liefhebbers sporten zo UIT DE SCHADUW; GUNTER EVERAERT IANDI00S INTERNATIONAAL V0LLEY- BASKETT0RN00I IN ST-JOZEFSCOLLEGE! Ruiters krijgen geen toegang meer tot Kravaalbos C SPORT M A R DE...GROOTSTE SPORTZAAK België über alles 1 w De Voorpost - 5.6 1981 - 13 SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN dag ïalsters «Groot College» viert het ganse jaar nog aan toe dat in hun Na een grootse happening (23 mei), een fraai college basket weinig Hspektakel (28-29 mei) en een tentoonstelling wordt beoefend, daar 11 0* eeuwse schilderkunst (28-29-30-31 mei) werd handbal de geliefkoosde ,entm internationaal sporttornooi gehouden met sport is aldaar. Zij hadden lst- lenteams uit Duistland (Bonn, St. Blasieu), Ne- dan maar hun handbal- Doijnd (Delft), Frankrijk (Reims) en ons eigen Vlaan- team naar de basketcom- (Aalst en Turnhout). Het geheel verliep in een petitie gestuurd. Dit geeft van verbroedering, zodat de deelneming over- blijk van een grote dosis ger werd geacht dan de overwinning. Toch is sportiviteit bij St. Blasieu s lerkwaardig dat ons eigen kleine landje de vier doordat ze de Olympische plaatsen, zowel in basket- en volley dus, uit de leuze «deelnemen is be- irage handen van onze reusachtige buren wist langrijker dan winnen» er Held udenlü jol jaar intense voor- delijk dat en Turnhout en 'cfn was aan tor" ^alst halve 'inale zou- v a a voora,9egaan. De den spelen. «Voor de an- sportraad gesteund dere halve eindstrijdplaat- 1 tot IEN! RTS f >y- l.uo juni V. me u een demonstratie met de héél deskundige kommen- taar van Fred Dockers die steeds even vlot werd ver* taald in het Duits door Mar- alle eer mee aandoen. Reims werd vierde geklas seerd en Bonn, een ploeg met veel talent, doch een gebrek aan fysiek, werd - eervol derde. Vooraleer de direktie en ouderco- sen werd duchtig geknokt, finales te 16 uur zouden Aal kortom het gehele getuige de overwinning op aanvangen gaven de Osi- zatejozefscollege, werkte penalties van Bonn tegen ris-collegekrachtballers mede. Remi Vidts Delft in Basket. De geringe e er zijn vrije tijd aan aanwezige supporters lie- ma^Marleen Van den ten niet zozeer van zich jate en Guy Mel- horen. Gedurende de voor stonden in voor kor- middag. In volley won wwi iiimi Opstellen van uitnodi- Turnhout zijn reeks vlot leen" Van den^Noortgaté. aan respektievelijk voor Bonn - Bad Godes- Krachtbal wordt in Aalst Franse colleges; berg, zodat hier Turnhout stilaan een populaire sport, alle Dehaene Herman de halve finale speelde te- getuige de eerste nationale qq'/o '-I £ar^' ^an ^'enen 9en Delft en Aa'st tegen selektie van oudleerling ibó/z id Dockers bereidden Reims. In basket werden Bart Van Lysebeth voor de en z jisploegen zorgvuldig Turnhout en Aalst ook derby der lage landen! Na loor menige uren van groepswinnaar voor res- dit intermezzo werden in de training, de sport- pektievelijk Reims en Bonn- de turnzaal de voorbereid- Hen konden eenvou- - Bad Godesberg met als selen getroffen voor de vol- niet mislukken. Zes resultaat de halve finales leybalfinale. Het was wel gaven blijk van Aalst - Reims en Turnhout- spijtiq dat volley- en bas- -Ju sportieve ingesteld- Bonn. Deze halve finales ketfinale samenvielen, 30r namen °P zpuden echter pas na de daar deze beide wedstrij- imerslijst te plaat- middag gespeeld worden, den veel beloofden. In het lloisiuskolleg - Bonn wat de sportievelingen J odesberg, Kolleg St. eventjes de kans liet op St. Blasieu, Ecole adem te komen. Een zaak eph - Reims, St. Sta- was wel na de reeksen dui- illege - Delft, St. Jo- delijk geworden: Aalst en age - Turnhout en Turnhout waren, zowel in Varken» St. Jozefs- basket als volley de grote 111 i uit Aalst. De deel- favorieten, zodat de I werden opgevan- «vreemde» ploegen zich igastfamilies, bij leer- hoogstwaarschijnlijk met of leraren van het de kruimels zouden dienen i, of in de internaats- tevreden te stellen. Hans ;en op het college Kramer (Bad Godesberg) eJleen Turnhout) zo- en Etienne Dehaene zagen l( in de logeeraange- Aalst al in beide tornooien, Vfen geen proble- laatsgenoemde echter itstonden. vooral in volley, als over- Finale volley winnaar uit de «halve-fina- Met een doodnerveuze lebus» komen. De Turn- Etienne Dehaene, coach ik was de gro e dag houtenaren, die evenals van de Aalsterse volleybal- rdagbroken zowel voor Aalst, de finale van de Iers. (die N.B. van deze hethiers als voor orga- N.S.V.O. in hun provincie laatsen een bal met namen ter pn. Om 18 uur wa- hadden betwiste in volley, van de spelers die voor a d,ee'n®n;ende wa'en er echter toen al sommigen als afscheids- reeds te Aalst aan- steevast van overtuigd dat geschenk diende had ie meesten hadden zij en niemand anders hier gekregen) langs de zijlijn is achter de rug, de hootdvogel zouden af- starte de partij. Alex Coste- in gemeenschap- schieten. Zodoende be- «laivondmaal, waaraan loofden de volgende uren spijtijstfamilies deel kon- nog heel wat spanning, stigcinen, voor de nodige n vepdng diende te Zaterdagnamiddag lenej In volleybal kwamen Tum- •tfestijn werd over- hout en Aalst zonder enige logel tot de lottrekking kleerscheuren, in drie win- icht ploegen. De zes nende sets dus, in finale, ktenfnende scholen wer- De Duitse strijd om vijfde zoekpn twee reeksen van en zesde plaats draaide in leeld, waarin ze in het voordeel van St. Bla- sporten elk van sieu uit. Reims won de der- ;genoten dienden de podiumplaats ten nade le van de Nederlanders uit Delft. De halve finales bas ketbal hadden echter veel meer spektakel. Na een uiterst spannende strijd wist Turnhout Bad Godes berg van zich af te houden en dit ondanks een «ster- volleybal hadden noch Turnhout, noch Aalst al setverlies geleden, terwijl in basket zowel Aalst als Turnhout verscheidene er varen klubspelers telden. Er dient ook de nadruk op gelegd dat scheidsrechters in volley en basket blijk gaven een grote dosis vak manschap te bezitten, zo dat alles eigenlijk meeviel en dat wist ook blijkbaar het ondertussen massaal opgekomen publiek. scholieren, als bij minie men en kadetten en een pijnlijk verlies een mindere dag in de N.S.V.O. finale - Oost-Vlaanderen, mocht er ook nu geen triomf wezen. De carrière van spelers als Costenoble, Liessens, De Smedt, Lemarcq, Cop- pens, Van Aken, Willockx en Boeykens is nog maar pas begonnen en enkelen kunnen het beslist bij een serieuze klub wél maken! Turnhout bezit een uiterst sterke ploeg, waar zoals het ook in het Aalsterse voetbal en in Brussel hoort ééndracht macht maakt. Enkelen van deze ploeg hebben al heel wat erva ring opgedaan, o.a. bij H. Genk, kampioen in 1ste nationale, zodat hun suc ces zeker geen verrassing was. De finale was een regelrechte reklamespot voor volleybal door beide ijzersterke teams met al hun inzet betwist. Basketbal Ook hier begon de finale om 4 uur zodat het voor ondergetekende een heen- en-weer-geloop van jewel ste werd. Toch bleek in deze finale al heel gauw dat Aalst de betere ploeg was, mede onder impuls van OKAPI-spelers Yves Van Lent, Jan De Nil, Luc Van Driessche en vooral Jean-Philippe van Hem den. Heel snel kwam er een twintigpuntenkloof die alleen nog zou vergroten. Turnhout trachtte verwoed zoveel mogelijk weerstand te bieden, doch onder meer door de kwetsuur van hun gebaarde speler, Wim Van Mele bracht dit weinig zoden aan de dijk. Aalst won vloten oververdiend de basketbalfinale en dit door toedoen van Filip Van Den Brande, Jan Van der Stichele, Yves Van Lent, Jan De Nil, Luc Van den Driessche, Nick Ghijs, Henri Prieels en Jean Phi lippe Van Hemden. «Verbroederingsmis» Na al deze sporltoestan- den werd tijd gemaakt voor een uurtje bezinning. Pater Herwig Ghijs s.j. concele breerde met buitenlandse priesters uit Duitsland, Ne derland en Frankrijk een Eucharistieviering waarin elke deelnemende school zijn inbreng had. Zondag Zondagvoormiddag stond voor de buitenlandse gas ten een geleidbezoek aan Brugge op het programma, waarna zij het middagmaal gebruikten bij hun «eigen» gastfamilie. Te 15 uur werd in het stad huis overgaan tot de uitrei king van de trofeeën. Wim Van Buggenhout onder streepte in zijn voorwoord de hoedanigheden van het sporttornooi. Het werd om kleed door de spanning; alles was «fair-play», een waarborg voor de «grote» sporten in de toekomst, en er werden contacten ge legd over grenzen en talen heen. Daarna kwam Dhr. Vidts, organisator en be zieler van het ganze tor nooi aan het woord. De tevredenheid droop zo van hem af. Hij bedankte nog eens speciaal de sympa thieke tolken Mevr. Van den Noortgate en Dhr. Mel- laerts alsmede alle scholen omdat zij het per slot van rekening mogelijk maak ten. De uitreiking van de trofeeën gebeurde onmid dellijk. Bekers van onder andere stad Aalst, Minis terie van sport en cultuur, oudercomitee, oudleerlin genbond en direktie v/h St.-Jozefscollege werden door schepen De Maeght - Aelbrecht, E.P. rektor Jan sen, E.P. minister Frenay, E.P. econoom Raes, Dhr. Vidts en nog vele anderen overhandigd. Na deze prijsdeling werd door de De thuisploeg won het baskettornooi. (KDC) rektor van Bonn, E.P. Reu- denbach S.J, nog op een zeer sympathieke wijze een lading volley- en bas ketballen aan Aalst gege ven. Zeer prettig kwam ook de trofee over die aan St. Blasieu werd overhandigd. Ze kwamen van het verst (9 uur bus!) en hadden meeste pech gehad. De re ceptie ging door in de trouwzaal. De stad Aalst sprak er bij monde van schepen De Maeght en in aanwezigheid van sekreta- ris Willems zijn bewonde ring en steun uit voor het initiatief en hoopte, zoals ook anderen het al zegden, dat dit niet het laatste van zulken aard moge zijn. Na de klassieke receptie- schuimwijn of fruitsap moesten de gasten al aan het vertrek denken. Zij ver lieten Aalst, allen in hun hart voldaan, namen elk op een aan hun volk eigen manier afscheid (bv. de Nederlanders riepen luid ruchtig van uit de bus!) en hoopten dat er regelmatig een herhaling van scholen of Jezuïetenscholentor- nooien mogen komen, zo dat, zoals dhr. Van Bug genhout het in zovele talen wist te beklemtonen: «het afscheid geen echt af scheid mag zijn, maar el kander mogen weerzien». (Dirk Verbeken) De uitslagen Volley Reeks I Turnhout - St. Blasien 3-0 Reims-Turnhout 0-3 St. Blasien - Reims 1 -2 Reeks II Delft - Bad Godesberg 2-1 Delft - Aalst 0-3 Aalst - Bad Godesberg 3-0 5' en 6' plaats Bad Godesberg - St. Bla sien 1 -2 3* en 4* plaats Reims - Delft 2-1 1* en 2* plaats Aalst-Turnhout 0-3 Eindstand 1. Turnhout 2. Aalst 3. Reims 4. Delft 5. St. Blasien 6. Bad Godesberg Basket Reeks I St. Blasien - Reims 16-34 Reims - Turnhout 14-37 Turnhout - St. Blasien 41-15 Reeks II Delft - Bad Godesberg 47-47 (0-2) Delft - Aalst 24-46 Aalst - Bad Godesberg 46-30 5* en 6* plaats Delft - St. Blasien 65-20 1/2 Finale Turnhout - Bad Godes berg Aalst - Reims 42-38 46-20 Finale Aalst-Turnhout Eindstand 1. Aalst 2. Turnhout 3. Bad Godesberg 4. Reims 5. Delft 6. St. Blasien. pen. Zo werden Reims, en St. in de ene en Delft Aalst in de andere lezet. Daarop wer st najjjasten hartelijk wel- idshöheten in hun moe- el, sien aan hun respek- n, rie gastfamilie voor- als de nummer 12, Martin n, ba In een grasgroen «Toti» Cordes, bij de West- veNverd deze eerste duitsers. Aalst had het heel everpaking met een ge- wat gemakkelijker tegen- bei, handdruk beze- over een niet zo sterk aan- aarna alles naar ei- doend Reims dat gewoon azichèddunken werd ge- van de basketbalvloer in de -e miTe 21 uur werd in Okapi-zaal werd geveegd, h inialspektakel (waar- De strijd om vijfde en zes- en ders in dit nummer de plaats in basket was oed ide jongens een zeer merkwaardig. Het was ;ndeflt van de schoolge- het team van St. Blasieu pnis aangeboden won in den beginne al aan gen hen, ten huize van te zien dat ze het behande- etailljfamilie, een goede len van een basketbal niet jndeét werd toege- zo gewoon waren. Delft dat Ja' 9« in de reeksen helemaal 1 op "jvoormiddag geen grote indruk had ge- 3 maakt liep probleemloos moest vroeg uit t0( 28-o uit, en ondanks de i. s Morgens wer- toejuichingen van al de Tiers de reeksen aanwezigen werd het een i tornooien afge- ZWare nederlaag voor de i L uur begon het mannen van St. Blasieu, uit [de ontmoetingen ^et Zwarte Woud. Het was Delft en Turnhout - duidelijk dat deze jongens Zowel in volley als geen basketploeg op het ve'cl kor,den zetten, wat ons ook werd bevestigd hun oefenmeester colleges zich die )e, zonder er ook ^oor noble, de gekwetste kapi tein, begon samen met passeur (en een goede!) Dirk Liessens, Geert Le marcq, Geert Coppens, Di- mitri Willockx en Pascal Boeykens. Ondanks fan tastische smashen van Geert Coppens ging Aalst aan de zenuwen ten onder. Turnhout maakte de indruk een hecht geheel te vor men, waar elke bal kan en moet gehaald worden. Bei de ploegen waren echter evenhoog getalenteerd, ondanks het ietwat zwak kere spel van de anders zo subliem akterende, maar nu gekwetste Costenoble. De tweede set bood een zelfde spelbeeld als de eerste, voor de gekwetste Costenoble viel Frank De Smedt nog even in, het kon echter niets veranderen; Turnhout won verdiend de tweede set. De derde be loofde aanvankelijk weinig goeds voor Aalst, Turnhout liep onverklaarbaar ge makkelijk uit tot 14-6, de match leek gespeeld, tot... Aalst aan een spectaculai re remonte begon. Via su blieme passer van Dirk Liessens en prachtige smashes van o.a. Geert Coppens en Dimitri Wil lockx slaagde Aalst erin na slechts éénmaal opslag- verlies te hebben geleden tot 12-14 terug te komen. Stormachtige toejuichin gen en doodse stilte wis selden dan elkaar af. Turn hout won de opslag en.... ook de match. Dit werd dus weer eens geen bekroning voor de 'volleyballievende» Etien- Atletiek: Een achttal jaren geleden sloot Gunter Everaert aan bij atletiekclub Eendracht Aalst. Hij specialiseerde zich in de spurt waarin hij toen middelmatige tijden liep. De jonge Aalstenaar kende echter het geheim om hoger op te geraken in de sport: trainen. Hij trainde dan ook intensief en met volle overgave, zodat alras de resultaten volgden. Als kadet behaal de Gunter dan ook een eerste gouden medaille op de Belgische kampioenschappen, in de 4 x 100 meter. Bij de scholieren groeide zich in blakende conditie. Everaert definitief naar de Onlangs nog haalde hij top van zijn generatie en 10"6 op de 100 meter, pakte dan ook de nationale titel op de 100 meter vlak. Gunter rekent er dan ook op dat zijn persoonlijk re cord (10"5, gelopen te Leb- beke) nog verbeterd zal worden en acht een tijd van 10"3 haalbaar. Eén van de belangrijkste doelen dit seizoen is het neerhalen van het natio naal record op de 4 x 200 meter. Samen met clubge noten Frangois Van Den Abeele en Reno en Danny Roelandt hoopt Gunter Everaert een nieuwe best- tijd neer te zetten. Zijn beste periode heeft de ze sympathieke Aalstenaar in ieder geval nog voor zich. Pas over een drietal jaren zal hij het toppunt van zijn kunnen bereiken. Het zou ons slechts weinig ver rassen indien Gunter Eve raert in de toekomst ook Belgisch kampioen bij de heren seniores wordt. Je spanninq in te J °e,enmeester ne Dehaene en zijn pou- l en na de eerste ,S?n e sVmPa" lains. Na winst in het stads- atchen werd al dui- Duitser voegde er tornooi, zowel bij deze Vele insiders twijfelden eraan dat Gunter ook bij de juniores zou doorbreken daar hij in vergelijking met vele andere topspurters vrij klein en licht uitvalt. De Eendrachtatleet bewees echter in praktijk wat in theorie niet mogelijk geacht werd. Ook bij de juniores pikte Gunter de Belgische titel mee terwijl hij eveneens op het po dium stond als eerstejaars senior na winst in de 4 x 100 meter. Een knieblessure maakte het de nu 21-jarige Eve raert moeilijk om dadelijk door te stoten bij de senio res en de combinatie werk- avondschool verhinderde hem ook om degelijk en regelmatig te trainen. Wan neer hij de kans heeft trekt Gunter echter toch naar het Osbroekstadion om er wat te trainen, zelfs op zon dag. Zijn verminderde oe fenmogelijkheden verhin derden hem niet om vorig seizoen de finale te halen van het Belgisch kam pioenschap op de Heyzel. Dit seizoen is Gunter aan zijn tweede jaar bij de se niores toe. Reeds van bij de seizoenstart toonde hij Op de jongste raadszitting stelde CVP-raadslid Lambert Van de Sijpe, groene jongen en zelf Mel- dert naar voor dat de wandelpaden in het Kravaal bos zouden verboden worden voor de ruiters. Volgens zijn vaststellingen worden vooral sinds vorig jaar boswegen en bospercelen zwaar geteis terd door paardenhoeven. Het gevolg is dat de wandelpaden echte slijkkuilen geworden zijn, die nog met moeite bewandelbaar zijn. Naar de mening van de in terpje 11 ant worden deze paden vooral ge bruikt door zogenaamde manègeruiters en niet zozeer door leden van de Landelijke Ruiter vereni gingen, die met de plaatselijke toestand vertrouwd zijn, en zelf dikwijls uit landbouwersmiddens komen. Volgens de heer Van de Kravaalbos is veel klei- Sijpe kunnen de eige- ner dan het bos aan de naars van het Kravaal- rand van Brussel en een bos niet op tegen de be- groot deel ervan ligt dan staande toestand, waar- nog op het grondgebied bij ruiters sinds een van Brabant, tiental jaren steeds meer Lambert Van de Sijpe en meer gebruik maken meende dan ook dat de van de paden, die het bos ruiters niet langer in het doorkruisen. Kravaalbos mochten of Hierbij maakte de spre- konden toegelaten wor ker ook een vergelijking den. Hij stelde daarom met het Zoniënwoud, voor de ingangen van waar aparte paden be- het bos af te sluiten met staan voor ruiters en slagbomen en terzelfder- wandelaars, maar het tijd toezicht te organise ren door de politie of de milieupolitie. V er keers kommissie Schepen voor leefmilieu Mevr. Annie De Maght (PVV) antwoordde dat dit voorstel in feite niet nieuw was, gezien de diensten voor leefmilieu reeds op 19.6.1980 ter zake een dossier aan hangig gemaakt hadden bij de verkeerskommis- sie. In een nota aan de Burgemeester, waarvan zij lezing gaf, wordt on dermeer vermeld dat de wandelpaden bijna on toegankelijk zijn om drie redenen: enerzijds de struktuur van de on doordringbare onder grond, anderzijds het gebruik van de paden door allerlei voertuigen en ruiters. Daarom werd, geïllustreerd door een situatieplan, en voorgesteld aangepaste verkeersborden aan te brengen aan alle inval- wegen naar het bos toe. Schepen De Maght ver duidelijkte eveneens dat het klasseringsbesluit van het Kravaalbos in haar artikel 9 een ver bod inhoudt van het ge bruik van de paden door ruiters. Dit verbod geldt enkel niet voor de parti- kuliere eigenaars van gronden in en omheen het bos. Interpellant Van de Sij pe bleef echter van oor deel dat borden alleen weinig zin hebben. «Wij moeten staketsels op werpen met slagbomen» aldus het oppositielid, die hierbij verwees naar de ingangen van staats bossen, waar enkel de bevoegde diensten of diegenen die gebruik dienden te maken van de invalswegen een sleutel bezitten van het slot dat de slagbomen afsluit. VEHE

De Voorpost | 1981 | | pagina 13