JEUGDSPORT Technologie In dienst van sportschool Vernier Bikkelhard Zo wordt volgend seizoen gevoetbald logaert schiet met scherp CNALE SCHOLIEREN UEFA's Bob Stevens inderdaad naar KV Mechelen Jozef Kestcns weg? Rik Van Wat reeds bij het ontstaan van sportschool René Verniers werd aangekondigd, is onderhand een feit: voortaan zullen de drie trainers (René Ver niers, Willy Berckmoes en Désiré Mariman) voor de opleiding van de ingeschreven spelers kunnen beschikken over een komplete video-apparatuur. Een prachtstuk dat geschonken werd door sponsor Hubert Van den Branden via zijn broer-handelaar J. Van den Branden uit Temse. Het apparaat werd gekenmerkt door heel wat technische snufjes. Al lereerst duurt een cassette zowat drie uur, is uitwisbaar, in kleur, mét geluid, kan in- en uitzoe- men, zelfs korrektie via de zoeker is mogelijk. Een dure investering is het ook, daar niet van, maar toch erg positief als je weet dat voorheen de «stu denten» opgeleid werden aan de hand van dia's waar het nu volkomen over bewegende beelden gaat. Ander alternatief van het apparaat is dat je bepaalde spelers kan gaan volgen in hun res- pektieve klubs, zodat de opleiding van hen die sportschool Verniers volgen, zeker optimaal kan genoemd worden. «Een plicht, aldus spon sor Van den Branden, we moeten ook in een sportschool gebruik kunnen maken van de technische vooruitgang die bepaalde apparatuur ondergaan heeft.» De kursus die voorbij is, kende een groot suk- ses: niet minder dan 40 inschrijvingen konden bij de aanvang van vorig seizoen genoteerd wor den. Dat is heel veel. Toch houdt René Ver niers eraan één leraar te engageren voor een groep van 10 spelers. De opleiding gebeurt im mers zoveel mogelijk in dividueel. Momenteel zijn er reeds 25 inschrij vingen genoteerd, ko mende uit alle hoeken van het Land van Waas en het Dendermondse. Minister Willockx, René Verniers, Willy Berckmoes en Désiré Mariman, geflankeerd door de leden van de «Sportschool René Verniers(ag) Na een laatste vergadering werden de provinciale voetbalreeksen definitief samengesteld. Of het alle maal naar wens van de klubs ging, kan men alleen \aar raden. Vanzelfsprekend komt er steeds een etje hokus pokus bij te pas om, vooral in de igste afdelingen, de verplaatsingen zo veel moge- t te beperken. wordt dus tijdens het seizoen 1981-82 gevoet- •ste provinciaal a Brakel, SK Lovende- i, FC Evergem, Lokerse RC Haaltert, St. Den leeuw, SK Lebbeke, FC ise, KAV Dendermonde, Heirnis, V. Denderhou- SV Boelare, SK Dein- 3K GeraardsbergenRC t, T. Borsbeke (16). Provinciaal A Maldegem, FC Destel- jen, KV Ertvelde, Olym- Gent, Sp. Adegem, FC ;takker, FC Gandaspar- HO Etikhove, RC Gave re, FC Nederename, Sp. Pe te gem, FC Latem, Zultse W, SK Nevele, FC Brakel en Sp. Olsene (16). Tweede Provinciaal B H. St. Pauwels, KI. Kemze- ke, SV Temse, R. Excelsior, Sp. St. Gillis Waas, FC Ro- bur Moerzeke, E. Meldert, SK Oudegem, Sp. Buggen- hout, St. L. Houtem, SK Aalst, VK Pollare, E. St - Gillis-D.E. Appelterre, St. Wetteren en RC Wetteren (16). Derde Provinciaal A FC Kleit, WH Knesselare, FC Eke, FC Nazareth, RC Gentbrugge, F AC Waar schoot, E Belzele, VV Me- relbeke, VV Drongen, C Melle, T. Melle, Sp. Merel- beke, AFC Zwijnaarde, VV St. Denijs, Sp. J.V. De Pin- te, Melsen (16). Derde Provinciaal B E. Winnik, O Meerbeke, WK Boekei, FC Eist, VV Windeke, SV Voorde, WK Eine, E. Huise, Sp. Ronse, Wortegem, Sp. Bevere, E. - Deftinge, E. Moerbeke, Burste, Oudenhove en Her- zele (16). Derde Provinciaal C SK Grembergen, FC Baas rode, SK Terjoden, TK Mel dert, CV Ede-Haaltert, SK Herdersem, SK Berlare, FC Wieze, HO Kalken, W. Moorsel, FC Mere, Ol. Burst, FC Kerksken, E. Nieuwerkerken, RC Bam- brugge, Schellebelle (16). Derde Provinciaal D SLV Zei zate, FC Zelzate, FC St. Kruis-Winkel, VV Wip- pelgem, VD Assenede, H. Vrasene, WS Sombeke, S. Melsele, E. Bazel, RS Haas donk, SK Klinge, SK Kallo, KI Bassevelde, RC Muide, FAC Meulestede, WS St. Amandsberg (16). Vierde Provinciaal A Zomergem, Lotenulle, Hansbeke, Vinkt, Bellem, Ursel, Balgerhoeke, C. Mal degem, Baarle, SV Knesse lare, Leerne, Donk, Lande- gem, Watervüet, Bentille, St. Laureins (16). Vierde Provinciaal B Sleidinge, Kaprijke, Won- delgem, .Rabot Gent, Sp. Ertvelde, Wachtebeke, Ma- Een twintigtal van de zo pas gelauwerde voetbal lers heeft reeds het twee de jaar achter de rug. Vorige week zaterdag werden de diploma's aan voormelden overhan digd. Minister Willockx was opnieuw van de par tij. In zijn inleiding be nadrukte René Verniers dat de beoordelings- kaart die anno 1981 ge geven werd, de gaven en de gebreken situeert, maar dan volgens leef tijd. De punten en kwo- taties werden zeer kri tisch opgemaakt. Vier rubrieken kwamen dit jaar aan de orde: fysiek, techniek, taktiek en mo rele kapaciteiten. De kwotering was vijfvou dig en varieerde van zeer zwak tot uitzonder lijk talent of een waar deschaal van 1 tot 5. Tot slot dankte René Verniers minister Wil lockx voor zijn courante steun, het stadsbestuur voor het ter beschikking stellen van de terreinen aande Nieuwkerkse Meesterstraat, incluis de akkomodaties, de leden van de school, de trai ners, de mensen van de kantine, Hubert Van den Branden en Sport- huis De Wilde. Van zijn kant oordeel de minister Willockx dat een school als dezè van René Verniers voor naam is in het anime ren, organizeren en met een een belangrijke bij drage levert voor de sport in het Land van Waas en daarbuiten. «De school is, aldus de minister, een voorbeeld ook als mensvorming. Tien jaar geleden, zo ging hij verder, zou dit initiatief zeker tot span ningen met de bestaande klubs hebben geleid. Nu Hubert Van den Branden demonstreert de nieuwe video-apparatuur t van de Sportschool René Verniers» (ag) kunnen initiatieven als deze geïntegreerd wor den in de klubs zélf. De belangstelling van klub- bestuursleden, vorige zaterdag, was jdan ook opvallend. Het is de plicht van de gemeen schap, zo meende Wil lockx nog, alles in het werk te stellen om der gelijke sportschool te steunen. Daar waar ido latrie en vedettenkultus momenteel hoogtij vie ren, is het een verade ming te konstateren dat jonge spelers stilaan de weg naar de top wordt aangeleerd. Werd dan overgegaan tot het overhandigen van de getuigschriften ofte beoordelingsfiches. Kwamen hiervoor in aanmerking: Bert Van den Berghe, Mare Smet, Koenraad Roggeman, Mike Proost, Geert Mari man, Stefaan De Coster, Jory Forment, Frank Mariman, Jacques Smet, Jürgen Cafmeyer, Geert De Poorter, Dirk Vaels, Noël Van den Branden, Geert Van den Broecke, Geert Verhelst, Dimitri Lijssen, Didier Lijssen, Andenhof, Sven Van Ho ve, Rudy De Kerf, Luc Van de Wiele, Danny Gerris, Bart Van Aerde, Johnny Mollaert, Gino Bruggeman, Claude Van Puyvelde, Kurt Daeleman, Steven Smet, Franky De Rechter, Pe ter Van Oevelen, Rudy Verschueren, Mark Van Neuten, Rudy Schoon- jans, Jan Roels, Chris- tophe Bonnemie, Gino Bollaert, Philippe Se- gers en Jean-Luc Aerts. Merken we op o sse deze imposante mensen aanwezig uit Lochristi, Zer' Zwijndrecht, Lebbe uiteraard het Lan< irs Waas. Met andere den, sportschool Verniers deint uit streken buiten Waasland, wat ceert dat de mogeli den die te Nieuwki "sej geboden worden, n d dovemansoren zijl ima rechtgekomen gens moeten de kic B; teiten van de reedi rctI- melde trainers nietje geaksentueerd 1 Stuk voor stuk sta£^r borg voor een kui ac^, opleiding.. André GOV1 do tser rd ii rraes Club Brugge SC Lokeren Na tien minuten in de tweede time wisten de Bruggelingen wie de Lo kerse kapitein Bogaert is: hij graaide een intelli gente voorzet van Dimi tri M'Buyu mee en knal de de bal keihard voorbij keeper Fiems. Vier minuten later werd diezelfde M'Buyu ondersteboven gelopen door Hermans. Bogaert plaatste zich achter de bal en de blunderende Fiems kon de bal voor de tweede keer uit het net halen. Brugge sloeg fors te rug maar moest toch tot de 32ste minuut op de aansluitingstreffer wachten. Die kwam er langs captain Plovie: keeper De Jaeger punch- te de bal binnen het be reik van de Bruggeling die binnenknalde. Ver der geraakten de blauw zwarten niet. Een en an der betekent niet dat Lo keren de tegenstand ge woon onder de voet liep. De Westvlamingen de den immers meer dan zich verdedigen en in de eerste time konden" ze zelfs op voorsprong zijn geklommen. Anaf had buiten het strafschopge bied een tegenstander neergehaald, viel binnen de 16 meterarea en speelde daar de bal met de hand. Scheidsrechter René De Bleeckere wees onverbiddelijk naar de witte stip. Plovie slaagde er echter niet in de bal voorbij De Jaeger te knallen. Het bleef dus 0- 0 tot aan de rust, doch niet vooraleer de Loker se goalie de hilariteit op wekte toen hij in ziin eigen strafschopgebied de bal... wegkopte voor de aanstormende Hille- waere. Vier gele kaarten wer den eerlijk verdeeld: voor Lokeren keken An af en Didier M'Buyu naar de kanariekleur. Voor Brugge waren dat Hillewaert en Herre- mans. Lokeren speelde met De Jaeger, Van den Driessche, Anaf, Bo gaert, Didier en Dimitri M'Buyu, Van Bocxlaer, Kalnin, Switzynck, De Wilde en Verheugen. M.V.H. De scholieren van SC Lokeren klopten Club Brugge. Meteen wonnen deze jongeren de nationale eindronde, (dm) riakerke, Kerkbrugge, Doornzele, Lembeke, Boek- houte, St Gent, SV Oostak ker, EV Oosteeklo, Azalea (15) Vierde Provinciaal C SK Overmere, Laarne, Lochristi, SK Beervelde, SK Kalken, Dyn. Beervelde, Edeboys, Val. Overmere, Th. Destelbergen, Heusden, Heikant, Wichelen, Schoon- aarde, Zaffelare, SK Loke ren (15). Vierde Provinciaal D Un. Merelbeke, Semmerza- ke, SK Kruishoutem, E. Machelen, St. Deinze, Zeve ren, Bottelare, Balegem, Sp. Gent, Moortsele, Gijzen- zele, Oosterzele, Landskou ter, Zevergem, St. Pieters en Dikkelvenne (16). Vierde Provinciaal E Petegem S, Nederzwalm, Zingem, Nukerke, W Etik hove, Ardennen, Kware- mont, Opbrakel, Ruien, AS Ronse, Horebeke, Leupe- gem, Zegelsem, St rij pen, Munkzwalm, Ouwegem (16). Vierde Provinciaal F SP Geraardsbergen, Oke- gem, St.-Antelinks, Over- boelare. Bonanza, Onkerze- le, Viane, Ophasselt, Outer, Idegem, Schendelbeke, Steenhuize, Maria-Lierde, Everbeek, Erwetegem en Grotenberge (16). Vierde Provinciaal G Vlierzele, FC Hillegem, E. Houtem, Smetlede, Masse- men, Ol. Wetteren, Oorde- gem, Bavegem, Eronde- gem, Westrem, Serskamp, Erpe, Aaigem, Heldergem, Woubrechtegem, K wat- recht (16). Vierde Provinciaal H Boonwijk, Iddergem, Wel le, Edix velde, Erembode- gem, Opdorp, Doggen, Baardegem, Appels, Hof- stade, S. Moorsel, R. Lebbe ke, EC Lutterzele, Gijze- gem, Opstal, Lebbeke (16). Vierde Provinciaal I Stekene Sp.. Sinaai, Krui- beke, WB St. Niklaas. KI. Vrasene, Rupelmonde, Kieldrecht, Gerda, Moerbe ke, Ek8aarde, Verrebroek, Hoogeinde, Straatje Steke ne, Meerdonk, Waasmun ster (15). Anderlecht-SC Lokeren 0-2 De finale van de nationale Uefa-titel wordt in twee «bedrijven» gespeeld. De eerste ontmoeting tussen Anderlecht en SC Lokeren in het sportkom- plex van Neerpede werd een bikkelhard gevecht waarop scheidsrechter Laenens nooit vat had. Deze zwakke «eerste nationaler» (sic) goochelde om de haverklap met gele kartonnetjes, maar dat bracht niet veel zoden aan de dijk. Gezag is blijkbaar een kwaliteit die niet in de bagage van deze over het paard getilde ref zit. Voor de Brusselaars deghem zette de penalty begon het blijkbaar pri- koelbloedig om. ma, want reeds heel De voor Van Gaever vroeg drong De Buyser ingehaalde Calander erg diep in de trikolore maakte er 0-2 van. An- defensie door. Hij werd derlecht kreeg de gele- nogal verdacht gestuit, genheid de stand te mil- maar daar trok Laenens deren. Ook al met een zich geen sikkepit van elfmetertrap. Van Looy aan. mocht zelfs twee keer Langzaam maar zeker aanleggen. Laenens het kreeg Lokeren vat op de de kick overdoen omdat wedstrijd tegen een de Lokerse keeper team met nochtans zes D'Hondt te vroeg op- internationalen. trok. De Anderlecht- Het werd evenwel schutter koos dezelfde wachten tot na de rust hoek en was voor de vooraleer een goaltje tweede keer «gezien», viel. Dat kwam er na Geel strafschop op Dirk Ael- Laenens zwaaide vier goet. Patrick Van Veir- keer met geel. Driemaal Dat het niet onmoge lijk was dat Bob Stevens naar KV Mechelen zou vertrekken, deelden we reeds vorige week mee. Intussen verklaarde de beheerraad van SK Beve- ren zich bereid de 30- jarige Stevens los te la ten. Als KV Mechelen bereid is 2.500.000 frank neer te tellen, voetbalt lange Bob vol gend seizoen in geel en rood. M.V.H. voor Lokeren (A< D'Hondt en De en één enkele maa^, de Anderlechtse tymisser Johan Looy. Deze bikkelhard* frontatie eiste sla fers. Patrick was er het ergst ai Die kwam toege ,wei uit een onzachte bi iiaai met de Brusselse man Goes, hep eer wikkelde sleul breuk op en verze de kliniek. Serg non, wiens vader destijds internat was, botste tegen len ribbenkast Lokerse keeper D en kon eveneens o sultatie naar de k Het bleef 0-2. Da stijgen de kansel Lokeren gevoelig Daknammers h zich trouwens de ren getoond. De wordt op zaterdag ni om 16 uur ges Een gelegenheid v _nog niet op voetb gekeken fans om e "f traatje te bekijken Lokeren speeld D'Hondt, De Vostegl wout, Brusselman j, Gaever (41' Calap, Janssoone, De Wa Geldof, Nijskens, goet (56' Leroy) e Veirdeghem. hék Jozef Kestens is sinds zijn prille jeugd ver groeid met FC Baasrode. Af en toe liep hij het terrein op als titularis-doelman, maar meestal zat hij op de bank Naar verluidt zou deze toegewijde klubspeler een vrije transfer mo gen afsluiten. Jozef is nu 33, en woont aan de Heirbaan nr. 30 te Dendermonde (St.-Gillis). Misschien is een of andere klub geïnteres seerd? (m.v.h.) Rik Van Goeth* volgend seizoen trainer worden v^ei bert Waseige. Hij de tot nog toe de L jeugd en zal avondtrainingen B-kern leiden. Rikske Van Go^grai is een gewezen van onder meer schot en Willebroe

De Voorpost | 1981 | | pagina 24