groot.lede erembodegem KLEURRIJKE AKTIVITEITENMOZAIEK IN LEDE GROOT-LEDE KERMIS EREMBODEGEM: FESTIJN VOOR GROOT EN KLEIN! PALLIETER DENKT AAN VRIJE RADIO Doe je mee «Jogging» in Erembodegem-Terjoden? K V* 31 OP KOMST IN LEDE BLOEIENDE HOPPERANKjES 10 - 19.6.1981 - De Voorpost Organisatoren, stuur uw aankondigingen uitnodigingen, foto's en verslagen van uvi organisaties aan: De Voorpost, p/a Barrevoetsehoek 97, 931fra1 Lede. Tel. 053-21.11.40 Begiftigd met een kleurrijk weertje is de jaarlijkse noveen vrijdagavond begonnen met de kaarskens- processie. Door de leden van de Landelijke Gilde werd het beeld van O.L.Vrouw, ««De Zoete Nood Gods», omringd door een grote schare gelovigen, gedragen langs de verschillende kapellekens. Negen dagen lang wordt het een drukke begankenis langs de met talrijke vlaggen en wimpels getooide omme gang. Zondagvoormiddag vond de zegening van au to's plaats. Na een open luchtmis aan de Grote Kapel volgde de zege ning. Zoals de vorige ja ren was ook dit jaar de opkomst groot. Orgelpunt van de noveen is zondag 21 juni. 's Och tends is er de ruitersom- megang die om 8.30 u. aan de Hoogstraat ver trekt. In de namiddag volgt dan de jaarlijkse Mariaprocessie. De pe riode van de noveen is telkenjare een hoogte punt van bruisend leven in Lede. Terwijl de kinde ren zich op het dorp kun nen uitleven op de ver schillende pretmdlens, vinden op verschillende plaatsen in de gemeente talrijke manifestaties plaats, de één al interes santer dan de andere. Jeugdhuis «Leeuwerik» Met de examenperiode draaien de normale akti- viteiten van het jeugd huis op een kleiner pitje. Een enige gelegenheid om met een ander initia tief uit te pakken. Twee jaar terug was er een cac tustentoonstelling, vorig jaar een tentoonstelling van vroegere zichten en oude prentkaarten van Lede i.s.m. de Heemkun dige Kring «Heemschut». Dit jaar werden er kontak ten gelegd met kunste naars. Terecht kon de heer Louis Weynants, kunstcriticus, bij de ope ning spreken van presta ties waar het niet zozeer om doen was voor geld belegging of voor het sta tussymbool, maar van een kreatie van de mens in het uiten van zijn ik op zoek om een stukje beter mens te worden. In tegenstelling tot de die ren die in navolging van hun instinkt telkenjare steeds hetzelfde nest bouwen, kan de mens door zijn kreatieve inge steldheid ontsnappen aan het monotome ritme van de seizoenen. Van Raf Dekens waren er koralen en schelpen, fos sielen en mineralen, op gezette vlinders enz., van Bert Melckenbeeck pen tekeningen en ragfijne et sen waar vooral de Tuk molen in het middelpunt stond. Robert Van Royen was er met een reeks zorgvuldig geborstelde schilderijen. Onder inspi ratie van Luc Rasschaert hebben de leden van het jeugdhuis dit alles in een sfeervolle omlijsting met aangepaste verlichting weten te brengen. Plan ten werden zoals vorig jaar ter beschikking ge steld door de heer Go- vaert. Er is duidelijk werk van gemaakt. Elk jaar wat beter. De tentoonstelling blijft open tot zaterdaga vond 20 juni. In «Den Bonten Os» In «Den Bonten Os» han gen van vrijdag 12 juni tot en met maandag 22 juni werken te bezichti gen van kunstschilder George Steel, George Steel is afkomstig van Sleidinge. In Gent had hij Gerard Hermans als le raar en in Antwerpen nie mand minder dan Isidoor Opsomer en Constant Permeke. In 1944 behaal de hij de fel begeerde «Van Leriusprijs». Sedert 1956 woont hij in Grana da (Spanje), aan de voet van de Sacromonte. Zijn onderwerpen behande len voornamelijk gitano's en gitana's, Spaanse landschappen, marines en stillevens. George Steel hield al verscheide ne tentoonstellingen in binnen- en buitenland. Leedse kunstenaars stellen tentoon Deze jaarlijkse tentoon stelling waaraan kunste naars van heel Groot Le de deel kunnen nemen is uitgegroeid tot een vaste waarde in het Leedse kunstgebeuren. Julien De Cremer, voorzitter van het organiserende Feest- komitee en zijn mede werkers zorgen er telken jare voor dat dit enige initiatief niet aan belang gaat inboeten ten gevol ge van de «macht der gewoonte». Schepen Henderickx was dan ook gelukkig om deze ten toonstelling te mogen openen en te mogen op merken dat het aantal deelnemers en het ni veau telkenjare opnieuw in stijgende lijn gaan. Met de natuurgroep «De Gemzen» op gezinswan deling Gemzen en gemskens waren op de afspraak om 14 u. aan de oude Rijks wachtkazerne in Lede. Kleding aangepast aan het zomerse weertje, uit gerust met fotoapparaten en verrekijkers, ging het gezwind langs de Open- veldstraat en de Klooster straat naar de watermo len van Fijnens. Links opende zich een prachtig panorama, gevormd door de met knotwilgen en populieren omzoom de weiden langs de Mo lenbeek. Dra was er het kontakt met de volle na tuur. IJvere boeren ver spreidden de zware geur van het gemaaide hooi, terwijl van uit het groen de tjif-tjaf zijn geroep liet horen. Met in de verte de Wan- zeelse kerktoren leverde het dwarsen van velden en weiden wel enkele moeilijkheden. Op het nemen van een prikkel draad werd niet gekeken en extra aandacht diende geschonken om verse koeienplaten te vermij den. Langs de hoeve van Pierens en een stukje Nonnenbos, trok men te rug de velden in. De krui denbeplanting omheen het oude stort op de grens Serskamp/Wanzele bood aan enkele ingewij den materiaal voor een uitwisseling van informa tie over de kwaliteiten van de paardebloem, de smeerwortel, de vlier struik, enz. Aan de Halt te Billegem lieten zich de eerste teke nen van dorst duidelijk zien. Enkele jongere gemzen hadden last van het stof van de landwe gels en ook de ouderen konden een fris pintje best verdragen, maar de dorstlavende instellingen bleken dicht. Dan maar verder gestapt. Leven in de vorm van dikkopjes was aanwezig in het water van de Mo lenbeek aan de Wichelse molen. Hopelijk wordt een oplossing gevonden voor het smerige riool water zodat onze natuur lijke waterlopen rein blij ven en de levenskansen van waterfauna en water flora er opnieuw opti maal gunstig kunnen worden. Wat verder trok ken opwiekende kieviten de aandacht. Deze vogels komen steeds meer en meer in onze streken voor. Zij nestelen bij voorkeur in natte weilan den. Het overgrote deel ervan zijn standvogels, maar een overgroot deel ervan trekt in de herfst naar Zuid-Europa en sommigen wagen zelfs de grote trip over de Mid dellandse Zee. Het Roos ken op de Heipias bracht uiteindelijk de zo begeer de lafenis. Langs de Lan- genakker en de Kerkevij- verstraat was het maar een wip meer naar de Leedse dorpskom. Wie wenst kennis te maken met de werking van deze natuurliefhebbers en -ek- sploitanten, hun interes se voor planten en die ren, hun uitstappen of hun zorgvuldig opgesteld kontaktblad «Voet spoor», kan zich wenden tot het sekretariaat: Poor- tendriesstraat 10, 9310 Lede. A.M. Vrijdag 19 juni Jeugdhuis Leeuwerik: Tentoonstelling: Raf Dell (koralen, schelpen, fossielen, mineralen, enz.), Melckenbeeck (etsen, schilderijen, pentekening! Robert Van Royen (schilderijen). Zaal «Den Bonten Os»: Werken van kunstschij George Steel. Kleine Kouter: Kermisfeesten: kaarten en pitjesbd de tent. Zaterdag 20 juni VAB-VTB: Midzomernacht-barbecue voor de ledi Jeugdhuis Leeuwerik: Tentoonstelling. Zaal «Den Bonten Os»: Tentoonstelling. Kultureel Centrum: Tentoonstelling «Leedse kui naars stellen ten toon» (18-21 u.). Zaal «De Lelie»: Hypnose-avond (20 u.). Wijk «Kleine Kouter»; Kermisprogramma: 16 u.: opening van de wijkkermis in aanwezigl van de personaliteiten, gevolgd door een recepti het Ontmoetingscentrum. Tentoonstelling in het Ontmoetingscentrum. Vanaf 12.30 u.: Kampioenschap van Lede voor vissers op de vijver. 21 u.: Bal met muziek van Ludwigs' Discotheek. Zondag 21 juni Ruitersommegang: Vertrek aan de Hoogstraat 8.30 u. Jaarlijkse Processie (vertrek 15 u.). Zaal «De Lelie»: Ton Schipper. Vanaf 16 u. Kultureel Centrum: Leedse kunstenaars stellen toon (10.30-12 u. en 15-21 u. - laatste dag) Zaal «Den Bonten Os»: Tentoonstelling Get Steel. Wijk «Kleine Kouter»: Kermisprogramma: 15 u.: Spelnamiddag voor kinderen vanaf 6 j 16 u.: Volksspelen voor iedereen. 19 u.: Gezellig samenzijn. Dinsdag 23 juni Kultureel centrum: Kulturele Raad. Algemene Vergadering Soc oen oafs akei nd?: ekk< jndei et bi iegt «De Ras». Met bezoek aan Rode en Zwarte BP* n< Zaterdag 27 juni CMBV-Smetlede: Uitstap naar zee. SCJV Jonge Mutualisten: Uitstap naar Brugge. Zondag 28 juni Ijzerbedevaart Diksmuide: Vertrek om 8.30 L Misschien heb je 't ook al opgemerkt: over gans Erembodegem hangt een blauwe, heldere, feest- lucht... en zowel in 't Centrum als op Terjoden, wordt koortsachtig gewerkt aan 't opstellen van kermismolens en kramen. De voortuintjes vóór de huizen worden nog eens pikfijn opgesmukt, de bloemen vóór het raam gezet, het oude servies uit de kast gehaald en op de feesttafel klaargezet. Want... de volgende dagen wordt er echt kermis gevierd in Erembodegem! Misschien ben je ook uit genodigd op het feest en weet je ook graag wat er zoal op het programma staat? Daarom zetten we voor U (alle?) geprogrammeerde aktiviteiten netjes op een rijtje... 't Wordt beslist een grote, brede waaier! Volg maar even: Vrijdag 19 juni: 18u45: Keppestraat Grote Prijs «Forum», wie- Iercriterium voor juniores B.W.B. (60 km). Zaterdag 20-juni: 1Bu30: Promenadekon- sert met «Niets zonder Arbeid» 20 u: in Patronaat Terjo den: opening van de ten toonstelling met werken van mevrouw D'Haese - De Geyter. 21 u: Feesttent Gemeen telijke jongensschool Centrum kermisbal met Bianca en Stella en Paul Roelandt. 23 u: Verkiezing Hopprin- ses 1981. Zondag 21 juni: 10 u: Patronaat Terjoden: Tentoonstelling. 10 u: Kaatsklub De Heu vel: kompetitiewedstrijd voor miniemen De Heu vel - Merchtem S.V. 11 u: Feesttent Gemeen teschool Centrum: groot eetfestijn. 15 u: Feesttent Gemeen teschool Centrum: Ver broederingsfestival voor muziek- en majoretten- korpsen. 15 u: Kaatsklub De Heu vel: kompetitiewedstrijd De Heuvel - Brussegem. 20 u: Grootse Radio Ca roline Drive In Show in Feesttent Gemeentelijke jongensschool Centrum. Maandag 22 juni: 10 u: Kermisbal opgeluis terd door Kurt Fleming (tenor) in Feesttent Ge meentelijke jongens school Centrum. 10 u: Patronaat Terjoden: tentoonstelling. Dinsdag 23 juni: 15 u: Parking station cen trum: Kaatslutte tussen S.K. Welieweg, O.K. Erembodegem en S.K. Heuvel. Donderdag 25 juni: 19u30: Feesttent Gemeenteschool: grote kermiskonserten door de Koninklijke Fanfare «Niets zonder Arbeid» en Koninklijke Fanfare St. Cecilia Erembodegem. 21 u: Kiosk Dorp: Kermis- konsert door de Ko ninklijke Fanfare Ste Cecilia. 22 u: Vuurwerk op de Denderkaai. Zaterdag 27 juni: 10 u: Patronaat Terjoden: tentoonstelling. 15 u: Lokaal «Forum», Keppestraat 12: 2e Grote Prijs Forum; Vinkenzet- ting (inschrijvingen in het lokaal) 18 u: Hovingen, Brussel- baan 155: muzikaal ver broederingsfeest van de Koninklijke Fanfare Ste Cecilia. Zondag 28 juni: 10 u: Patronaat Terjoden: tentoonstelling. 14 u: Keppestraat 11e Grote Prijs Forum, wie lerkoers voor juniores - B.W.B. (80 km) 18 u: Hovingen, Brussel- baan 155, muzikaal ver broederingsfeest van de Koninklijke Fanfare Ste Cecilia. (db) Plechtige eucharistieviering op kermismaandag in de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk Op initiatief van de dekenij Dorp zal deze H. Mis opgeluisterd worden door de gekende zanger Kurt Fleming. Hij zal volgend programma verzorgen: Na de eerste lezing: Largo van Handel Offerandelied: Ave Maria van Gounod Agnus Dei van Bizet Tijdens de kommunie: I walk with God van Brolski Slotzang: Hemelhuis van Emiel Hullebroeck. Processierondgang in Erembodegem-Terjoden Zondag 21 juni, na de H. Mis van 9u30 in de St. Jozefskerk van Terjoden: processierondgang langs volgende straten: Ninovestraat, Krakeelstraat, Ge- raardsbergse steenweg, (naar aanleiding van: 75 jaar Erembodegem-Terjoden). Inschrijving eerste jaar vormselcatechese Vrijdag 26 juni worden alle ouders van de kinderen die geboren zijn in 1971 verwacht in het Parochiehuis van Erembodegem-Centrum te 20 uur. Trouwboekje meebrengen! N.W.K.-nieuwtje: Maandag 22 juni te 14 uur, in de Crypte: N.W.K. raadpleging. Inschrijven bij De Ras. Wielrennen: Beroepsrenners. Nieuwstraat. Maandag 29 juni Kristelijke Bond der Gepensioneerden: Halve dag^ naar de Haven van Antwerpen. Vertrek: 12.30 u Ras. «De Glansmerel»: Uitstap. ok k ng genl )enl Ook in de Denderstreek zijn de vrije radio's zeer populair en op dit ogenblik is er reeds meer dan een in de lucht. De overheid is van plan om nog voor de parlementaire zomervakantie een wettelijke rege ling te treffen in verband met deze radio's. Zonder dat men de bedoeling heeft iets te ondernemen vooraleer die regeling een feit zal zijn, is men in het jeugdhuis Pallieter toch van mening dat het nu de hoogste tijd is om iets te ondernemen wil men de vrije radioboot niet missen. iedereen, zowel de jeugd als de volwassenen, heeft wel behoefte om zich regelmatig eens op een aange name en gezonde manier te ontspannen. Deze gedachten inspi- ging», reérden de bestuursle- Deze sportieve manifes- dén van de B.G.J.G. en taties worden geleid door van de K.W.B. Erembode- mevr. Annie Verbestel, gem - Terjoden. En daar- lerares Lichamelijke Op- om ook programmeer- voeding, op het voetbal den beide verenigingen, plein van SK Terjoden, vartöf 11 juni 1981 tot 10 Het is niet haar bedoeling september 1981, onder- van elke deelnemer (en broken door een korte deelneemster) een topat- verlofperiode, iedere leet te maken, donderdagavond te 19.30 üv eep lessenreeks «Jog- Kompetitie hoort er niet bij en... in de ware jog- gingsgeest zorgt ieder een er wel volgens het individuele kunnen voor een eigen tempo... Maar wat zeker van belang is: aan elkeen wordt de kans geboden zich op een aan gename en gezonde ma nier te ontspannen. Misschien doe je ook graag mee? De deelne- mingsprijs bedraagt per gezin, 100 F voor de le den en 150 F voor de niet- leden (verzekering inbe grepen). Je kunt inschrijven bij De Bleser Alberic, Klooster straat 2 Erembodegem- Terjoden (tel. 053/ 21.32.78) of bij Van der Eist Adolf, Vennestraat 1 Erembodegem-Terjoden of... kom volgende don derdagavond eens ken nismaken met de reeds ingeschreven sportieve «Joggers» op het voet balplein van S.K. Ter joden. Dan loop je beslist ook wel enkele rondjes mee!... Er zijn enkele leden van de animatieraad die op dit vlak al een paar weken ernstige plannen hebben. Zo werden er reeds meerdere gesprekken ge voerd met omroepdes- kundigen en met perso nen die op de hoogte zijn van alles wat bij het ma ken van radiouitzendin gen komt kijken. Op die manier is men reeds heel wat aan de weet kunnen komen, zo bijvoorbeeld dat een dergelijke onder neming de krachten van een enkele jeugdclub te boven gaat, niet alleen wat betreft de geldelijke kant van de zaak maar ook op het organisato risch vlak is niet aan elk probleem in een hand omdraai een oplossing te geven. Samenwerking Er kan bijgevolg geen sprake zijn een zender in de lucht te brengen waar voor Pallieter alleen zou moeten instaan. Daarom werd gedacht aan een vorm van samenwerking tussen alle jeugdvereni gingen die belang stellen in het projekt. Wanneer de handen in elkaar worden geslagen zou het mogelijk kunnen zijn om een pluralistische lokale omroep te stich ten. Dat door deze om roep heel wat aandacht zou worden besteed aan de jeugdclubs, hun wer king, hun problemen, enz. is iets dat vanzelf spreekt. Dat een lokale vrije radio in de streek voor de aktiviteiten en de bekendheid van de mee werkende jeugdclubs een grote stimulans zou bete kenen; is evident aldus de initiatiefnemers. Daar enboven, zo wordt gere deneerd, het meewerken van meerdere jeugdvere nigingen, is een garantie voor het vereiste pluralis me. Om te kunnen van start gaan vanop een concrete basis werd aan de verantwoordelijken van een aanzienlijk aantal jeugdclubs uit de omge ving een schrijven ge richt waarin een uitnodi ging was vervat om aan wezig te zijn op de verga dering die is gepland op vrijdag 18 juni 1981 in het huis van Pallieter aan de Zijpstraat 7 te Hofstade. Het eerste punt op de agenda zal aangevat wor den om 20 uur. De be doeling van deze eerste avond is er in hoofdzaak in gelegen gezamelijk te praten over de toekomst- perspektieven en over de eventuele problemen. Problemen In feite zou men het niet moeten hebben over de «eventuele» problemen want er is nog een hele reeks vragen aan dewel ke een antwoord of een oplossing moet gegeven worden vooraleer de eer ste platenprater achter de microfoon zal kunnen plaats nemen. Een eerste vraag die zal aan bod ko men is de kwestie van hei lokaal dat als studio zal worden ingericht. De fi nanciële inbreng is niet minder belangrijk. De verantwoordelijken zullen het eens moeten kunnen worden over het bedrag dat door de club die zij vertegenwoordi gen eventueel zou kun nen ingebracht worden. Of die inbreng op eei andere manier zal nen worden gerecu reerd is een vraag voorlopig wellicht openblijven. I Wl 80-1 r«le an. ijn e Zijn deze problemen de weg geruimd, men klaar om te g uitzenden, dan zal nieuwe optie dienen nomen te worden. zal het gaan over de a 7UI van de programm Louter informatief, in matief en populair, ii matief en gespecialisf de muziek, of uitsluit! popmuziek en/of Heeft men eenmaal s ling genomen, wann gaat er dan uitgezom worden? Vierentwii uur per dag, alleen loop van het weekein tijdens de dag en tijd het weekeinde en op ke uren dan precies? Als dan ook de vere medewerkers kunnen vonden worden die k nen instaan voor de te niek, voor de adminis tie, de presentatie en informatie; dan kan ra Pallieter zijn stem la horen. Er moet dus delijk nog veel gebeui maar we hebben re bij meer dan een g genheid kunnen vasts len met welk dynamis zelfs grootse plam door Pallieter met gi gevolg werden aan pakt. Wie niet in de moge heid zou zijn om de gadering bij te wo maar toch belangstel heeft kan telefone naar Pallieter op nummer 053-78.82.62 vragen naar Luc. A.l ter 3 Ri 1. ben 2. nier 3. 4. 5. 6. Pari loof 7. Iets bon weti 10. vroe hoe 0[ V< 1 r 2. 3. 4. 5.

De Voorpost | 1981 | | pagina 10