Op naar de Heizel? DO u Geen plezier voor Lier na iw* Hoesaert: «Goede uitgangspositie ik m 18 - 29.5.1981 - De Voorpost Lierse-SC Lokeren 1-1 Sporting Lokeren bevindt zich voor de eerste keer in zijn bestaan, samen met Standard Luik, op de brede boulevard die recht naar de Heizel leidt. Wordt het voor de «rouches» tegen Waterschei nog slechts een formaliteit, dan kan Lierse voorals nog een obstakel vormen voor de Waaslanders. Een gelijkspel op het Lisp, met als belangrijke gegeven heid dat er werd gescoord, betekent een serieuze optie. Maar iedereen weet dat juist het onbereken bare één van de charmepunten van het voetbal uitmaakt. En dat is zeker zo in beker kompetities. Vandaar. Tweemaal een vlot kwartier was voor jerse niet genoeg om de vice-kampioenen uit hun venwicht te halen. En dat was nochtans de op- xacht wou men vanuit de Zimmertoren naar Euro pees voetbal kijken. Wat verwonderlijk, laar achteraf bekeken egrijpelijk, startte lerse met slechts twee lan voorin. De ploeg die luis moest proberen m afstand te nemen in m bangelijke positie us. Ernst Künnecke be- 3fte dat hij in zijn team lechts een zeven- a chttal spelers telt die en hoofdrol in eerste ankunnen. Voetbal is venwel een ploegsport iet zijn elven. Resul- lat: voorzichtig zijn, ounteren als het kan, ekenen op een totale fy- ieke inzet en zijn joker, jes Erwin Van Den lergh, zo veel mogelijk lanspelen en rekenen op liens superklasse. Maar ook het trainers- iuo voorzag dat op dat stramien zou gewerkt worden en bedacht de Europese topschutter met een voor de hand liggende strikte man dekking. Rony Somers nam deze taak met zo veel bravoure op zich dat de Lierse spits slechts tweemaal gevaarlijk kon zijn op de ganse periode van negentig minuten. Voor het overige ver loor Lokeren zelden de kontrole over de wed strijd. Het steunvlak was duidelijk sterker en dat resulteerde in veel balbezit. Ook aanvallend werd een en ander uit de talentrijke benen ge schud. Uefa-internatio- naal Verlinden bewees zijn ontegensprekelijk talent als doelman, op schoten van onder meer Mommens (6de en 8ste minuut) en Lato (21ste minuut). In de 29ste minuut was het dan toch roos. Helleputte had een be twistbare overtreding begaan op Larsen en werd door scheidsrech ter Rion, dit keer zonder reklame, met een vrij schop bedacht aan de zij kant van de grote recht hoek. Een harde en kromme bal van Ver- heyen, het hoofd van La to ertegen en onhoud baar binnen (0-1). Men zat dus op rozen. Rozen met doornen evenwel toen Lierse nog voor de rust kon terugslaan uit eenzelfde situatie. De Schrijver dacht aanvankelijk aan een vrijschop voor hem, Rion ook, maar zijn grensrechter niet. Ook een inworp kon er voor de Lokerse kapitein vol gens de lijnrechter niet af, die uiteindelijk aan zijn baas signaleerde dat hij een vrijschop tegen De Schrijver wou. Verwarring en onvol doende koncentratie voor het doel, toen Niels Sörensen trapte en Hel leputte er zijn hoofd tegenzette (1-1). Een wat gevleide gelij ke stand voor Lierse op slag van rust. Er werd zelfs niet meer afge trapt. Hoe belangrijk een doelpunt op zo'n psycho logisch moment wel is, werd aan de andere kant van de rust bewezen. Künnecke had een kwartier lang zijn tak- tisch schaakbord met cirkels en kruisjes ge teisterd en ondertussen heel bemoedigende woorden gesproken aan het adres van zijn volge lingen. En dat werkte. Lierse aan het venster Hoogenboom moest twee keer zijn kunnen tonen en was bijna de val nabij toen de afscheidne mende Swat Jans8ens in de vlucht door een bos van spelers knalde. Bob loste de bal en Erwin Van Den Bergh met zijn opportunistisch instinkt was meteen ter plaatse. Hij kreeg een duw mee van Dobias, maar werd zelf voor een duwfout be straft. Ook aan de overzijde hing er een penalty in de lucht. Larsen werd bij een kopbalpoging duide lijk in de sandwich ge nomen. Lekker voor wie honger heeft, maar in voetbal betekent zoiets een onweerlegbare fout. Althans met regle mentsnormen gemeten, want Rion zag er geen kwaad en ook geen strafschop in. Het laatste halfuur had nog weinig om het lijf. Lierse scheen geluk kig niet met verliescij fers naar Daknam te moeten en voor de Loke raars zelf bleek een ge lijkspel op vreemde Met hier en daar enige nuances, kon delegatie zich achter hun voorzitter scha deze bij het buitenkomen van de kleedka klaarde dat zopas een formidabele uitgan was gekreëerd en de Heizel nu meer da april zicht was. Hijzelf zou alleszins zijn vake J twee dagen inkorten om tijdig op de afe [11116 zijn. Maar ook de anderen houden graag i juni vrij. Urbain Haesaert: «We bij al staan we staan er formidabel terend voor. Zei L6I*S voor. Vooral dat doel- 0-0 gaan we naa punt op verplaatsing is zei. Lierse moe belangrijk. Ik hou er men, aan ons <d(ÜI] evenwel rekening mee te counteren.» dat het hier om cupvoet bal gaat en in zo'n kom- ef ei KV ik lit ti Rony Somei petitie zijn soms rare ^rot® voordee* sprongen mogelijk. Lierse moest vandaag de kans grijpen en is daar niet in gelukt. Maar ook wij zijn door hun strikte dekking niet altijd in ons spel kunnen komen. Uiteindelijk met ^gg Q vind ik het gelijkspel men toch m een juiste weergave van beperkte kern l het spelbeeld. Ik had er 8laagt men Idensi vooraf alleszins willen nog frisse j, f. voor tekenen. Voor het te laten. Wat zij publiek blijft het in ieder oo^afe,.,, van? dat Lierse vei om te scoren e%t zich niet kan ven om hun dot 016. afgrendelen.» jpgl( Lokeren speel zonderlijk zwaa is toei Sc Rony Somers hield prijsschutter Erwin Van Den Bergh uit de match, (dm) grond een voldoende ga rantie met het oog op de terugwedstrijd. De partij doofde dus uit op een ogenblik dat ze nieuwe impulsen had moeten krijgen. Gevolg van het feit dat de eind- wedstrijden in de beker in twee manches worden betwist. Offensief als het kan, maar voorzichtig omdat het moet. In deze faze van de strijd kreeg Dobias nog wel geel mee. Iets waar om hij- vroeger reeds herhaalde malen südend had gevraagd, maar dat hem pas werd gegeven na een aanslag op de gouden benen van Er win Van Den Bergh. Voor wie van cijfers en tradities houdt geven we nog graag mee dat Loke ren in de drie laatste kompetitiejaren niet meer van Lierse verloor. Op Lisp haalde men tweemaal 1-1 gelijk en won er tijdens de jong ste kompetitie met 1-2. Op Daknam werd drie maal na elkaar ge wonnen. In de totale recente kompetitie verloor Loke ren aan huis slechts één maal, de dag dat de «Great Old» weer even jong werd. Is het feest voor Lokeren dan toch in aantocht? Robert COREMAN8 De ploegen: K. Lierse SV: Verlin den, Hermans, Mertens, Van der Borght, Ceule- mans, Bosch, Helleput- te, Soons, Janssens, Van Den Bergh en Sörensen. SC Lokeren: Hoogen boom, Ingels, Snelders, De Schrijver, Verheyen, Somers, Mommens, Do bias, Gudjohnsen, Lato, Larsen. Vervangingen: 46' Hermans door Albert V.D. Bergh; 77' Mertens door Dierickx; 75' Gud johnsen door Lubanski. Aantal toeschouwers: 8.500 Doelpunten 29' Lato 0-1 45' Helleputte 1-1 Gele kaart: Dobias. Toonde trainer Haessaert zich na het verloop van de wedstrijd gelukzalig in zijn sas «Ik had voor die uitslag willen tekenen» dan zakte de stem ming in de Lierse kleedkamer tot een eskimotempe- ratuur. Sörenson lag starend het plafond te bekij ken, terwijl de verzorger met bekwame hand de ijsblokjes hanteerde. De show was over, de akteurs bleven sprakeloos achter. Trainer Künnecke zocht Duits-Liers liedje op na afloop geen veront- Limburgse melodie ge- schuldigingen. Een zet: «Lokeren is een ster ke ploeg die ons het kombineren bijzonder bemoeilijkte. Ook de staat van de grasmat be zorgde ons heel veel pro blemen, ook al omdat onze spelers technisch iets minder sterk op hun poten staan dan de Waaslanders». De oefenmeester der thuisspelers had wel lo- Lato en Verheyen zijn er ditmaal aan voor hun moeite: de Lierse doelman heeft de bal weggepuncht (Lierse-SC Lokeren 1-1). Maurits De Schrijver wordt in de rug geduwd. René Verheyen staat op vinkenslag (Lierse-SC Lokeren 1-1). vende woorden over voor Albert Van den Bergh, die na de rust insprong voor Michel Hermans. «Met Albert stopten we meer vaart en snelheid in de aanval, zodat we toch doelge- vaar konden scheppen. De kansen zijn er gewis geweest, maar niemand kwam tot scoren. Eigen lijk hebben we tegen Lo keren nog nooit een slechte beurt gemaakt, winnen zit er evenwel niet in. De kansen zitten toch nog in onze han den. Thuis zal Sporting onze voorhoede meer armslag moeten laten zodat natuurtalenten als de Van den Berghes en Sörensen daarvan zullen moeten profiteren». In een hoekje zat inter nationaal Van den Bergh te sakkeren. «On begrijpelijk dat Rion een fout tegen me fluit we gens duwen. Niet ik gaf Hoogenboom een tik, het was Somers die me een stoot voorwaarts verkocht... Maar ik wil geen kwaad woord over de Lokerense verdediger uitbrengen. De hele pe riode door greep hij heel fair in, op geen enkel moment werd hij echt unfair. Net zoals onze trainer denk ik dat we nog voldoende mogelijk heden achter de hand hebben om op het Dak nam iets te forceren, hoewel we hier toch de volle buit zouden moeten binnengehaald hebben. Het wordt in elk geval geen gemakkelijke zaak». Afscheidnemer Swat Janssens (naar Sint- ik zal onze Heizelticketten maar bestellen zeker? Dat zou ik niet doen je weet maar nooit hoe een koe een haas vangt» Maurits De Schrijver, eenzaam tussen twee Lierenaars. Walter Ceulemans kan echter niet aanleggen (Lierse-SC Lokeren 1- voe geval een bijzonder aan- «Ik geloof dat trekkingspunt dat de riesfeer ons bele kwalifikatie nog alle worden. Onze b richtingen uit kan. Ik tivatie lag erin weinig tegensl kend hebben en j het verwacht dan ook een vol stadion, i Uiteindelijk mens telling Dal ving? «Ja, Bob heeft nor maal kunnen trainen met de groep. In een noodgeval zou hij er dus alleszins bij geweest zijn, maar met Somers achter de hand bleek het niet nodig onverantwoorde risiko's te nemen. Dal- ving heeft immers veel antibiotica geslikt en dat werkt op de fysieke kon- ditie. Hij zou bovendien ook wedstrijdritme ge mist hebben.» te Ha tak Het is voorde Sportingers nog opletten geblazen, de Pallieters durven de besten wel eens verbazen! Niklaas) kon er ook al niet mee lachen. «Uiter aard zou ik graag ge wonnen hebben, het is tenslotte mijn afzwaai- wedstrijd, maar we kon den de bezoekers niet voldoende onder druk zetten om de volle winst te kunnen claimen. De eerste vijftien minuten van de beide helften wa ren we op het goeie pad, daarna verloren we veel van onze waarde». De andere spelers vielen hun kapitein zonder ver zet bij. «Lokeren is een ploeg waar we niet vol doende vat op kregen, het zou een mirakel zijn indien we volgende week kunnen wat we nu niet konden. Je weet evenwel nooit in deze mirakelperiode. In voetbal worden inder daad mirakels verwacht, vraag het maar aan de Vaoenovsky: «Jammer van die tegen- goal. Iedereen was door dat geharrewar en door de rust die in zicht kwam wat ongekoncen- treerd. En dan gebeurt het natuurlijk. Maar al ware van het en naar het andere - zonder den Op het ogei tontro de trainer in d up hei kreeg dat er moeidheid optré een hij zijn program 3p he gepast. Zoiets zijn voordeel, vaak belangrijk de spelers op eévangt manier benadefien or heeft Haesaert hij had er ving mensenkennis iop, nog de beker zou natuurlijk glespon zijn. Iedereen Ration veel belang moet trouwens onze mogelij kh( «n zil gen nu we dit j i bewezen hebbel cupploeg aardi dag te kunnen nor mand V Koi gelo Ite. Lierenaars en de... Aal- Erwin Van den Bergh 'is kansloos: Hoogenboom heeft zich op de bal stenaars. pdm Dobias en Snelders moeten niet ingrijpen (Lierse-SC Lokeren 1-1).

De Voorpost | 1981 | | pagina 18