Luc Schuddinck: «Ik kots van al die ongexonde sensatie» ericht over transfer laar KV Kortrijk voorbarig Jean-Marie Pfaff weer onder de lat Georges Leekens naar SK Sint-Niklaas? ÏBIHCEN 9INCCN PAARK AS LENINCEN tgan vak! igTijpen sommige mensen niet hoeveel kwaad stichten door het loslaten van kwakkels, er mijn woord op dat ik mijn handtekening KV Kortrijk nog niet heb gezet. Vanavond ik een vriendschappelijke wedstrijd met de tegen de doublures van Lierse, doch veel is er vooralsnog niet gebeurd,» zegde Luc vrijdag nadat hij in een weekblad het had gelezen dat hij naar de Westvlaamse jmejVkiasser was getransfereerd. «Ik vind het een toer, of hoe kan ik het anders noemen?». e^c Schuddinck, 23, is de sterspeler van VW Een jongen met talent en met karakter, die het spektakulaire aan het efficiënte niet bleven, is Zelfs tot in menlldensporenstede sse ii ijn faam door it zij dat kontakten an? gelegd om eventueel te schuddebolt Luc Schud dinck: «Je mag niet ver geten dat in Hamme zo wat 1.000 gekontroleer- de werklozen wonen. Als er ééntje het blad leest, volstaat dat om de ganse gemeente te alar meren.» Schuddinck zou inder- tekening plaats, zullen er garanties moeten bij zijn. Niet dat ik onmid dellijk een plaats in het fanionteam opeis, verre van, maar ik mag niet op een zijspoor geraken. Langs de doublures om, en als bankzitters die af en toe eens het terrein oude vertrouwde Vigor- plein tegen een bal schoppen. Je bent klub- speler, of je bent het niet. Slechts naar een klub met «naam» wil ik desnoods vertrekken, maar daar zijn logi scherwijze financiële konsekwenties bij. Kijk: naar Kortrijk gaan trai nen betekent steeds een autotocht van 170 kilo meter heen en terug. Graag gedaan, natuur lijk. Maar voor iets, hoort iets. Als je ambitie hebt, leg je zo'n kans nooit naast je. Worden de onderhandelingen af gebroken, dan zal nie mand dat in Hamme kunnen opmerken: met nog meer inzet dan vroe ger speel ik voor Vigor Wuitens. De klub heeft immers ambitie en er is nog weinig nodig om een ploeg uit te bouwen die naar de titel mikt. In Derde Nationale voetbal len is ten slotte niet en 1- lie voel ik me thuis in Hamme. Ik word er aanvaard en hou van de klub» f dat i belt 12611 jj0 daad de kans niet laten mag oprennen, wil ik be- erul1 liggen om naar de top wijzen wat ik waard genal Schuddinck door te stoten. Daarvoor ben.» >n en ij het gemeente- ia hij te ambitieus. Maar Luc Schuddinck weet et en te Hamme. Een de andere kant is niet of «werken om den i taken is de hij ook fair: ik heb on- brode» zoals hij het me- ?gZ nr"°. middellijk mijn klubbe- men teel doet, en vijf in «op het ogenblik stuur geïnformeerd over keer in de week naar er i daarmee bezig de door Kortrijk gelegde Kortrijk tuffen om er te °P 1 telefoontje kontakten. Ik wil geen trainen en te spelen, kan p-an >p het kantoor achterbaks spelletje gekombineerd worden, iets normaal ver- spelen». Dat zijn trouwens zor- k8 gen voor later, omdat fTijk V Kortrijk heb- Als de «verhuis» naar omtrent een eventueel op ei vangen. De mu- Kortrijk niet doorgaat, kontrakt nog niets is made en oren en een zal Luc Schuddinck beslist, aert gelopen foto- geen tranen plengen: tr v tig ergens het «Eigenlijk voel ik me Ambitie nis iop, gaf een thuis in Hamme en ik Vorig jaar wilde Jean eker laar de week- weet dat de supporters Dockx dolgraag Luc lijk »pondent die me aanvaarden. Als je Schuddinck naar Bor- sen 1 ationeel stukje plots bij een subtopper nem lokken. «Maar wat g ai dat kant noch uit de nationale kompe- had ik aan zo'n transfer? wens te. titie terecht zou komen, In dezelfde afdeling als tijkhi en zit ik met de moet je alles bewijzen. Hamme voetballen. Dan dit jf peren,» Vooraleer ik mijn hand- tien keer liever op het niks. Niettegenstaande het aanbod van de West vlaamse fusie ploeg, zal ik geen nieuwe eisen stellen aan het bestuur van VW Hamme. Ik ben tevreden met de nog lo pende financiële over eenkomst tussen de klub wordt soms aangewre ven dat hij een nijdig baaske is op het terrein, dat hij er af en toe te impulsief invliegt: «Dat is verleden tijd. Hoe dik wijls kijk ik tegen een gele kaart aan? Zelden. Ik heb me leren beheer sen. Tackelen en de bal «afpakken» moet kun nen zonder je tegenstan der een tik te geven of tegen een streepje we reldbol te schoppen. Hoe meer maturiteit je ver werft, hoe rationeler je er tegenaan gaat. Het betekent niet dat je de «andere» presentjes dient aan te bieden. Voetbal is nu eenmaal een mannensport en van het ogenblik dat je je kansen fair verdedigt, mag je al je overtuiging, al je wilskracht, al je in zet in je prestaties stop pen. Een boer jaagt een al te brave hond van het erf. Een voetballer die met zich laat sollen, doet er beter aan de shoes in een hoek te gooien en te gaan hengelen.» Dubbeltje op zijn kant Niettegenstaande het fameuze bericht in een regionaal weekblad (niet De Voorpost, want wij pogen informatie te ge ven en geen sensatie die dan nadien moet gelo genstraft) was Luc Schuddinck vrijdag nog niet rond met KV Kort rijk. De kans zit érin: «Het krantebericht heeft me echter in een lastig parket gestoken,» zegt Luc Schuddinck: «Als het niet doorgaat, zullen de mensen vertellen dat ik publiciteit rond mijn naam heb gezocht. Blijf ik in Hamme, dan zullen anderen zeggen dat ik nu tegen mijn goesting de blauwwitte uitrus ting zal aantrekken. Ik kan de Hamse suppor ters evenwel gerust stel len: Luc Schuddinck wil hoe dan ook schitteren. Ik ben een winnaarsty pe, verliezen staat niet in mijn boekje.» Het blijft voorlopig een dubbeltje op zijn kant, al kan een beslis sing nu erg snel vallen... «Ik kots van al die kwakkels» (v) Hoe de dirigenten van VW Hamme het be kijken? «Het is geen geheim dat we Luc Schuddinck het liefst in eigen ran gen houden, maar we staan niemands carrière in de weg. Wie naar Eer ste of Tweede Nationale kan, mag gaan. Indien Luc moest vertrekken, zijn we gedwongen uit te kijken naar een vala bele vervanger. Dat zal ook het geval zijn als Berchem Sport even tueel met een voorstel voor Omer Van Praet over de brug komt, want ook die man werd door talentvolle scouts ont dekt.» Marcel Van H&uwermeiren Jean-Marie Pfaff trok voor de eerste keer na de onverkwikkelijke Thirion-affaire weer zijn keeperstrui aan. Dat gebeurde tijdens de vriendschappelijke match in het Ottenstadion. AA Gent ging met 2-3 de boot in. Pfaff deed een bemoedigend wederoptreden en stopte zelfs een penalty van de nonchalante Cordiez. (mvh) Georges Leekens (Club Brugge) staat op het verlanglijstje van SK Sint-Niklaas. Met de speler zelf zijn de dirigenten van geelblauw rond. Er moet evenwel nog een overeenkomst bereikt met de klub zelf. Als de financiële eisen binnen redelijke perken blijven, is een verge lijk mogelijk, (mvh) Luc Schuddinck staat nog lang niet op de piek van zijn kunnen: «Ik laat af en toe eens de film van de voorbije drie seizoenen in mijn geest afrollen. Het is een vorm van zelfkritiek. Ik kom evenwel tot de konkluzie dat ik er seizoen n? sei zoen op vooruit ga. Dat is geen bluf, maar een nuchtere vaststelling. Het heeft waarschijnlijk met mijn karakter te maken. Ik ben de zoon van «kleine boerkes», mensen die moesten vechten voor het dage lijks brood. Die zich enorme inspanningen hebben getroost om him kinderen vooruit te hel pen in het leven. Dat drukt een stempel op je, en je geraakt er van langsom meer van over tuigd dat je moet knok ken om wat te bereiken. Luc Schuddinck Tomeloze inzet: één van de kwaliteiten van Luc Schuddinck (ar) bal nd naar de lens. (ar)

De Voorpost | 1981 | | pagina 19