I hofstade. gijiegem DERDE ZONOVERGOTEN TUINFEESTEN IN RIBTO VERKEERSWEEKEINDE TE GIJZEGEM :n LAUREATEN FOTO- EN .DIAWEDSTRIJD ZIJN GEKEND OPENLUCHTFEEST IN MEISJESSCHOOL S.G.B. TROK EROP UIT DUIFKENSVRIENDEN NAAR ANTWERPEN HEKELEERTIES In het Rijksinstituut voor Buitengewoon Technisch afgelopen toen die tent Onderwijs te Hofstade weet men zijn dagen zeer begon vol te lopen. De goed uit te kiezen voor het organiseren van tuinfees- muziek, het «geluid van ten. Op zaterdag 13 en zondag 14 juni 1981 was het de vrije radio» zoals de immers volop zomerweer en wat moet men dan fans het noemen, mocht meer hebben om in de tuin te zitten? Nochthans was er best zijn. Wat betreft het de eerste dag in de tuinen van het kasteel aan de de presentatie van de Zijpstraat vrij kalm. De kinderanimatie die om 16 uur platenpraters, die was op het programma stond had weinig of niets om het vanzelfsprekend typisch eDp zaterdag 20 en zondag 21 juni 1981 organiseert tot 12 uur: autocontrole lijf en in de tea-room was het in de loop van die voor de vrije radio, uit- 9 iet oudercomité een verkeersweekeinde dat plaats door Touring Wegenhulp middag al even rustig. bundig, maar gemaakt, n ïeeft in de gebouwen van de Stedelijke Lagere van de lichten en van de en geforceerd. Het is ech- erl|School, Damkouter 6 te Gijzegem. Deze aktiviteit Co. De grote volkstoeloop geworden. Met een paar ter een nog jonge onder- icht zich tot alle verkeersdeelnemers - en wie is dat Vanaf 14 uur worden ou- kwam er echter wel toen lengten werd hij geklopt neming, en op het gebied liet - van Gijzegem en omgeving. ders en publiek verwei- 'n de avond Ray Franky door Keppens Lucien die Van presentatie zal men let streefdoel van deze ten kenbaar kunnen ma- komd voor de gymna- ken, terwijl suggesties of stiek en zangvoorstelling opmerkingen van de die van start gaat om weggebruikers en inwo- 14u30, en die zal worden ners kunnen gehoord gegeven door de leerlin- rerkeersdagen is een ver- lr eer dat vriendelijker is l1® oor het kind. Naast het 3>udercomité en de chool, verlenen meerde- e officiële instanties en irivé-organisaties hun medewerking aan de weedaagse: het stads- lestuur van Aalst, worden. gen. Ondertussen zal een verkeersbehendigheids- proef voor de jeugd wor den afgenomen door Via Secura. Zondagavond wordt het verkeersweek- Programma Een tentoonstelling rond het thema verkeer is za- de terdag en zondag open lijkswacht, Via Secura, van 9 tot 20 uur en is op einde afgesloten met een ouring Wegenhulp, de zichzelf reeds een bezoek gezellig samenzijn. waard. Er is echter meer. Naast het sensibiliseren Op zaterdag 20 juni: van tot een beter gedrag op 9 tot 12 uur een gratis de openbare weg van de luktontwikkeling. Verder controle van de fietsen verkeersdeelnemers en n al ook de Hoge Raad door de Rijkswacht. Om het motiveren voor ver- n(laad voor Jeugd Wegverkeer en het Natio- Instituut voor Pro- IM'oor Verkeersveiligheid, sje!r en zijn orkest de sfeer uitbundig en met de bei- kwamen verzorgen. Zo de handen in de hoogte stil als het daarvoor was, de eindmeet over- zo druk was het er 's schreed, avonds. In de bodega zat Terwijl de renners van de Jos Martin aan het ham- tweede reeks zich voor mondorgel en om mid- de start aan het voorbe dernacht stipt werd over- reiden waren, verzorgde gegaan tot het uitloten de koninklijke harmonie van de tombola die ver- «de oude garde» het kof bonden was aan de toe- fieconcert. Bijna zeventig gangskaarten. De win- wielrenners namen de naar, gelukkig natuurlijk, start voor de tweede kon naar huis gaan met reeks. Vier ronden voor een weekabonnement het einde begon Paul eerste klas op het Bel- Temmerman aan het op- gisch spoorwegnet. bouwen van een ruime De zondag was veel meer voorsprong die hem zou mettertijd wel bijleren en volwassen worden. Van een tweede Jo met de banjo blijven we best ge spaard. In elk geval, Sa- turnus leverde waar voor zijn geld zoals het er van verwacht werd. Alle stoelen onder de pa rasols waren ondertus sen bezet en kon er met alle reden sprake zijn van een echt tuinfeest. Waar de verfrissingen aan de man werden gebracht kwam men soms handen te kort om alle klanten te bedienen. Alleen daar 14 uur is er een projektie keersopvoeding van kin- geanimeerd. Onder een toelaten het gevaar van waar de hot-dogs werden Het tuinfèest in de prachtige tuin van het RIBTO te Hofstade (KDC) zullen plaatselijke van een verkeersfilm deren en onderwijzend landelaars en plaatselij- voor de jeugd, 's Avonds personeel, trekt deze ma- aktiegroepen aanwe- om 20 uur is er een in- nifestatie eens te meer zijn. spraakavond over ver- op een gunstige wijze de aktiviteit voorziet in keersveiligheid voor kin- aandacht op deze dyna- len wisselwerking zodat deren met deelname van mische school die in de Ie overheid en de betref- afgevaardigden van het streek reeds lang een hun stadsbestuur. goede faam geniet. Op zondag 21 juni: van 9 A.D.B. rnde organisaties ledoelingen en aktivitei- smetteloos blauwe he- een massaspurt te ver mei konden de liefheb- mijden. Hij had dan ook bers van het harmonie- meer dan tijd genoeg om muziek luisteren naar het het zegegebaar te maken, aperitiefkoncert van de Drive-in harmonie «Hand in |n de grote tent waar het Hand». Wie er was die zal zeer warm was, had radio wellicht niet jaloers ge- Saturnus zich opgesteld weest zijn op hen die op voor de drive-in show. verkocht was het minder druk. Weinigen hadden met het warme weer be hoefte aan een hot-dog daarboven op. Om 19 uur nam Jos Martin opnieuw plaats achter het ham mondorgel, maar dat laatste deel van het pro- het zelfde ogenblik aan Nauwelijks was de koers gramma betekende nog de kust vertoefden. Met lang niet het einde van de tuinfeesten. Alles wat er in de loop van de tweedaagse te zien en te doen geweest is, gebeurde ten voordele van het gehandicapte kind. Wanneer de organi satoren de financiële ba lans van de feesten zullen hebben opgemaakt dan zal die zonder de minste twijfel een zeer batig re sultaat te zien geven, en om het goede doel was het tenslotte toch in de allereerste plaats te doen. A.D.B. een aperitiefje dat voor de vlotheid van de con versatie zorgde, werd het programma van de har monie beluisterd. Onder leiding van diri gent de Heer Verstraeten werd een gevarieerd re pertorium ten gehore ge bracht. Onder andere het Voor de organisatie van haar openluchtfeest had de in de toekomst deze inge- Gezellig onder elkaar en zonder formaliteiten of werd aan hen overgela- The Muppet vrije lagere meisjesschool geen beter weekeinde slagen weg verder te plichtplegingen had in de zaal van het patronaat te ten. Elke aanwezige Show, Copacabana, en kunnen uitkiezen dan dat van zaterdag 13 en zondag kunnen volgen tot ieders Gijzegem, op vrijdag 12 juni 1981 de prijsuitreiking kreeg een beoordelings- Concertant fantasy. Het 14 juni 1981. Op een windstille en zonnige namiddag voldoening. Zij besloot onArisioflo nnArl»;n Lolt man zioh t/orhoii/ion in non tolriiLo nnlrnmct n n mot oon tAirtnrrl wan Hanlr Splaats van de foto- en diawedstrijd die werd georga in liseerd door de KWB van Gijzegem. Deze wedstrijd ging door onder het moto «Groot Aalst 81» en stond voor iedereen open met een onbeperkt aantal inzendingen. Tot het inrichten van leze competitie werd besloten naar aanleiding van sen aantal gespreksavonden over de fotoinitiatie. nen. Er werd een afzon- "jk gescherpt, maar dat waren, derlijke klassering opge- hoefde geen probleem te maakt voor de foto's en z'in- 'n het restaurant kon de dia's. te9en schappelijke prijs Uit Hofstade was er een een pepersteak met frie- Op het einde van de vooruitzicht van de ko- enkele opname binnen- ten naar believen worden lV reeks lessen werd door mende grote vakantie, de gekomen, namelijk deze besteld. De kelners had- e|j,een der amateurs het fototoestellen nog eens van de heer Van Nuffel den het er behoorlijk druk e( voorstel gedaan om de ter hand te nemen. Roland. Hij was het ook evenals diegenen die in- je|j opgedane kennis ook De inrichters hadden ge- die de eerste prijs kreeg stonden voor de bedie- T,eeens aan de praktijk te hoopt op een minimum voor de beste foto. Zijn ning in de tea-room. jsj, oetsen en dit voorstel aantal inzendingen van onderwerp, een zwart-wit Wielrennen nk(viel onmiddellijk in goe- honderd foto's en dia's, beeld van een pachters- Om 14u30 ging de eerste Hofs^a^'meevierde^de reis met de kleuters verq- de aarde temeer daar er Dat minimum aantal hof droeg de algemene reeks van de wielerwed- kinderen, de leerkrach- de het niet onaardig be- ;tra|0P de aktiviteitenkalen- werd net met bereikt. Er voorkeur weg van de strijd WAOD van start, ten, ouders, grootouders, drag van 17 000 frank De ,r van d® KWB n°9 kwamen 43 foto's en 52 meeste van de talrijke ju- Ook dit was georgani- het oudercomité en de wijkklassen worden niet ruimte was die met een dia s binnen De jury ryleden. seerd ten bate van het ve|e vrienden van de vergeten. Voor Babbelaar en dergelijk initiatief kon werd gevormd, met door In de reeks dia's was het gehandicapte kind. Vier- school. Haar aandacht werd een stofzuiger en kar worden opgevuld. Daar- beroepsfotografen of de heer Vergeylen die endertig renners ver- ging niet alleen uit naar een cassetterecorder ge- 19 enboven werd het weer door andere specialisten winnaar bleek te zijn na schenen aan de start het speelse gebeuren dat kocht 6 500 frank De af- Giejstilaan beter en de zonni- in het vak, maar door de het tellen van de toege- voor acht ronden van in het zou worden, maar werking van de zandbak- voorjaarsweekeinden bezoekers zelf. Het kende punten. Vermits hij totaal 48 kilometer. Lan- evenzeer stelde zij de ge- ken gebeurde evenmin zedigheid op prijs die er voor een appel en een ei. werden bijzonder ge- beoordelen en rangschik- echter een van de organi- ge tijd had Herman Wal- e schikt geacht om in het ken van de opnamen satoren van de wedstrijd schap de leiding met een is, heeft hij zijn prijs afge- pa3r honderd meter staan aan de tweede in voorsprong, maar bij het de reeks en dat werd dan ingaan van de laatste de heer Van Cotthem Ed- ronde werd het duidelijk ward uit Denderleeuw dat hij hard op de tanden die als onderwerp had zou moeten bijten om tot u e blacTwaarop hij dé naar aperitiefje of de aperitie- kon men zich verheugen in een talrijke opkomst op met een woord van dank zijn oordeel vijf beste in- ven hadden ondertussen de speelplaats, waar rond de plaats waar de kinde- te richten tot Zuster Be- zendingen kon aanteke- de honger reeds behoor- Um1-1" 1-'J": ren straks zouden optreden, de stoelen allen bezet stuurster voor de duizen- Het was Zuster Bestuur- kregen alle kinderen een ster die met een korte geschenk, waarvoor de openingstoespraak de som van 12.900 frank aanwezigen welkom werd uitgetrokken. Voor heette. Zij had het over de turnlessen werd een de school in het dorp, degelijke valmat aange- een dorpsschool dus, en kocht en een cassettere- vandaag, aldus de Zus- corder, samen 18.100 ter, is het een dorps- frank. Het vervoer van en school in feest. Zij legde naar het zwembad kostte er de nadruk op dat gans 24.400 frank. De school- dac kiePP zaterdag 20 juni te 18 rcja ur en op zondag 21 juni te 15 uur. D—e eerlingen uit het 1e, 2e en e leerjaar brengen liedjes Lie 't de hitparade: Letters en iet( Ij'ers, the sound of music, opt romenland, kinderen vopr mj inderen, de vogeltjesdans, rwi 'a de pauze wordt door de leri cholieren van het 4e, 5e en )ed e leerjaar een kindermusi- al opgevoerg, «Het vreem- songfestival»: zal de ^urgemeester er in slagen ia ijn bevolking ontspanning ''e' e bieden in de gemeente :t' elf ondanks alle moeite en P* igenkantingen van Dr. 9rc twikzilver, of zullen ze 3 n oals gewoonlijk naar de cou tad trekken? fa het kinderfeest: volks- pelen en fancy fair; pot- lerolen werpen, ballon prikken, d v Ingwerpen en vogelpik. In nni iet restaurant zijn nationale it t erechten te verkrijgen uit lederland, Frankrijk, Hon- arije, Schotland en Rus- ind Avonds volksbal met je «Jisco-bar. 20''aats: lokalen van de zat iemeentelijke Lagere j (chool, Zijpstraat 49 Hof- celi 'ade "oegangvolwassenen 40 kinderen gratis. 'al li eter i)p 4 juli maakt het jeugd- uis Pallieter een uitstap i e laar het popconcert te f/erchter. Een bus zal wor- èn Ingelegd. Prijs, Inkom 00 fr.bus 150 fr. Program- na: TC Matic, The Under tones, Toots and the May- tals, Elvis Costello, Robert Palmer, Dire Straits. In schrijven voor 24 juni 1981 en betalen voor de toe gangskaart. De bus wordt betaald bij vertrek. Fotoclub Op vrijdag 26 juni 1981' wordt een informatie avond georganiseerd om 20 uur, over fotografie, met het vooruitzicht op de va kantie op 27 juni 1981; buizen T-Dansant. Op 28 juni 1981; Picknick op de grote Markt te Aalst. Samenkomst in Pallieter om 13 uur. Kapellevink Wedstrijden in het lokaal café de Uil, Stationstraat 62. Gijzegem. Begin om 9.30 uur, laatste inschrij ving te 9.20 uur. Zondag 21 juni: 8e rit kampioenschap, 1000 fr. vooruit, grote prijs Godaert Zondag 28 juni: 9e rit kampioenschap, 1000 fr. vooruit. Wedstrijden bij leden-her bergiers. Op woensdag 24 juni 1981 in café «Half- Time», Drapstraat Gijze gem. 750 fr. vooruit, begin 18.30 uur. heerst wanneer mensen Meer dan 7.000 frank bij elkaar zijn, rond kinde- werd hierin geïnvesteerd, ren die op de dansvloer terwijl het werk gratis bewegen, zingen en dan- werd opgeknapt door de sen. Hofstade, aldus Zus- leden van het ouderco- ter Bestuurster, mag blij mité. zijn met haar school. Als Mevrouw Van Peete gekozen, een stemmig het laatste toe te kunnen er straks in de nieuwe ghem drukte de hoop uit beeld van een rivier met volhouden. De aanvallen bouwwijk weer zoveel een landschap in het na- die vanuit het peleton jaar, getiteld «Levens- werden ondernomen zijn loop». hem uiteindelijk fataal den kleine dingen die ze deed en doet voor de kin deren. Om deze erkente lijkheid een tastbare vorm te geven werd er haar een tinnen pan over handigd met de spreuk: een glimlach opent vele harten. Blauwe Donau Toen ging alle aandacht uit naar de show die door de leerlingen werd opge voerd, om de beurten door de verschillende leerjaren. Ongetwijfeld hebben ze de laatste we ken zeer druk geoefend en naar dit schoolfeest toegeleefd. Die indruk werd in elk geval opge daan door de toeschou wers wanneer zij de rit mische oefeningen met de ballen door de eerste drie leerjaren, konden be wonderen. De tijd van grootmoeder oogstte veel succes, in het bijzon der toen de charleston werd gedanst. Op die manier volgden de optre dens elkaar vlot en zon der onderbreking op. Een van de hoogtepunten voor de pauze werd on betwistbaar gevormd door wat de twee klassen van het zesde leerjaar lie ten zien, een vloeiend ba- let in groep op muziek van An der schonen blauen Donau. De turnsprongen in het tweede deel werden met veel brio uitgevoerd en het «wervellint» waar mee de optredens wer den besloten was inder daad wervelend. De apotheose van de zondagavond waren de ballons. Elke leerling had er een in de hand voor zien van een lauwerkrans met een grote 100. De school bestaat immers dit jaar precies een volle eeuw. Toen die massa gelijktijdig de lucht in ging, zal men van in de verre omtrek hebben kunnen zien dat men in de meisjesschool feest vierde zoals dat voor een school die een eeuw op haar aktief heeft past. A.D.B. jonge gezinnen bijko men, die ook kinderen hebben, dan vinden ze vlakbij een school waar hun kinderen graag naar toe gaan. Het is er im mers prettig, kleinschalig en vooral kindvriendelijk. De wens werd uitgedrukt Op zaterdag 27 juni 1981 richt het bestuur van de omgeving, winkelen of dat het zo zou blijven, dat Hofstaadse spaarmaatschappij de Duifkensvrienden genieten van een verfris- de dorpsschool zou uit- de jaarlijkse ontspanningsreis in. Deze keer is de sing; het Zimmerplein De Socialistische Bond van de Gepensioneerden van groeien tot een nog vro- bestemming de havenstad Antwerpen en Lier. De voor een bezoek aan de Hofstade trok er vorige week op uit om een bezoek lijker centrum, waar de organisatoren zijn er van overtuigd dat de reis niet Zimmertoren, het gelijk te brengen aan Zelzate en Axel. In dat verband werd kinderen welkom zijn, za| ontgoochelen. Men zal in de gelegenheid zijn om namige paviljoen en het van de organisatoren vernomen hoe het er aan zich thuis voelen en ge- kennis te maken met het scheepvaartgebeuren, de Timmermans-Opsomec- toegegaan is. Om 8u30 werd de reis aangevat om in lukkig zijn. installaties in de haven en de toeristische beziens- huis. Zelzate aan te komen rond 10 uur; waar het gezel- Oudercomité waardigheden van de Rubensstad, en Lier. Via Kontich en Hemiksèm schap werd opgewacht door burgemeester Dan- Op haar beurt nam Me- zoeken de reisleider een schutter. Daar ter plaatse werd er een rondgang vrouw Van Peeteghem Aan de nodige ontspan- ling langsheen de Grote plaats met muziek en gemaakt tijdens dewelke de nodige uitleg werd Paula het woord om in ning zal het zeker niet Markt, de Onze Lieve dans voor iedereen. De verschaft over het sociaal grondbeleid naam van het ouderco- ontbreken als het reis- Vrouw kathedraal, de aankomst in het Duifken De grootste woonwijk dames van het talrijke ge- mite waarvan zij de voor- schema wordt overlopen. Groenplaats, de Boeren- is voorzien rond half van het dorp telt onge- zeischap niet hebben na- zitster is, te wijzen op de Om kwart na zeven wordt toren, winkelstraat het twaalf waar men nog k'an veer vierhonderd huizen, gelaten het winkelcen- blijk van genegenheid die er vertrokken aan het lo- Meir, het Rubenshuis de blijven napraten, en waar Daar werd het bejaarden- trum te bezoeken om de het vanwege de sympa- kaal 't Duifken in de Zijp- Leysstraat en de Keyzer- door de spaarkas nog tehuis bezocht. De rond- nodige inkopen te doen. thisanten is om zo talrijk straat 15 te Hofstade. Via lei. Diegenen die niet een gratis pintje worét leiding werd er verzorgd De namiddag was al een aanwezig te zijn. Zij zag Dendermonde en Ham- wensen deel te nemen aangeboden. De deelna- door de econoom van de flink eind gevorderd toen er eveneens een blijk van me naar het Steenpeil te aan de wandeling door- me in de onkosten bë- instelling die wist te ver- er stilaan werd aan ge- vertrouwen in en een te- Antwerpen. Daar ter heen de stad kunnen draagt voor de leden Ï80 tellen hoe alles precies in dacht terug naar huis te ken van aanhankelijkheid plaatse is de afspraak ge- rechtstreeks mef de auto- en voor de niet-leden 250 zijn werk gaat. keren. Het zal wel duide- tegenover de school. Meerdere gesprekken lijk zijn dat men niet in Voor deze schoolge- konden worden gevoerd een ruk terugkeerde naar meenschap heeft het ou- met bewoners van het te- de zaal de Rode Roos in dercomité in de loop van huis, en naar verluid wa- Hofstade. Onderweg de voorbije maanden ren zij allen zonder uit- werd er nog wel eens af- heel wat inspanningen zondering vol lof over de gestapt om de dorst te geleverd en heel wat ge- Parochiefeesten behandeling die hen daar lessen en even te dansen, presteerd. Koken kost De parochiéfeesten van dagelijks te beurt valt. Om 19 uur werd de laat- geld onderstreepte de 1981 worden georganiseerd Rond twaalf uur liep het ste etappe aangevat zo- voorzitster en zij maakte in de loop van het week- bezoek naar zijn einde dat het uiteindelijk ruim van de gelegenheid ge- einde van zaterdag 27 en toe. De reis werd verder 20 uur werd vooraleer bruik om heel in het kort zondag 28 juni in de gezet in de richting van men terug in een beken- enkele aktiviteiten op te meisjesschool, Dorp, Hof- Axel, om het middag- de omgeving aan de sommen, stade. maal te gebruiken. Blektestraat aankwam. Ter gelegenheid van het Het spreekt vanzelf dat de A.D.B. feest van Sint Maarten maakt met de reisleider bus naar het centraal sta- fr. De inschrijvingen in die het gezelschap gedu- tion-Zoo. Wie aan de Zoo lokaal 't Duifken dienen rende ongeveer twee uur een bezoek wenst te te gebeuren nog dit wee van de nodige deskundi- brengen of in de omge- keinde. ge kommentaar zal voor- ving wil winkelen zal zien, onder meer over het daarvoor ruim de gele- gebeuren in de haven, de genheid krijgen, dokken en de industrie- Aan de Zoo wordt er ook zones. samengekomen om te Tussendoor zal er wor- vertrekken naar Lier over den gedacht aan een ver- Mortsel. Lier (Lierke-ple- frissing te Lillo. Op de zierke) is een kunststad middag is er gelegenheid en een belangrijk toeris- om te eten in Het Steen, tisch centrum waar men Nadien wordt de stad be- een keuze kan maken tus- zocht, tijdens een wande- sen: de Grote Markt en A.D.B.

De Voorpost | 1981 | | pagina 13