DRIE VOETWEGEN WERDEN AMBTSHALVE AFGESCHAFT VRIJE tribune Pol. Tribune VU-Lede SOCIALE VRIJEMARKTECONOMIE AALST BEZIT TOTAALf» RIOLERINGSPLAN 2 - 5.6.1981 - De Voorpost De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. De verloedering van Vlaanderen, specifiek het Denderland De CVP is «niet ontevreden» Toen het 1ste staaldossier behandeld werd door de regering Van Den Boeynants, waarin ook de VU ver tegenwoordigd was, ging de VU ermee akkoord dat zowat 35-40 miljard in het Waalse zieke staal gepompt zou worden. De VU was in die regering geen doorslagge vende partij. Andere partijen die door hun gewicht in de weegschaal te leggen zware eisen konden stellen voor Vlaanderen in ruil voor die financiële steun aan het Waalse staal, dachten er gewoon niet aan om eisen te stellen. Gelukkig was er toen de VU. Dank zij de VU werd beloofd dat in ruil voor die financiële tussenkomst de voor Vlaanderen belangrijke punten ook uitgevoerd zouden worden: het tekstielplan, de reanimatie van de scheeps bouw, de goedkeuring van de waterverdragen en toe komstgerichte eisen i.v.m. Sidmar en het staalkomplex in Genk. Belangrijke punten voor Vlaanderen, maar zeker voor de tekstielindustrie die vooral gevestigd was in Oost- Vlaanderen. Aalst en omstreken kende indertijd een bloeiende tekstielnijverheid langs de Dender. Die straalde uit naar de dorpjes waar naast de intensieve landbouw vlijtig aan huisambachtelijke tekstielarbeid werd gedaan. Sommige dorpjes hadden zelfs hun typische tekstieltak. Zie bv. Mere en z'n passementerie. Lede kende enkele konfektiebedrijfjes en korsetteries. Maar wat is ervan overgebleven? Welke partij of welk syndikaat heeft ooit met vastberadenheid gewoon financiële staatssteun of hulp bij de reorganisatie, aanpassing en rekonversie gevraagd? Alleen de VU eiste dat het tekstielpakket indertijd aangepakt zou worden als de Waalse staalindus trie het beloofde geld zou krijgen. En dat geld hebben zij gekregen, zelfs véél meer (100/120 miljard?), maar wat is er terechtgekomen van de voorwaarden die de VU stelde en die door de aan die regering deelnemende Vlaamse partijen mede werden onderschreven op aandringen van de VU? En wat hebben die partijen nadien gedaan opdat die overeenkomsten alsnog na zouden gekomen worden. Ondertussen is onze testielindustrie in onze streken praktisch verdwenen. De fabrieken langs de Dender liggen stil. De machines in de huiskamer staan opgebor gen. Enkele plaatselijke ateljeetjes werken nog maar enkele dagen per week; als ze werken uiteraard. Hebben partijen buiten de VU, patroons, syndikaten, werkorgani saties, enz. ooit eisen gesteld voor de heropleving van onze tekstielindustrie? Neen! Ook niet in ruil voor vaak waanzinnige transfers van Vlaams geld naar Wollonië. Alleen de VU deed dat t.g.v. het 1 ste staalplan. De CVP is «niet ontevreden» En nu is er het 2* staalplan. Over dat voor Vlaanderen zo nefaste staalplan is de grootste Vlaamse partij, de CVP, zelfs «niet ontevreden». Waar heeft Vlaanderen een naam als Eyskens verdiend? Waar heeft Vlaanderen een partij verdiend die een dinastie Eyskens in zijn rangen telt? ledereen herinnert zich nog wel het pokerspelletje dat papa Gaston indertijd heeft gespeeld met Vlaanderen en de Vlamingen. En nu is er zoonlief Mark, die als geen ander dociel in de sporen van zijn vader loopt. Net als zijn vader is hij de auteur en de grote verantwoordelijke, die er voor eeuwig zijn naam zal mee verbinden, van een schandalige koehandel waar Vlamingen en Vlaanderen, net zoals in de tijd van papa, voor eeuwig de slachtoffers zullen van zijn. Tot ver over de eeuwwisseling zullen de Vlaamse kinderen en hun kinderen krom liggen om de miljarden op te brengen voor de zinloze kompromissen die de CVP en de Socialisten hebben afgesloten, kompro missen die erop neer komen dat miljarden in bodemloze staalbedrijven zonder toekomst worden gestort. Miljarden die worden overgeheveld van Vlaanderen naar Wallonië. Het rampzalige kompromis waardoor Eyskens zichzelf en zijn snertregering een vakantie-met-portefeuille heeft ver zekerd, is een regelrechte kapitulatie van de CVP en een nederlaag voor heel Vlaanderen. De triomfkreten in het Waalse kamp liegen er niet om. De Waalse PS-ministers zijn direkt na het akkoord ijlings naar Luik en Charleroi getrokken om er hun kiezers de zegebulletins voor te leggen. Ze konden er terecht verklaren, méér uit de wacht te hebben gesleept dan wat de Waalse staalbronnen Frère en Charlier in hun nochtans schaamteloze brand brieven hadden durven eisen. Na de vergadering van zijn partijbureau zegde Tinde- mans dat zijn partij (CVP) over het gesloten akkoord «niet ontevreden» was! Er worden opnieuw tientallen en tien tallen miljarden in de Waalse toekomstloze staalbedrijven gepompt. Nu weet men het al: alles nutteloos en tever geefs: deze overdosis financieel krachtvoer zal Cockerill en de Driehoek niet overeind helpen. Nu reeds duikt een nieuwe vervaldag op zo rond 1985 voor het zoveelste miljardentransfert van Vlaanderen naar Wal lonië. Maar de CVP is «niet ontevreden».... In tegenstelling tot wat men de Vlaamse goegemeente wijs wil maken, voorziet het akkoord niets over een loonmatiging'in de Waalse staal nijverheid. Minister Claes (Soc.) heeft weliswaar gezegd, dat de rentabiliteit in de voorgenomen fusie een loonsvermindering van 10% te Luik en van 5% te Charleroi onderstelt, maar méér dan een persoonlijke verklaring is dat niet. Het regeerakkoord bouwt geen enkele rem in: met goed Vlaams geld kunnen de Walen ongestoord voortgaan, zichzelf niet alleen de hoogste lonen van het hele land, maar van de hele wereld uitbetalen. Doch, vermits de CVP «niet ontevreden» is... Lood om oud ijzer! Wot Vlaanderen zogezegd in ruil krijgt, is wisselmunt die al lang uit de omloop werd getrokken. De waterverdragen en het tekstielplan doen nu al voor de derde of vierde keer dienst als ruilobjekt. De steun aon de Vlaamse stoalbedrijven treedt maar in voege indien deze bedrijven verlieslijdend zouden zijn. Doch vermits zij nog altijd de euvele moed hebben om in tegenstelling tot de Waalse schroothopen winstge vend te blijven... De voorzetting van de werken te Zeebrugge en de bouw van de sluis te Berendrecht zijn slechts de logische uitvloeisels van vroegere en trou wens met hoge door Vlaanderen betaalde kompensaties afspraken. En de CVP zegt «niet ontevreden» te zijn.. De twee Waolse staalbedrijven krijgen meer zuurstof toebedeeld dan het hele nationale bedrijfsleven. De dertig miljard die vrijgemaakt heten te worden door verminde ring van de sociale, lasten, zullen voor het grootste deel opgevreten worden door BTW-stijgingen, zodat er voor het bedrijfsleven uiteindelijk nauwelijks een schamele 10 miljard dreigt over te blijven. Terwijl heel Vlaanderen hogere BTW-tarieven zal betalen te behoeve van Frère, Charlier en de Waalse syndikaten Dit terwijl de CVP «niet ontevreden» is Wat belet er de Walen om verder te gaan op hun élan, nu zijzelf zo goed op dreef en de anderen toch «niet ontevreden» blijken te zijn? Spitaels heeft aan zijn eerste, reeds ingewilligde, eis dadelijk een tweede toegevoegd: de centen moeten onmiddellijk op tafel het staaldossier moet tegen einde mei afgehandeld zijn. Boter bij de vis. En de CVP is «niet ontevreden» VU-Lede De wondere tijden van «'t Land Van Riem» «'s Lands ekonomie brokkelt af, de werkloosheid groeit aan, de frank staat onder druk en de ene onderneming na de andere gaat over de kop. De oorzaken van de krisis zijn gekend. Men kent zelfs de middelen om deze te bestrijden en op lange termijn te overwinnen. En toch doet men er niets aan. Men MAG er niets aan doen omdat de «werkelijke macht», waarmede onze klaarzien de koning wel de vakbonden zal bedoeld hebben, niet akkoord gaan met de allernoodzakelijkste ekonomische en sociale ingrepen.» Zo begint het hoofdartikel van het groene blaadje «'t Land van Riem», uitgave van het Centrum voor Middengroepen, Zelfstandigen en Kader personeel, van de Aalsterse CVP. En in dezelfde stijl gaat het verder in de zin van «de wet op de meerwaarden is een regelrechte aanslag op het privé-vermogen dat alleen het resultaat is van een jarenlang goed beleid en spaar zaamheidszin» en «de klap op de vuurpijl is wel het voorstel om een vermogensbelasting in te voeren zoge zegd om de grote fortuinen nog eens ekstra te doen inleveren. Maar (zo staat er letterlijk) in ons land zijn nagenoeg geen grote fortuinen» en verder «intussen blijft men dagelijks miljarden uitgeven aan niet-produktieve vervangingsionen, ook aan diegenen die er geen nood aan hebben». Toen we dit proza hadden doorgewerkt zijn wij er even heel stil bij gebleven, dan hebben wij onbegrijpend het hoofd geschud en nog steeds kunnen wij er niet bij hoe het mogelijk is van zoveel onzin, onwaarheden, valse voorstellingen en totaal onbegrip van de werklijkheid in één bladzijde samen te ballen. Alleen een «totale verdwa zing» kan daar aan de basis van liggen. De steller van dit artikel heeft wellicht nog nooit gehoord van die 44.000 families in ons land die een gemiddeld fortuin bezitten van elk 70 miljoen wellicht ook nog niet van de massale belastingsfraude die per jaar de 200 miljard overschrijdt en heus niet het werk is van de kleine man, of ook niet van die zwevende kapitalen die door spekuleren en vlucht naar de buitenlandse fiskale paradij zen de financies van ons land op de rand van de afgrond brengen Wellicht heeft hij ook nog nooit gehoord van die één miljoen landgenoten die vlakbij of onder de marge van het noodzakelijke levensminimum bengelen. En uiter aard ziet hij dan ook niet dat matigen, versoberen, inleveren in hoofdzaak een éénrichtingsoperatie is naar de sociaal-verzekerden, naar de kleine en middelmatige inkomens toe, en dat de door hem zo gewraakte vakbon den zich voorwaar geen onmogelijke noch onhandelbare tegenspelers hebben getoond. Misschien zou hij graag de sociale zekerheid tot aan de grond afgebroken willen zien, de lonen nog meer willen zien afbrokkelen en iedereen nog veel meer willen doen inleveren, ledereen, behalve dan die middengroepen, zelfstandigen en kaders van de CVP-Aalst in wiens naam hij beweert te schrijven, en uiteraard ook niet de grote fraudeurs, de grote vermogens en de werkelijke ondergravers van onze ekonomie. Het begrip «solidariteit» dat, in verkiezingspe riodes vooral, de CVP zo nauw aan het hart ligt is hem totaal vreemd wat voor een kristen visie op zijn minst verwonderlijkt. En in zijn eigen zeer bekrompen kijk op de zaak vergeet hij voorwaar dat het afbreken van de koopkracht van de gewone man ook voor de zelfstandi gen een flinke deuk.in de inkomsten betekent. Met zo een bijna grenzeloze kortzichtigheid wordt het van kwaad alleen maar erger. Wellicht zal de schrijver van «'t Land van Riem» dat ooit eens inzien... als het te laat.... veel te laat zal zijn. Jos De Geyter In de Vrije Tribune van De Voorpost schreef één van de trouwe columnisten dat hij met de beste wil van de wereld niet kan begrijpen wat een «sociale vrijemarkteconomie» is. Zo'n onbegrip is uiteraard een teken van een oude soort kortzichtigheid die alleen in tegenstellingen, in uitersten kan denken. Welke die uitersten zijn is kort geschetst: enerzijds de oude, harde liberale lijn die vandaag op een briljante, wereldveroverende wijze vertolkt wordt door Hayek en Friedmann; anderzijds zijn er de Marxistische georiënteer de economisten die zich per definitie niet mogen veroorlo ven vrede te nemen met de talrijk louter wetenschappelij ke studies die aantonen dat Staatsinterventie niet alleen ondoelmatig is, maar ook de economie grondig verstoort. Het is duidelijk dat een haalbare oplossing van de actuele economische problemen in het ene noch in het andere uiterste te vinden is (zeker niet in het andere!). De geldigheid van de wetenschappelijke theorie van Hayek en Friedmann wordt nauwelijks aangevochten, zodat men in economische kringen hoe langer hoe meer spreekt over het liberaal réveil. Die theorie van de vrijemarkteconomie is de enige basis voor een duurzaam herstel van onze economie, omdat, zoals blijkt uit een wetenschappelijke kostenbatenanalyse van de staatsin terventie, «de economische ondoelmatigheid de staat is ingebouwd». Om geen gezichtsverlies te lijden wordt dat wel betwist, maar men weet wel beter. Hoe juist die theorie ook moge zijn, toch voldoet ze me niet, omdat 2e een correctief nodig heeft van sociaal engagement, dat wij liberalen, ons al tientallen jaren eigen hebben gemaakt. Dat is een zaak waarop overigens niemand een monopolie kan laten gelden. Wie zoiets betwijfelt, moet maar even nadenken over de L.S.W. die al dertig jaar lang een toonbeeld zijn van sociaal engage ment. Het is dus meteen duidelijk: de sociale vrijemarktecono mie is een synthese van het puurste liberalisme en een diepgaand sociaal engagement. Waar komt dat op neer? De Staat moet gewoon zijn handen thuis houden, een anti-bemoeieniskuur volgen en afslanken om de bedrijven te ontlasten zonder de koopkracht aan te tasten. Alleen in die omstandigheden komt er ook een economisch réveil met nieuwe arbeidsplaatsen. Is dat duidelijk? Willy Van Rentergem Volksvertegenwoordiger Opnieuw geknoei in het zwembad, ondanks waarschuwing van de oppositie In de zitting van 2 juli 1980 toen dit punt voor de filter en waterzuiveringsinstallatie aan de agenda stond, heb ik gewaarschuwd. Ik stelde toen drie vragen. Eerst en vooral bevonden de stukken van de gedane aanbiedingen zich niet in het dossier. Ten tweede stelde ik vast dat er korrekties werden aangebracht en een waterpomp werd bij de ene aanbie der afgetrokken voor 299.000 frank en bij de andere voor 1.806.000 fr. Tot slot deed ik opmerken en dat was essentieel dat de erkenning van de betrokken aannemer niet binnen was. Onze fraktie kon aldus onmogelijk het dossier, dat op het vlak van erkenning onregelmatig was, goed- stemmen. Het enige verweer dat naar voor gebracht werd, was het feit dat de vraag tot erkenning in behandeling was, gestaafd door een brief die niet in het dossier stak en de feiten van niet-erkenning bevestigden. De toewijzing aan de firma in kwestie liep over een bedrag van 8.172.482 fr., B.T.W. inbegrepen. We hadden gewaarschuwd en nu komt men of er geen vuiltje aan de lucht was met het projekt bijna één jaar later maar met een aangepaste raming van 12.226.794 fr. Dat is het resultaat van het huidig beleid, 4.000.000 fr. meer en zo maar weggeworpen.een jaar later, op kosten van de gemeenschap. U zult met mij akkoord gaan, mijnheer de burgemees ter, dat dit dossier een knoeiboel is. Het was spijtig dat de schepen van Financiën niet aanwezig was om er akte van te nemen. Het departement van openbare werken is sinds lang ontspoord en ruïneert geruime tijd de stad. En zo kunnen we verschillende voorbeelden op een rijtje plaatsen. Etienne BOGAERT Op de jongste gemeenteraad van eind mei werden in één en dezelfde zitting drie voetwegen afge schaft, waarvan twee gelegen zijn in het vroegere Erembodegem en één op het grondgebied van Aalst zelf. Wij horen hen spreken in onze eigen taal! Spette laerlos Op 13 juni 1974 werd door het Schepenkollege van Erembodegem een verkavelingsvergun ning afgeleverd voor een perceel gelegen in Hage- veld te Erembodegem. De voetweg nr. 32 «Spet- telaerlos» genaamd loopt schuin over lot 4 van deze verkaveling. Aangezien dit deel van de voetweg niet meer voorkwam op het bij Ko ninklijk Besluit goedge keurde Bijzonder Plan van Aanleg nr. 6 «Fon- teinbos» besloot de ge meenteraad van Erem bodegem in zitting van 5 juni 1974 tot de afschaf fing. Door het Provinciaal Be stuur werd het dossier echter teruggestuurd met het verzoek de nor male procedure te vol gen en de wettelijke pleegvormen te vervul len. Door de aanvrager van de verkaveling werd echter slechts op 19 maart 1981 de nodige stukken zoals aanvraag, planuittreksels en foto- dokumenten voorge legd. Het af te schaffen deel van de voetweg be draagt 31,65 m x 1 m 31, 65 m2. Tijdens het openbaar onderzoek werden geen bezwaren of opmerkingen inge diend. Gezien voetweg 32 ook langs de per- ceelsgrens voortloopt was er geen enkel be zwaar om de vraag voor gunstig advies aan de gemeenteraad voor te leggen. De eigenaar dient wel een welvoeg lijkheidsvergoeding te betalen van 791 fr. Sig naleren wij dat het open baar onderzoek liep van 17 april tot 7 mei 1981. Hinnenbezenwegel Door de dienst grondbe leid werd een dossier op gemaakt voor de af schaffing van het be staande deel van de voet weg 131 «Hinnenbezen wegel» genaamd dat ge legen is aan de Leeuwe rikenlaan te Erembode gem. Deze afschaffing vormt een onderdeel van de overeenkomst meteen eigenaar van een per ceel, om totde .over dracht van de straatbed ding te kunnen over gaan. T-Iet af te schaffen deel bevindt zich tussen de Leeuwerikkenlaan en de Kluizenstraat over een lengte van 117 m. Gezien door het aanleg gen van de Kluizen straat een behoorlijke verbinding verzekerd is tussen de Heuvelstraat en de Leeuwerikkenlaan was er geen bezwaar om de afschaffing voor te stellen. Het onderzoek werd gehouden van 17 april tot 7 mei 1981 en er zijn geen bezwaren ingediend. Gezien anderzijds de «ambtshalve afschaffing door het stadsbestuur werd voorgesteld, kon er ook geen welvoeglijk heidsvergoeding ge vraagd worden, daar de ze begrepen is in de overeenkomst van de dienst grondbeleid». Toen dit agendapunt ter sprake kwam stelde CVP-raadslid Remy Van Vaerenbergh dat deze voetweg inderdaad over bodig was en hij zich dan ook akkoord ver klaarde met de afschaf fing, maar hij wees er wel op dat de voetweg nog verder door hep. Wat gaat er daar mee gebeuren? zo vroeg hij zich af. Schepen van Openbare Werken Jan De Neve stelde dat de afschaffing volledig verantwoord was. Anderzijds deelde hij mede dat in het kader van de struktuurplan- ning een plan opge maakt werd van alle be staande en geregistreer de voet wegen. Oppositielid Lambert Van de Sijpe (CVP) pikt hierop in door zijn vreugde uit te drukken over een dergelijk plan. Hij was nochtans van mening dat men zich hierbij de vraag diende te stellen welke funktie men aan deze voetwegen zou geven. Naar zijn me ning konden deze voet wegen in de toekomst een ideale funktie ver vullen in het kader van de wandelrekreatie. Schepen De Neve was het hier te zien aan zijn reaktie, blijkbaar roe rend mee eens. Eenegemwegsken De derde voetweg (of deel ervan) die ambts halve unaniem ge schrapt werd was het Eenegemwegsken. Dit dossier is bij de dienst Een opvallend detail in het verhaal van Lucas over de nederdaling van de heilige Geest op Pinksteren is het feit dat de toehoorders van de apostelen, al behoorden zij tot verschillende taalge meenschappen, toch ieder in zijn eigen taal hoorde spreken. De bijbelkenners zijn het niet eens om dit wonderba re gebeuren moet verklaard worden: spraken de aposte len in verschillende talen, die zij zelf eigenlijk niet ken den (hier ligt dus het won der bij de sprekers), of lag het wonder bij de toehoor ders, die allen in hun taal hoorden spreken, al ge bruikten de apostelen maar hun eigen taal, nl. het Aramees? Aan het feit zelf willen wij een o.i. belangrijke be schouwing wijden, nl. deze dat wij in het feit de bevesti ging kunnen zien dat het kristendom een godsdienst is voor alle mensen, voor alle volkeren. In die zin ge loven wij in de «katholieke» kerk. Wij doen de waarheid geen geweld aan, wanneer wij beweren dat Kristus gewild heeft dat iedereen de bood schap van de Heer in zijn eigen leven opneemt. Wie wij ook zijn, tot welk volk of kuituur wij ook behoren, wij hebben het recht en in ze kere zin de plicht een eigen geloofsopvatting te heb ben, die nochtans moet be rusten op de woorden en de daden van de Heer. Maar wij geloven ook in de «éne» kerk; Kristus bad: «opdat allen één zijn»! Daar ligt duidelijk een moei lijkheid: één zijn en toch verscheiden. In het verleden heeft men wellicht de eenheid van de kerk overdreven. Overal (of toch waar de latijnse ritus gebruikt werd) was het bv. dezelfde liturgie: mis en sacramenten. Door de ro- meinse katechismus wer den de artikelen van geloof en de tien gebo overal tot in de details schreven en geleerd, was een gemakkelijke lossing: het stond zo ir boeken! Aan die toestand heeft tweede Vatikaans con n l een einde gemaakt. 0 ich werd beslist dat ieder het recht had «in zijn taal» de Boodschap var ikt zus te horen en ih zich of&n nemen. Maar er werd gewezen dat de een|len< moest bewaard blijft e want wie kerk zegt, ook gemeenschap. Al een boek lees, dan he ide het recht dat boek te ii preteren zoals het mij c schijnt. Als ik de wooi van de Heer lees, da 'dei mijn vrijheid niet zo al luut; want ik moet als g vige denken en leven in meenschap met de am gelovigen. Daar wordt vrijheid beperkt door faktoren: wat heeft Kri Af willen zeggen (dat is eerste beperking van vrijheid), maar ik ben beperkt door de vrijheid mijn medegelovigen. In die zin is het een mo Brj'! ke opdracht voor hen bv. verantwoordelijk voor de liturgische tek van de eucharistievi^f gen: iedereen moet enigszins aangespi voelen: oud en jong, leerd en ongeleerd, vraagt een ernstige insj ning van hen die spre rva.' maar ook de toehoor e^' moeten aanvaarden niet ieder woord voor persoonlijk is bedoeld, persoonlijke toepassini ^or ons eigen konkreet levi "e'£ een opdracht die wij moeten bewerken. In die zin is er in de geen plaats voor a 1 maar toehoorders, pas: luisteraars; allen moete *lve aktief zijn. 3sse C ling eidii gel mxr it n dac lop be ti Om .0. nda >edi ol ir vat rwij lit h he efti pe len >ed do v tc ten. we ren iger 13 ja id :s éc euw 07 Zopas keurde de gemeenteraad het ontwei hei goed van het «totaal rioleringsplan» voor h t ov grondgebied van de stad Aalst. Om in aanmerking te komen voor toelagen t wjj2 uitvoering van rioleringswerken moet elk|etu gemeente een totaal rioleringsplan indiene ther ten laatste op 31 mei 1981. De stad Aalr( beschikte reeds over goedgekeurde algemei rioleringsplannen voor de verschillende dei jscf. gemeenten, opgemaakt door diverse ontwe pers. Het studiebureau Astro te Aalst wei S(aa belast met het opmaken van het totaal rioi feg€ ringsplan voor de ganse fusiegemeente. Hs voorontwerp ervan werd goedgekeurd door gemeenteraad op 28 mei 1980, met vooral fcrea van een programma voor het definiti beid ontwerp. Na kennisname van de opmerkingen door hogere overheid werd het ontwerp opgtjya| maakt, waaraan de gemeenteraad in zittii lcj p, van 26 mei 1981 haar goedkeuring hecht e Zodoende beschikt de stad Aalst nu over e r totaal afwateringsschema voor het gan |jnej grondgebied, met inbegrip van afvoer do |e, koliektoren naar het zuiveringsstation. Vo dit laatste gegeven werd, door de ontwerp /oor intens samengewerkt met de dienst Waterzi vering van de stad. Naast de reeds vermelde subsidies is het toti >'n 0| rioleringsplan in die zin een belangrijk dok|g ment, dat voor verdere kollektorenstudie (o.i a, voor de rechteroever van de Dender) geestei voorontwerpen meer dienen gemaakt te w< 0.05 den. In overleg met de provinciale technisc dienst zal op basis van het totaal riolering plan meteen een definitief uitvoeringsdossi '-S-( opgemaakt worden voor alle latere fazen v koliektoren, wat de vooruitgang van deze w igev ken aanzienlijk zal versnellen. grondbeleid in behande ling betreffende de ver koop van grond, ener zijds aan de Staat zijnde Openbare Werken voor het verwezenlijken van de rooilijn van de Boude- wijnlaan en anderzijds aan het Gebouwenfonds voor de Rijksscholen, als toegang tot het HRI- TO te Aalst. Op bedoelde gronden ligt evenwel nog een ge deelte van voetweg nr. 56, dat niet begrepen was in de afschaffing voorzien bij besluit van de Bestendige Deputatie van 5 december 1969. Het is volgens het stads bestuur wenselijk voor af de afschaffing van be doeld gedeelte van de 01 :ai voetweg aan te vrajïr voor het overblijvi gedeelte van 39 m. gezien de stad Aals genaar is van de aa lende gronden, Aalst zelf het initiati U nemen voor de sar stelling van het d< tot afschaffing. De ciepsbeslissing hie werd genomen door kollege op 2.4.1981 Het eigenlijke onfr zoek had plaats april tot 7 mei 198 werden geen bezwfci of opmerkingen diend, en er was volg geen bezwaar een voorstel tot a halve afschaffing. va ilk 11 kan ip S( )nde VEftt B nder te ins 1 Jttest 'MS- l.-Aa afc taalt ng itie P nder italla [mini ing. 1 itbe\ laas t( •erl Imak 'erl i'ng. V ilderi I g b w< r tl li II rvvi en.

De Voorpost | 1981 | | pagina 2