erpe.mere EG EN UN MELDERTSE P.V.V.-FEESTEN ET BAAS! joude «Kruisprocessie» Herdersem eer hersteld milie-Sportdag in R.B.S.-Moorsel MEIFEEST IN HOF TEN DALE NSTHAPPENING '81 VOWQKIES ROOSJES EN DOORNTIES MEIVISKOPIES ZANDSTEENT1ES De Voorpost - 29.5.1981 - md eér De Maght-Aelbrecht, schepen en provincie- ,j lid en de P.V.V.-besturen van Meldert, Moorsel lardegem kunnen op zeer geslaagde PVV- (ralin terugblikken. De aanhoudende regen kon j laad het enthousiasme van de vele deelnemers lussen. gnamiddag liep de Burgemeester D'haese- verwarmde feest- leer en gewezen volks lij café Stin in de vertegenwoordiger Dia- Putstraat eivol, ne Van Renterghem aan- ie met gebak heer- wezig. een zeer vriend- Voor de gepensioneer- ilijke sfeer waar- den van alle bonden uit •rdeonist en bat- de drie deelgemeenten in ruime mate bij- werd het inderdaad een in. leder aanwezi- ware hoogdag. Ook al ird met een prijs makkelijk omdat ze met it waarna via een de auto werden opge- nog een 75-tal haald en teruggebracht, werden bedeeld. Op zaterdag was er dan de onderscheiden het groot bal geanimeerd ituren waren ook door «The Family Band». Niettegenstaande de weermaker alle hemel sluizen opentrok zat niet alleen maar stond ook de tent weer bomvol. Talrij ke prominenten hadden eraan gehouden aanwe zig te zijn. Zo o.m. volks vertegenwoordiger Van Renterghem, gewezen senator De Padt, eerste schepen Eddie Monsieur, raadsleden André Doorns, Oscar Redant, Jean Van Laethem, Ro bert De Pauw, Lambert Van de Sijpe en Julien Vinck. Tevens provincie raadslid René Schelfaut, gewezen schepen Gilbert Bourlon en PVV-OCMW- raadslid Goossens. Ver der voorzitter van de Prinsencaemere Simon D'Hondt, voorzitter van de Jeugdraad Michel De Gols, voorzitter van de PW-mutualisten Jan Doorns, stadsingenieur Rik Galle, adjunkt-stads- sekretaris Roger Scham- pheleer en politiekom- missaris Van den Broeck. Voor het eetfestijn, door lopend tot 's avonds, was er eveneens een flinke opkomst met talrijke pro minenten, voorzitters van allerlei verenigingen, sportdelegaties, e.m.a. Alleszins geslaagde festi viteiten die ver de gren zen van de eigen regio overschreden. LH Baardegem Kermis Teneinde te voorkomen dat de Faubourg-Jaarmarkt andermaal in september zou vallen wanneer de scholen reeds zijn herbegonnen wordt de Baarde- gemse kermis officieel vastgesteld op de vierde zondag van augustus. Dus niet noodzakelijk de laat ste. Dusdanig kan de Faubourg-Jaarmarkt ten laaste op de voorlaatste dag van augustus vallen. KVLV Op woensdag 17 juni te 19.30 u. in de parochiezaal inspraakvergadering «We kiezen de thema's voor het komend jaar». Naar de H. Bloedprocessie Op 28 mei naar Brugge naar de H. Bloedprocessie. Start te 7 u. Prijs 200 F. Op woensdag 10 juni bedevaart naar Hove, Edingen, Lettelingen, St.-Renilde, Halle. Start te 13.15 u. Prijs 150 F. In te schrijven bij Petrus Kiekens-Van Damme, Mo lenstraat 40. Ponykoers Op Pinksterzondag 7 juni op de terreinen van de Hoeve Roggeman ponykoers ten voordele van de Kon. Harmonie St.-Cecilia. Begin te 14 u. Kaartavond Op zaterdag 30 mei kaartavond in 't Parochiecentrum vanaf 20 u. 1.000 Fr. vooruit en mooie prijzen. Opbrengst komt ten goede aan de jeugd. Kookpotten Afgedankte doch nog bruikbare kookpotten en braadpannen kunnen worden bezorgd aan materiaal- meester van de scouts, Roger Callebaut, Mutsereel 13. Baas Gansendonck De Claergaegse Comedie brengt in de maand augus tus op «Nèzzenshof» «Baas Gansendonck», door Hendrik Conscience, voor toneel bewerkt door Fons De Koninck. Meer détails volgen. Lering Inschrijven van kinderen geboren in 1971 voor de lering kan gebeuren op zaterdag 30 mei in de pastorie vanaf 14 u. dersem, en tevens te Hofstade, werd dit jaar een indelijke traditie in eer hersteld. ,e legere «Kruisdagen», de drie dagen vóór O.L.H. wart, waarbij met kruisen allerhande door de 4 ,j werd getrokken om de zegen over de vruchten der ,jf af te smeken, waarin wegens de vele beslommerin- gee gen aan de huidige tijd waarbij niemand meer tijd ers in onbruik geraakt, de liatief van de Herder- Alhoewel de hemelsluizen wi afdeling van de «Lan- verleden maandag wijd Gilde» en met effek- open waren getrokken ver- J ispelen door E.H. zamelden toch een 120-tal 1 r Mussche, werd de- Herdersemnaren aan de Ka- icht ^eze a'ouc*e Qeplo- pel op de Boskant. De tosr weer rea''te'*- weergoden waren hun gunstig want de optocht naar het historisch Monni kenhof gebeurde onder azuurblauwe hemel. Voorafgegaan door de mis dienaars met kruisen en gevolgd door het Parochiaal Zangkoor en de parochie priesters werd zingend door de velden getrokken. De «Litanie van alle Heiligen» in het Nederlands schiep nog wel enkele problemen en waarschijnlijk opteert men volgend jaar weer voor de originele Latijnse versie. «Wanneer ik door de velden ga, slaagde des te beter op de binnenkoer van het Monnikenhof, had dan een openluchteucharistieviering plaats met Pastoor A. Mus sche en Pater Van Looy waarbij het zangkoor met de gelovigen hun beste beentje voorzetten met passende Vlaamse Marialiederen. Bij de offerande werd licht gebracht via 2 oude lan taarns en tevens een mand met veldvruchten. L.H. iu t vel de weermaker de talrijke organisatoren mi ihoolfeesten allerhande verleden zaterdagna- iver g alles behalve gunstig gezind was mag de >nke Ie Vriendenkring in samenwerking met direk- personeel van de Moorselse Rijksbasisschool is geslaagd worden genoemd. 75% der leerlingen inderdaad opge- en 5 ploegen va- ipeelden zaalvoet- irwijl twee teams irs het hielden bij ile mogelijkheden ruime grasperken school konden ui- niet optimaal n benut wegens de doch organisator Uyttersprot wist een mouw aan te ing was alleszins kompetitie in de sJ betekenis van het J(1 Evenmin het bre- itqe| een of ander re- issei 'ewoon een gezel- ^irtieve namiddag Ci Voor de leerlingen waren er atletiekproeven: 60 m spurt, hockeybalworp, ver- en hoogspringen. Voor de kinderen van 5e en 6e ook het afleggen van een afstand van 1.600 m zonder stoppen waarbij de tijd geen rol speelde. Alle deelnemen de kinderen ontvingen uit de hand van direkteur Hendrickx een herinne ringsbadge en een atle- tiekbrevet met vermel ding van hun behaalde resultaten. De eerste drie geklasseerden werden daarenboven een gou den, zilveren of bronzen medaille omgehangen. Iedere deelnemer werd daarenboven onthaald op een drink. Hierbij de uitslagen waar bij de eerste drie van elk leerjaar, meisjes en jon gens, afzonderlijk, wor den vermeld. 1e leerjaar Meisjes: 1. Sonja De Meersman 2. Kristel Merckx 3. Ann Merckx Jongens: 1. Filip De Koninck 2. Dave Raes 3. Bruno Blanchard 2e leerjaar Meisjes: 1. Claudia Saerens 2. Cindy Van der Biest 3. Bettina Mievis Jongens: 1. Steven Meerschaut 2. Wim Callebaut 3. Kurt Uyttersprot 3e leerjaar Meisjes: 1. Sandra Schelck 2. Elsie Verleysen 3. Laureen Moerenhout Jongens: 1. Gunther De Vis 2. Alain Aelbrecht 3. Jo Moeyersoon 4e leerjaar Meisjes: 1. Ann Van Gijseghem 2. Anja an den 2. Jurgen Lelon 3. Filip Saeys 5e leerjaar Meisjes: 1. Andy Lapère 2. Anja De Meersman 3. Sandra Daelman Jongens: 1. Filip Blanchard 2. Jan Callebaut 3. Gunther Wille 6e leerjaar Meisjes: 1. Bianca De Cock 2. Ann Wille 3. Tanja Renneboog Jongens: 1. Erwin Aelbrecht 2. Guy Merckx 3. Joël Lamon Schoolfeest op zondag 74 juni. LH Kampioenenbal SK Kruis SK Kruis organiseert een groots kampioenendans feest op zaterdag 30 mei met voor de eerste maal in Moorsel de Light and Disco Show gepresenteerd door DJ Theo. Begin 20 u. Inkom 40 Fr. Misdienaars Huisvuil Op derde Pinksterdag, 9 juni, gaan alle misdienaars Op pinkstermaandag wordt uiteraard gewoon huis met kleinere broers of zussen, naar Bobbejaanland. vuil niet opgehaald. Bedrijfsvuil kan u kwijt op Start aan de kerk te 8 u. dinsdagnamiddag 9 juni. Wandelen naar Affligem De plaatselijke BGJG-afdeling trekt op wandeltocht naar de abdij van Affligem op zondag 31 mei met bezoek aan de tentoonstelling in het kultureel cen trum, het archeologisch museum en uiteraard de trappistenbar. Vertrek aan lokaal St.-Hubertus, Sta tion, te 13.30 u. Petrus Van Cauter ten grave gedragen In de persoon van de 77-jarige Petrus Van Cauter verloor Moorsel een oprecht, edelmoedig en schoon mens. Een gewaardeerd vakman die op zijn werk als gedelegeerde van de vakbond optrad en te Moorsel ACV-ondervoorzitter was. Gewezen gemeente raadslid, klaroenblazer bij de Kon. Harmonie St.- Cecilia en vokaal volkskunstenaar stichtte hij de lokale afdeling van de Gepensioneerdenbond die onder zijn voorzitterschap hoge toppen scheerde. In de begrafenismis waren zijn collega's van «de Bond» dan ook in groten getale aanwezig waarbij ze zich bij de zang niet onbetuigd lieten. Een groot aantal vergezelde dan ook de lijkstoet naar het kerkhof, begeleid door de muzikanten van de Kon. Harmonie. Meisjesschool Op zaterdag 13 juni, schoolfeest in de Vrije Gesubsi dieerde Kloosterschool met vanaf 15 u. tentoonstel ling van werken van de leerlingen, allerlei kraampjes, pannekoekenfestijn e.d.m. Fuif Op zaterdag 6 juni in zaal Katholieke Kring, Nieuw- straat, presenteert «The Worker» een Fuif met mu- ziekmachine «Oxelvocht». Kermis-T-D Op zondag 21 juni in zaal Katholieke Kring Kermis-t- Dansant met DJ James. Begin 19 u. Inkom 50 Fr. Belotting Ter gelegenheid van Stevenkermis belotting bij Pot ters op vrijdag 12 juni vanaf 20 u. Inleg 20 Fr. Bedevaart Bedevaart naar Kontich, Malonne en Beauraing op donderdag 4 juni. Prijs 230 Fr. Kinderen betalen 155 Fr. In te schrijven bij Jw M.J. De Rops, Eksterken- straat 7. Mariamaand Paternoster te 20 u. aan de kapel in de Eikenstraat op vrijdag 29 mei. Werk der Roepingen Opbrengst Dorp (7.967 Fr. Steven 5.680 Fr.). Som ongeveer gelijk met de opbrengst verleden jaar. Ijzerbedevaart Op vrijdag 5 juni in het Brouwershuis te Wieze diavoordracht door Herman Bosteels met «De Mooi ste Ijzerbedevaart», gedichten van Anton Van Wil- derode, muzikale omlijsting van Fernand van Durme en teksten gezegd door Kris IJzerbyt en Jef Demedts. Toegang 60 F. VTB-leden 40 F. Wandelen Op zondag 7 juni wandelen te St.-Kwintens-Lennik o.l.v. Cyriel Kaesemans. Vertrek aan de kerk aldaar te 15 u. «De Toren»» Schaakavond van «De Toren» op vrijdag 12 juni te 20 u. in café St.-Antonius. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend Lieve en Leo Wille. De Bergklimmers Op zondag 31 mei wielerwedstrijd voor internationa le liefhebbers georganiseerd door Wielerklub «De Bergklimmers». 18.000 F. prijzen. Afstand 112 km., 14 ronden. Inschrijving, start en aankomst aan café Van Mol, «Ons Huis». Fa lu i nt jesda n kf eest Het dankfeest voor al wie meewerkte aan de Pikke- ling verleden jaar te Moorsel gaat door op vrijdag 12 juni te 19 u. in Gasthof Vonck, samen met een konfrontatie met de persmedewerkers. Landelijk me nu en amusement. «De Hopduveltjes»» Eetgelegenheid in het Parochiecentrum ten voordele van de kas van de scoutsafdeling. Maaltijden aan demokratische prijzen. Ook wie niet op voorhand bestelde kan er terecht. Soep (25 Fr.), biefstuk, frieten, sla (250 of 275 fr.), kip (200 Fr.), koude schotel met friet (150 Fr.), vol-au-vent (150 Fr.), nagerecht (20 Fr.), koffie met taart (50 Fr.). res arti n. this it d bezo ing rna •dag 31 mei aanstaande voert de toneelgroep ling «Kunst in Huis» maakt U kans een origineel een middeleeuws wagenspel op in verschil- kunstwerk te winnen, no dijken van de gemeente. Bl van de ketellapper is te bekijken om: 30 u.: wijk broek op de kermis Hier afknippen w io u.: Meredorp na de avondmis Naam en voornaam: Ga 30 u.: speelplaats Rijksbasisschool. »l wordt telkens aangekondigd door de roffe- Straat en nummer: kommen van het Trommelkorps S.K.V.V. Gemeente:Postnr.: Het meien of het planten van een meiboom werd in de 17de eeuw beschouwd als een eerbewijs, vooral t.o.v. de leidende instanties. Dit gebruik, in funktie van de eerbiedwaardigheid, heeft stand gehouden tot aan de Franse Revolutie. Daarna werden er andere opvattingen op nagehouden doch het meien bleef toch altijd beschouwd worden als een attentie tegenover derden, zoals schoolkinderen die een meiboom planten voor hun onderwijzer; jongens plantten een mei voor ongehuwde jonge dochters en volwassenen deden het vooral uit vreugde voor de nieuwe lente, de vruchtbaarheid van de aarde. inde Brdag 30 mei en zondag 31 mei is de tentoon- Kunst in Huis te bezichtigen tussen 10 uur en doorlopend in de Rijksbasisschool, Steen- 80, 9420 Mere, at deBn is welkom, ook op vrijdag 29 mei om 20 uur sch( opening - ruime parking op de speelplaats, nstel i een Kunstwerk 37, 9420 Mere nderstaande strook in te vullen en vergezeld briefje van 20 frank op te sturen naar •taand adres of af te geven op de tentoonstel- Sluit in deze omslag een briefje van 20 frank in voor deelname aan het Bod op een Kunstwerk. Ik kan winnen: 1. HOP (Bert De Keyser-steendruk) 2. STILLE DINGEN (Luce Cleeren - ets/aquatint) 3. ACHTERTUIN (Jan Vanriet - zeefdruk) Of één van de prachtige kunstboeken (groot formaat 28 x 22 cm). Een organisatie van de Culturele Centrale Mere. Al deze gebruiken behoren bijna tot het verleden, het kiezen van een meikoning en een dito koningin inbe grepen, doch plaatselijk is er toch hier en daar nog wat van overgebleven. Te Mere althans houdt men sinds enkele jaren de traditie getrouw door het «uitzin gen» van de mei. Onder impuls van de V.Z.W. Vlaams Centrum Mere, grijpt nog elk jaar een viering plaats. Werd op andere jaren meestal een zangkoor uitgenodigd, dan stond de meiviering van zaterdag, 23 mei, in het teken van lekker eten met als hoofdschotel «op houts kool geroosterd vlees, met een keur van groenten». Normaal gezien moest deze manifestatie op de binnen plaats plaats grijpen doch het slecht weer joeg de feestvierders naar binnen waar de stemming daarom niet minder entoesiast was. Trouwens, tijdens dit mei- maal werden de smulpapen vergast op een optreden van de KREBBEL Dit is een nieuwe volksmu ziekgroep, gegroeid uit het V.N.J. Enkele leden, met muzikale aanleg, maakten reeds muziek sinds vorig jaar, niet met het inzicht een groot optreden te doen maar om de leden van hun jeugdvereniging bezig te houden. Een vast program ma hadden zij niet en evenmin een vaste formatie. Begin dit jaar dan besloten een zestal durvers een vaste groepering te vormen en meer aandacht te besteden aan de kwaliteit van hun muziek en hun uitvoeringen. Daarom ook gingen zij, na de definitieve oprichting, regelmatig samenkomen en de repitities ernstig opvat ten. Tevens werd een vast muziekprogramma gekozen en de volksmuziekgroep Krebbel kon van start gaan met Dirk Van Der Speeten (gitaar, zang mondharmoni- ka), Bert Van Der Stichelen (gitaar). Pascal Van De Lamoote (banjo, viool), Hans Jacobs (trom, lepels, tamboerijn), Lieve Jacobs (zang, sopranino, sopraan blokfluit), Lieve Jansegers (sopranino, sopraan- en alt blokfluit). De benaming van hun groep werd ontleend aan een oude Vlaamse volksdans uit de 19de eeuw. Het is trouwens een tintelende melodie wel ke reeds onmiddellijk stem ming en sfeer schept want elk optreden wordt begon- nen met de «krebbel» en ook bij het einde wordt deze dans gespeeld. Op hun programma staan vier soor ten volksmuziek: Ierse, Frie se, Vlaamse en Zuid-Afri kaanse. Ondanks men slechts één maal per week kan oefenen in het musiceren, hebben deze jonge mensen (acade misch gevormd) heel wat in hun mars. Hiervan getuigen reeds hun optreden sinds het kort bestaan van hun groep: Gent, Brakel, Aalst en Mere (twee maal). Het optreden van de volks muziekgroep «Krebbel» en het feestmaal lagen aan de basis dat het Hof ten Dale te Mere andermaal aan sympa thisanten niet te kort had en dat de vindingrijkheid van de V.Z.W.-Vlaams Centrum in het kiezen van een eenvoudig maar volks pro gramma steeds gewaar deerd wordt.

De Voorpost | 1981 | | pagina 9