«nu y estelinck aar het wereld' ampioenschap Stany Buyle speelt konkurrenten weg Jan Bogaert spurt weer snel j ïkrxrtmj EUROPEES BILJARTKAMPIOEN KADER 47/2 JUNIORES Jantje Bogaert dat wordt nog een GROTE! - I VRIJDAG 19 JUN11981 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05^21.4a60 Stany Buyle: 21 jaar en Europees junioreskampioen kader 47/2 (dm) Johny De Nul: eerste seizoenzege in Belsele-Waas. (dw) In Genève moesten de grootste kenners beamen dat er weereen Waaslander slaagde in zijn examen! Het ziet er naar uit dat het niet zo gauw zal niets meer gebeuren: loog er niet om. afgelopen zijn met de Vlaamse biljarthegemonie: met vier punten voor- Stany rondde dit kam- Ceulemans en Dielis. En in de schaduw van de sprong kon de Lokere- pioenschap af met 14 grote twee begaafte «artiesten» waar je allesbehalve naar de slotwedstrijd als punten, haalde een ge «meneertje niemendal» mag tegen zeggen. een doordeweekse for- middelde van 38,88 er Of het in de toekomst ook zo'n vaart zal lopen, dient maliteit afhaspelen. Hij bleef met een reeks var afgewacht. Toch mag worden gezegd dat met Stany wilde nochtans het on- 172 net tien carambole!: Buyle uit Lokeren de vlag aan de mast kan blijven, derste uit de kan. De mo- beneden het nationaa Stany veroverde de Europese titel kader 47/2 voor reel aangeslagen Gret- rekord van Philippe Der juniores in een stijl en met een zelfzekerheid die de hen kon nooit een vuist aes die afgelopen sei kenners met verbazing sloeg. maken en werd zelfs nog zoen een piek van 18£ naar de vierde plaats ge- haalde. Buyle won zeven van... konkurrent waartegen duwd, nadat hij al eer- Stany Buyle blijft nie de zeven wedstrijden die Stany het in de allerlaat- der door de Italiaan Za- ter plaatse trappelen: hi hij moest betwisten. Het ste match moest opne- netti op zijn nummer promoveert naar ere leverde hem vier punten men. Buyle speelde ook was gezet. klasse. In die kategorit voorsprong op. Grethen, die knaap weg. In drie beurten peuzelde staat hij voor konfronta de titelverdediger uit Op twee wedstrijden van Buyle de Luxemburger ties met de absolute top. Luxemburg, was de het einde kon Buyle Qp: de eindscore 200-88 MVT. Westelinck, hier na zijn overwinning in het Lokerse Daknam. De Zeienaar vertrekt binnenkort naar de \idkampioenschappen voor juniores in Leipzig, (dm) y i 4 juli maakt Ronny Westelinck pak en zak en vertrekt naar izig waar van 7 tot 14 juli de wereldkampioenschappen voor i georganizeerd worden, nny zal er niet veel tijd hebben om kennis aan te knopen met de duitsers of om «Leipzig en ommeland» te verkennen. Hij moet kers zowel aan de wegkoers, de individuele achtervolging, de irvolging per ploeg, als aan de ploegentijdrit over 70 kilometer lemen. Geen lachertje, vooral voor een jonge kerel die pas uit «den komt. Jtelinck wedt im- op meer dan één hij is laatstejaars :hanica, en dat di- ie ii^ voor geen verkwanselen. :r gei dat e weg gaat weer wat zien die kerels uit het .i>l°k. In de achter- 9 ng is tegen die ke- geen kruid ge en Ze specializeren in die discipline. 'tjglI zijn daar gewoon tegen, gewoon om- W te voor een andere ère opteren. Nee, obotten kloppen zit it in.» any Westelinck niet aan een min- aardigheidskom- Wie met hem weet dadelijk dat ilenaar een jongen vertrouwen in ilf uitstraalt. Geen 'nek», helemaal Een «winnaar» Boordevol ambi- tmand die het zich idien niet gemak- maakt. Als hij er- start, gebeurt dat |met de bedoeling rantenrolletje te ken. Het getuigt e ideale mentale in- Idheid om er met- i wat van terecht te én. Wie zich laat rijven met de n, bereikt niets in iren... Ronny Westelinck 'kteerd werd voor wereldkampioen- ipen, kan nauwe- verbazing wekken: vooralsnog maakte hij 14 maal het zegegebaar. En het seizoen is lang niet afgelopen. Met de grote vakantie voor de deur, is er tijd om voluit te trainen en zich op de fiets toe te spitsen. Al hoewel... De vraag kan gesteld of Ronny na de drukke bedrijvigheid die hem in Leipzig te wachten staat, niet afge peigerd en snakkend naar wat rust weer in ons landje neerstrijkt. Kansen? Zo'n wereldkampioen schap voor juniores zit boordevol vraagtekens. Profs kennen elkaar. Jongeren uit alle landen ter wereld hebben er nauwelijks enig vermoe den van hoe zwaar de konkurrenten wegen. Vandaar. «Toch mag je nooit starten met de dwangge dachte dat je kansloos bent. De 'anderen' heb ben toch ook niets meer dan een fiets om zich te verdedigen. Vergeet niet dat Eric Vanderaerden vorig jaar uitstekend presteerde. Akkoord: de Limburger is een klas- bak zoals je er niet om de haverklap een ontmoet, maar wie durft beweren dat we 'ginder' geen ho ge ogen gooien?» Hoe het afloopt, Ron ny Westelinck wil er eens keihard tegenaan gaan, ervaren wat hij in ternationaal te beteke nen heeft: «Nadien zien we nog wel. De boeken worden eind deze maand opgeborgen, en nu is het stilaan de tijd om plan netjes voor de toekomst te smeden. In oktober zou ik er reeds willen bijzijn om soldaatje te spelen. Geen ideale voor bereiding op volgend seizoen, want in 1982 wordt het lastiger: dan moet ik naar de ama teursklasse. Die amateursklasse moet voor Ronny Weste linck de springplank worden. Een spring plank naar een profbes- taan, want de Zeienaar wil gedurende een paar jaartjes zichzelf testen en alles op de wielrenne rij zetten. De kans stak er dik in dat Westelinck «Ster der Juniores 1981» zou wor den. Hij zal de eer en het genoegen aan een of an dere konkurrent gun nen: «In de koersen waar 'sterpunten' te ra pen vallen, zien ze me niet meer. In Zingem heb ik begrepen dat ze mijn hachje willen. Als de 'vrienden' van je ei gen klub er niets anders op vinden om je te 'nek ken' dan je als volleerde wieltjeszuigers de das om te doen, blijf je er beter weg. Toen ik mee voorop zat waren het «de maats» die dezelfde kleuren droegen, die als bezetenen tekeer gingen om ons opnieuw te 'pak ken'. Nee, mij niet meer gezien. Dat ze het maar onder elkaar uit vechten.» Intussen staat bij Wes telinck alles in funktie van die wereldkam pioenschappen. Hij wil zich tonen. Niet alleen als een vorm van zelfbe vestiging, doch evenzeer om de fans die er een verre autotrip naar het Oosten voor over heb ben, niet te beschamen. M.V.H. Jan Bogaert heeft zijn etappezege in de «Tour de Suisse» op. In Genève was de Temsenaar snel ler dan «groene» Rudi Pevenage en nog zeven anderen. Sportdi rekte ur Roger Swerts toonde zich opge togen met de prestatie van «sterke Jan»: «In zware klassiekers en grote koersen kan Bo gaert zich net niet hand haven in de «top». Maar dat is geen drama. Jan is pas aan zijn tweede sei zoen als prof toe en op 23-jarige leeftijd heeft hij nog al de tijd om de doorbraak te forceren». Jan Bogaert werd door zijn bazen aangewezen voor de Tour de France. Een debuut. De Temse naar gaat er naartoe om te leren. Als hij links of rechts een ritoverwin- ning kan behalen, is dat vanzelfsprekend graag meegenomen. Voor een klassement rijden is daar evenwel niet bij «Later zien we wel hoe het allemaal reilt en zeilt», filosofeert Swerts. Buiten die ritzege van Bogaert viel voor onze streekprofs niet veel te rapen. Wilfried Wesemael ken de reeds betere tijden, doch hoopt dat hij gero deerd uit het Zwitsers avontuur komt. Luc Co- lijn, die met deze meer daagse zowat aan een nieuw debuut toe was, kwam evenmin uit de verf. Etienne Van der Helst, de revelatie van de jongste Bordeaux- Pa rijs, weet van zichzelf dat hij geen klimmer is. Verre van zelfs. Dat hij dinsdag in Lugano bui ten de tijdsgrens bin nenliep, vond hij echter minder prettig. MVH

De Voorpost | 1981 | | pagina 17