iukseskolonie op Qulévrainvluchten lois Burgelman uit Lokeren: e Huyvetter De Clercq, eon Van Overmeire ü/ase halve fond winnaars Caluwaerts, Dhaene-Segers, Vermeulen, Buyst: Halve Fondspecialisten 1 Uitblinkers genoeg op halve fond scarsvoor oesaerts en De Vadder -Z3- De naam van de Quiévrainkampioen uit de Lokerse Maanstraat, was ons niet in de oren blijven klinken omdat Burgelmanniet zo courant voorkomt in onze contreien. Het waren integendeel de prestaties met zijn duiven die ons nieuwsgierig maakten. Vorig seizoen was hij één der meest gevierde kampioenen in Lokeren en het huidig seizoen begon hij met een reeks eerste prijzen. Alois die sedert 1946 duivenmelker is en zijn hobby altijd op een ernstige manier heeft beoefend, geeft toe dat, sedert hij in brugpensioen is, het nog beter graat. ivrainkampioen Alois Burgelman met de verde trofee, (dm) UIS >bs, J|r :tor F erre ij de yriel miel Jozef l* 7'), iaens Hij meent ook dat het een enorm voordeel is, als men iedere dag bij zijn duiven kan zijn. De stiptheid triomfeert al leszins. Verzorging belangrijk Het duivenspel met volle overtuiging beoefenen is één van zijn stelregels om het sukses te kun nen blijven najagen. Maar niet minder is de verzorging en de af stamming belangrij k Voor beide basisprinci pes blijft hij in eigen om geving. De fundamen ten van Burgelman's Quiévrain vliegers ligt bij zijn buren Jozef Hil- laert en Mieleken Bra- cke. Later bleef hij ook binnen de grenzen van de stad om zijn stam op peil te houden. Met dui ven van Jozef Van Pete- ghem, Octaaf Van Loo en Fernand De Waele be kwam hij flinke resulta ten. Aan de voorwaarde, het ras, is zeker vol daan. De rest ligt bij de aanpak van de melker. En Alois is niet alleen streng bij de selektie yan zijn duiven, maar hij is even streng voor zich zelf. De middelen die hij daarvoor aanwendt, zijn ontleend aan de natuur. In de nog gezonde Lo kerse velden gaat hij kruiden plukken, die worden gedroogd en daar distilleert hij een thee uit die veil staat voor de gezondheid van zijn duiven. Een goede rustige ademhaling, met zuivere luchtwegen, is een bepalende voor waarde voor een goede konditie, en om kopprij- zen te behalen. Om neus- en keelholte gezond te houden ge bruikt Alois ook een een voudig middeltje, uiter aard ontleend aan de na tuur. Het noemt het een «snuif», maar het zijn eenvoudig, gedroogde en dan geraspte wilde kastanjes. Iedere maan dag krijgen zijn vliegers zo een behandeling. De eerste uren geven ze de indruk, dat het niet in orde is op het hok, met al die niezende duiven. Het is gauw over en Alois is gerustover de fysische konditie van zijn vliegers. «Ondervinding, mag bij het duivenspel zeker niet verwaarloosd wor den», aldus Quiévrain kampioen Burgelman». Ik heb indertijd veel op gestoken van oude dui- venmalkers. Tijdens de oorlogsperiode was ik bewaker in het kamp te Lokeren en ik hield er mijn ogen en oren open als er over het duiven spel een boompje werd opgezet. Van hun theo rie heb ik veel opgesto ken. Ik durf ook de duif met een mens vergeleij- ken. Lectuur en andere documentatie neem ik grondig door en ik haal er de voor mij nuttige zaken uit. De duiven ge zond houden op een na tuurlijke wijze, vind ik het belangrijkste om goede resultaten te blij ven behalen. Gezonde voeding mag zeker niet verwaarloosd worden. Ik doe ieder seizoen mijn eigen voorraad maïs hier van bij ons op. De klossen worden op zol der gedroogd en ik ben gerust dat ik aan mijn duiven vitaminerijke granen kan geven». Alois Burgelman beoe fent het duivenspel met hart en ziel. Hij zet er zich volledig voor in. Hij begon het seizoen met 12 weduwnaars. Op zijn kweekhok zitten er vier koppels. Een klein getal maar duiven, die een palmares meedragen. Een rondeken jonge dui ven van 20 tot 25 en daarmee is het rond. Weinig duiven, steng se lecteren, is zijn principe. Hij houdt van goed ge spierde duiven. Hij heeft het niet voor ballone- Jcensduiven, die met hun staart in de lucht prik ken. Liefst van al heeft hij dat de duiven moeten werken om naar huis te komen. Wind omhoog daar houden zijn we duwnaars niet zozeer van. Maar jaarlijks is hij paraat om zijn 20 eerste prijzen bij elkaar te spelen. Goede seizoenstart De eerste uitslagen laten uitschijnen, dat Alois ook dit jaar weer een kopman wordt. Hij won reeds zijn eerste prijzen en als toemaatje speelde hij zich reeds verschil lende hespen en een varken. Rap of Niets Lokeren: 12.4: 79 oude: 4 17 18 (4); 62 jl: 20(1) 19.4: 85 oude: 1 7 15 30 (4); 102jl: 18 28 (2) Eerlijk moet niemand Vrezen Lokeren: 5.4: 130 oude: 10 13 14 (4); 132 jl: 59 (2) 12.4: 290 oude: 1 57 76 89 (4) 293 jl: 1 130 (2) 19.4: 192 oude: 6 42 (4) 26.4: 158 oude: 13 14 17 (4); 200 jl: 3 (2) 3.5: 120 oude: 2 32 55 (4); 138 jl: 1 25 (2). BENO Orleans-vlucht in het samenspel Lokeren - neken werd bij de oude duiven gewonnen door rice Verhaeghe voor Dhuyvetter-De Clercq (2e e). Désiré Aoke zette de 3e en 11e prijs op de ag en met 1 en 2 betekende dit een hele bom Vroege duiven voor gebroeders De Visscher, smans - Verschueren, Luc Geenens, G. Misse- Bij de duivinnen wonnen Dhuyvetter - De cq voor Adhemar Lerno, Rudi Buyst. Bij de ingen stond er geen maat op de kolonie Dhuy- De Clercq met de le, 2e, 12e, 19e. Goede taten voor Hellemans - Verschueren, Georges ariev egers, Henk en zn Van den Broeck, Désiré jhe. i. Triphon Antheunis. elvlic Etampes-vlucht in 6e, 7e en 9e prijs). Ook De A n Waasland werd M. Van de Velde. W. Edpnie oude duiven ge- Boel, en Coppens - De voorin door Raes en Schepper stonden W. Van Puyen- vooraan. :k, Roger Aerts (3e De Etampes-vlucht in de n 9 0. Maurice Ott, Jos St.-Niklase verbroede- nc^er' Omer De ring kwam Leon Van (7' eiFtene Van Gaever, Overmeiren bij de oude •ice De Colvenaer, duiven als winnaar uit ens - De Schepper, de bus voor Norbert Van Gaston Baert: eerste prijs uit Etampes met de jaarlin- e jaarlingen klokte der Linden, Edward Van 9en- (bvw) In De Ware Dendervallei was het Frans Caluwaerts Stockman, Lutz-Fie- die de vlucht bij de oude duiven won voor De Clercq rens, Jan Schatteman, en zn, Alex Putteman, die met de 3e en 15e, een Oktaaf Brondeel, Jules aangeduide serie klokte. Aan de 4e prijs won Louis en Zoon De Waele en Van Vossel tot 1000. Goede resultaten voor Julien Georges Roels. Bij de Cool, Cyriel Abbeloos, Joos-Achtergael, Ben Van jaarlingen stelde Gaston Royen, Felix Peersman (9e en 12e), Maurice Van Baert zich niet tevreden Hoey. Bij de jaarlingen een hoofdvogel voor Van met de le prijs, hij nam der Linden - De Cock voor Maurice Luyckx, gebroe- er ook de mieze tot 1000 ders Peersman, Alois Colman met de 5e en 16e won bij. In zijn spoor zaten tweemaal tot 500 en met twee volgduiven beteken- Lutz-Fierens, Walter de dit heel wat zaad in het baksken. Van Durme, Jules Van Hese, Willy De Pauw (5e, 16e, 17e), Julien Van Hecke, Hubert De Schut ter, Jean Stockman, Ok taaf Brondeel, Frans Samson, Paul Vercaute- ren, Francois De Meers man, Emiel D'hollander, Achiel Bruggeman en Georges De Wilde. BENO Goede resultaten voor Frans De Visscher, Syl- vain Verstraeten, Ben Van Royen en Marcel Van Haesendonck met prijs had reeds 6 prijzen van 8 duiven. Te Berlare-Wanzele deed Gustaaf Vermeulen de beste zaak met de le en Lu el Van de Moosdijk de telste duif voor An- de 10e en 11e prijs. Jozef 2e bij de oude duiven en Philips met de 4e, 14e en de le en 8e prijs bij de 21e kreeg ze goed naar jaarlingen. Vroege oude huis. Bij de duivinnen duiven voor Maurice de le en 2e Gaston De Coppens, Paul Van den Clercq voor Romain Berghe, Henri Van Joos, Mare Verstrepen, Kerckhove (5e en 8e), Gaston De Viéscher, Piet Geert Brondeel, De Van Cleempoel, Jena Pauw en zn, Gilbert Gal- Pierre Lemmens (7e en le, gebroeders Van der 10e). Haegen. Na winnaar A In het verbond Schelle- Vermeulen volgden bij Vijver. Hulstaert - Jozef De Boey, Alfons In de Wase Scheldekani telle Lokeren een de jaarlingen uit Etam- viominr'ir v.,, V? en Yan Remo°rtel speelde Cyriel Wester- k resultaat voor win- pes Petrus De Smet, Al- Vlaminck. Een 9e), Andre Troubleyn, duivinnen won A. Van linck sterk met zijn oude naar Dhaene - Segers bert Eeckhoudt (3e en resultaat^ voor de Hilaire Van Gysel, Pe- Remoortel voor Antheu- duiven uit Etampes met voor Cyriel Piens, Avief 5e), Gustaaf Van Herre- nis - Van Goethem (2e, de le en 5e prijs. Pol- De Gucht met de 3e en 6e weghe (4e en 9e), Hok 4e en 8e prijs), Gustaaf spoel - Van de Walle eerste series, A. Van Brondeel, Prosper Pap- Martens (3e en 6e), De klokten de 2e en 10e en Langenhove, Gustaaf paert, Paul Van den Wit - Van Bunderen (5e Ghislain Nicque met de yan Holewinckel (5e en Berghe. en 11e). Bij de jaarlin- 3e, 4e, 6e, 7e, 9e deed 7e en ne), Maurice De In het Nieuw Verbond gen een ereprijs voor het goed. Roger Ver- Rjjcke, G. Van Autre- der Denderstreek scho- Norbert Van der Linden, heyn werd 8e. Bij de veri( Philips en zn. Bij de ten de Zeienaars de In de kop van de klasse- jaarlingen won André jaarlingen won Leon hoogste pijlen af. Bij de ring noteerden wb Hugo Van Overtvelt voor Pet- ciaes voor Gebroeders oude duiven wonnen Van Nuffel (2e en 3e), rus Huyghe, Georges De Renneboog, Gaston Bet- Frans en zn Buyst voor Antheunis - Van Goet- Bruyn, Kamiel De Pre- ^ns Maurice De Rijcke Mieleken Pletinck, Gas- hem. Constant Preven- kei, Ghislain Nicque, Pe- (4e en 5e) WiUy qq. ton Baert en verder Ro- ler, Boga^rt - Vertenten, trus Toté, Rene Van de itraeyer, Petrus Melis, ger Thierens, Van der Segers, Petrus Walle, gebroeders De Richard Van der Strae- Gucht (5e en 11e). Aan Rijck, Polspoel - Van de Prosper Baetens. de 6e prijs won Frans Walle. Alfons Verlee begon aan Van Dorpe tot 1000. BENO he 7e prijs en aan de 35e Vroege duiven voor Jean 1 lie Roger Aerts (3e, trus Van den Bossche, nven liven Hektor Segers, Petrus Van den Bossche, Alfons Van Overloop, Alfons Christiaens. Frans Buyst: primus in Denderstreek» (c) het «Nieuw Verbond ac orie 1 n t^; 'US Wi Cleine Melker te Erem- :m geven we de «Os- an nt et mpat i harl SCH1 i wel fc rei;1 fen Iracke itsheei igeken tte. W< iet de laakte) ie Pau' R. en riman, liel D In het Land van Aalst was de zege uit Bourges voor het hok Van Neck - Vanden Nest uit Berlare. Fransken De Jaeger Albrecht, algemeen Noyonkampioen in «Den deed er zijn naam veel eer Buggenhout c en schoot er bijna in de roos. Ook de kampiocnenhokken uit Lede Gaston Slots en zonen en Roger De Geyter beginnen stilaan naar hun oud niveau terug te keren. Fantastisch debuut voor Dour- dan-specialist Roger Schollaert uit Aalst die indien hij op de ingeslagen weg durft verder gaan op de halve-fond beslist zijn laatste woordje nog niet heeft gezegd. Bij de jaarlingen is het Remi Volkaert die zo fier als een pauw mocht zijn Alfons Droesaerts en J.M. De Vadder die bij oude als jaarlin- 1 te sterk toonden voor •tfcenstrevers. pe categoriën speelden Hoffman, Willy Robert Van den Victor Cludts en Jozef delecr zich eveneens op orplan terwijl bij de ;en de glansverrichting :rman Scheerlinck uit t een bijzondere ver- verdient, jonge duiven succes Wilfried Van den r<but 1 en 7 en andere duiven nog Serafien i, Robert Van den Alfons Hauwelaert en Bastiaens. Te Wieze we Frans De Smet, Ju- u|rdaens, Frans Van de Jozef Bceckman en Zouters bij de oude dui- Vijl het bij de jaarlin- Van Hove, Willy s, Adolf De Clercq en Frans Ingelgem waren die de scepter zwaaien. Te Lede stond er geen maat op het hok Gustaaf Nuel 3 en 14 met de twee eerste getekende, de vluchtzege was er voor Frans Keppens en goede uit slagen nog voor Albert Nijs, Frans en Remi Govaert en Frans Van der Straeten die bij de jaarlingen eveneens de ze- gebloemen voor zich opeiste. Al zaten Frans Tombeur, Re mi Govaert - Omer Spitaels en G. Hyse hem zeer dicht op de hielen. Van de 178 jonge dui ven onthouden we slechts 1 naam superkampioen Van Malderen - Merckx 1, 2, 3, 13, 14, 17, 22, 23, 24, 25, 35, 37, 50, 56, 72. Wat 15 op 18 bete kent. Van Hauwermeeren - Verbeir en Frans Tombeur en zonen moesten er zich met de kruimels tevreden houden. In Ede llaaltert een eerste sei zoenzege voor Frans Baeten, Camiel Ottoy, Paul De Troyer, Van Nuffel en zonen en Robert Uytcrsprot waren hier de dichtste achtervolgers bij de oude duiven. Knappe uitslag van Willy Van den Steen 13, 14, 18, 21, 22, 24. Gelukt wederoptreden van Jo zef Van den Eeckhout bij de jaarlingen ditmaal waren het Camiel Ottoy, Edward Schoofs, Gustaaf Van Stuy- vendael en de voortreffelijke Albert Van Neck 5, 6 en 7 die er moesten aan geloven. Gus taaf Van Stuyvendael werd .overwinnaar bij de jonge dui ven - hiermee klopte hij Ro bert Uytersprot 2 en 5 Frans Van den Brcmt en Albert Van Neck, Urbain Lauwereijs en Freddy Van den Eynde trok ken er zich ook zeer behoorlijk uit dc slag. In de Nieuwe Bond te Gijzegem deed Gilbert De Deyn een uitstekende zaak bij de oude door Robert De Sae- ger, Hugo De Backer, Felix Pieters en Alfons Van Lan- duyd een flink eind achter zich te houden. Louis Morlez had er de vlucht- ste jaarduif maar Paul Aal- brecht, Felix Pieters, Alfons Van de Velde en Vereecken - Geerinkx kwamen er zich ook bij de eersten aanmelden. Nip te zege bij de jonge duiven voor Gislain De Troch voor de fantastisch spelende secretaris Maurits Janssens, 2,6,8,9,18, 19, 23 Octaaf Sens, Albert De Troch en de man die vier opeenvolgende vluchten bij de jaarlingen won Albert De Smijter In Heldergem zwaaide Theo- fiel Frederik de plak bij de oude duiven en wint er de eerste en de tweede prijs. Wil ly Hoebeek tevens overwin naar bij de jaarlingen was er derde. Omer De Smet vierde en Mar cel De Cock vijfde, Frans Dro- saert 8 en 11 ging er met het dikke seriegeld lopen terwijl bij de jaarlingen de andere ereplaatsen ingepalmd werden door Gerard Scheerlinck. George Van Liedekerkc, Va lerie De Saedeleer en Gaston Van Bokstael. Van de 106 in- gekorfde jonge duiven onthou den we slechts 2 namen nl. Willy Buyl, 1, 2, 3 en Albert alhoewel «coming man» A- chiel Hoebeeck uit Haaltert hem zeer dicht op de hielen zit. Na zijn glansrol die hij vorig jaar op de diverse Frankrijk- vluchten heeft gespeeld blijkt Achiel Hoebeeck aardig op weg om dit jaar een eerste- rangsrol te vertolken want ook uit Poitiers wist deze kampioen met de oersterke en rassige duiven zich derde aan te mel den wat een zeer opmerkelijke prestatie betekent. Ook Gus taaf Van de Wiele kwam er nog zeer goed uit. Bij deze Nieuwerkerkse klepper vallen de duiven uit Bourges alsof ze slechts een kleine België- vlucht gemaakt hadden. In minder dan 30 seconden zaten de twee Bourges-specialisten en inderdaad in 26 en 27 ge koppeld 1 en 2. Uit Dourdan was het Florent Walgraeve die alle eer voor zich opeiste terwijl een ver bluffende Denis Muylaert er eenvoudig uit de eerste drie niet meer weg te denken is en natuurlijk tot duizend wint. Is deze klepper nog wel te klop pen voor het kampioenschap met de eerste en de tweede afgegevene? Bij de jaarlingen prachtige overwinning tot duizend van Roger De Geyter uit Lede ter wijl ook Octaaf De Bruyn en Miel Cóbbaut zich flink in de kijker speelden. De St. Denis De Meerleer 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 en 11. Schutty. vlucht in de Drie Koningen werd bij de oude duiven voor de zesde maal gewonnen door specialist terzake Herman Rut- saert uit Lede. Ook Frans We- zemal. Jan Stalpaart en Adolf Van Impe lukten er een suc cesvolle uitslag. Bij de jaarlingen vinden we Leon Speckaert als eerste aan de meet voor Dolfken Van Impe uit Erpe en Gilbert Van de Putte 3, 4, 10, 40 er ook zeer bedrijvig was. Op de Noyonvlucht in het Land van Aalst bleef Camiel Hoffman niet bij de pinken zitten terwijl ook Robert Van der Vurst, Gustaaf Van Impe, Jean Pau- wel en Remie De Wilde van de volle pot hielden. Bij de jaarlingen dachten De Wilde - De Korte nog niet aan inbinden en wonnen er de vlucht voor de sterkspelende liefhebbers als Albert Cobaut, Remie De Wilde. De Dijcker en zoon, en Julien Melke- beeck. Ook de uitslagen van Aimé De Kuiper en Herman Nijs verdienen er de volle aan dacht. In Lede voerde Julien Van Hecke nogmaals zijn shownummertje op 1 en 3, en wisten Frans Piscadoor, Alfons Rasschaert en Henri Clinck- spoor zich de vette geldbrok- ken te verdelen. Bij de jaarlin gen kreeg Frans Samson zijn kuren 1 en 3 en waren Albert Coopman 2 en 6 en Maurice Lauwaert er verplicht naar zijn achterwerk te turen. Van het zuidelijk halfrond, tweeverbond Welle-Kerksken en het drieverbond Ninove - Denderhoutem - Lebeke we ten we alleen dat te Kerksken Cyriel De Neve en zoon terug de boeman aan het worden is en dit tot spijt van wie het benijdt. Deze familie die prak tisch overal uitgesloten is en overal geschuwd wordt als de pest door hun glansprestaties verdient zeker in het daglicht te worden gesteld. Nog een geluk dat er in iedere gemeen te geen De Neve woont of men zou op de lange duur gaan straat tegen straat spelen. Uit Denderhoutem ook zeer schaars nieuws, hier weten we dat onze twee nieuwe abon- nées Robert De Clerck en De- nis Muylaert zowel bij oude als jaarlingen de toonaangevers waren. Uitslagen bereiken ons echter niet meer en ook telefo nisch zijn deze mensen zeer moeilijk te bereiken wat meer dan spijtig is voor de talrijke sterk spelende liefhebbers die er wekelijks hun duiven gaan inkorven. Te Mere op Noyon is de grote uitblinker Vijverman Gebr. met een jaarling in het dubbel die de 200 concurrenten ver sloeg met ruime voorsprong. 2de voor Gustaaf Aaigem. 3 nogmaals Vijverman Gebr. Vermeulen Rudy, D'Haese Hugo en Van Damme Frans en De Pauw Ghislain. Bij de jaarlingen Vijverman Gebr. voor De Bremme Paul. Nijs Emiel, Nijs Jozef, Massez Minoodt en Van Impe Eric. Schutty. Cesar Peleman c

De Voorpost | 1981 | | pagina 23