liefhebben «poiten zo kmm Wie haalt Tijl van voetstuk? Met Salva II op stap RONS VOOR F POLLET (ATLETIEK) DE SCHADUW: FRANS ROELAND ocpit-Zorba AZ '77 slaagt, Snas faalt ank Brussel Lambert r SPORT AALST R DE... GROOTSTE SPORTZAAK De Voorpost - 19.6.1981 - 15 C SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 M (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN De 23-jarige Frans Roeland leidde S.K. Aalst naar eerste provinciale. (JAG) Een vaste kern wordt ge vormd door de «oudjes»; Willy, André, «de Pie», Ro land, Raymond, Jean-Ma rie, Jef en Frans tonen zich in duels met de jongere generatie nog al te vaak de betere. Elke keer opnieuw wordt hetzelfde ritueel afgewerkt. De ploegen worden na een lastige verlossing geboren en er kan van start gegaan worden voor twee tot vijf wedstrijdjes - naargelang het humeur, de buik en de loopcapaciteit van de deel nemers. De markantste fi guren in deze bonte bende dienen zeker even belicht te worden. Pierre Verloye is een kerel met beperkt voetbaltechnische kwalitei ten in de benen maar de onverdroten inzet van de steeds goedlachse «Pie» maken veel goed. Een fi guur die het voorbije jaar nog slechts sporadisch zijn opwacht maakte is Staaf, beter gekend onder de naam Arie Haan. Deze ex- speler van Wilskracht Moorsel zorgde immers steeds voor de nodige sfeer. Andere vaak gezie ne figuren op zaterdag- en zondagmorgen zijn Filip Bruylandt (Rensebrink II), Bart Boelens (de storm ram) en Danny Kinoo (het loopwonder). Alle namen noemen zou ons te ver leiden maar toch nog even aandacht voor Willy Vanderelst. Als één der oudsten uit het gezel schap mist hij de snedige sprint uit zijn jongensjaren en de fysieke conditie staat niet meer op zenith. Toch kreeg hij door kalm en be heerst spel een nog erg vlijend etiket opgeplakt. Naast Rensenbrink en Haan is immers ook Salva dor van de partij. Nu maar wachten tot deze uitgele zen groep zich verenigt in een club, de liefhebbers- sport vaarwel zegt en van start gaat als profclub FC Melkhuis. (J.G.) Tljl beheerst nu al enkele jaren de voetbalcompetitie van de jeugdclubs en alsnog diende elke tegenstan der te plooien In de kompetitie. Tijdens tornooien en bekerwedstrijden flaterde de blauw-witte formatie al eens maar globaal genomen bleven zij toch met ruime voorsprong de lijsttrekkers van het jeugdhui- zenvoetbal. Het komende seizoen zal de kampioenenploeg heel wat spelers moeten missen en de respektievelijke tegenstanders maakten reeds een vreugdedans. Te vroeg gejuichd echter Het wegvallen van knapen als Sergeant en Jan Van Mol zal bij de seizoenstart zeker gecompenseerd zijn. Bij de Twentiers haalden men nu reeds Geert Heire- man en Chris Eelbode weg. Wellicht zullen nog andere spelers aangetrok ken worden daar er Joch een viertal fanionspelers verdwijnen. Vooral het ver lies van Jan Van Mol zal efficiënt opgevangen die nen te worden. Deze ex- S.K. Aalstspeler komt vol gend seizoen uit met twee de provincialer Eendracht Meldert. Meteen krijgt hij de kans om in de recht streekse duels met SK Aalst te tonen dat hij er ten onrechte werd opzij gelaten. Slagen de andere clubs er niet in zich te versterken dan loopt Tijl ook in de volgende kompetitie weinig gevaar. Tanu werd voor nieuwjaar over het paard getild en heeft in de beslis sende partijen nooit kun nen bevestigen. Andere formaties als de reeds lang meedraaiende Tuf en Ef- see blijven ietwat ter plaat se trappelen. Tuf haalde het voorbije seizoen noch tans versterking in. De ge broeders De Wilde, Van Lysebeth en Sallet wisten Tuf echter niet uit de sub top te tillen. Weliswaar dient hierbij aangestipt dat de gevaarlijke flankaanval ler Jo De Wilde lange tijd inactief was terwijl Sallet slechts sporadisch in de ploeg verscheen. De twentiers zullen snel naar nieuw spelersmate riaal moeten uitkijken nu al de jongeren uitzwermen en slechts de oudere kem blijft. Willen ze beter doen dan Terlinden in de voor bije kompetitie dan. kunnen een drietal versé krachten onontbeerlijk genoemd worden. 956 sloot de toen twaalfjarige blonde knaap, Roeland, bij de lokale formatie Eendracht aan. Al snel wist hij zich waar te maken in de dpioegen van wit-zwart wat geen senicure was lits de club van het Pierre Cornelisstadion Js erg sterke jeugdploegen afvaardigde. Terwijl Iracht Aalst succes nu succes boekte en de Ie nationale bereikte doorliep Frans alle jeugd- sen, vlot op weg om ook in de eerste ploeg van een plaats te veroveren. jkte hem ook, alhoe- de glansperiode van ir Eist, Bellon, Van deirsch, Jan en Antoi- l/an Poelvoorde en ma dan alweer een il seizoenen achter de was. Frans Roeland ;heen voor het eerst in anionteam van Aalst het seizoen 64-65. jaar later speelde hij jitstekendseizoen met ijuinenploeg en men er in opnieuw de lift derde nationale te ne men. Aalst won het kam pioenschap met liefst ne gen punten voorsprong op Oudenaarde. Frans toonde zich doorlopend een be trouwbare pion en was vooral in de topmatch te gen Oudenaarde supe rieur. Het seizoen 66-67 begon vrij goed maar halfweg de kompetitie besliste het be stuur dat Frans uit de eer ste ploeg diende geweerd. De dan 22-jarige Roeland vroeg zijn transfer aan en mocht inderdaad naar een andere club uitzien. Bij S.K. Aalst Aanbiedingen waren er ge noeg. De meest verlokkelij ke kwam van het pas ont- stande SK Aalst. Volhar den en Adelaars fusioneer den tot SK en vonden ver sterking door de eendrach- ters Roeland en Isidoor De Coninck aan te trekken. Er werden geen windeieren gelegd. SK. Aalst haalde meteen de titel binnen en promoveerde naar eerste provinciale. Het aandeel van de eendrachters, en van Frans Roeland in het bijzonder, was zeker niet gering. Ook het daaropvol gende seizoen stevende SK op de titel af en met nog één speeldag te gaan was iedereen haast zeker van de promotie naar bevorde- ring. Bij het reeds veroor deelde Deinze diende slechts één puntje wegge haald te worden. De Aal- stenaars verloren echter en Lokeren eindigde zo doende eerste. Tot 1973 verdedigde Roeland de oranje-groene kleuren. Dan verhuisde hij naar Wilskracht Moorsel. Ook hier kende de technische begaafde Aalstenaar met een succes. Met de paars- witten nam hij de lift naar tweede provinciale. Moor sel eindigde tweede in de kompetitie maar slaagde erin via de eindronde toch te promoveren. Het sei zoen 75-76 stapte Frans over van Wilskracht Moor sel naar Wilskracht Hofsta- de. Ook hier meteen een schot in de roos. Samen met de ex-eendrachters John Lissens en Gilbert De Ridder hielp hij Hofstade weg uit vierde provinciale. Bij Wilskracht bleef Frans Roeland vier jaar en ook hier was hij de vaardige spelverdeler en coördina tor van het elftal. Een trainersloopbaan? Op 35-jarige leeftijd trok Frans naar Wilskracht Gij- zegem. Daar fungeert hij als speler-trainer. Het sei zoen 81-82 zal er zijn der de worden. De voorbije kompetitie rangschikte Gij- zegem zich in de sub-top en indien Louis Guns en Frans Van Geert ook vol gend seizoen nog met groen-zwart aantreden zou de promotie naar derde provinciale zeker tot de mogelijkheden behoren. Het verleden Even blikten we terug op de voetballoopbaan van Frans Roeland waaruit de sympathieke Aalstenaar zeker meer had kunnen halen. In zijn Eendrachtpe- riode trad Frans aan naast mannen als André Denul en Maurice Martens. Ke rels die het naderhand tot internationaal schopten. Ook Frans had wellicht ho ger kunnen meedraaien maar eenmaal hij met SK Aalst in de provinciale reeksen belandde wist hij dat een terugkeer erg moeilijk zou zijn. Voetbal len bleef voor de perfect tweevoetige Roeland dus een hobby, een ontspan ning. Zijn werk en gezin primeerden. De voetballerij volgde pas daarna. Succesvol Het komende seizoen zal Frans Roeland dus weer in de tredmolen van het voet- balgebeuren springen. Wat er ook nog moge komen, nu reeds mag gesteld wor den dat Frans Roeland een succesvolle voetbalcarriè re achter de rug heeft. (Jan Geeroms) Het is al verscheidene jaren geleden dat het nu traditie geworden partijtje voetbal in het stadspark (op zaterdag- en zondagmorgen) ingewijd werd. Grondleggers van het gebeuren waren Willy Vander elst (niet te verwarren met de ex-Eendrachtspeler) en André Coutsiers. Nu nog blijven zij de spillen waar rond de voetbalpartijtjes draaien. ledereen die graag een veertigtalpersonen min of balletje trapt is welkom, meer regelmatig naar het Momenteel komen een terreintje, voor het melkhuisje, afgezakt. Is er veel zon, ligt de voetbal competitie stil, zijn er geen examens, dan staat men al gauw met een kleine dertig spelers aan de aftrap. In normale omstandigheden echter kan men op een vijftiental deelnemers rekenen. :pit-Zorba, een paar maal verrassend en ontgoochelend kan terugblikken op een vrij !d seizoen. Volgend jaar beter voor de poulains von trainer Armand Van Hauwermeiren? Blsterse politieagent Jef Pollet heeft verdiend gehaald op het recente nationale marathon- oenschap. Zijn clubgenoot Herman Parmentier sgenslag. Reeds in de beginfase van de wed- stuurde men hem de verkeerde weg op zodat an geenszins de kans kreeg om zijn titel te digen. Pollet ging ondertussen met een vier- g groepje mee. Alhoewel hij na een tiental eter de besten moest laten gaan eindigde hij vierde, en derde Belg. Meteen goed voor een en medaille. andere Eendracht- zorgden de voorbije voor nieuwe club- s. De veelbelovende Dirk Ledegen ging e polstok over 3.55 Junior Stefaan Van- helen, de horden list, haalde vlot de meter bij het hoog springen. Een naam om te onthouden als tienkamper. Vorige vrijdag behaalden volgende Aalstenaars een overwinning tijdens de avondmeeting in het Os- broekstadion: Pascal Po- devijn haalde het in de 400 meter bij de kadetten; Ste faan Vanderstichelen won de 200 meter bij de senio res; Bart Meganck zette een tijd neer van 2'29-5 op de 800 meter miniemen. Bij de meisjes haalde Katleen Comelis het over dezelfde afstand en Veerle Roelandt toonde zich het sterkst bij de pupillen. Ann Van Holsbeeck finish te eerste in de 1500 meter scholieren en Dimitri Pottie liep 4'46»6 over dezelfde afstand bij de heren. Tien kampspecialist Guido Schelfthout tenslotte had weinig moeite om het ko gelstoten te winnen bij de heren. Zijn broer Mare be dreigde hem nog het meest. (TG.) Het voorbije seizoen in het Setok-verbond is er een geweest vol van verrassin gen. Nadat Molenstraat kampioen in 79-80, uit de reeks werd gewipt nam Snas de rol van favoriet over. Alles verliep echter niet zoals gewenst en te gen minder gekwoteerde formaties werd het vaak hard knokken. De felste belager, Tripoli, werd we liswaar tweemaal versla gen maar de sterke mid denmoot ontfutselde Snas menig punt. OC Aalst won op Snas en verdiende ook thuis de volle buit. Leeuwe rik dwong op eigen veld een niet onverdiend 3-3 gelijkspel af. Dit puntenver lies had zeker niet fataal geweest indien Snas de laag gekwoteerde ploegen van zich had kunnen af houden. Maar al te vaak ging een kostbaar puntje verloren. Een flinke pan doering kreeg men van AZ '77 dat naarmate het kom petitie-einde naderde steeds sterker werd. Het versloeg Snas op eigen veld met ruime cijfers en wipte het vervolgens uit de beker. Tripoli, de Dender- mondse formatie, won het kampioenschap, voor Snas en Leeuwerik. Het stootte ook door tot de bekerfinale. Wie dacht dat de dubbel slag een feit was rekende buiten waard, in dit geval AZ '77. De gebroeders Verleyen en co blikten Tripoli na rust in en werpen zich op als de te vrezen ploeg voor de komende seizoenstart. Wellicht krijgen we in sep tember vier kandidaat kampioenen aan de start lijn. Tripoli, AZ '77, Snas en Leeuwerik. Mogelijks zul len ook enkele underdogs de neus aan het venster steken. Zoals AZ het de voorbije tien maand deed. (J.G.) Niets dan lachende gezichten bij de kampioenen van Setok: AZ 77. (Lp) Brussel Lambert werd dit seizoen winnaar van de schaal Haeck, niettegenstaande ze zware 5-0 nederlaag op eigen veld moesten inkasseren tegen de dit seizoen sterke Jongens. (Lp) De verdienstelijkste speler, Jan Van der Borght, een steunpilaar van de waardige kampioenen- ploeg. (Lp)

De Voorpost | 1981 | | pagina 15