9 9 José Lanoo kampioen van beide Vlaanderen Pauwels, Parijs, Rottiers en Beeckman op het hoogste schavotje dracht Aalst jgt naar eerste Leling: itletiek r Zwemmen ien Michiels: midabele 800 meter WZK verliest laatste match Hamme tweede in eigen tornooi Irachtveteranen tweede afdeling Nieuwe Lokerse zege Golfbiljart SM van Turbo-Cars bekerhouder federatie Aalst De Voorpost - 5.6 1981 - 29 In Buggenhout Eric Coppens een gat in de lucht. ht eindigde tweede nterclubfmale van fdeling en mag due itvatten in de hoog- jest opmerkelijke van Aalsterse zij nen er van de ge- Roelandt, Johan rijver, Jean-Pierre cher, Stefaan Van helen, Eddy Cau- Roland Baeyens. elandt won de 200 onder veel tegen- broer Danny ging ^'bannende zij aan zij Van Den Berghe, de door de finish, (fi )e Schrijver domi- 800 meter en K iet vlot in 1'52"1. pens wist in de de tweede plaats 16 ag te leggen op de ereplaats. Jean- )e Visscher startte -reeks van de 400 K laar liep met zijn le 49"4 een tijd die •reeks een derde >u opgeleverd heb- beloftevolle Van helen bleef in zijn gjeit, de 110 meter 'P horden, twee tienden voor op de naast concurrent ter wijl nummer drie reeds bij na twee volle seconden ach terstand opliep. Eddy Caud- ron wipte zich met spron gen van 6.47 meter en 6.53 meter naar de tweede plaats in het verspringen. Roland Baeyens betwistte de 1500 meter die buiten wedstrijd gelopen werd. Samen met een drietal andere atleten, waaronder Frangois Bug genhout, maakte hij aan spraak op de overwinning. Uiteindelijk won Baeyens in de tijd van 4'14"2. Het kwartet De Visscher, Van Nieuwenhoeve, Roe- landt, Schelfthout triom feerde in de 4X400 meter terwijl Van Den Abbeel, Everaert, De Block en de jongste Roelandt tweede eindigden in de 4X100 me ter. Hun 42"6 was goed voor een ex-aequo met de winnaars uit Brugge. Aalst totaliseerde in de eindklassering 240 punten. Slechts twee minder dan Houtland dat volgend jaar eveneens in eerste afdeling zal aantreden. (J.G.) Sukses voor de Dendermondse zwemmers en zwemsters, die niettegenstaande de slechte weersomstandigheden, deelnamen aan de eerste openluchtwedstrijd van het zomerseizoen in het Recreatiecentrum Krokkebaas te Buggenhout. De organisatie in handen van de nog jonge zwemklub Krokkebaas verdient alle lof, al waren de omstandigheden zo dat sommige koersen in de pletsende regen moesten gebeuren en dat op een gegeven ogenblik de wedstrijd gedurende een tiental minuten diende te worden stilgelegd wegens donder en weerlicht. Wie in deze omstandighe den zijn beste tijd kon evenaren, mag spreken van een goede prestatie en dat deden er velen. Wel was het opvallend dat de jongeren heel wat minder presteer den dan de oudere zwem mers en zwemsters. Kris Rottiers (68) behaalde in zijn leeftijskategorie twee maal goud. In de 100 m vrije slag (1.07.9) en in de schoolslag (1.26). Veerle Parijs (69) eveneens goud in de vrije slag (1.17.3) en de schoolslag (1.33.6). Ook goud voor Annick Pauwels in de 100 m rugslag 1.23.1); een tijdsverbetering met 3 sec en zilver in de school slag (1.33.8). Ook nog goud voor Michel Beeckman in de 100 m vrije slag 0.58.7. Verder was er nog zilver voor Martine Cool 1.34.8, Wim Jacobs (71) 1.49.6 en brons voor Cris Sarens in de schoolslag (1.21.5), en zilver voor laatstgenoemde in de vrije slag (1.02.9). Nicole Pouliart (69) zwom minder waardige tijden en viel tweemaal buiten de prijzen. Voor Gino Van Kerschaver (69) was er een opvallende tijdsverbetering voor dolfijn (1.55); Eddy en Kurt Beeck man presteerden lichtjes onder hun mogelijkheden, evenals Kurt De Wit (69), Bruno Van Damme (71), Kristine Zaman (66) en Karin Bertram (71) en Peggy De Block (71). Heidi De Clerck noteerde een opvallende tijdsverbetering. Milou In Luik: Schaal Dauwen In deze nationale topont moeting van de 6 beste Belgische zwemmers en zwemsters in de leeftijdska- tegoriën van 1972 tot 1968 werd Wim Bruneel tweede in de 100 m vlinderslag met 1.11.35; Annick Pauwels verbeterde haar tijd met 2 sec. en werd vierde met 1.14.52; Chris Rottiers werd vijfde met 1.18.7 Fraaie prestaties werden ook geleverd door Ann Boon van Wase, die tot het beste zwemstertje van 1971 werd uitgeroepen, en door Marianne Permentier in de 100 m schoolslag 1.19: beste prestatie voor 1968. Ook Stefaan Vercruyssen in de 100 m vrije slag, Koen Decorte in de 100 m school slag, Kathleen Smet in de 100 m schoolslag en Gert D'Hooghe eveneens in de schoolslag rangschikten zich bij de finalisten. In Zwevegem: Schaal Be- ckaert De Vlaamse tegenhanger van de schaal Dauven, maar voor zwemmers/zwemsters van 1967 af, werd tegelijker tijd te Zwevegem gezwom men in het Olympisch Zwembad van de firma Beckaert. Hier werd Sabine Pauwels laureate in de 100 m rug (1.07.8) en Michel Beeckman in de 100 m vrije slag (1.00.5); Cris Saerens nog niet vertrouwd met een 50-m-bad werd zesde met 1.13.5. Alain Meirte (Temse, Jurgen Goossens (Aalst) en Audrey Smet (Temse) in de vlinder; Jean Paul Mijs (Temse) en Bart Decorte (St. Niklaas) in de rugslag; Beek Katrijn (St. Niklaas) in de schoolslag, en Dirk De Breucker (Aalst) en Ann Bombaert (Aalst) in de vrije slag waren de andere fina listen uit onze gouw. Milou Waterpolo 1e Nat afd. Voor de laatste wedstrijd van het seizoen moest Wase Zwemkring op bezoek bij Ghent Swimming Club. Wase had niets meer te winnen of te verliezen, en dat was ook wel het geval bij de tegenstander. Al bij al werd het dan ook een partij die het aankijken waard was. Bij WZK werden echter eens te meer de geschapen kansen niet benut, en het verlies is daaraan te wijten. Reeds van bij de aanvang gingen beide ploegen in de aanval. Luk Van Landegehm ging reeds vlug op het strafbankje, en net toen de ploeg weer kompleet was kon Gent de skore openen. De aanvallen bleven aan beide zijden voortgaan, zonder veel resultaat evenwel. Tot de Gentse puntspeler Vincent Geeraert kon lobben. Toen Wase even later met een man meer doorbrak kon Walter Daelman tegendoelen, en met een mooi afstandsschot bracht Wim Rombaut zijn ploeg langszij. Hij werd onmiddellijk daarna steeds duidelijker dat Wase n Michiels, de at- liet een tijd van 1.46.70 an AC Lebbeke, afdrukken. Gewoon fan il Londen een for- tastisch en nationaal ge- ile 800 meter ge- zien één van de beste Hij moest slechts chrono's die ooit werden Coe en Cool neergezet, oorgaan. Michiels M.V.H. :ai a de seniores er in 2 i de overgang naar io ifdeling te lukken de veteranen van ht Aalst met een plaats de doorbrak Yeede afdeling te De Eendrachters Ien zelfs de eind- g, ling in deze inter im, or veteranen maar en administratieve Ltu leid verloren urntjes, waardoor meteen eind overwinnaar werd. Overwinningen voor zwart wit waren er in het speer werpen en het hoogsprin gen. De 41-jarige Pol Van Den Abbeel wierp 31.74 meter ver en de 47-jarige Francois Cornelis was pri mus bij het springen. De overige Eendrachtatle- ten rangschikten zich allen vrij goed zodat men door de grote regelmaat beslag kon leggen op de 2e plaats. (J.G.) Tijdens de voorbije maan den werden in het Hamse zwembad heel wat verbou wingswerken uitgevoerd. De plastiek wandbekleding werd verwijderd, en in plaats daarvan kwam een bekleding met faience. Te vens werd de ongebruikelij ke lengte van 33 op 25 m teruggebracht, wat ruimte overliet voor nog een in- struktiebad, waar de jong- sten hun hart kunnen opha len. Er werd dus op geen moeite gekeken om het gezellige komplex nog te verbeteren, en ons inziens is men daar zeker in geslaagd. Om de openstelling van het vernieuwde bad op te luiste ren had het bestuur van Jastremski Hamme een wa- terpolotornooi voor dames georganiseerd. De eigen ploeg startte dit jaar in kompetitie, en haalde daar een eervolle zesde plaats. De meisjes zijn over het algemeen nog erg jong, zodat de resultaten enkel kunnen verbeteren. Vier damesteams hadden de Hamse uitnodiging aan vaard. Alle ploegen zouden tegen elkaar spelen, en zo kwam het dat op Hemel- vaartdag reeds 's morgens meisjes in het water doken om er tegenaan te gaan. Het water was toen nog wel aan de frisse kant, maar later op de dag beterde dat wel, en het enthoesisme van de meisjes werd er alleszins niet door bekoeld, 's Namiddags stond er tevens een wedstrijd op het programma voor heren. Hiervoor werden ploegen aangetrokken uit Lokeren en uit Gent; deze laatste waren de zogenaamde «old stars», waarvan er echter nog steeds enkele mee draaien in eerste afdeling. Het pleit werd dan ook met 17-14 beslecht in het voor deel van de Gentenaars. Voor de meisjes liep de waterpolodag intussen naar zijn einde, met de finale wedstrijd als klapstuk. De Hamse ploeg speelde heel behoorlijk, en zo kwam het dat zij in die finale tegenover Eeklo kwamen, net als hen ongeslagen in de drie voorgaande wedstrij den. De vermoeidheid liet zich bij de thuisploeg echter voelen, zodat het geen spannende partij werd. Eeklo nam dus de trofee meer huiswaarts, en ook de beker voor fair-play ging mee naar het Meetjesland. Voor elke deelnemer was er nog een herinneringsplak- ket, en de broodjes die opgediend werden verdwe nen smakelijk achter de kiezen. Hamme mocht te recht fier zijn op deze manifestatie. D.M. Waterpolo 1e Nat. afd. t e-Marie Van Nuffel liris Soetewey: in interland twee atleten uit stand in 4.22.19. De jn£fcrpoatgebied, An- Waaslandse Chris Soete- u-jj ie Van Nuffel en wey sprong 1.84 m wat ,tei toetewey werden haar meteen de zege op- erwinningen in leverde. Ondanks enkele miners, de 1.500 overwinningen van onze "VifBt hoogspringen, dames werd het toch een Aalsterse Anne- nederlaag tegen Neder- die het nu op de land dat vooral in de m waarmaakte, kampnummers heel wat er geen proble- punten verzamelde, lij hep deze af- LZV9- SVDE7 Lokerse Zwemvereniging sloot zaterdag zijn thuis wedstrijden af tegen Eupen. Op uitzondering van een uitgestelde match was dit ook de laatste van het seizoen. We mogen alvast stellen dat dat eerste sei zoen in derde een sukses werd. Niet elke ploeg presteert het om in zijn promotiejaar de vierde plaats te behalen. Voor hen staan de Duitssprekenden, dje in de heenwedstrijd duidelijk afstand hadden genomen van de Durme- jongens. Bij afwezigheid van Peter De Clercq en Kris Roets ging men bij LZV van start met de stille hoop toch een puntje te halen. Die hoop werd door de gasten ai gauw tot minimale proporties herleid; Erik Pee- ters zat al gauw in de strafhoek, en de brilstand verdween dan ook van het bord. Lokers had het moei lijk, en vond maar niet de gepaste versnelling. Kort voor de eerste pauze kon Eupen dan zijn voorsprong verdubbelen, en toen Mau rice Van Damme straftijd kreeg werd het zelfs 0-3. Op penalty kon LZV toch sko- ren langs Mark Vertonghen, maar in numerieke meer derheid bleef een doelpunt uit: 1-3 halfweg en het zag er niet zo best uit voor de thuisploeg. De derde periode bracht een volledige omwenteling. Eu pen was nergens meer, en bij LZV liep alles op wieltjes. Met de regelmaat van een klok stonden de Eupense netten bol: Erik De Wolf drie keer en Eddy De Bruyne twee maal brachten 7-3 op het bord. Eupen kwam nog wel terug tot op twee punten, maar in de laatste set zorgden Luc Mestdagh en Erik Peeters weer voor een vierpuntenkloof. Eupen vond de juiste tegenzet niet meer; een periode van nu merieke meerderheid bleef onbenut, en het was mede dank zij een strafworp dat zij de kloof tot twee punten konden herleiden. D.M. echter met straftijd bedacht, wat weer voor Gentse voor sprong zorgde. Luk Van Landeghem brak dan door, en kon zijn aktie zelf afron den. De tweede spelperiode bracht eenzelfde beeld als voorheen. Een WZK-misser werd door Gent afgestraft, maar toen Jan Foubert in de strafhoek moest bleven de vuurmonden stom. Wase bleef een zeer aanvallende partij spelen, maar in de zone der waarheid bleef de afwerking toch achterwege; het was weer op tegenaan val dat Gent zijn voorsprong verdubbelde. Wim Rombaut werd nog eens met straftijd bedacht, en halfwedstrijd leidde de thuisploeg met 6-3. De afwezigheid van coach André Joos deed zich bij WZK toch wel gevoelen, maar toch bleef de wil om zijn huid duur te verkopen. Het ging Wase ook niet mee: Luk Van Landeghem kon tot tweekeer toe in het viermetergebied doordrin gen. Hij werd op dubieuze manier van de bal afgehou den, zonder dat de scheids rechters ingrepen. Gent speelde nu duidelijk op de tegenaanval, en dat bracht hen nog een doelpunt op. Wim Rombaut zond nog een prachtschot tegen de netten, echter juist buiten de tijdsgrens. Franky Lys- sens zorgde toch voor 7-4, en toen Walter Daelman even later mooi werd aan gespeeld kwam WZK nog dichterbij. Een volgende Wase kans werd niet benut, nog maar eens een tegen aanval, met een Gents doelpunt bovenop: 8-5 bij het ingaan van de laatste periode. Luk Van Lan deghem brak hier nog maar eens door, en eindelijk kreeg hij de penalty mee. Jan Foubert liet de kans niet liggen. Het werd overigens veruit over de beste fysiek beschikte. Keer óp keer braken de gasten met een man meer uit, maar doel punten maken was er nog steeds niet bij. Rudy Van Mieghem kon wel een Gents balverlies afstraffen, en men begon er bij Wase meer en meer in te geloven. De Gentse counters bleven aartsgevaarlijk, en mede dank zij een penalty werd het toch 10-7. Rudy Van Mieghem bracht nog een sterk nummertje en toen Walter Daelman gepast opende op Jan Foubert zag het er toch naar uit dat e: minstens een puntje zou tt rapen .vallen. De ultiemi kansen bleven echter lig gen, en op het einde gin het WZK toch nog eve mee toen Jan Foubert stra1 tijd opliep. De cijfers wijzic den niet meer: Gent 10 Wase 9. De tweede ploeg bewet nog maar eens zijn oppe macht. Zelfs zonder Guid Maes en Rene Vercautere bleef een overigens homi gene ploeg twee klasse sterker dan de tegenstai der. Enkel in de tweec periode konden de Gente naars enigszins het ever wicht bewaren, maar dt uiteindelijke cijfers zeider genoeg: 5-18, met voor Wase Bert Schiettecat en Erik Smet elk vier keer aan het kanon, drie treffers van Dirk Nobels en Yves Wou ters, twee van Stefaan Thibout, en Jeroen Thibout en Filip Schelfout namen elk nog een goal voor hun rekening. Het bleef dus bij één verliespunt over de ganse kompetitie, en bij Wase droomt men allicht reeds over volgend jaar, want ook dan zien wij WZK bij de reserven bij de allerbesten. D.M. cy Ruys Hamme): geweest rdknse atlete Nancy Er leeft ook terug de uit de kast ge in behaalde reeds lijke resultaten. sprong zij 5,02 «rat goed was voor i in dit kamp- r. Heeke t 5.000 m ele c^' meeting te Zele an Hecke (Zele) de voor De Kimpe pzelfde klub. De de winnaar: op -lei an B. 'an )\,c nif (en e k Ier ïft ÏSC je op de 200 m laar De Beule in op de 800 m was J Idy Maes die het 01,8 haalde voor jssebetten. Is van ACW was :i ite in het hoog- ~irn met 2,04 m en speerwerpen was lut (AC Hamme) i met een worp ,22 m. Bij de dames op de 800 m ging de zege ten slotte naar Carina Van de Moortele die met 2.18.0 Van den Bossche nipt achter zich hield. Schelfhout wint te Vlierzele Te Vlierzele ging de zege op de 200 m naar de Aalstenaar Schelfhout die met 23,1 de beste was. De Vlierzeelse at leet Rottiers sprong met de polsstok 4,40 m hoog wat hem in dit nummer de zege opleverde. Sebille tweede in halve marathon De Lebbekenaar Sebille heeft te Vilvoorde in de halve marathon de twee de plaats behaald in lu05. Bij de veteranen was er een beste presta tie van Lenaerts (AC Baasrode) die 5e werd in 34,55 over de 10 km 500 m die moesten worden afgelegd. ANDRE In de Koszenclub, Leo de Bethunelaan, te Aalst werd gebiljart voor de titel van kampioen van Oost- en West-Vlaanderen, dit zowel voor de Individuele titel als voor de duo's. Ruim 150 spelers hebben dus op donderdag en vrijdag, de schiftingsdagen, gespeeld tot uiteindelijk 32 finalisten overbleven. Bij de duo's gingen er acht ploegen naar de finale. Uiteraard waren alle finalisten kanshebbers voor de titel. Opmerkelijk was de afwezigheid van de kampioen van vorig jaar, Hendrik De Baere. José Lanoo, reeds tweemaal kampioen van belde Vlaanderen, slaagde opnieuw in zijn opzet. Vooraleer deze titel op zijn naam te plaatsen moest hlwel tegen ge vestigde namen uit de golfbiljart optornen. In de finale versloeg hi/ Jean-Pierre Steenhaut (Cosmos), een speler die de laatste twee jaar echt opgang maakt In het biljarten. Beide spelers haalden troluwens drie jaar terug ook de finale, zodat we mochten spreken van een «revanche». In de halve finale moest naar de laatste 16 werden Steenhaut ploegmaat Van trouwens ook zéér mooie Rossem bekampen. Een partijen getoond. Zo viel zéér mooie partij trouwens. Frangois De Backer tegen Mensen die al enkele jaar- zoon Peter. Een slechte tjes samenspelen in de- loting dus, maar toch zelfde klub kennen elkaar, slaagde Peter De Backer zodat het voor aanvang van qrin zich te plaatsen, deze partij moeilijk was een favoriet voorop te stellen. Een slechte loting dus, De andere halve finale werd maar toch slaagde Peter De na een hard duel door Backer erin zich te plaat- Lanoo gewonnen van Louis sen. Willy De Rouck moest Monsieur uit Moorsel. tengevolge van zijn zelf- In de schiftingen van 32 standige arbeid forfait ge ven tegen Romain Meese. Jammer, want ook Wllly was een kanshebber. Ver der won Melckerbeeck van De Bisschop, Van Den Borre van Van Den Eede, Steenhaut van Maroy, Vol- kaert van Ovaere, Monsieur van Boullonne, Van Den Abeele van Van der Steen, De Quick van De Kegel, Van Rossem van De Cllppeleer, Huylebroeck van Dauwe, De Gols van Saelemans, Ba yens van Roggeman, Van Den Eede van Bayens, en Lannoo van De Sitter. In de tweede schiftingsron de was het verlies van Hedwig Van Den Borre tegen Lannoo een verras sing. Van Den Borre, ex-kamploen van Belgiö, en momenteel aangesloten bij B.C. Palace, speelde drie manches, maar slaagde er niet in een masséstoot met zijn uitbal te maken. Lan noo maakte natuurlijk zon der dralen de partij rond. Ook in deze ronde toonde Meese zich de betere tegen Willy Ovaere. Doch In een match Is er één winnaar, en één verliezer. Wllly speelde trouwens een uitstekende wedstrijd. De trekking voor de kwartfi nale viel mooi uit. Niemand kon een preciese prono- stiek geven. Steenhaut won van Meese, Van Rossem van Melcke- beeck, Lannoo van Cob- baert, en Monsieur van Bayens R. Uitslagen 1 Lanoo José(koszen) 2 Steenhaut Jean-Plerre (cosmos) 3 Van Rossem Wilfried (cosmos) 4 Monsieur Louis (hand In hand) 5 tot 8 Meese Romain (turbo-cars): Melckebeeck R. (palace) Cobbaert Marcel (welkom) Bayens Roger (cosmos) 9 tot 16 Van Den Eede Geert Huylebroeck W. De Backer P. Zondagnamiddag speelde Turbo-Cars zijn laatste wed strijd tegen zandmannetjes voor de beker voor federatie Aalst. Alles begon zeer goed voor T.C. dat de cijfer op 1-C zette dank zij Jean-Pierre Cours De Zandmannetjes sloe gen echter gepast terug langs Bruno Moens en Viktoi Meert zodat de stand 1-2 voor de Lebbeekse Zandmannet jes werd. In de slotpartijen gunden Geertn Liebrecht. Patrick Van Gierde en Hendrik De Baere hun tegenstre vers geen kans. Eindstand Turbo-Cars - Zandman 4-2. Voor de 3* en 4* plaats speelden Kossen tegen Hand ir Hand. Dit werd eveneens door de Moorselse ploeg H.H. gewonen met 2-4. Het begon voor Kossen nochtans vrij goed langd Frangois De Backer doch De Cock en Baelde zetten 1-2 op het bord. Daarna bracht Albert Valkaert de spanning er terug in. Stand 2-2. Willy De Rouck en Jan De Meyst speelden hun ploeg regelrecht naar de overwin ning. Uitslag Turbo-Cars - Zandmannetjes 4-2 Cours Jean-Pierre - De Sutter Herman 2-1 Van Liefferuighe Raymond - Moens Bruno 0-2 Meese Romain - Meert Viktor 1-2 Liebrecht Geert - De Wageneer Willy 2-C Van Oude Patrik - De Sitter Richard 2-1 De Baere Hendrik - Aeyels Louis 2-C Hand in Hand 2-4 De Backer Francois - V. Der hinden P. Huylebroek William - De Cock Hugo Lannoo José - Baelde Henri Volkaert Albert - Pots Marcel De Kegel Mare - De Rouck Willy De Backer Peter - De Meyst Jan 2-C 0-2 1-2 2-0 0-2 0-2 Dauwe Paul Van Den Abeele J. De Gols Herman Ovaere Wllly Van Den Borre H. De Quick Th. 17 tot 32 De Bisschop Eug. Van Den Eede Th. De Rouck W. Maroy P. Volckaert Alb. Boulonne Eddy De Backer Frangois Van Der Steen Orl. De Kegel De ClippeleerM. De Keyser Const. Dauwe P. Saelemans E. Roggeman Geert Bayens Geert De Sitter H.

De Voorpost | 1981 | | pagina 29