Leekens: rdedigen, procent "len Lokerse S.V. heeft interesse voor Rndi Haleydt Haesaert: «Na doelpunt stilgevallen» Vacenovskys «Nervositeit speelde ons parten» porting Lokeren estaat tien jaar Miljonair op de smokkel toer Twijfels rond Dalving Granini, sponsor van SK Sint-Niklaas 2" Zaal - voetbaltornooi Comar Sport te Aalst De Voorpost - 5.6.1981 - 19 BANDEN COSYN I HAM ME MICHELI eerst kam gelauwerd. Ixzk! ierdaags feest Sporting Lokeren viert tijdens de Pinksterda- i de tiende verjaardag van zijn bestaan, hter de organisatie van het vierdaags feest at de «Entente van Supportersklubs». Een en der gebeurt in een tent met 1.000 zitplaatsen. tent wordt opgetimmerd in het stedelijk jrtstadion aan de Daknamstraat. r PROGRAMMA jdag 5 juni wordt gestart met een boogschie- g op drie wippen, waar de aangesloten sup- tersklubs kamepn voor de «wisselbeker Dr. Rijck». Deze schieting is voorbehouden aan bij de Entente aangesloten leden van de iportersklubs. Aanvang 19u30. erdag 6 juni is er de jaarlijkse verkiezing van iss Sporting», waarvoor reeds verschillende ididaten inschreven. Er zijn prachtige prijzen irzien. De muzikale omlijsting is in handen Jacky Pauwels. Begin om 20 uur. idag 7 juni moet de hoofdbrok worden. Om uur is er een bal met Emly Starr, de Belgische tegenwoordigster op het jongste Eurovisie igfestival. Zij wordt begeleid door «The Five ies». andag 8 juni: (2de Pinksterdag) wordt het tstuk met een opendeur en barbecue, met zikale omlijsting. Alle fanionspelers en ex- ionspelers van Sporting Lokeren zullen aan- ig zijn. Tevens is er een hulde aan de dploegen die de titel veroverden in hun Het Lokerse trainersduo nam, als je de uitslag bekijkt, op een waardige manier afscheid van hun Daknam, dat hen dit seizoen zo dikwijls tot bijna uitbundige vreugde bracht. Slechts één verlieswedstrijd en al de groten die er in het zand kwamen bijten. Oefenmeester Haesaert vond dan ook niet dire kt de woorden die bij der gelijke gelegenheid pas sen. Even van de emotie bekomen volgde H«.n toch zijn relaas over de partij tegen Lierse. «Het is duidelijk dat Lierse hier vandaag ge handicapt aan de wed- momenten was de Pool strijd is begonnen. De daar niet bij. Dat besefte klap, zowel Ceulemans hij trouwens zelf.» als Van den Bergh te moeten missen, is, be- JQzef Vacenovsky, door- grijpelijkerwijze, hard brekvoor de laatste keer aangekomen voor de ^J11 gewoonte niet en Lierenaars. sloeg het ganse kleedka- Maar ook wij hebben mergebeuren van op af- geen al te schitterende stand gade. eerste helft achter de Ergens in een hoekje rug. Na dat vroege doel- toegen we hem dan toch punt zijn we plots stilge- aan het praten, vallen en op één lijn be- n n... «Bekervoetbal is ze- Mommens in duikvlucht tegen het gras na een bikkelhard liif an ff/Y» met de Lierse defensie. ISC Lokeren-Lierse 4-01 Idml ginnen spelen. Daar werd gelukkiglijk aan £ef..?ï? T verholen door Luban- door- aki. de ploeg op- renUWWl™ek Weer b°Lg8Val licht zijn beste 45 minu- was'.,.°an 18 he' ,erZ ten vai het seizoen ge- °mh «*»*<*»- speeld. En dat heeft hj voornamelijk aan zich- 7 alleen zelf te danken. In moei- om het lijke omstandigheden is Over de ganse lijn heb- hij steeds keihard blij- ben wij te nerveus ge ven doorwerken en heeft speeld. Begrijpelijk als zich altijd onvoorwaar- je beseft dat het voor de delijk ter beschikking meesten onder ons de van de ploeg gehouden, eerste keer is dat we Vandaag is zijn belo- naar de Heizei gaan. ning gekomen. Iemand Zoiets mocht ons in een die dergelijke staaltjes ongelukkige wedstrijd etaleerde kan gewoon tegen Lierse niet ont- niet naast de ploeg ge- snappen, houden worden. Hij staat dus zondag, bene- Ik ben er zeker van zon- vens onvoorziene om- dag een ander Lokeren standigheden, aan de af- aan het werk te zien. Het trap op de HeizeiHier- zal dan mijn laatste aan- mee wil ik dan nogmaals blik op de ploeg zijn. beklemtonen dat er Zondag 14 juni keer ik nooit van enig geschil immers, in gezelschap tussen Wlodek en mij van mijn vrouw en twee sprake geweest is, zoals kinderen, naar Tjechos sommige mensen mij op lowakije terug. Hopelijk het lijf schreven. Mijn met het idee dat ik ooit motto is steeds geweest nog eens meehielp aan meester-strateeg, heeft zich van de bal meester gemaakt en gaat j8*" hesten speel- het winnen van de Belgi- scoren. Het is 2-0. Lierse zit op de knieën (SC Lokeren-Lierse 4-0) (dm) ~?.n\ 06 har£i het ook sche beker.» klinkt, maar op diverse (rc) Lato komt gevaarlijk opzetten, maar Helleputte zal kordaat ingrijpen (SC Lokeren- Lierse 4-0) (dm) Bob Dalving liep er zaterdagavond op Dak- nam niet bij: «Trainen deed ik tijdens de afgelopen dagen voluit. Maar daarmee speel je na een lange inaktiviteit geen krachtenslopen- de bekermatch. Je moet de negentig minuten kunnen rondmaken, en dat zag ik niet zitten. Waarschijnlijk zit Bob ook zondagnamiddag op de bank. Als «geheim wapen»? Misschien wel. Al moet je in voetbal zelden op een mira kel rekenen. Twijfels rond Dalving dus, al kan gezegd dat de trikoloren deze steunpilaar tegen het rumoerige Standard zeer goed zouden kunnen gebruiken. Vooral in de luchtduels zou Bob enorme diensten aan zijn team kunnen be wijzen. M.V.H. Het is niet altijd ge makkelijk het juk van vedette te dragen. In de belangstelling staan is voor sommigen een gift van de goden, maar speelt uiteraard ook in de andere rich ting door. Zo eigenen be paalde in-de-kijker-lo- pende mensen zich een «air» aan. Wanneer die dan uit hun rol vallen, komt de kritiek los. Zo zagen we tijdens de wedstrijd Lokeren-Lier se Juan Lozano, de door Anderlecht met miljoe nen verwende voetbal ler, zich tijdens de rust naar de staanplaatsen begeven, nadat hij aan de ingang van de eretri bune samen met zijn be geleidende vriend door plichtsbewuste kontro- leurs werd geweigerd, omdat zij niet beschik ten over een geldige in- gangskaart. Nadien werd hij door een persoonlijke bewon deraar vanuit de zittri- bune opgemerkt en die liet prompt zijn eigen toegangskaart via de luchtpost tot bij brave Juan neerd warrelen Maar ook nu lieten de poortwachters zich niet vermurwen en gingen niet plat voor de ver schijning van de Bel gisch-Amerikaanse Spanjaard. Wel werd hij opge merkt door een ander Lokers verantwoorde lijke die hem en zijn vriend via de persplaat sen toch nog aan een gratis zitje hielp. Wie veel heeft, wil blijkbaar graag veel houden. R.C. i grijpt in. Albert Van den Bergh (11) is voor alle zekerheid mee de lucht Mommens (10) kan niet bij de bal (SC Lokeren-Lierse 4-0) (dm) Het is best mogelijk dat vanaf volgend sei zoen de Duitse drankenfirma Granini sponsor wordt van SK Sint-Niklaas. Het kan, aldus ondervoorzitter De Bauw, eveneens een co-, sponsorship omvatten. Daartoe worden nu onderhandelingen gevoerd. Niks is tot op van daag definitief. In elk geval blijft Michel Bal (Merk Tigi) sponsor, op de truitjes of onder andere vorm. Ook dèür zit Sportkring dus op A.G. Volgens An to ine De Nul zal Lokerse SV de voor keur krijgen om Rudi Haleydt aan te werven indien deze kleine spits van SV Waregem de Westvlaamse klub zou verlaten. Het is immers zo dat Haleydt, die reeds meerdere seizoenen in de aanval loopt van de Westvlaamse rood witten, in het afgelopen seizoen geen vaste keus meer was en momenteel nog geen akkoord bereikt heeft om zijn kontrakt te verlen gen. Bij Lokerse SV volgt men nu uiteraard de onderhandelingen aan de Gaverbeek op de voet om Haleydt eventueel naar de Soherpeputstraat te loodsen. Die vier lieten de backs toe al eens naar voren op te rukken. Die konden im mers gerust zijn dat hun plaats achteraan werd inge- ondertekende bij Sportkring op 38-jarige leeftijd een kontrakt voor dat kontrakt staat eveneens gestipu- i de speler in kwestie bovendien een inomen worden van twee jaar. Wie de onder ogen neemt ziet daarin wel i funktie als trainer of hulptrainer, ian meteen verre toekomst, elen verbazen hoe deze uitstekende uiteindelijk «verzeild» geraakte niet eens ver- plots volsta je niet meer tun te klinken als de achterspeler. Het Brugse dat het naar het bestuur houdt immers voor dit seizoen toe dat de blauwzwarten (zo bijna niet mo- zullen ze opnieuw het vol- een gesprek voor gend seizoen aantreden) kontraktverlen- geen verdediging meer heb- jn ploeg op gang ben! «25e is waardeloos.» zo kan je in de Brugse kon- zo in voetbal: je treien naar hartelust kampioen, je horen. en dan George Leekens kan daarmee niet akkoord gaan. «Want,» zo stelt hij, «als je dét zegt van onze verdediging, wat dan te denken van het midden veld? Bovendien ligt het in- kasseren van een groot aantal doelpunten (vooral buitenshuis) zeker en vast aan het systeem dat toelaat dat Walter Mee us en zeker Vandereycken mee naar vo ren oprukken. Daar sta je dan als verdediger, een gat als een huis groot. Worden dan vooraan de doelpunten niet gemaakt, dan heb je als back de boter opgegeten.» Leekens kan rustig ver gelijken met de periode on der Happel. Toen beschikte Club Brugge over vier échte middenvelders met Paul Courant, Vandereycken, Cools (voordien De Cubber) en Lefèvre. «Een back,» zegt Leekens nog, «moet voor 80 Drocent mgesteld zijn op verdedi gen, de overige 20 kan hij naar de voorlinie.» Een goede visie die nog nooit door de waarheid ge weld werd aangedaan. André GOVAERT De Lokerse rood witten waren overigens de laat ste dagen bijzonder ak- tief op de transfermarkt nadat reeds eerder Ma rio Van Brussel, Costa Vervaet en Oswald Lam- brechts waren aange trokken. Dit keer wer den niet minder dan drie spelers aangeworven die vorig seizoen aktief wa ren bij FC Brakel. In de eerste plaats de 30-jari- ge centrale verdediger Mare De Windt, die te vens met zijn zeepcen- trale de sponsor is van Lokerse SV. De Windt is oorspronkelijk afkom stig van Eeklo, waarna hij uitweek naar FC La- tem, waarmee hij kon doorstoten naar bevor dering. Bij FC Brakel werd eveneens de 25-jarige spits Hugo Michielssen aangeworven. Ook «.Mi chielssen kon voor zijn overgang naar Brakel Na een geslaagd late tor nooi heeft Dirk Wellekens. de organisator bij Comar Sport, besloten er mee door te gaan. Ondanks het feit dat Eendracht Aalst na de zware eindronde niet kan deelnemen, kan Comar Sport toch bogen op een zeer aantrekkelijk deelne mersveld. Tweede nationa- ler Comar treedt aan met twee ploegen; verder is er provinciaal kampioen Cos- mos Aalst; van Setok-zijde: Apostelken en van MTSA- kant: Endoka. Een selektie van SK Her- de roem, de sympatieke ploeg Van Lancker uit Kal ken en tenslotte de ploeg van ex-wielrenner Remi Van Vree kom. Remi Sport uit Denderwindeke. Dit ge varieerd tornooi zal plaats hebben op de binnenkoer van de Stadsschool aan de Binnenstraat, op zaterdag 6 en zondag 7 juni 1981. Telkenmale wordt aange vangen om 10 uur en lopen de wedstrijden tot 18 uur. Een enige gelegenheid voor vele voetballiefhebbers hun voormalige idolen nog eens aan het werk te zien. vroege avond is er ander maal mogelijkheid om de beentjes uit te slaan op een T-Dansant met de DJ Radio Saturnus. Tijdens die T-Dansant zal overgegaan worden tot de trekking van de tombola. Deze Vlaamse Kermis heeft plaats in een feesttent op de hovingen Fr. De Bondt, Hoogstraat, Meldert (Aalst). meehelpen om Laten naar bevordering t brengen. Tenslotte wen bij Brakel ook de 21-jari ge verdedigende mid denvelder Jean-Pau Van de Meersschau weggehaald. Naast dit Brakel-tri wist het bestuur van Lc kerse SV ook een tweets spelers uit de direkt omgeving van Lokerei aan te trekken. Bij VV Hamme werd de 23-jari ge invallersdoelman Ed dy Malfliet aangewor ven. Malfliet was bi Hamme titularis voor d< komst van Daniël D< Paepe. Tenslotte were bij Eendracht Zele de 20 jarige middenveldei Ernest Van de Cautei aangekocht. Van dt Cauter is een Eendracht produkt en speelde vo rig seizoen een twaalftal wedstrijden in de basis- ploeg van de derdeklas ser uit Zele. Anderzijds zal na Du- pont, die voor twee jaar tekende bij FC Latem, Etienne Schatteman en Guido Dullaert nu ook zeker Ronny Ott Loker se SV verlaten. Ronny Ott heeft een vrije trans- fert en o.m. Racing Gent en Evergem hebben in teresse voor deze libero van Lokerse SV. W.V.L.

De Voorpost | 1981 | | pagina 19