Jan Joos Ronan Onghena gooit er de beuk in op het schavotje I 1 Invasie in Belsele: profs en liefhebbers komen aan de bak UIT HET WASE WIELERVAATJE Boeman Ronny Westelinck Wesemael-De Beule Ronald en Bernadette 6.1981 - De Voorpost Hoewel Ronan Onghena beter bekend staat als helper in zijn ploeg, neemt dat niet weg dat de gebrilde Sint-Niklazenaar best zelf het zegepad kan bewandelen en dat bewees hij jongstleden donder dag in de beroepsrennerskoers te Bredene, waar hij in de beslissende vlucht met zeven verzeilde, en na enkele knappe demarrages ook alleen op de eind streep afging, weliswaar op een lekke band. In zijn kielzog eindigde Benny Vermeulen als derde en William Thomas als achtste. Dit betekent meteen het eerste profsukses voor Ronan in de drie seizoenen dat hij reeds bij de broodrenners aktief is. Naast deze voltreffer legde Benny Vermeulen ook nog beslag op de dichtste ereplaats in Ninove (waar hij verleden jaar nog won) en indien ploeggenoot Willy Teirlinck niet aan de leiding gekomen was, zat er wellicht een nieuwe overwinning in. perspektief voor de tijd rit in Waarschoot vol gende week. In de on middellijke omgeving van de Haasdonkenaar vinden we steevast Ste- phan Van Leeuwe terug, die in de rituitslag in Sint-Gillis (Waas) vierde eindigde en ook in de voorlopige stand de vier de positie bekleedt. Daarnaast pakte Peter Verhelst een derde plaats in Sinaai, waar Gaston Pieters als 6de, Franky Mathynssens als 8ste en Gino Maes als 11de finishten. Zondag hield Gerrit Van der Aa de bloemen in zijn eigen Haasdonk door in de sprint onder andere Ma thynssens, Verhelst, Van Gasse en Pieters het nakijken te geven. In Oudenaarde-Mullem was Gunther Smet goed voor een vierde rang, en in Sint-Lievens-Esse overtroefde Filip Saman wederom iedereen, zodat hij na zijn andere zege van vorige zondag na tuurlijk de eindstand in de tweedaagse mocht opeisen. In Ham me wer den onze vertegenwoor digers op het tweede plan gedrongen met een elfde notering voor Ste- faan Wauman en een vijftiende voor Jean-Ma- rie Van Geyssel. Bij de allerjongsten geen triomfen hoewel Guido Robberecht wel tweede eindigde in Oos- terzele, en ook Rudy Saelens op een tweede plaats strandde in Bug- genhout. Verder was Rudy nog eens vierde in Lovendegem, tekende Peter Galle voor een zes de plaats in Evergem- Ertvelde en eindigden Vereecken (6de), De Clercq (7de), Galle (8ste), Weemaes (9de) en William Staes (10de) broederlijk bij mekaar in Kieldrecht. MANIL Zaterdag barstte in Sinaai het wielergeweld los, waar de junioreskoers heel wat hinder ondervond van de Ster in het nabije Sint-Gillis, zodat ze maar met 27 aan de start verschenen. Ook het wedstrijd verloop was niet bepaald boeiend te noemen en werd enkele keren ontsierd door domme valpar tijen. Door al deze verwarring raakten Paul Herij- gers en Tony Hulstaert voorop en peddelden zo vlug dat de rest er aan was voor zijn moeite. Met die rest bedoelen we de achtervolgers Rik Delaruelle, Benny Van Itterbeek, Pieter Van Acker, Gaston Pieters en Peter Verhelst. In de voorlaatste ronde schudde de sterk rijdende Herijgers zijn naaste vluchtgezel uit het wiel en kaapte aldus met ruime voorxprong de bloemen weg voor Hulstaert en Beverenaar Peter Verhelst, die de spurt voor de derde plaats won. Zondag werd dan de eerste liefhebberskoers op gang gebracht met 38 deelnemers. In deze wedstrijd bleek de eerste vroege ontsnapping ook de beslissende: in de tweede ronde raakte on der impuls van Joos een trio voorop met diezelfde Jan Joos, Adri Demaes- schalck en Martin Goossens. De onmiddel lijke reaktie bleef te lang uit en bergde enkel en alleen vreemdelingen, met name de Nederlan ders Bastiaens, Van Waere, Van Rij en Eer stens en de Brit Steve Ronan Onghena: eerste zege bij de profs is binnen, (dw) In Zinnik legde Wil liam Thomas van zijn kant beslag op een vier de plaats, en Ghislain Van Landeghem eindig de elfde te Vosselaar. Bij de amateurs zat er voor milicien Wuytack een eerste ruiker in te Balton, ware het niet dat hij tot twee maal toe in de afsluiting werd geke geld door zijn naaste sprintgezel, gevolg: een gehechte linkerarm, tal rijke schaafwonden, en enkele weken inaktivi- teit voor de Sinaainaar die de goeie kadans on danks alles weer in de benen krijgt. Zaterdag waren er ere plaatsen voor Wielandt (5de), Meuleman (8ste), Van Goethem (9de) en De Dobbelaer (12de) te Harnme; eindigde Fran- zich zesde en Mare Van Bastelaere veertiende. Roger Beelaert kwam in de massaspurt in Sint- Niklaas enkele lengten te kort voor winst. Hier eindigde Luk Van Puy- velde negende en Freddy Luyckx vijftiende. Vic Van Landeghem ging zijn kans in het Waalse Leignon en bracht daar vandaan een achtste prijs mee, en Johnny De Dobbelaer eindigde der de te Nazareth. Maan dag stoomden enkele streekliefhebbers nog even door in Sinaai, waar Fran<?ois Nauts wel moest vrede nemen met een tweede plaats, en Francky Wielandt, Jan Blommaert, Eric Staes, Jan Joos, Franky Rottier en Mark Meule man ook mee vooraan Isi Van San won de amateurskoers te Berlare. (jj) Seston. Wanneer dit achtervolgend groepje iets te dicht naderde, zette Oud-Sinaainaar Joos een tandje bij en liet zijn twee metgezellen in plan. In de laatste twee ronden bleef hij aan de leiding en bereikte ten slotte met een halve mi nuut boni de eindstreep. Voor de tweede plaats won Henk Van Weers de sprint, terwijl Adri De Maesschalck als derde, Ad Bastiaens als vierde en Steve Seston als vijfde finishten. Ook op Pinkstermaan dag was Joos op de af spraak in de revanche »- wedstrijd waarin 46 ver trekkers heel wat meer vuur brachten dan daags tevoren. Al van bij de eerste ronden ontsnapten William De Gendt, Miel Van Daele, Patrick Laureys en John Moss. Met zijn drieën, want de Brit Mose ver dween voortijdig uit koers, hielden ze de lei ding tot in de zesde ron de, wanneer de reaktie in de langgerekte groep niet van de lucht was. Zo kwam men in de achtste ronde met 14 renners voorop, maar niet voor lang, want nu waren het Franky Wielandt en Mare Meuleman die aan de boom schudden. Ook deze twee konden het niet bolwerken en moes ten zeven man onder aanvoering van de hefti ge Nauts laten aanslui ten. De rivaliteit onder de vele streek- en ploeg genoten leidde evenwel tot een verrassende ont knoping in de voorlaat ste ronde. Toen het tem po sterk terugviel en ie dereen naar mekaar zat te kijken glipte de onbe kende Brit Russell Wil liams door de mazen van het net en opende zo doende de poort naar een winstgevende solo. Achter de donkerhuidi- ge vluchter gaven Fran- gois Nauts en Franky Wieland de moed nog niet op maar moesten onder mekaar wel spur ten voor de tweede plaats. De Belselenaar haalde dit voor Wie landt, terwijl Blom maert goed was voor'een vierde. Staes werd vijfde en Joos zesde. De uitslagen Juniores op zaterdag: 1. Paul Herijgers de in 2ul7; 2 Tony Huls 3. Peter Verhelst, Van Acker, 5. Bennj Itterbeek, 6. Gastoi ters, 7. Rik DelarueJ Franky Matthynssei Mark Hulstaert en lf Wittoeck. Liefhebbers op zonda) 1. Jan Joos de 112 1 2ul6'. 2. Henk Van (NI.), 3. Adri De schalck (NI.), A tiaanse (NI .5. Stevef ton (G.B.), Goossens, 7. Emiel stens (NI.), 8. Piet Va (NI.), 9. Hendrik Vi Neuker, 10. Dirk l (NI.). Liefhebbers op maancfl 1. Russell Williams de 112 km. in 2ul7'; 2.^ ngois Nauts, 3. F Wielandt, 4 Jan maert, 5. Eric Staes, Joos, 7. Franky Rotth e Mare Meuleman, 9. Iie Audenaert; 10. Patric Hul. gois Nauts nipt tweede eindigden, in Lokeren na de zegeze- De junioren mochten kere De Lathouwer, in eigen gewest de vijfde waar Walter De Veer- proef betwisten voor man een zesde plaats him Ster der Juniores, veroverde niet gek en hoewel hij voortüu- voor zijn allereerste hef- rend mee vooraan was, hebberswedstrijd. Op moest Gerrit Van der Aa zondag zorgde Jan Joos in de eindsprint toch de voor zijn tweede sukses duimen leggen voor in zeven dagen, door ie- oud-kampioen Er win De dereen in de steek te la- Langhe. Niet getreurd ten in Sinaai, hier ein- echter, Gerrit stoot in digde Dirk Galle op een het individueel klasse bescheiden 14de plaats, ment wel door naar een In Daknam klasseerden stevige tweede plaats en Lucien Van Goethem laat zodoende heel wat Voorzitter Gaston De teurs komen in de eerstko- Rozen laan, Gavermolen- Vijlder en zijn medewer- mende dagen ruim aan hun straat, Kerkstraat, Belsele- kers van Belsele Sportief trekken. dorp. zijn er voor de zoveelste 18 x 6 km. Belseledorp, maal m geslaagd een Het programma Rozenlaan, Bookmolen- pracht van een wielerprog- Zaterdag 13 juni om straat, Amhoutstraat, ramma samen te stellen. Zowel de profs als de ama- JUNIORES Rorrny Westelinck is georganizeerd werd: de gewoon een boeman Aalstenaar bolde als voor de tegenstanders, nummer twee door de fï- Hij nam tussendoor zil- nish. Aalst is trouwens ver in het nationaal ach- goed vertegenwoordigd tervolgingskampioen- in de «hitparade»: Jean- schap en koerste even- Marie De Nil was in Af- eens op de weg. De re- fligem tweede. Roger sultaten liegen er niet Van den Bossche zocht om: eerste in Nazareth het wat verder van de en in Hamme, derde te deur: in Mettet. Het Steenhuffel. Moet er nog werd geen «beenhou- zand zijn? wersreis» want Roger Lieven Brackman trok was tweede, naar het Oudenaardse Voor Johan De Mes- Eine waar een kriterium maecker stak er te Her- 14u45 26"" Omloop van Belsele voor inter nationale liefheb bers Afstand 110 km. of 10 ron den van 11 km. Valk, Tuinlaan, Rozenlaan, Gavermolenstraat, Kerk straat, Belseledorp. Totale afstand 142,500 km. 65.000 fr. prijzen. Afstand 12 x 9,500 km. 114 km. Inschrijving en rugnum mers: De Nieuwe Valk, Valk 11. Vertrek: De Witte zele eveneens een tweede S?"*' „u:tbetata«: n uiers. De Oude Zwaan, Hof nïpiiwp Valk prijs 1IL Geen zejfe voor van Belsele. Vertrek te Ferdi Dierickx, wél een i4u45 Belseledorp nr. 60 derde prijs in.Merchtem (aankomstlijn). en een vierde plaats te Omloop: 10 x Belsele Steenhuffel. dorp, Kijkuit, Koutermo- René Sinoy koerste te Penstraat, Kleemstraat, Hamme en eindigde er CtoudenlMuwstraat, Bos- ale vierde. Peter Van lm- pe was m Herzele vijfde, Bokstraat. Valk. Tuinlaan, Dirk Van Raemdonck Rozenlaan, Belsele dorp. negende te Hamme, Uitbetaling: café De waar Wim De Smet als Kroon, Belsele dorp 94. nummer tien werd opge- 15.000 fr. prijzen, tekend. Omloop 13 x Valk, Moor- te lhoek, Groenstraat, Ei kenlaan, Kleemstraat, Kou- termolenstraat, Belsele dorp, Rozenlaan, Bookmo- lenstraat, Arnhoutstraat, Valk. De laatste ronde vanaf Dekpriem rechtdoor langs Tuinlaan, Valk en aan komst. 14.500 fr. prijzen. M. Verkeersomlegging Op dinsdag juni Dinsdag 16 juni om tussen 15 en 17u45 14ul5 isotati* Johan De Lathouwer: zege bij de amateurs op de Lokerse wijk Heiende, (dm) 29"" Grote Prijs van het Waasland voor internationale beroepsrenners Palm, beker en talrijke premies, inschrijving en rugnummers: café De Handboog, Kleemstraat 2. Aankomst omstreeks 17u45 ter hoogte van zelf bediening Vael. Uitbetaling Breughel, Belseledorp 171. Omloop: 3 x 8,500 km. Belseledorp (Breughel), Koutermolen8traat, Kleem straat, Gouden Leeuw, Bos straat, Marktstraat, Ossen- hoek, Gentstraat, Kerk straat, Kapellestraat. 1x9 km. Kleemstraat, Goudenleeuwstraat, Bos straat, Marktstraat, Ossen- hoek, Nauwstraat, Hoge Bokstraat, Valk, Tuinlaan, Komende van Sint-Niklaas: Langhalsbeekstraat, Valk, Langs Moortelhoekstraat, Kerkstraat, Kapellestraat, Kleemstraat, Koutermolen- straat. Komende van Nederland se grens Sint-Pauwels: van af Hoge Bokstraat in de Nauwstraat, Gentstraat, Kerkstraat, Kapellestraat, Kleemstraat, Koutermolen- straat. De Bookmolen en Arke straat worden afgesloten ter hoogte van Rijksweg 14 Gent-Antwerpen De Kerkstraat wordt af gesloten vanaf spoorlijn Gent-Antwerpen Belseledorp wordt afge sloten vanaf het kruispunt met Hof van Belsele. Op de omloop is parkeren ver boden. Het verkeer in de Moor telhoekstraat vanaf de Ge ntstraat is verboden in de richting Valk De bewoners van het centrum moeten zich onthouden van enig verkeer met voertuigen om eventueel thuis te vertrek ken of naar huis te rijden tussen 15 uur en 17u45. Zaterdag 20 juni om 14u45 op de Valk lf" Grote Prijs Ward Meul en Petrus Lenssens voor internationale Liefhebbers Afstand 12 x 9,500 km. 114 km. Op zondag 28 juni om 16 uur Kriterium voor internationale liefhebbers Verzekerde deelname van de beste renners. Een mooi spektakel op dezelfde pis teomloop van 1 km. Belsele dorp, Hof van Belsele, Vij verstraat, Belseledorp. 73 ronden x 960 m. 70 km. Inschrijving rugnum mers café De Drie Linden, Eindestraat. Uitbetaling ca fé 't Spoorzicht, Belseledorp 1. Belangrijk bericht aan de bevolking in verband met verkeersomlegging en af sluiting parkoers. Het par koers wordt afgesloten te 14 uur als volgt. Kerk straat er hoogte Molenwijk, Belseledorp ter hoogte apo theker De Grove en café Breughel. Eindestraat ter hoogte Kleemstraat, Kou- termolenstraat ter hoogte Stedelijke Basisschool, Vij verstraat ter hoogte Rijks weg 14 en Lange Dreef ter hoogte van Rijksweg 14. Politiereglement Het schoolfeest van de vrije gemengde basis- en kleuterschool Sint-Lutgart, Kerkstraat 17 9180 Belsele valt samen met het interna tionaal kriterium. Ludwig Van Tittelboom Ludwig Van Tittelboom was weer op afspraak. Deze knap rijdende nieuweling v in Oosterzele één van de twee Pinksterkc sen. Pascal Elaut was in die wedstrijd viei Peter Van Impe bolde in Terjoden als vie over de streep, (m.v.h.) Elaut: geen eenten In Oosterzele was Pascal eens vierde, en nam er ook aan een tweede wedstrijd deel. 1 werd er een hutsepot van jewelste. Geen BV afgevaardigde was komen opdagen. Het za je werd toen maar aangepakt door een «ai teur». Pascal fietste zich de ziel uit het chaam, maar toen voor de zege moest gespi zat hij er een beetje door en verzeilde bij de aequo's. Nadien ging hij zijn prijsken afhal maar het bleek dat alle centen uitgede waren. Pascal reed dan maar met een geldbeugel naar huis. (m.v.h.) Oscar Dierickx: Zwitserland Pechvogel Oscar Dierickx zit dan toch eii lijk weer in het peloton. Het werd een bet roderen in de kermiskoersen om wat komp tiekilometers in de benen te fietsen. Intusi werd de prof uit Baardegem door Florent Vaerenbergh, de sportbestuurder van Sa geselekteerd voor de ronde van Zwitserla waarin hij vorig jaar een rit won. (m.v.h.) Voor Wilfried Wesemael zit de kans er c toch nog dik in dat hij naar de Tour mag. Al k hangt af van het feit of hij die zware verkoi heid uit de Dauphiné heeft afgegooid en 1 en het in de Tour de Suisse reilt en zeilt. Na dj Wilfried en Oscar Dierickx, koerst ook Eti ne De Beule in het land van Willem 7 (m.v.h.) Ronald Van Avermaet en Bernadette Buysse dertekenen op zaterdag 20 juni een kontrakt v het leven». Om 16 uur gaan ze samen met getui 1 en familie naar de kerk te Hamme-Zogge om er ja-woord te geven. Het sportieve gezin vestigt aan de Zoggestraat nummer 14 in Hamme. Ronald en Bernadette wil feliciteren kan dat: maken er in de zaal «Ons Huis» Huivelde te Z een prettig huwelijksfeest van. (m.v.h.) V.Z.W. Belsele Sportief en het beheer van de meis jesschool hebben in goede verstandhouding en met wederzijds begrip schik kingen getroffen om beide gebeurtenissen vlot te laten verlopen. Zo werd het aanvangsuur van het schoolfeest vastge legd op 14u30, in de school en het vertrek van het kri terium om 16 uur, zodat iedereen naar wens het schoolfeest kan bijwonen en ook het kriterium. De ouders en kinderen die zich naar de school wen sen te begeven zullen de wegomlegging dienen te volgen langs Belseledorp (tot Blauwhuis-Kijkuit), Kou termolenstraat, Kleem straat, Kapellestraat, Kerk straat en vrije school. tkig me< blev 1 ondi Ee op iet f kcx }n >p U ile: ark zelf 8le< «II He j taldi een Ja Di iller Qje Langs de andere zi. ome richting Rozenlaan Belseledorp, Molei Kerkstraat. Deze van het Belseledorp, Hof van I le, Kasteeldreef, binnj afgezet parkoers kriterium kunnen j hun gewone weg de I bereiken. Populierenwijk, houdtstraat en omd langs Bloemencentel seledorp en verder i gomlegging volgen. Het einde van het| rium ii 17u45. Het parkeren vai tuigen door bezoekej het schoolfeest kan j ren in de Kerkstrai lenwijk en eventueel <1 molenstraat. De Bruecker- De Wilde Zowel René De Brue- cker als Erik De Wilde werden door Ferdi Bra- cke geselekteerd voor de 100 km. ploegentijdrit in Stabroek. De Aalste naar voor het A-kwartet, Eric voor het B-team. René en zijn maats maakten de derde tijd. Eric en zijn «gezellen» finishten als vijfde. (m.v.h.) Etienne De Beule Etienne De Beul in Ganshoren bij c de ontsnapping ken, werkte kf voor «ba Maertens, maar fi niet met de «koi Hammenaar werd de. Niet slecht vo<Toi «helper». (i mor it we I >i

De Voorpost | 1981 | | pagina 20