mm n 2 De countergoal van Edström Happel blijft Ernst-ig is. f «mms D l Finale Beker van België I HIIUIPM T uitvallen van Sigurvins- son werd van dit plan echter afgeweken. Onkans minuten die daar op volgden trok Ponnet geel voor Larsen en Ge- re ts, nadat hij eerder in de wedstrijd Dobias reeds met dergelijke sanktie had bedacht. Lato kopt. Zonder sukses (Standard-SC Lokeren 4-0) (dm) Nochtans was de gok van de Lokerse verant woordelijken ei zo na tot een sukses uitgegroeid «Zondebok» Ponnet want het was precies Lu- De Belgische fluite- banski die reeds in de nier, die officieel num- eerste minuut voor ge- mer één staat, krijgt vaar zou zorgen. De te voor zijn prestatie de ver uitgeweken bal kwotering «zwak» mee. kwam evenwel in het zij- Zelfs in het winnende net terecht. In de 18de kamp was men. het er over eens dat Ponnet niet bepaald in een glansdag verkeerde. Hadden niet al zijn foutieve beslissingen on middellijk invloed op het eindresultaat, dan was dit wel het geval toen Larsen op een kopbal flagrant onder de bal vandaan geduwd werd door Gerard Plessers. Een schoolvoorbeeld van een strafschop, dacht iedereen, behalve Alexis, die na het geval Pfaff en de bekerfinale wel nooit meer vriend van het Waasland zal ge noemd worden. Het scheidsrechters- komitee had nochtans in al zijn onpartijdigheid minuut trapte Larsen een hoekschop, Mom mens verlengde met het hoofd en Lubanski had een prachtig dropshot in huis. Geen keeper, geen doelhout maar wel Onal bleef als enig obstakel over. De schicht vloog tegen de arm van de voor een kommunautair klaar zaakje gezorgd. Een Brusselaar zou het duel leiden tussen een Waalse en een Vlaamse klub. Hij werd hierbij geassisteerd door een Nederlandstalige en een Franstalige grensrech ter. Wie kon het mooier bedenken? En toch is er blijkbaar geen rol weggelegd voor een Brusselaar in een Waals-Vlaams debat. De Vlaming zit in dit geval, terecht of niet, met een zwaar gevoel in de maag. Toen Larsen, de ge vaarlijkste man bij Lo keren, langs de zijlijn verzorgd werd profiteer de Luik daarvan om met tien tegen elf zijn voor sprong op te drijven. De reigerachtige Daerden tekende hiervoor. Bij de Waaslanders brak toen de draad volledig. De ganse tweede helft kwamen zij er trouwens nog weinig aan te pas. De doelpunten werkten als een pepmiddel op de Luikenaars, met een om gekeerd effekt voor de trikoloren. Via een strafschop van Tahama- ta en een goal van werden de 4-0 cij voor het nagesli vastgelegd in het gul bekerboek. Robert COREMA] ie De ploegen: Standard Luik: Pr<10 'homme, Onal, Plessf' Gerets, Renquin, dersmissen, Taham 1 Daerden, Edström, Wellens), Sigurvina (4' Poel), Voordecker KSC Lokeren: 1 genboom, Ingels Dal ving), Snelders, Schrijver, Verheyen, mers, Lubanski, M mens, Dobias, Lato, sen (64' Gudjohnsen) Scheidsrechter: Ponnet Lijnrechters: haeghe en Jourquin. Geel: Renquin, sen, Gerets, Plesi Verheyen. Aantal toeschouwei be talenden: 46.900 totaal: 52.000 Doelpunten: 24' Edström 62' Daerden 68' Tahai (strafsch.) 87' Onal Na afloop van de bekerfinale in het sfeervolle Heizeistadion speelden zich in de roodwitte kleed kamer dolle taferelen af. Na de opeenstapeling van Waas sukses was dergelijk beeld uit ons geheugen gewist, maar zondag werd het allemaal weer glas helder: ook Lokeren moet wel eens onderuit! Roemers schuim wijn gingen van hand tot hand en het «Buvez, messieurs!» was niet uit de lucht. Ernst Happel nam flinke teugen Franse edelwijn, maar spuwde het dure drankje telkens weer over de rug de grond op: «Lokeren was zeker een moeilijke tegenstander, die zich niet makkelijk liet maneu- vreren. Onze jongens waren kollektief gezien ech- Een kans voor Lubanski. Een doelpunt stak er nochtans niet in (Standard-SC ter veel sterker en toonden zich eens te meer als een Lokeren 4-0) (dm) heuse cup-ploeg. In de kompetitie liep het thuis wel eens uit de hand, zodat we veel punten moesten üeP ren in de aanvalszone stokstijve laten ontglippen, maar vandaag heeft Standard impulsieve uit- kon bijna nooit, want bij pletter, bewezen nog steeds tot de absolute top te behoren. 8Praa^ ven trainer Hae- mogelijk balverhes ston- Eerder waren er wel Ik wil niemand de bloemetjes toesturen, de hele sa€rt na de prestatie van den dan maar twee keeper en paal om Loke- ploeg muntte uit.» Wlodek tegen Lierse maats om de tegenaktie ren van een op dat ogen- heeft de Lokerse oefen- te kelderen. Resultaat: blik verdiende In een hoekje zat Si- en ik had het gevoel of ik meester op een weg ge- voorzichtigheid, mon Tahamata na te hij- me in de zevende hemel zet waar nog maar moei- Maar ook individueel gen: «Ik kon de trapjes had getrapt. In het be- üjk zonder veel gezichts- iiep daar niet alles naar bijna niet op om het offi- gin van de wedstrijd za- verhes van af te komen wens. Nog maar eens een schot van Larsen en ciële gedeelte af te ron- ten we een beetje krap, was. De 45 minuten van bleek dat Mommens met in de 22ste minuut kop- den. Doodop ben ik.» maar ik lieg toch niet als de Pool waren toen rond- een behouden opdracht te de Deen on weerstaan- De kleine Molukker ik beweer dat we als uit schitterend geweest, de echte Mommens niet heeft inderdaad een ge- leeuwen voor deze zege Reden genoeg dus, von- is en dit keer bleek ook weldige beurt gemaakt gevochten hebben.» den sommige persmen- het kuitenbijterswerk op het Brusselse gras. Voordeckers wreef de 8en< om hem een ganse van Roland Ingels zijn Overal verscheen hij en witte haren droog: «Zon- week lang in de Wase uitwerking te missen, maakte het de Lokerse der Sigurvinsson von- Pi°eg te schrijven. Zij Tahamata, al dan niet spelers bijzonder moei- den we vooraan niet on- voelden zich bovendien geholpen door een Luiks hjk bij het kombineren. middellijk de juiste gesteund door de hierbo- apoteker, deed zowat al- Jos Daerden maker draai. Gelukkig ver- ven aangehaalde woor- les waar hij zin in had. Engelse voorzet richting van het tweede en door- staan Edström en ik ons den, die de overrompel- Hem schaduwen was Edström. De lange Ralf slaggevende doelpunt, wonderwel. Als een so- de trainer zowaar in de oorspronkelijk werk trapte aan de tweede liet het glas lachend bij- liede ploeg hebben we mond waren gelegd. voor Eddy Snelders, die paal en vanuit een scher- vullen: «Ik gaf een lel voor de beker gestreden. E©n tweede helft, ook dat in de kompetitiewed- pe hoek tussen Dobias tegen dat leder zoals ik Vandaag heeft iedereen ai was die dan schitte- strijd zo voorbeeldig had en Hoogenboom in (1-0). nog niet zoveel gedaan het echte Standard ge- rend, tegen een zwak gedaan. Door het vroege in de zenuwachtige heb. Het ding spatte on- zien, in de kompetitie der de deklat de kooi in, Verloren op de Heizei Tijdens de bekerfinale op de Heizei verloor een Lokers supporter een gouden armband. Ge zien de sentimentele waarde die eraan ge hecht wordt, nodigt het echtpaar Soetens de eer lijke vinder uit het be treffende juweel terug te bezorgen tegen een ste vige beloning. Ook inlichtingen die kunnen leiden tot het te rugbezorgen ervan zijn van harte welkom op het adres: Watermolen straat 75 te Belsele. Tele foon: 031/77.24.84. was dat lang niet altijd het geval...». Onal, de Turk, die op de valreep het verdikt vastlegde, stak zijn be wondering voor de Waaslanders niet onder stoelen of banken: «Als het een tikkeltje tegen valt dan zien de mensen hier een totaal andere wedstrijd. Lokeren kon mits meeval twee tot drie nul voorlopen en in dat geval zouden we nog een harde noot moeten kra ken hebben.» De relativerende op merkingen van de Luik se nummer twee zullen door heel veel Lokeraars bevestigend nagemom- peld worden... P.d.M. Lato komt gevaarlijk opzetten. Preud'homme kon echter het bezweren (Standard-SC Lokeren 4-0) (dm) Euforie het Standardkamp bekerzege (dm) JUbr voor- m sprong te houden. Eerst blonk Preud'homme uit Lato geraakt niet door de rode muur (Standard-SC Lokeren 4-0) door een prachteave op -j baar... tegen de paal. Wel domineren, maar niet scoren. Dat bleek achteraf fataal te zijn ge weest. In de 24ste mi nuut bereikte Tahamata na zijn zoveelste dribbel Plessers en die zond een verloren. Lato stapt weg. Mommens gaat er bij zitten ij ft rmtgomdtreM door de blonde haren en Dobias feliciteert (dhnrij Lubanski is diep in de Luikse defensie doorgedrongen, doch de Pool wordt door Gerets en PopI si (Standard-SC Lokeren 4-0) (dm) 1( IW De ganse taktische op stelling draaide rond de al dan niet-opstelling van Wlodek Lubanski. Wij willen er bij het be gin van dit hoofdstuk op wijzen dat achteraf oor delen veel makkelijker is en niet altijd een faire manier is om de zaken te benaderen. Het is dus al leszins niet de bedoeling te veroordelen, maar veeleer een samen over lopen van de punten waar het mogelijk fout Lierse, büjkt geen goede maatstaf te zijn geweest om voorbarige konklu- zies te trekken. Het gevolg van dit al les was dat Lokeren in de Heizei van start ging met een 4-3-3 opstelling en daar halstar rig aan vasthield, ook al bleek na verloop van tijd dat de Walen opteerden voor een sterk middenveld. Precies in dat steunvlak hep het bij Lokeren fout. Aansluiten en infiltre- Standard-SC Lokeren 4-0 De twaalf Lokerse apostelen die met Pinksteren ongeduldig, maar vol verwachting op de komst van de Heilige Geest zaten te wachten, dit keer onder de vorm van doelpunten, kwamen bedrogen uit. De finale na uitschakelingsronden tegen Heren tals, KV Mechelen, FC Luik, Beveren en Lierse was geen passend sluitstuk, ook al leek het er tijdens de eerste helft op dat Daknam de Heizelslag zou winnen. Verontschuldigingen voor het feit dat dit niet gebeurde werden door sommigen in de richting van een foute taktische opstelling geduwd, ande ren riepen onkans in, nog anderen hielden het bij Ponnet. Het loont daarom de moeite de verschillen- ie faktoren nogmaals op een rijtje te zetten, nadat le eerste emoties verwerkt zijn.

De Voorpost | 1981 | | pagina 18