faluintjes von(C)kie: e MELDERTENAAR LUK DE BLOK HAALT NATIONAAL DE VOORPAGINA GEHANDICAPTEN OP BEZOEK BIJ PARKINGVISSERS FAUB0URG- JAARMARKT TE BAARDEGEM OP VASTE DATUM D MELDERTSE MEISJESSCHOOL MET BONT PROGRAMMA EERSTE GROTE STOMMITEITENTOCHT LANGS PAS- EN STEENBEEK PUBLIKATIE A.S.0. OVER PSYCHIATRIE ZANDSTEENTIEÜ Kandidaturen binnen vóór 15 augustus MEIVISKOPJE! ROOSJES EN DOORNTIES 12*- 19.6.1981 - De Voorpost Kunstchilder en keramieker en schepper van beelden en juwelen in zilver en brons volgens de verloren wastechniek, Luk De Blok, haalde deze week de nationale pers. Ook de voorpagina. «Gents kunstenaar» Luk De Blok, inderdaad sinds zijn huwelijk is de Arte- veldestad zijn woon plaats, is een Faluintjes- zoon, een Meldertenaar. Regent plastische kun sten volgde hij keramiek aan de Aalsterse akade- mie en werd zelf leraar aan het Aalsters St.-Jo- zefskollege en het Eras- musinstituut te Schaar beek. De Blok, over wie Louis Paul Boon en prof. Dr. Frans Vyncke in een aan de kunstenaar gewijde brochure lovend schre ven, nam reeds deel aan talrijke groepstentoon stellingen en exposeerde individueel op tal van plaatsen, o.m. te Aalst, Affligem, Dendermonde, Denderleeuw en Gent. Hij doortrok quasi gans Europa en bestudeerde in Noord-Afrika primitie ve keramiekmethoden. Ook de States deed hij in '76 aan. Zowel voor schil der als voor beeldhouw kunst genoot hij reeds staatstoelagen en de staat kocht dan ook werk van hem aan. In de 16e Middelheim- biënnale te Antwerpen behoorde hij tot de 22 geselekteerden die als opdracht hadden een dia loog met de natuur uit te werken. Hierbij worden dan uiteraard nieuwe vormen, nieuwe midde len, kreatieve technieken aangewend waarbij kom fort in vraag wordt ge steld. Voor de leek in de materie een enigszins be vreemdend maar alles zins toch attraktief-hallu- cinerend schouwspel. Opzet van Middelheim dat wel samenvalt en wordt doorkruist door de «Artgartenschau» te Kas sei in de Bundesrepublik waarvoor honderd jonge ren uit liefst twintig lan den, ook uit het onze, werden uitgenodigd. Betekenis en waarde her kennen en erkennen van de realisaties van Middel heim wordt voor de meeste bezoekers wel een eerder zware opga ve. Het allerminste dat we er kunnen van zeggen is dat ze verbaast, tot na denken opwekt, u kon- fronteert met het nieuwe, het kreatieve en u alvast in de ban houdt. Er zijn de ingrepen op de natuur als het zebrapad in schreeuwerig gekleur de tegels, de afsluiting met een betonnen wand van de gewone toe gangsweg maar tevens ook de weerspiegeling van de omgeving in spie- gelskulpturen, de kuil met stenen elementen, de inplanting van de po- pulierenrij, het regelma tig verplaatste tijdstapijt op het gras e.a.m. Luk De Blok doet het met «Fossielen in wording», verzonken auto's in het landschap. In realiteit af gezaagde autodaken van diverse kleur en vorm. Als kunstenaar biedt de natuur uiteraard heel wat mogelijkheden zo over verbeeldingskracht en kreativiteit in hoge mate wordt beschikt. Men kan de natuur inderdaad lief devol benaderen en ob serveren, ze als een groe ne jongen trachten onge schonden te bewaren, er betonblokken in neer- planten of autowrakken in dumpen of de aarde zelf als simbolische ma terie gebruiken. Bij de opening werd al leszins gewezen op de heropleving van de vrij heid van expressie al vonden de laatste ten- denzen hun oorsprong in Amerika. Ook staatssek- retaris Rika De Backer- Van Ocken wees op het primordiaal belang van de natuur voor de kunste naar en noemde hen dan ook de pedagogen van deze tijd. Doet bij een bezoek aan het Middelheimopen- luchtmuseum het enigs zins bevreemdende on getwijfeld vragen rijzen, een bezoek opent voor ieder onbevooroordeelde alleszins nieuwe inzich ten en perspektieven aansluitend bij eigentijds geobserveerde fenome- nenreeksen. U kan er terecht tot 11 oktober vanaf 10 u. tot 21 u. in juni en juli, 20 u. in augustus en 19 u. in sep tember. Toegansprijs 50 fr., 30 fr. voor groepen, CJP of plus-3-pas. LH Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end Marie-Jeanne en Ha Rabaut. Licht en Liefde Het werk voor de blinden «Licht en Liefde» dankt parochianen voor hun bijdrage. Rekolettenlei 4 Gei Processieweg Op zondag 21 juni processie. Wegens wegeniswe-j ken wordt noodgedwongen een andere weg g volgd: vertrek aan de kerk, Eeckhoutstraat tot aan e* beek, Meetersstraat, via de Molenkouterstraat teri naar de kerk. icr Bergklimmers Ter gelegenheid van de wielerwedstrijd van Bergklimmers» ging de droogkast naar nr 1369 servenummer 3637), het draagbaar TV-apparaat na nr 6814 (8840) en de fiets naar nr 11542 (1552! Verder 75 waardevolle prijzen af te halen in café vf"^ Mol, Dorp 1 tot 31 juli 1981. Faluintjes op de beeldbuis Opnamen met nonkel Bob, het driespan en de oogsnec aktiviteiten komen op de BRT-TV op woensdag 22 ji na het feuilleton Axel Nord. lijk: Geslaagd schoolfeest Met het écht zomers weer werd het schoolfeest in meisjesschool een schot in de roos. Massale komst en een interessant programma met o.m. zaï en dans en ondertussen friet en uiteraard drank. Voor komende zondag 21 juni komt nu de jongen al school aan bod. De poort is er open vanaf 14 uur het programma vangt aan te 15 uur met dansje sketches en ritmische oefeningen. Duimen ma voor even gunstig weder. De Parkingvissers wensten hun steentje bij te dra gen tot het waarmaken van het jaar van de gehandi capten. Daarom hadden ze de mensen van Levens vreugde uitgenodigd op een namiddag vissen. Om te voorkomen dat de Baardegemse Faubourg- jaarmarkt met de merkwaardige stoet in het nieuwe schooljaar zou vallen werd onlangs beslist dat deze Baardegemse feestdagen die de hele regio willen betrekken bij hun aktiviteiten voortaan plaatsheb ben de vierde zondag van de maand augustus en de daaropvolgende dagen. Vroeger was zulks de laat ste zondag van de maand en dat zorgde dan om de zóveel jaar voor een stoet in september. De omgeving van de vij ver van Van Der Stockt Robert uit Herdersem was goed verzorgd toen de gehandicapten en hun begeleiders alsook de Parkingvissers er verle den zondag toekwamen. Jozef De Rop had er spe ciaal werk van gemaakt. De zon was ook van de partij en maakte er een romantisch plaatsje van. Om 14 uur werden de vislijnen in het water ge hangen. De parkingvis sers hadden veel werk om hun genodigden de handigheden in verband met het vissen aan te le ren. Vrij snel werd de eer ste vis bovengehaald. Het enthousiasme was er groot om, echt ontroe rend en voor de deelne mers, hun helpers en diens vrouwen. Het vissen verliep vrij vlot. Dat werd natuurlijk wel in de hand gewerkt door de visrijkheid van de vijver. Om 15 uur was er pauze. Tijd om een paar eierkoe ken op te smullen en van een verfrissing te genie ten en dan maar verder vissen tot 16 uur. Het ogenblik was aange broken om de gevangen vis te wegen. Een meisje had het meest geluk. Ze had voor ruim 1,1 kg (on geveer 20 visjes) gevan gen. Een jongen bena derde haar zeer kort, na melijk 1,03 kg. (17 visjes). Na de heerlijke namiddag kwam het ogenblik om afscheid te nemen. Voor aleer uit mekaar te gaan werden er echter nog wat trofees en medailles uit gereikt. Een trofee van de stad (zonder vertegen woordiger) werd ge schonken aan Pater Van den Broeck. Twee trofees van de Parkingvissers werden overhandigd aan de twee eersten van de viswedstrijd. Aan de an deren werd een herinne ringsmedaille ge schonken. Het was een mooi initia tief dat volgend jaar als het jaar van de gehandi capten voorbij zal zijn nogmaals herhaald mag worden. VTB-aktiviteiten Wandelen in het groen Waasland te Puivelde i zondag 21 juni met vertrek aan de kerk aldaar te 13.: uur. Naar de Ijzerbedevaart op zondag 28 juni samenkomst aan de Ijzerbrug aldaar te 10 uur a restaurant St.-Jan. Na de bedevaart verblijf aan zi Stommiteitentocht Op zondag 21 juni organiseert het aktiekomitee Pi en Steenbeek een eerste grote stommiteitentoc een fietstocht door het prachtige doch zeer bedre de Pas- en Steenbeekbekken. De tocht begint te uur aan de Stevenkapel te Moorsel. Einde voorzi rond 17 uur aan het terrein van S.K. Herdersem. Vee aa luki ene )edi Gez plicl Gijz de S iiaa St. Antonius Klassementsprijskamp voor belotters bin Antoniusvrienden in het lokaal aan de Grote Baan £jSe zaterdag 20 juni te 20 uur. )eZi (als mb Op de zonovergoten speelplaats van de vrije gesub sidieerde meisjesschool zaten verleden zondagna middag ruim zeshonderd mensen te genieten van een inderdaad bont spektakel gebracht door kleu ters en meisjes van de basisschool. Elk nummertje werd met een daverend applaus bekroond. De «feestvarkens» van de dag, de vaders, werden op deze vaderdag speciaal gevierd. Hjerbij reeds een kon overzicht van de ge plande aktiviteiten: Zaterdag 22 augustus 1.7 u.: Opening van de handelsexpo in de paro chiezaal met knaltombola met 50.000 F. prijzen. 18 u.: Prijsuitreiking van de tekenwedstrijd voor scholieren. 20 u.: Pottenbal in Gast hof Vonck met «De Gen sters» en m.v. «Eurovei ling Brussel». Verkiezing van 2e Faluinboer en 1e Faluinboerin. Maandag 24 éugiistus 15 u.: Gratis koffietafel voor derde leeftijd in Gasthof Vonck. Dinsdag 25 augustus 10 u.: Faubourgjaarmarkt stoet door de voornaam ste straten. 10 u.: Keuring van kleinvee. 14 u.: Schouwing van de groepen en prijsuitrei king. 14 u.: Keuring van groot vee en prijskampen voor paarden en pony's. Ondertussen herleeft Vlaanderen in zijn oude geneugten met volkszan gers, oude ambachten, boeren en boerinnen. Kandidaturen voor de verkiezing van Faluinboe- r(in) worden uit de vier Faluintjesgemeenten in gewacht tot 15 augustus bij voorzitter Marcel Van den Broeck, Kerkstraat 32 te Baardegem. Tel. 052/ 35.67.41. Speciale kennis is niet vereist. Kledij en presentatie zullen alles zins belangrijk zijn. Voor alle kandidaten zijn prachtige prijzen voor zien. LH «De Flirafloiters» Eerste vakantiethedansant in zaal Katholieke Kring georganiseerd door «De Flierafloiters» op zaterdag 4 juli. Aanvang 19.30 uur. Inkom 40 fr. Fietsen Eerste grote stommiteitenfietstocht door het gebied van Pas- en Steenbeek op. zondag 21 juni vanaf 14 uur met vertrek aan de Stevenkapel. Einde rond 17 uur. Processie Traditionele processie a.s. zondag na de Hoogmis van 10 uur. Verwond In de Kattestraat kwam motorijder Erik Doorns, Katte- straat 27, wegens ongekende oorzaak terecht tegen een paal. Met zware verwondingen werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Voor presentatie stond als stérdanseres Line De Willy De Valck op humo- ristische wijze in en voor muzikale begeleiding zorgde Paul Beck die on langs nog met Jong Ta lent sukses oogstte. Het ijverig ouderkomitee werkte zich krom en ver loor ettelijke liter zweet om tijdig de dorstigen te kunnen laven. En gedron ken werd er... ook gege ten want aan de frituur «Bij Fonske en Godelie- ve» was het aanschuiven geblazen. Klusjesman achter de schermen, Zus ter Lutgarde, zorgde voor alles en nog wat, o.m. voor versieringen en schilderen en Alfons Van den Bossche stak het po dium in een fris kleedje. Het drukbezette pro gramma werd een ge smaakte mengeling van dolle muziekstukjes en klassieke nummertjes. De 1e kleuterklas voerde het aandachtig publiek mee naar «Dromenland» met sprookjesjuffertjes, elfen en feeën en de Wijk- school Doment ging op visvangst, keurig in aan gepaste kledij. Het 2e kleuterklasje droomde in derdaad waanzinnig bij een ritmisch dansje en de 3e kleuterklas vierde feest te Meldert met een heus kinderorkest en Ludwig Kindermans in volle aktie aan het slag werk. Valck. Deel II werd geopend met een zeer origineel num mertje «Feest in de keu ken» en «De Vogeltjes dans» kon uiteraard niet ontbreken. Hiervoor zorgde het 3e kleuterjaar. Na het eigentijds «Ma king your mind up» van 5e en 6e kwam 3e en 4e met «Disco in Tokyo». Het geheel werd dan af gerond door het eerste leerjaar met «Beste Alle maal», een uit volle borst gezongen kommunielied. Een prestatie op niveau dat werkelijk èf was. LH der uirr De Pasen Steenbeekproblematiek raakt maar niet opgelost. Politici zien het waanzinnige van de ge plande werken wel in doch keuren de werken niet af. Het Pas- en Steenbeekaktiekomitee laat echter niet los en drukt de verantwoordelijken met de regel maat van de klok met hun neus op de bekenproble- matiek. Volgende zondag 21 juni richt het Pas- en Steen beekaktiekomitee een eerste stommiteitentocht in langs de beide beken. De bedoeling daarvan is het grote publiek een be ter inzicht te geven van de funktie van de beken en de stommiteiten die er door de geplande werken zouden verricht worden. Daar deze tocht beide be- kenbekkens aandoet op eenzelfde namiddag was het onmogelijk om dat af te wandelen. Er moest dus een vervoermiddel gekozen worden en dat werd dan natuurlijk de fiets. De fietstocht is on geveer 25 km lang. Dat moet niemand afschrik ken omdat de organisato ren de voorziene afstand zouden afleggen in 3 uur, het wordt dus een fiets- wandeltocht in een nog zeer mooie omgeving. De stommiteitentocht start te Stevenkapel te Moorsel omstreeks 14 u. De aankomst is voorzien rond 17 u. op SK Herder sem. Er zal begeleiding voorzien worden die te rug naar Stevenkapel mensen terug te keren. Voor Meldertse huisvrou wen geen wasproblemen meer. De wasvrouwtjes van de eerste graad kun nen er inderdaad weg mee en met de «Squate Dans» brachten 5e en 6e jaar de voltreffer van de dag, nummer dat diende te worden gebisseerd. Deel I werd dan afgeslo ten met een wilde Zigeu nerdans van 3e en 4e met Eind 1980 hadden op ini tiatief van het Aalsters Sociaal Overleg een aan tal voordrachten plaats, rond het onderwerp «Psychiatrie». Een bun del met de diverse uit eenzettingen is recent verschenen. De 62 blz. zijn voor 50 fr. te koop; rek. nr. 001-0755948-06 van het Aalsters Sociaal Overleg, Korte Nieuw- straat 12, Aalst. Inhoud: Prof. Dr. Pyck en Dr. Van Hautte over «kinder psychiatrie». Dr. Gabriëls over «ak- tuele toepassingen van psychiatrie in een psy chiatrisch ziekenhuis». Drs. E. Van Campen- hout: «antipsychiatrie». Dr. K. Ringoet: «im passe of doorbraak?» (meteen de titel van de A.S.O.-publikatie als geheel). Mw. Luystermans-De Troyer: gedichten Drs. L. Herrebosch: Alternatieve methodes: filosofische benadering. Prof. dr. S. De Batse- lier: Alternatieve metho des: passage 144. (pd) Chiro Joepie 15 jaar jong In de zomer van 1966 stichtten Lut Van Langenhovj Miet Boel en Lieve Van Paepegem de Chiro-afdeliieen Baardegem. Het groepje groeide dra uit tot eivo° voltallige ploeg. Eerst waren er slechts twee afdeli°P9 gen: de Kroonmeisjes (nu Tippers) en de ZonnemeBen: jes (nu Kwiks). Stilaan kwamen er de Kristiemeisjf '?et Tiptiens, Sterrekes, Speelklub en Aspies en Pinkt v'el bij. de De eerste lokalen waren gevestigd in'de Hoogstra°P (nu Winningstraat) en in 1975 werd verhuisd naar Bosstraat nr 6. Vanaf 1966 tot op heden waren er 33 leidsters en tere proosten en werd tweemaal een buitenlands kan won georganiseerd, in 1971 naar Bionaz (Italië) en in I9er)b< naar Elbigenalp (Oostenrijk). Dit jaar wordt het Gle5t''a gariff in Ierland. Chiro Joepie telt 96 leden. De feesten rond het 15-jarig bestaan werden e waar sukses met het T.D. met D.J. «de Jos», jeugdmis, de ballonwedstrijd op het kerkplein en voetrally die 149 deelnemers lokte me als eerste pr een draagbaar televisietoestel. Niettegenstaande I slechte weder kon ook de Vlaamse kermis doorga: gedeeltelijk dan in de parochiezaal zelf. Voor slotaktiviteit met toneel, zang en dans op zondat vond in de parochiezaal was de ruimte écht te klei 'P z De toevloed van belangstellenden was inderda overrompelend. aerlii Misdienaars le ie De misdienaars trokken op 3* pinksterdag naar Lie dï aart, Bobbejaanland. De nieuwe lijst voor akoliett ;'j'er dienst voor de komende maanden wordt nu opglfom teld. Gevraagd wordt daarbij dat wie niet me inde zinnens is elke week de mis te dienen zou verwi la d< gen. Nieuwe misdienaars, die reeds een jaar leri ch°' volgden, worden aanvaard. Ze gelieven ten spoed e ste hun naam op te geven. Schoolfeest Het Ouderkomitee van de gemeenteschool Baard gem organiseert op zaterdag 27 juni een schoolfei 8 bj( met op het programma te 15 u. kindermarkt, e(f 0 nadien kinderspelen als ringwerpen, doelwerpee_ vogelpik en het raden van het gewicht van een grct, hesp. Omstreeks 18 u. trekking van de tombola m waardevolle prijzen. Ondertussen warme en kou dranken te bekomen alsmede belegde broodjes. St.-Pieterspenning De pastoor komt hiervoor niet ten huize. De meeroen w brengst in het week-end 27-28 juni, vooravond v Ingw het St.-Pietersfeest, zal voor de St.-Pieterspenni iet re worden gestort. Deze gift voor de paus komt t erec goede aan het werk van priesteropleiding missielanden. St.-Margrietfeesten Zoals gewoonlijk is er op 20 juli de ommegang te u. met bij gunstig weder de openluchtmis aan de S Margaretakapel. Vooraf is er op vrijdag 17 juli te 20 in de parochiezaal de belotterswedstrijd en op zat dag 18 juli het T-Dansant met Radio Freeland. zondag 19 eetfestijn met mosselen en smakel gerechten, zowel 's middags als 's avonds, maandag, St.-Margriet zelf, eetgelegenheid na ommegang en op dinsdag 21 juli wandeling. Processie Openbare hulde aan de eucharistie op zondag 21 j met eucharistieviering aan de kapel van de Blokve laabr straat te 10 u. waarna huldetocht naar de kerk alw. Te Deum. Men wordt verzocht langs deze weg huizen te bevlaggen. Tijdens de viering wordt u e gedenkenisleggertje «Jezus, brood voor het level aangeboden. cho le< al o| •wik; oals tad t ia hi pele ledei arije 1 A lisco 'laat: pm tade oegE kii 'a///e )p 4 Iferct en ii fr 1

De Voorpost | 1981 | | pagina 12