f Dirk Heirweg: «Oef, het Is gelukt» William Tackaert jop het scherp ■van de snede en is en Truyens, i twee nieuwe in winsten Pakt het de Beker? it Luc - Delombaerde promoveert De Voorpost lo >chili in Le rst in Geraardsbergen, nu in Macon, na afloop te veel hooi op zijn vork n een eerder korte etappe in de Dauphiné Libéré, onderweg, met als ge- n meerdaagse die voor velen een uitstekende volg dat hij onder het lining is voor de steeds met sneller schreden spandoek andere snelle derende Tour de France. Dat was de balans die jongens moest laten illiam Tackaert in de afgelopen weken kon voor- voorgaan. «Kan ik dan &®n- geen spurt meer win nen ander betekent dat de amitieuze prof uit Zele nen?», was zijn beden- het scherp van de konditiesnede zit. Een kondi- king die twijfels liet die na een bemoedigende aanloop in de «Omloop doorklinken, it Volk» plots wegzakte omdat William met een Het antwoord vT^i, - r™rr autwuora °P op tweehonderd meter ^hardnekkige sukkelde die alles vraag kreeg Tackaert van de streep om voluit lajfrbrodde. donderdag. In Macon te «gaan». Ik heb nie- ï2j. jzoni ïltui enix sogi sllen dent igs- bekllliam Tackaert kreeg uit inwel krediet: Fred De n bi uyne, die als gewezen zul mer maar al te goed he et dat een topsporter befi mens blijft en geen »t is, het hem gene- Maxt>. William zelf trok af toe met Karine en de s, Rfeine Bianca naar zee ous verzorgde zich uitste en J< ld. Langzaam maar eer kwam hij er weer won renop. In een paar in f te< derland georgani- 1785 rde wedstrijden gooi- sch Tackaert opnieuw ho- ogen. Het tilde zijn 3 bij cira - is g Istof >vat Na js 1! j SK Sint-Niklaas VRIJDAG 5 JUNI 1M1 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Pendermonde. TeL 05221.4a60 snelste. Vandaar dat ik me in die finale een beet je koest hield. Het zou zonde zijn krachten te vergooien die ik in de spurt goed kon gebrui ken. Johan De Muynck zette zich van ver op kop. Het maakte me niet nerveus. Ik wachtte tot zijn op tweehonderd meter Lato komt als een duivel uit een doosje voor de Lierse doelmond opdagen en tegen zijn flitsende kopbal heeft de bezoekende keeper geen verweer (SC Lokeren-Lierse 4-0) (dm) zelfvertrouwen plots weer een stuk naar omhoog. UITZEGE William Tackaert reisde niet naar de Dauphiné om te pogen na afloop met de gele trui naar huis te komen. Hij had andere objektieven: min stens één ritzege beha len. Voor hem eigenlijk een beetje een «must». -Maar die obsessie leidde tot nervositeit. Hij nam kon hij de armen in de lucht gooien. Het Daf- sukses werd ook nog door Eddy Schepers on derstreept: die werd tweede in de spurt. «Ik was mee met de eer sten op de berg van Montmain op zo'n twin tig kilometer van de streep. We geraakten met vijf man voorop, doch nadien kwam nog een hele klad terug. Ik keek eens rond in dat pelotonnetje om te zien welke klanten aan boord zaten. Ik wist me de mand meer gezien». Die zege leverde William Tackaert de groene trui op. Dat kleinood met hand en tand verdedi gen, was hij niet van plan. Als hij dat truitje kon meenemen tot aan het eind van de slotetap pe was dat natuurlijk graag meegenomen. Groen veroveren in de Tour zou hem oneindig meer plezieren, maar daar droomt hij niet van: «We zullen wel zien hoe het reilt en zeilt» MVH William Tackaert: etappezege in de Dauphiné Libéré. (lp) gaat bijzonder goed aan de Sint-Niklase :e vc termolendreef. De inspanningen die het geel- an zjuwe bestuur zich qua transfers getroost, is tenlijwel schitterend te noemen. Men zal heel ver in geschiedenis van de klub moeten teruggaan om tec gelijke klinkende namen nog terug te vinden, ja peess vooraleer de transferperiode werd geopend. u .'Pyndertussen is dat feit. Sportkring kan bogen op volgende ibele eersteklasse- lage [ers: jgj] simoen (de- tief), Swat Janssens initief), George kens (Club Brugge, itrakt van drie jaar een optie van nog 8 twee jaar). Leekens is momenteel 32 jaar oud. Ten slotte is er nog de definitieve overeen komst met Fred Truyens van SK Beveren, vorig jaar nog met optie bij AA Gent, optie die niet ge licht werd, maar speler waarvoor AA Gent zo bleek althans later heel wat belangstelling had. Vier klinkende namen dus, vier eersteklasse spelers meteen. Duidelij ker kan het niet: Sportkring Sint-N iklaas investeerde zwaar om toch door te kunnen sto ten naar de top in derde met in het achterhoofd trouwens de titel. Uiter aard liggen de ambities heel wat verder en denkt men eraan op twee jaar tijd de eerste klasse te bereiken. «Natuurlijk» zei ondervoorzitter De Bauw nog eens dinsdag namiddag, «voetbal is Met top-transfers maak ik een top-pioeg trii< Heel het Waasland gelooft plots Sint-Niklaasl... geen exakte weten schap, zodat men bij voorbaat nooit weet waar men eindigt. De wijze echter waarop wij onze transfers hebben bedoeld én verricht, dui den toch aan welke in tenties we hebben. Ondertussen werd ook kontakt opgenomen met Lubanski van SC Loke ren. De Durmeploeg had echter vlug weet van de onderhandelingen en bood de Pool inmiddels (maar vrij vlug) een kon- trakt van twee jaar aan, met als later objektief: hulptrainer. Uitgaande transfers bij Sportkring zouden kunnen zijn: Luc Van Haevere, De Baere, Van Lierop, Van Gulck en Cornelis. Voor al deze spelers bestaat er ruime belangstelling maar met geen enkele klub werd tot hiertoe een overeen komst bereikt. De stand van zaken bij Sportkring is momen teel aldus: Bruno Marin tekende bij voor één jaar, Lodewijckx deed dat al eerder voor twee jaar. Ook Lacroix, Jef Beirinckx, Bevers, Wou ters en Rodrigo volgden dit standpunt. Tenzij er nog wat on verwachts uit de bus zou komen, blijft het bij Sportkring voorlopig een tweetal weken wind stil. André GOVAERT «Oef, eindelijk is het gelukt,» zegde een stralende Dirk Heirweg na zijn geslaagde soloren in het Limburgse Koersel. Het is inderdaad verscheidene maanden stil ge weest rond de Zeienaar. Dit seizoen werd voorals nog één lange miserieweg. Dirk kwam in het voorjaar ziek uit Spanje naar huis. Het drinken van besmet water liet sporen na in zijn organisme: een niet wijkende virus hield hem uit het peloton. Heirweg werd er moreel niet beter van: hij had zijn nieuwe Bostonbazen nog niets kunnen bewijzen en dat zat hem duidelijk dwars. De genezing sleepte aan. Vandaag is het leed even wel vergeten. Een uitste kende prestatie in de «Om loop van het Donkmeer» dofte de 25-jarige prof uit Zele weer op. Maandag mikte hij te Zoersel midde nin de roos: hij finishte voor de nobele onbekende doch allesbehalve onkundi ge Nieuw-Zeelander Wayne Hildred. Willem Peeters, die de spurt van het achter volgend pelotonnetje won, arriveerde 30 sekonden na de zielsgelukkige Heirweg. Lucien Van Impe, die blijk baar naar een voorbeeldige Tourkonditie groeit, üep eveneens met dat groepje binnen en was tiende. Dirk Heirweg: «Ik heb me in maanden niet zo lekker gevoeld. Vandaar dat ik het met Lucien op een akkoord je gooide om er wat aan te doen. Eerst was het fel ja gen om samen met Schur- gers bij de zeven koplopers te komen, doch nadien hep het op wieltjes. Van Impe en Heirweg de marreerden om beurten. Leo Van Thielen deed er eveneens wat aan, maar hij werd telkens teruggegre pen. Tenslotte «ging» Dirk Heirweg. In de stijl van een echte achtervolger maalde hij de kilometers af. Lucien Van Impe deed intussen wat van hem verlangd werd en brak voortdurend het tempo van de konkurren- ten. Dat Hildred er nog in slaagde naar de tweede plaats te rijden, leek geen bezwaar. Dirk Heirweg, vo rig seizoen tweede in de na tionale titelren, en slechts door een verkeerd taktisch maneuver van zijn toenma lige ploegmaat Eddy Sche pers uit de trikolore trui gehouden, had meteen zijn eerste zege op zak. Kampioenschappen Dirk Heirweg is opnieuw gelanceerd. Eindelijk. De geschiedenis die het tien jaar jonge Spor ting Lokeren tot dusver liet neerpennen is lang niet mis. Amper één seizoen, op zeven jaar topvoetbal, liep een beetje bleekjes uit, maar dat slippertje is allang weer goedge maakt. Vooral dit seizoen ontpopte het Wase team zich tot een heuse topklub, die door menigeen geroemd wordt om zijn attraktief voetbal en bewonderd wordt om het heerlijke talent dat in de ploeg schuilt. Het provinoie- klubje van weleer geniet nationale en interna tionale belangstelling, maar de eerlijke be scheidenheid staat diep in het Sporting-banier gegrift. Als een bolide scheurde het team zich door de kompetitiewedstrijden en kon beslag leggen op een tweede plaats achter een beknib beld Anderlecht, dat door de enen werd verket terd en door de anderen geprezen. In de Vela- cup werden ronkende namen als Moskou, San Sebastian en zelfs een gerespekteerd Dundee het verlies ingestuurd en in de bekerkompeti tie werden oupploegen als Beveren en Lierse op de vingers getikt. De EB naar Brussel ligt wijd en zijd open voor de Waaslanders, waar ze het geharde Standard Luik zullen moeten partij geven. Dat het een open wedstrijd wordt ligt een beetje in de lijn van de verwachtingen. Standard moet een reputatie hoog houden. Het miste de kam- pioenskroon en moest zélfs Lokeren laten voorafgaan. In een memorabele wedstrijd in Keulen moesten de duimen gelegd worden voor de Germanen, zodat het verhoopte sukses op de Heizei zal moeten gevonden worden. Trouwens, Ernst Happel heeft ook nog iets te bewijzen alvorens Belgenland de rug toe te keren. Gehaaide tegenstanders worden de vu rige Luikenaars alleszins, ook al omdat hun vechtlust in cupduels nauwelijks te peilen is. Lokeren, dat start als underdog die niks te verliezen heeft, kan zijn tienjarig bestaan nog meer kleur bijzetten. Volgens hulptrainer Va- oenovsky maken beide équipes evenveel kans. Wie het eerst tot scoren komt, pakt waar schijnlijk de beker,» voegt hij eraan toe. Vraag is ook of Lokeren niet weer in de greep van de zenuwcellen zal liggen. Volgens Maurits De Schrijver alvast niet: Tegen Lier waren we bang flaters te begaan. Iedereen spekuleetde erop dat we zeker geplaatst wa ren, alleen de spelers waren bang tegen een counter voor eigen publiek te spurten. De ploeg was wat vermoeid, de trainingen waren bikkelhard. Volgende week doen we het wel licht kalmer aan. Standard zal er voor moeten vechten, dat staat vast! Op de Heizei gaan we resoluut onze kans.» Zondag zullen twee ploegen strijden om een opgepoetste beker, de grasmat ligt er gestre ken bij, het moreel wordt opgepept en de konditie is scherp als een hakmes. De suppor ters verven de spandoeken en smeren de bari tonstemman. Het feest kan beginnen. P.d.M Maar dat het zo lang duur de vooraleer hij zijn come back realizeerde, was alles behalve zijn schuld! Moreel opgepept kan hij nu naar de nationale baan- kampioen8chappenDirk heeft zich immers kandi daat gesteld voor twee dis ciplines: de achtervolging en het puntenrijden. In laatstgenoemde specialiteit gooide hij eerder hoge ogen: vorig jaar hielp hij Stan Tourné zelfs aan de regenboogtrui. Wat het in achtervolging wordt, dient afgewacht. Dirk Heirweg: eerste seizoenzege. (c) Toen hij 17 was begon hij te arbitreren. Op 11 februari werd bij 30. Dit seizoen was hij DE kandidaat om naar hogere afdelingen te pro moveren. De provinciale scheidsrechterskom- missie pikte hem uit de andere kandidaten uit. Met die ref, Luc Delombaerde, afkomstig uit Lokezen maar in Be veren - Waas woonachtig, gingen we praten. Die reportage publiceren we in het volgend nummer van De Voorpost. M.V.H.

De Voorpost | 1981 | | pagina 15