enembodegem KERMIS IN BLOKLETTERS... DANKZIJ KORNISSESLOIPERS TAFELTENNISKLUB 0MEG0 - EREMB0DEGEM DOOR «VRIENDSCHAP» GROOT DEKENIJ DORP EREMB0DEGEM VUURT FEESTSALVO'S AF! T Jf ]B! Wie wordt Hopprinses? BLOEIENDE HOPPERANKI P JC Het indaca-spel. (KDC) Puur amusement, zonder geldbejag. Inkom gratis en pintjes aan nor male prijzen. Geen dure kermisattrakties, maar aktiviteiten die aan Breughel doen denken en precies daarom zoveel smakelijker zijn. Inrichter Het bestuur van de ker mis zo'n elf entoesias- telingen is hetzelfde als dat van de Kornisse- sloipers, aangevuld met nog een paar leden. De leiding berust bij Michel Cleemput. Van na karna valeen ander hoogte punt van deze A.K.V. wordt met de voorberei dingen begonnen. Hulp van stadswege is er niet, behalve dan de dit jaar voor het eerst gebruikte nadarafsluitingen, maar men aast er ook niet op. Sympatie is er overigens wel. Frans Wauters voorzitter ste delijk feestkomitee kwam zoals ieder jaar een kijkje nemen en een herineringsplaket over handigen. Ook schepen Monsieur werd opge merkt. Maar... «hoewel er in Aalst weinig andere wijkkermissen aan die van Den Blok kunnen til len, willen we een wijkini- tiatief blijven, en bedan ken we voor een massale overrompeling.» We ho ren 't meer dan eens: «meer dan wat amuse ment beogen we niet» wordt erbij verteld. Daar is men in geslaagd, al kon TV-konkurrentie (ten nis, voetbal en wielren nen) niet ontkend worden. Vrijdag 5 juni werd om 18u30 inge zet met een vinkenzet- ting. De vinken maar zin gen en de vinkeniers maar aanstrepen, weetje- wel. Marcella Beeckman won de eerste prijs. Van af 20 uur kon er aan bak- schieten en pitjesbak ge daan worden en ver wondert 't? daar was café 't Hoeksken overvol voor: menige panklare kip werd als trofee ver overd. Zaterdag 6 juni Om 14 uur werd een in Vlaanderen nog weinig gekend sportspel beoe fend. «Indaca» heet het, en BLOSO wil het propa geren. 't Is kaatsen, maar met volleybalspelregels. Goed voor hem en haar. 16 duo's namen eraan deel. «William en Pat- riek» werden eerste, «Michel en Lucien» twee de, en «Van Temsche- Van Snick» derde. 's Avonds konden kop pels dobbel-dubbelen in de feesttent. Maar liefst 18 duo's namen aan de selektieproeven deel. Na wat muziektitels raden en liedjes uitbeelden, bleven nog 5 koppels over voor de eigenlijke wedstrijd. Onder een massale be langstelling werden de proeven uitgevoerd. Wil liam Van Delzen en ver loofde deden het blijk- .baar best. Ze wonnen een mooie asbak op voet, een fles wijn en 500 fr. Geen Berend Boudewijn- prijzen dus, maar ook hier telde de regel dat 't allereerst om het plezier te doen was. En dat was er! Zondag 7 juni De hoogdag was ook kermishoogtepunt. 24 kinderen namen 's voor middags deel aan een krijttekenwedstrijd. Veel daarvan bleef zelfs tij dens het waterige Spel zonder Grenzen nog te zien. Eventjes de laurea ten vermelden. Voor de leeftijdsklasse tot 6 jaar (2 deelnemers) won llde Cleemput. Van 7 tot 10 jaar (16 deelnemers) wa ren Rita Lagrin, Guy De Waen en Gert Cleemput de eerste drie. De 11- plussers (6 deelnemers) brachten Anthony De Smet, Gerry Spaerkeer en Christel Van Neigem als eerste drie. Deelne men is vannijgens be langrijker dan winnen. Dat vonden ook de ploegen die aan Spel zonder Grenzen deelna men. 12 karnavalgroepen waren present, da's ei zo na 't dubbele van ge woonlijk. De Zjiepeerekes zegden om twijfelachtige redenen op 't laatste nip pertje af, maar de gewel dige Kamillekesopkomst kon voor ontdubbeling zorgen. Eén voor één de den ze 't ererondje, bij de aanvang, zo rond kwart over twee: Door Zemme Na, de Matotten, De Kor- nissesloipers, de Kamille- kes (de zege vooruitvoe lend, in entoesiaste zege- zekere looppas), de Toi- sers, 't Es 't len en 't Ander, de Snottebellen, Weir, Schief Rechtoever, de Pikante Kastaars (de overwinnaars van vorig jaar) en de Bommaloe- ters. De sfeer van de namid dag, dat was: de zon, nieuwsgierige omstaan- ders en supporters," een geluidsversterkende spionkopdiskobar van de Snottebellen en een eveneens geluids- en hartversterkende Matot- tenzendinstallatie op hun Veloteamtuigen. De pre- zentatie was in 't Oilsters, zoals het hoort, en gea museerde «trainers» (zoals Kamiel Sergant) zag je vanop afstand raadgevingen overma ken. Heel veel aanvuren was er overigens niet, een voetbalstadion werd het niet, maar de hotdogs en de drinktafeltjes in de buurt maakten veel goed. Kompetitie was er, maar zonder de scherpte waar mee je 't op TV-scherm ziet, in een zoveel luxueu zer dekor. De opdrachten waren er hoedanook niet min der origineel om. Alles was grondig uitgetest door het bestuur, en 10 dagen voor de Grote Dag kregen de deelnemende ploegen de envelop met opdrachten erin. Gerepe teerd werd er overigens meestal niet, want het ging toch op de eerste plaats om 't plezier, wist meer dan een AKV'er ons te vertellen. En wat meer is: het Vlaams Kruis zou ook deze keer werkloos blijven (slechts één keert je was er een lichte her senschudding). De Pikan te Kastaars maakten de beste beurt bij de eerste opdracht: een «sponsen- koers» (water in sponsen opvangen, en uitwringen boven een emmer, zon der de handen te gebrui ken). Schiefrechtoever won de daaropvolgende proeven: 1. de (door het publiek fel toegejuichte) jongleursproef, stenen eetborden draaiend hou den, zoals in cirkussen wel meer gebeurt; 2. es tafette met appels, zwar te trippen en bloem... De Kornissesloipers zelf (n.v.d.r.: niet-bestuursle- den, die nergens in be- voordelig werden) won nen de eierloop: eieren werden mond-aan-mond doorgegeven om uitein delijk kapotgeklopt te worden op het hoofd van een vierde lid. Ook de laatste proef zou door hen gewonnen worden. De Matotten waren eerst bij de opdracht 2* ballen op 'n plank, gedragen met een aantal stokken, met veel behendigheid op een bierbak neer te zetten. Ook in de Fil Rou ge bleken ze «eerste de beste» te zijn. Als matot ten (aardbeien) konden ze zich inderdaad goed voelen met een emmer op het hoofd onder een sproeiende gieter, om zo veel mogelijk water over te houden. 't Es 't ien en 't Ander zou 't best doen bij het gooien van open water flessen: zeker een proef waarbij het oog ook wat kreeg. De einduitslag leverde maar liefst 5 eerste plaat sen op: 1. De Matotten, de Kornissesloipers, de Kamillekes, de Snottebel len en Schiefrechtoever.; 6. De Bommaloeters; 7. 't Es 't len en 't Ander; 8. De Pikante Kastaars; 9. De Toizers; 10. Door Zemme Na; 11. De Kamillekes B; 12. Weir. Na een ultieme selek- tieproef er was er maar één (1) beker die in gezellig waterkletsen bestond, kwamen de Ma totten tot zichtbaar ge noegen van Polle Keiper- noagel als eersten uit de bus. Zo'n 8000 fr. werd onder de deelnemende ploegen verdeeld; zelfs voor «Weir» bleef er nog 300 fr. troost over! 's Avonds was er in de feesttent een «Internatio naal Songfestival van Den Blok». Al play-ba- ckend traden o.m. Eddy Wally, Louis Armstrong en Demis Roussos op. 't Werd een show, die erg in de smaak van het pu bliek viel, zeker voor wie onder de kostumage een gebuur herkende... Maandag 8 juni De laatste dag werd 's voormiddags aangevan gen met de «12de Grote Eierworp». Ploegen van 2 Vervolg van pag. 1 personen konden een ei zo ver mogelijk wegwer pen (en opvangen)! De «Leeuwkes» slaagden erin over een afstand van 32,55 m. Een flinke af stand, maar vorig jaar werd toch 42 meter geno teerd. 36 deelnemende ploegen waren er, en da's dan toch een sukses. In de namiddag waren spelen voorzien voor kin deren tot veertien jaar, werd er gesoftbald om 's avonds te besluiten met een «Crazy Jazz Blok Fes tival». Voor dit laatste had men gerekend op de Aalsterse Jazzcafé maar die konden zich niet vrij maken. Dus... deed men het zelf, met play-back uiteraard! Met de ver branding werd een punt gezet achter de editie 1981. Augustus Alvast 2 filmcineasten (1 van het bestuur, 1 van de Kamillekes), flink wat fotografen en zowaar een TV-videocineast werden opgemerkt. Herinnerin gen zijn vastgelegd, het uitkijken kan nu beginnen naar augustus, wanneer Den Blok zelf spel-zon- De jury had het druk! (KDC) der-grenst. De ene Belgische en de ene karnavalvlag die als huisbevlagging mocht dienen is er nu niet meer. Het Guldenboomplein is weer niet meer dan een asfaltplek met wat bo men op. De wagens op de ringbrug razen w voorbij zonder dat autoradio door muf overstemd wordt. Todla' er ook nu leven de wijk. Zondagmori trekken de Wielertoef" ten naar Melle. de rb u In het kafétaria OMEGO, Kapelleveld 3 te Erembode- gem is sinds een vijftal jaren een pingpongklub gevestigd. In die korte tijdspanne wisten de «pio niers» de klub op te bouwen tot een geheel dat gezien mag worden, waarin alle leeftijden en sociale klassen verenigd zijn rondom de symbolische (ping- pong)tafel in het teken van de onderlinge vriend schap. Zestig spelende leden is inderdaad niet niks voor een klub die niet eens in een officiële kompeti tie uitkomt. In 1976 sloegen een vijf tal vrienden de handen in mekaar en stichtten een tafeltennisklub. (Dat dit na een avondje gezellig heid gebeurde typeert nog steeds de geest in de klub). Ze zochten en von den een geschikt lokaal in de «OMEGO» (bij Fons en Elise) en gaven dan ook, uit dankbaarheid voor het beschikbaar stellen van het zaaltje, de naam van het lokaal ook aan de klub. Tafels wer den met beperkte eigen middelen in elkaar gesto ken (iedereen hielp even enthousiast mee) en de eerste balletjes konden naar het plafond: of eventueel naar de andere kant van het net - worden geslagen. Voor deze eerste stappen in de richting van een «serieuze» tafeltennisvereniging spanden zich vooral Louis Wauters, Luc De Cock, Emiel Cassiman, Jacques Vertonghen en andere Rudy Verleyssens in. De groei van de klub was ongelooflijk, plots leek ie dereen beoefenaar van deze edele sport te willen worden en de jonge klub zodoende te willen ver voegen. De mentaliteit binnen deze groep van «paletridders» bleef ech ter steeds getekend door kameraad- en vriend schap. Het «voor een pint» spe len werd nooit uit de registers geschrapt of op gelijk welke manier afge keurd. Zo, groeide OMEGO langzaam maar zeker naar zestig leden. Een dy namisch bestuur stond er tevens borg voor dat er niet bij de pakken werd stil gezeten. Het past in dit verband zeker voorzit ter Louis Wauters, Luc De Cock, Luc Tuypens, Ste- faan Vermeiren, Rudy Verleysen, Chris Schud- dinck en Jacques Ver tonghen te prijzen. Vier kompetitietafels werden aangeschaft. De leden kunnen nu elk hun klubplunje aantrekken en worden vergast op weke lijkse kompetitie binnen de klub zelf. Ook voor de sportieve ontwikkeling buiten het Omegozaaltje tracht men te zorgen. Re gelmatig wordt alle leden vrij en gratis de kans ge boden hun kunnen op zaal- of veldvoetbalter- rein tentoon te spreiden, of nemen de klubspelers deel aan tornooien. Daar in wist men de OMEGO- kleuren hoog te houden. Zo wonnen Erik De Smet, Louis Wauters en Rudy Verleysen in een tornooi van het Aalsterse Ly ceum de eerste drie plaatsen en de daaraan verbonden trofeeën, ter wijl ook bij de dames Nancy Wauters met de op een na mooiste trofée ging lopen. Wanneer klubs die wel in de nationale kompetitie uitkomen de OMEGO- spelers ontmoeten zijn ze ook helemaal niet zeker van hun sukses. Daar kan onder andere Dender leeuw (4e provinciale) van meespreken. De klub heeft een grote kern van praktisch gelijkwaardige spelers doch de talent- volsten Eric De Smet, Mare De Boom, Geert Roekant, Mare De Bols ter, Rudy Verleyssen, Qois Verleysen en Louis Wauters hpren eventjes in het zonnetje te worden gezet. De goede zorgen die je voor 150 frankskes (slechts) bij OMEGO kan genieten zijn bijna ontel baar geworden, smakelij ke belegde broodjes na verschillende kompetitie, verminderde prijzen die nen betaald voor aller hande pingponggerei, T- shirts worden gratis de klubleden ter hand ge steld, enz.. Al wie te Erembodegem wil komen tafeltennissen en mee wil helpen de klub in eenzelfde geest voört op te bouwen kan op donderdagavond eventjes in het lokaal OMEGO, Kapelleveld 3 te Erembodegem binnenlo pen oftewel voor infor matie bellen naar 053/ 70.47.05 of 053/77.93.48. Aan het betwisten van een officiële kompetitie denkt men nog niet. Wanneer men ernaar in formeert bij voorzitter Louis Wauters dan geeft deze kleurrijke mentor van die klub schertsend als reden op dat wanneer hij zou beslissen kompe titie te spelen zijn overi gens zeer vriendelijke echtgenote wel eens zijn koffers op straat zou kun nen zetten, met de beken de gevolgen. Het systeem dat in de interne kompetitie (elke donderdagavond te 20 u., behalve gedurende de maanden juli en augus tus) Wordt toegepast is heel eenvoudig. De matchen worden geloot, evenals de volgorde waarin ze zullen ge speeld. De winnaars van de eerste wedstrijd en de verliezers ervan krijgen dan elk hun eigen tor- nooitje. Driemaal verliezen bete kent echter het einde van de pingpongavond. Wan neer iemand, via het sys teem van de direkte uit schakeling in 2 winnende sets, het tornooi van de verliezers wint komt hij onmiddellijk in de halve finale van de winnaars terecht. In de finale leert men dan de beste van de avond kennen. Er wordt steeds gepro beerd iedereen zo snel mogelijk opnieuw te la ten spelen om lang wach ten te vermijden. OMEGO staat open voor iedereen en zij nodigen jou ook uit van hun klub deel uit te maken als ook jij uit het goede ping- ponghout bent gesne den. (Verbeken Dirk J.) Op 20, 21 en 22 juni is het weerom «zomerkermis» in Erembodegem; het jaarlijks plaatselijk volksfeest waarop heel wat Erembodegemnaren telkenjare ondanks de krisis en de fusies! nog eens echt kermis houden en zich reuzefijn amuseren! Want... deze prettige ge- Explosion Disco Show ie- beurtenis «Dorp kermis» dereen zal uitnodigen ten komt maar eens in 't jaar dans. en... Men moet het toch Te 23 uur heeft de verkie- ervan nemen als de gele- zing plaats van de Hop- genheid er is... Anderen prinses 1981. En noteer vieren «hun» kermis wat nu reeds: deze ambassa- minder uitbundig, hou- drice van Erembodegem, den toch van de ludieke samen met haar twee kermissfeer en kuieren eredames, zal er opnieuw eens, samen met vrien- overladen worden met den, familie of kennissen talrijke waardevolle ge- langs de kermiskramen, schenken (bijeenge- de molens en de winkels bracht door alle zelfstan- op de «Plesch», de digen van de Dekenij Dorpsstraat en de Den- derstraat. Iedere «kermis- Dorp)! En misschien spreken deze «eretitels» vogel» die de traditionele ook U aan? Wel, dat kan volks- en kermisfeesten want... alle meisjes tus- overal te lande, dichtbij volgt zal van sen 17 en mis- Groot-Aalst 30 jaar die bewonen schien wel opmerken: kunnen deelnemen op onze goede dorpskermis- voorwaarde dat ze daar- sen van weleer bloeien niet meer en bezitten geen levenskracht meer zoals voorheen... En juist daarom spannen ijverige dorpsmensen toe inschrijven op het sekretariaat van de Deke nij: Dorpsstraat 31 te Erembodegem. Tel. 053/ 70.40.69, uiterlijk tegen vrijdag 19 juni. zich telkenjare toch voor Zondag heeft vanaf 15 de kermiswagen en doen hun uiterste best om uur een verbroederings festival plaats in de feest- men een brede waaier tent, ingericht door de van kermisaktiviteiten te Koninklijke Fanfare programmeren die voor groot en klein de kermis kunnen inluiden. En, dit mag wel gezegd worden: in Erembode- gem-centrum levert de aktieve Dekenij Dorp re gelmatig enorme inspan ningen om zowel de Erembodegemse «zo merkermis» als de «Plesch Kerremis» in september, nieuw leven in te blazen. Dit jaar opnieuw zorgt de Dekenij Dorp voor een knal-kermisprogramma in de reusachtige feest tent op de koer van de gemeenteschool. Welke feestsalvo's wor den er tijdens de kermis zoal afgevuurd? Zaterdag 20 juni wordt te 18.30 u. de kermis «geopend» met een pro- menadekoncert door de Koninklijke Fanfare «Niets zonder Arbeid» uit Erembodegem: een idea le manier om echt in feeststemming te komen en, met open oog en oor, van dichterbij kennis te maken met dit vrolijk, muzicerende gezelschap. Rond 21 uur wordt feest vierend Erembodegem verwacht op het bal in de feesttent, waar de ex- Dream Express-meisjes Stella en Bianca en Paul Roelandt met zijn Music «Niets zonder Arbeid» met deelname van mu ziekmaatschappijen uit Hekelgem, HoTstaJrii Meldert en Moorsel. Tussendoor(vanaf 12 tot 20 uur) kan ieder4d< smullen van de ko en kunst van de Erembo gemse muzikanten, dit eetfestijn kunnen fijnproevers kiezen sen verschillende wai en koude schotels... En vanaf 20 uur zal alleen de jeugd, maar dereen die zich voelt, er kunnen genie van een denderende dio Caroline Drive Show met vedetter rade. Maandag 22 juni wt wel een heel speciale beurtenis. Traditie trouw wordt om 9.30 u de kerk O.L.Vrouw meivaart, de jaarlij dienst ter nagedachte van de afgestorven rochianen gecelebref Op initiatief van de D< nij Dorp zal deze eur i ristieviering dit jaar no tans een heel luisterr en hoogstaande om ting krijgen. De H. Mis inderdaad opgeluist worden door de gekei internationale tenor Fleming (die afkomstii uit Liedekerke). Hij aan het orgel bege worden door Louis hegge. Daarna is Kurt Flemin beluisteren in de f< tent waar hij Gezinsvieringen Er zal voortaan regelmatig een speciale gezinsvii zijn in de O.L. Vrouw-Hemelvaartkerk te 10 uur de St. Amanduskerk te 11 uur. De eerste gezinsvieringen, onder het thema «Va tie», worden verzorgd op zondag 14 juni. Postzegelclub «Dendria» aktief Wie graag kennismaakt met «Dendria» Eremb gem wordt stellig verwacht op de vergadering va clubleden, op zondag 14 juni te 9u30 in het I chiehuis. Wat wordt er eerstdaags in de Crypte geprog meerd? Maandag 15 juni: 14 u. N.W.K. Donderdag 18 juni: laatste koorrepetitie van h capellakoor Termuren, vóór het koor-verlof (I september), te 19u30. v« De Vriendenkring van de Rijksscholen van Erei 9C degem nodigt uit Zaterdag 13 juni: vanaf 12 uur tot 22 uur, lokalen van de Rijksscholen, Leuvestraat - restai bar, café vanaf 15 uur: turndemonstraties door de Ie gen van de scholen; vanaf 19 uur: jui-jitsu demonstratie door Aki II'J uit Welle; in de tijd van toen: stemmige orgelmuzie oude caféspelen Zondag 14 juni: vanaf 12 tot 21 uur: restaurant, café en voor de danslustigen: prettige knal T sant,

De Voorpost | 1981 | | pagina 6