de pan Ctienne De Wilde an toch naar le Tonr? tienne Van der inickt: na zes Jaar Jean-Marte Pfaff: «njet» voor Espagnol - Ti |p|. v van SK Beveren beslist, binnen waarin het bod moet blijven. Zo besliste ong Lede met 9!>e Temmerman Leppens en Racing Mechelen hengelt naar Luban Kamillckes Aalst naar «Tweede» Wij zijn meer gewoon he Karol: gij 3 keer in Tsjechoslowakije en ikke 5keer in Polen! f Allez baas. lach toch eens voordat ge weggaat! V' Hoe is dat nu toch meugelijk! De Voorpost VRIJDAG 12 JUNI 1W1 SPORT RedaMie: Oude Vest 34, 9330 bendermonde. Tel. 052/21.40.60 ;rde 4u3 ir a ioop ldei iaën SC Ij maakt niet veel misbaar. Zonder hoge ogen te ién, zonder hoop ooit genoemd te worden bij de iten», gaat hij zijn bescheiden weg. i tienne Van der Snickt was in «zijn jonge tijd» van de betere amateurs. Een jongen die zelfs in spits eindigde in een editie van de klassieke de van Vlaanderen. Den de renner uit Berlare een eerste profkon- [t ondertekende, was hij zoals de meesten: hij Dmde ervan een vooraanstaande plaats in het iton te veroveren. I. ing om w< de ono tt. tl V! stei te roedr na d< sym s Nt iBlen zijn geroepen, het kransje van de enners, van de échte itten, is zeer be- Van der Snickt spoedig begrepen hij kon en wat bui zijn bereik lag. Van dat hij zich vooral kermisritten toe- ste. Suksessen lagen voor het rapen: in fietsen rond kerkto- touters en frietba ken, wordt het nogal eens een kwestie van vraag en aanbod. Win nen zit er voor de «mas sa» zelden in. Etienne Van der Snickt bleef zijn beschei den rol spelen. Rijk wordt hij er niet van. Het betekende niet dat hij zijn boterham niet waard is. Integendeel.- Hij is intussen 28 jaar en zes jaar prof. Uitgere kend tot vorige dinsdag heeft hij op een allereer- Etienne Van der Snickt: eerste profzege. (c) ste zege bij de broodrij ders moeten wachten. In Zinnik is het dan einde lijk gebeurd: de bijna voltallige Fangioploeg was er komen opdagen en speelde het ploegen- spel zoals het hoorde. Toen de Fransman Gil bert Duclos-Lasalle de trom begon te roeren, sprongen Etienne Van der Snickt en zijn ploeg maat neoprof Rudy Mat- thijs, in het spoor mee. Het fel geslonken ach- tervolgerspelotonnetje werd ver teruggeslagen. Om beurten legden de twee Fangio's de Frans man het vuur aan de schenen. De laatste de marrage van Van der Snickt was er voor Du clos-Lasalle te veel aan. Met een krappe voor sprong bereikte Etienne de finish. Een zege die simpa- tiek overkomt. En mis schien de hefboom naar meer geloof in eigen kunnen? M.V.H. Voetbal kan onrecht vaardig zijn. Neem nou die Standard Luik-Spor ting Lokeren van vorige zondag. Na twintig mi nuten kan het allemaal bekeken zijn: een klein mirakeltje van Preud- 'homme, de staak die twee goals van de Dak- nammers verhindert. En "dan die counter, af gerond door de uitge kookte Ralf Edström. Uitgerekend terwijl Preben Larsen in de neu trale zone werd opgelapt en niemand in de triko- lore rangen realist ge noeg was om de bal te gen één van de «ballons» van het Atomium te kan- jeren, werd Bouke Hoogenboom voor de tweede keer geveld door de koele killers uit de «Cité Ardente». Daarmee was de be kerfinale voorgoed ge kanteld in het voordeel van de rouches. De door duivelskunstenaar Ta- hamata omgezette en door Ponnet gul toege kende strafschop, was eigenlijk overbodig. Om over de vierde goal van de roodhemden maar te zwijgen. Het heeft weinig zin achteraf naar verklarin gen over die «veeg uit de pan» te debatteren. De kurkdroge 4-0 score stond op het bord en daarmee basta. Of Haesaert al dan Lokeren kwam wat punch tekort: zo hield het de nul op het bord.. niet verkeerd gokte, is een vraag die we niet eens zullen pogen te be antwoorden. Feit is dat het roemruchte Stan dard niet meer overeind kruipt wanneer Spor ting Lokeren ook maar één greintje meeval heeft in de eerste twintig Moest deze discipline minuten van deze al na een exacte wetenschap al sfeervolle match, zijn, dan haalden alle Voetbal kan onrecht- kenners week na week vaardig zijn. Doch is een «13» op de Toto en precies daarom ook zo was de pret er meteen af. aantrekkelijk: een resul- M.V.H. taat hangt van een mas sa kleine details af. tienne De Wilde stelt grote vraagtekens achter eventuele deelneming aan de Tour de France: de laatste klassiekers kreeg ik meer dan mijn 1 van de tegenslagen. Het werd zelfs even stoom ten. Een paar weken geleden klom ik weer op vo tets. Veel kompetitie was er dus niet bij.» x ang heeft de rodage allesbehalve geduurd: zon- werd hij in het Brusselse Ganshoren winnaar een over zowat 200 kilometers uitgesmeerde 1 iloop van West-Brabant». een schoteltje die zege niet. Hij was ig de «blonde pijl» prezent toen zich reeds (i Ludo De Temmerman en Ivan Keppens wer- in door Jong Lede bij landskampioen Ander- cht weggekocht. Ludo is eerstejaarsjunior, >ch speelde afgelopen seizoenen met de dou- ures van paars wit Guy De Poorter, geen jongere meer, speelde irig seizoen bij het degraderende Vorst en ibuteerde destijds in Zottegem. Hij wordt de zeede keeper en volgt in die funktie Mare an Bockstael op die naar SK Geraaxd^Wjgteti: irhuist. Voorts slaat Mare D'Hondt bij SK eraardsbergen zyn tenten op en Gilbert De roote gaat naar Deinze. Jong Lede wil nog en voorstopper aantrekken in de plaats van xm Pfaff. Guy De Poorter assisteert train*#:; Ic Delmulle en heeft de provinciale juniores Ier zijn hoede. iny De Smet: zilver in na 30 kilometer een pe loton van 20 man uit de 72 koppen tellende groep loshaakte. Toen nog één rondje van 6 km. diende afgelegd, waren nog slechts ne gen «mannen van het eerste uur» overeind ge bleven. Plots schoot De Wilde als de bliksem uit het groepje weg. Zijn ploegmaats Eddy Planckaert en Walter Dalgal stelden alles in het werk om bij de ach tervolgers het tempo te drukken. Gemakkelijk ging dat niet omdat de konkurrenten eveneens hoge ogen gooiden. Toch slaagde Etienne er in een minieme voor sprong tot op de streep te behouden. Achter hem won Eddy Planckaert de spurt voor de tweede plaats voor een «verrezen» Freddy Maertens en Dalgal. Het sukses van de ploeg was dus «rond» met drie man in de eerste vier. De Wilde: «Die Tour laat me niet los. Ik won dit seizoen twee keer. Niet om van de daken te schreeuwen, maar je weet hoe moeilijk een jongere het heeft om naar de top door te sto ten. Nu de 'Omloop van West-Brabant' op mijn palmares staat, zullen de bazen misschien vo luit in mij geloven.» Het zit er dus nog in, en als die selektie er dan toch zou komen, zal Etienne De Wilde de kans met beide handen grijpen. Als amateur schuwde hij nooit het «zwaar labeur», maakte een harde leerschool door en kan «afzien». Dat laatste is er in de Dit is de zweefsprong van Larsen. De Luikse verdediging is geklopt, maar de paal redde (Standard-SC Lokeren 4-0) (dm) Preud'homme Racing Mechelen wil Wlodek heeft een kon- sers hebben geintor- Dat kan evenwel niet, Wlodek Lubanski. Dat trakt dat hem tot eind meerd naar de afkoop- want Wlodek bevindt verklaarde voorzitter van het seizoen 1981- som en zijn bereid on- zich momenteel in Frans Meulemans 1982 aan Sporting Loke- derhandelingen met Lu- Polen, woensdag alleszins. ren bindt. De Maneblus- banski aan te knopen. Na «tombola» Etienne De Wilde. a Tour bijMaar dat schrikt deze ambitieuze klasbak niet af. Hij moet goed zijn voor een etap pe-zege op het «vlakke». Daarvoor moet hij eerst de cols over. Maar een onoverkomelijke handi cap kan dat niet worden genoemd, M.V.H. In ons vrouwenvoetbal lijkt niets gek genoeg. Voorzitter Kamiel Ser- gant kreeg van de «bond» een brief waarin werd meegedeeld dat zijn «Kamillekes» naar Tweede Nationale pro moveren. Poulseur, een ploeg uit het Luikse, en provinciaal kampioen, blijft liever in eigen buurt stijgen. Pamel en Kamillekes Aalst kwamen in aan merking om de plaats van de Waaltjes in te ne men. In Brussel werd het zaakje erg simpel op gelost: de stijger werd na lottrekking aangewe zen. Kamillekes Aalst kwam «zegevierend» uit de tombola. M.V.H. Jean-Marie Pfaff gaat gatie van die klub zich je geduld moest oefenen niet naar Espagnol Bar- bij Jean-Marie aan op omdat de beheerraad celona. Dat werd don- Mallorca, waar Pfaff mo- eerst de zaak tot in de derdagnamiddag aan menteel met vakantie is. details wilde uitpraten, het eind van een drie Woensdag liep bij se- Pfaff, die een nieuw uur durende vergade- kretaris Marcel Van kontrakt voor twee sei- ring van de beheerraad Goethem een telefoontje zoenen op zak heeft, Reeds eerder had Es- nog maar eens werd be- de meerderheid na die de achtervolging, (c) pagnol een bod van 20 vestigd. Van Goethem langdurige gedachten- miljoen frank gedaan en deelde de «telefonist» wisseling. Voor dat dinsdag bood een dele- mee dat hij nog een dag- «njet» heeft Beveren ge gronde redenen: eerst en vooral wil Urbain Braems Jean-Marie in zijn team. Ten tweede ziet niemand in wie Pfaff zou kunnen vervangen zonder dat de prestaties en de resultaten van de klub daar onder zouden lijden. M.V.H. Wij doen nog 1 grote transfer maar wij twijfelen nog: Rumenigge of Maradona? St.-Niklaas wordteen voetbalreus: het was nog nooit zo ambitieus!

De Voorpost | 1981 | | pagina 17