter nog als vis schubben. Aan de pool broeden ook heel grote pinguins. Het zijn de konings- en de kei- zerspinguins. Elkeen denkt dat het mannetje en het vrouwtje samen voor het nest en de jongen zorgen. Maar er zijn gevallen ge noeg waarbij het mannetje zich helemaal niet met de nestbouw bemoeit, zoals bij vele zangvogels. Denk moar eens aan een merel of een lijster. Ook zien wij dot meneer zich uitsluitend be zighoudt met het verzame len van takken en dat me vrouw bouwt. Bij duiven gaat het weer anders. Een mannetjesduif zoekt wel een goed plekje voor een nest, maar verder doet hij voorlopig niets. Hij begint wel naar alle aardige duivemeisjes die voorbij ko men te roepen. De meeste vogels houden er namelijk helemaal niet van dicht bij elkaar te zijn. Maar er is een maar! Wanneer ze een beetje aan elkaar gaan wennen, beginnen ze sa men een nest te bouwen, ledereen is geneigd te zeg gen dat de vogels hun nest in het voorjaar bouwen. Nu is dat niet helemaal waar, maar toch is er wel steeds een bepaalde tijd van het joar waarin het nest gebouwd wordt en de eiren worden gelegd. Maar als een vogel niet weet waar om er een nest gebouwd moet worden en het dus min of meer vanzelf doet, is het de vraag waarom dat dan niet het hele jaar door gaat. Het antwoord op deze vroag is heel eenvoudig. De behoefte om een nest te bouwen moet groeien, net als de vogel zelf. Sommigen beweren dat het ook iets met de weersomstandighe den heeft te maken Maar dit is niet waar. Als het lang koud blijft in het voorjaar gaan de vogels toch aan hun nesten beginnen. Men heeft wel eens een lijster aan het broeden kunnen krijgen in een vriescel, waar het heel koud was, gewoon door het elektrische licht elke dag een beetje langer •te laten branden, net alsof het de zon was in het voor jaar! Wouter TACK. uit, rdei ilit< aats at les. 1 zeker niet genoeg het 'teri mogen eten om hun m «ris te vullen. Dat was me' schien de enige zaak vi om David de lucht niajde Het is ongelooflijk hoe snel de raket gaat. De kamera mannen verliezen de raket geen sekonde uit het oog. De raket gaat hoger en hoger en zo verdwijnt ze in het heelal. Ondertussen hebben de mensen in het ruimtesta tion kontakt gekregen met de astronauten in de raket. Alles verloopt gesmeerd. Doch de meter van de David tegen Tim. «Ik heb luchtbevoorrading geeft zo'n honger!» aan dat er lucht wordt in- Je moet weten dat onze geademd voor drie perso- astronauten in twee dagen nen, doch er zijn maar twee personen aan boord. Alles wordt nagekeken of er geen lek is. Alles prima in orde, niets aan de hand. Dus wordt het maar op een veronderstelling gehouden dat de meter defekt is. Toch is er een ruimtegeleer- de die het voor onmogelijk houdt dat de meter is stuk geraakt. >ere n is g« Vorige week zoterdog hebben wij er met zijn allen een telerisie-ovowd van gemaakt. Denk nu moar niet dat de schrijffout heeft begoan met of uw dienaar een woord teievie-avond. Wij waren ontroerd door de wijze van presentatie door Willem Ruys van zijn show. Twee uur lang maakte hij er show von, in moeilijke om standigheden. Op een be paald ogenblik werd het «hem» zelfs te machtig. De aktie voor de «ZONNE BLOEM» bracht twee mil joen gulden op. Als jullie de Nederlandse gulden aan vijftien Belgische franken berekend weten jullie wat een prestatie tussen de kwis door, daar geleverd werd. Daar kan onze Vlaamse B.R.T. een punt aan zui gen. Ik zou er de volgende bedenking bijmaken, tus- f. Televisie kent toch ieder- sen haakjes ze komt niet van mij, maar van een hooggeploatst persoon: «zij kunnen zij ook iets, moar zij doen niets». Om 22u30 schakelde mijn vake over op de verkiezing van «Miss België 1981». Deze had plaats in het casi no van Knokke-Heist. Een paar lieve gezichtjes, enkele mooie japonnen. Twintig jonge meisjes met ambities (P). Wie er heeft gewonnen weet ik niet. Het interesseert mij niet, daar voor ben ik met mijn elf lentes trouwens veel te jong. In elk geval heeft on ze papegaai er iets van overgehouden. Hij zegt nu al een paar dagen niets De ruimtereizigers zijn der tig minuten in de lucht. Alles wordt in gereedheid gebracht om de kamera- beelden te ontvangen. Zo kan alles wat er binnen de raket gebeurd hier van op de aarde gezien worden. De astronauten gaan nu proberen hun eerste hapje in de ruimte naar binnen te krijgen. Zij nemen uit een speciale kist twee tubes, de vorm van een potje met haarschampoo en daar staat op in grote letters «Kip in de Kurry». De astro nauten waren op voorhand ingelicht dat hun eten daar zo uitkomen. Het is een soort van ruimte- voedsel kan je zeggen: «lekker hé», zegt Tim tegen David. «Wat wil je,» zegt anders dan «schoon poes hé coco». Volgens mijn va der droegen de twintig kan didaten allemaal hetzelfde badpak. Hij docht dat die badpakken van die twintig meisjes zeker twee maten te groot waren. Over hun toespraak in het Nederlands, Frans, Engels, Duits, Spaans en Italiaans ligt hij nog te lachen. Maar de klap op de vuurpijl vond hij toch één van de deel neemsters bij haar dertig seconden durende speech eindigde met volgende woorden: «Leve België». Voor zo een programma, dat toch ook enkele miljoe nen kost had hij maar een slotwoord over. En dat was: «beestig». Zondagmorgen is hij dan maar naar de beenhouwer getrokken en heeft vers vlees gekocht. Ik denk dat hij nu nooit meer naar de BRT kijkt. Het Nederlandse N.O.S. I en 2 en de Duitse zenders kunnen er maar goed bij varen. wou. (Volgende week in De derkrant: Raket 12 - B: Wouter Ti Btei htei KÜi ngt md« ner< toe 1Welke pianist speelt met zijn neus? 2. Waarom eten gewone paarden meer dan schim mels? 3. Wie moet er oppassen als hij een zwarte kc t m tegen komt? Bes 4. Wie kan wel een houten balk dragen maar gee mp: stopnaald? 5. Welke moed is geen goede moed maar ee|en slechte eigenschap? 6. Wie zit er tot over zijn oren in de schuld? 7. Waarom pikt een haan de graantjes van grond? 8. Wat is het netste dier? 9. Welke ster geeft geen licht? 10. Aan welke echte bomen groeien geen blo deren? W. 1In geen enkel land: het is altijd man en vrouw 2. Omdat hij niet in kleur is 3. Het schip van een kerk 4. Een bergketen 5. Een kaars 6. De ezel: I A 7. De mond van een rivier 8. De pop waaruit een vlinder komt 9. De letter «S» 10. Een tong en tanden. w.-r et c lai: Zoals in ons voorbeeld waarin wij de oplossinien trouwens gaven: R in G ring; volgt hier d ?n' oplossing van de vier overige opgaven: W S wens B DE bende ho1 DAG met een D eronder i ONDERDAG ilsi Onze afbeelding van een Schip, een «S» en een ma 14 geeft ons: Bootsman. »k Was het moeilijk? Als jullie, beste Kinderkrant» ook zulke rebussen al hebt samengesteld, laat he ?e ons weten. De beste opgavt n publiceren wij in Kinderkrant. En wie weet, bij wat hoort wat, en val er misschien een prijs in uw us. Wij verwachten uv briefkaart of brief op het welbekende adres. w.1Lv tab ads Oos lf8C

De Voorpost | 1981 | | pagina 14