heel erg hoog Sportkring Sint-Niklaas mikt Ook De Groote en Van Belle weg Roland De Winne «voetballer van het jaar bij Jong Lede oetbal «OIITIIS BIJ EEN PERSKONFERENTIE 8 - 19.6.1981 - De Voorpost Nog maar pas was de copieuze maaltijd achter de rug of trainer Staf Van den Bergh kon al onmiddel lijk met een nieuwsje heet-van-de-naald uitpakken: Patrick Verhoosel, speler van Club Brugge (voor heen SK Beveren) werd een paar uur tevoren naar Sportkring Sint-Niklaas getransfereerd. Met Club Brugge werd reeds een overeenkomst op papier geplaatst die dateert van 1 juli 1981. Echter, de beheerraad zweeg ten overstaan van iedereen in alle talen omdat men wist dat een andere équipe, Everton nog wel, eveneens aasde op deze krachtige middenvelder. Vrijdagnamiddag 12 juni, toen Verhoosel met zijn ploeg uit Tokio terugkwam, stond er niks meer in de weg om het kontrakt te ondertekenen. Het is geldig voor drie jaar. De perskonferentie werd eerder vroeg geor ganiseerd. Sportkring Sint-Niklaas heeft im mers de gewoonte de perslui samen te trom melen, de dag net na het afsluiten van de trans ferperiode. Maar trainer Staf Van Den Bergh gaat binnenkort met va kantie en aangezien de trainingen reeds starten op 6 juli a.s. werd achter een en ander spoed ge zet. Voor de eerste maal ook werden benevens de schepen voor de sport, René De Winne, ook de vier leden van de kom missie voor toezicht uit genodigd. Dit kwam, al dus voorzitter De Corte, omdat men vier weken geleden ten stadhuize afgesproken had, pers en politiekers voor te lichten omtrent de evo- utie van Sportkring, 'ooral sommigen van tatstgenoemde katego- e lagen daar tuk op. <nder leiding van lichel Bal, de vroegere ponsor en trainer Van len Bergh, werd een to- aal vernieuwde aanpak van het transferbeleid intworpen. De resultaten kent ïen onderhand: niet linder dan vijf volwaar- ge eersteklasse-spe- •rs kwamen SK Sint- iklaas versterken: vat Janssens, Freddy ray ens, George Lee- ens, Jan Simoen en Pa- -ick Verhoosel. Uiter- ard ligt het in de bedoe- ng een snelle terug- eer naar de liga te be verken. Daarom ook bleef Sportkring nog twee jaar lid van dezelf de liga wat voor- en na delen met zich brengt. Hier keek men echter vooral naar de voordelen aan dat statuut verbon den, wat overigens als een verstandige beslis sing mag gekenmerkt worden. De persoonlijke ver wachtingen liggen dus bijzonder hoog, niet al leen wat het sportieve gehalte betreft, maar ook qua toeschouwers aantal. Voorzitter De Corte rekende immers voor dat S.K. zowat 4.000 toeschouwers no dig heeft om leefbaar te zijn, daar waar vorig seizoen amper voor 1.500 als gemiddelde diende getekend. Boven dien werd voor komend seizoen een andere spon sor aangetrokken: Gra- nini, een produkt van Melitta dat per sé ten lande de markt wil vero veren en het daarom in het voetbal gaat zoeken. Granini zal bijgevolg de traienreklame verzor gen, zowel voor het eer ste als voor het reserve- elftal. De uitbouw van Van den Bergh Klaar en duidelijk prononceerde trainer Van den Bergh zijn ver wachtingen en doelstel lingen. In de persoon van Swat Janssens vond men een spelmaker en een organisator, iets wat bij SK sterk nodig was. Sportkring wil immers geen schip zijn zonder Ondervoorzitter De Bauw, beheerder Michel Bal en manager Staf Van den Bergh. (pm) kapitein. Rond Swat zou dan de ploeg gebouwd worden. Jan Simoen moet de doelpuntenmaker wor den, achteraan beschikt men over Leekens die zo wat jan en alleman halt kan toeroepen, verder is er nog Truyens die als noeste werker in het middenveld werd geken merkt en o.a. door toe doen van minister Wil- lockx naar Sint-Niklaas werd getransfereerd, Patrick Verhoosel gaat door als de verdedigende middenvelder die met Truyens zelfs de aanval in kan en wie weet, net als voorheen bij hun klubs, goed kunnen zijn voor een aantal doel punten. De bedoeling is dui delijk, aldus Van den Bergh: «Sportkring kocht in funktie van tweede én eerste natio nale. Het bestuur heeft trouwens dag en nacht paraat gestaan om het nodige te doen in de di verse afwikkelingen van de transfers. De financi ële kant van de zaak moet zeker niet onder schat worden. Naar het einde van de trandferpe- riode toe, geraakt ieder een zowat in paniek en tijdnood. Wij waren er daarom van bij het begin heel vlug bij om een en ander te verwezenlijken. Het resultaat ligt nu voor jou. Het vragenuurtje Waarom konden der gelijke inspanningen vorig seizoen niet verwe zenlijkt worden? De Corte: «De toestand bij Sportkring is mo menteel totaal anders dan vorig jaar. Toen hadden we heel wat ver plichtingen op het fi nanciële vlak. Er waren hypotheken die eerst moesten weggewerkt worden om nadien de sportieve kant aan te pakken. Over de moge lijkheden dit laatste te verwezenlijken, be schikken we nu volop. Zal de jeugd die aan het einde van vorig sei zoen sterk aan bod kwam, nu niet gedemo- ralizeerd het reserven- elftal binnentreden? Staf Van den Bergh: «Aan Omer Van Boxelaer heb ik ge vraagd zoveel mogelijk van die jeugdigen op te stellen. Dat het me toe op de eerste plaats vast te stellen in hoever Sportkring over talent beschikte, gaf me ook de kans te konstateren of diezelfde jeugd het 90 minuten volhouden kon en tertio te noteren of ze er na drie wedstrijden nog zouden staan. Mijn konstatatie was als volgt: Sportkring be schikt over jeugdspelers die écht wel talent bezit ten, anderen zijn hele maal niet rijp om de overgang van derde naar tweede te bewerk stelligen. En dat is een 'must'. Want we spreken hier niet over een vijfja renplan, maar wel over de onmiddellijke toe komst. De eerste wedstrijd werd door die jeugdigen met 2-0 gewonnen. Iedereen leek in een eu forische stemming. Tij dens de tweede wed strijd gingen ze fysisch ten onder en de derde waren ze lichamelijk maar ook mentaal volle dig leeggespeeld. Bijge volg konden ze het voor de lengte van een sei zoen helemaal niet waar maken en dienden we uit te kijken naar vala bele elementen. De oude re spelers die we nu heb ben aangekocht, zullen Van links naar rechts: beheerder Willy Impens, penningmeester Guido W cei schoot en Sportrkingvoorzitter De Corte. (pm) rk de trouwens als symbool Inspanningen slordige anderhalf moeten dienen voor de stadsbestuur joen). Indien de gen in jongeren in en naast het Schepen René De Win- teraad verder gu de elftal. Dat heb ik hen ne (Sport) die nooit of gezind blijft, zal r I bezworen. Met de jaren nooit opvallen wil, vond nieuw terrein aa al kunnen zij zich dus op- het 7jeeT gepast en kocht worden ter ide trekken om tot een beter ander naar voren te de van 353.800 fr. t peü en rendement te ko- moeten brengen, na de samen geteld zowat ei men. Langs vriend- negatieve uiteenzetting miljoen frank, ite schappelijke matchen van voormelde spreker. stadsbestuur, aldui i r maar ook door oefen- Positief klinken in elk schepen, kan bijg< d - wedstrijden kunnen ze, gevaj de inspanningen geen enkel verwijt ser voorlopig, ruimschoots die de stad Sint-Niklaas den toegestuurd. I rot QOT1 trekken getroost om van ter- Ljk hebben die iiu 3C reinen en akkomodaties ningen dan ook to - een beter funktionerend weerslag op het sp< p uurtje dat kalm verliep. gebeel te maken. ve verloop. Imi m; Daarna leek iedereen Momenteel werd aan Sportkring Sint-Nil ig perplex aan de stoel Sportkring reeds 26 en is niet de enige klü i vastgenageld toen poli- een half miijoen besteed moet geholpen woi k tieker Jan Verniers gedurende de laatste zo zijn er in groot- ite mocht speechen m zijn driejaar. Niklaas alleen al ud funktie van «suppor- De aankoop van de ter- AHe zijn ze bij de f ter». Dat met een per- re^en jn 1979 (méér betrokken»». Of ho iaa soon m de handen klap- dan 20 miljoen), het zaak Sportkring pol er te na zijn dubieuze uit- plaatsen van de ladders in geval van nega 1 eenzetting, moet voor 3^ de verlichtingspilo- resultaten op spo Wi Verniers een teken aan nen (meer dan een half bied. nog verder de wand zijn voortaan miljoen) en dit jaar nog verdedigd worden... m-i zijn uiteenzettingen op de aanbesteding van de andere plaatsen te schilderwerken voor de aan hun komen. Tot zover het vragen tribunes (toch ook een Andre GOVAje 1 to< 8CÏ lier üg de Patrick Verhoosel: langs Beveren en Brugge naar S.K. Sint-Niklaas. Ivb KEGEN KERNSPELERS STAPPEN OP RIJ JONG LEDE Heel wat werk op de plank bij Jong Lede waar negen van de zes tien spelers die de kern vormden tijdens het voorbije seizoen, opstap pen. Reservedoelman Van Boxtael was de eer ste die vertrok voor één jaar naar Geraardsber- gen. Na hem stapte nu ook de faniondoelman Roger Van Den Bossche uit het Leed se voetbal- wereldje. Roger krijgt zijn kans bij Berchem Sport en wil deze uiter aard met beide handen grijpen. Ook Mare D'Hondt, die vorig sei zoen nog als ploegkapi- tein fungeerde, ver trekt. Hij gaat zijn voet- balgeluk beproeven te Geraardsbergen. Gilbert De Groote wil het bij Deinze als speler-trainer proberen. Rudy Van Bel le werd door Standaard Wette ren aangetrokken, terwijl bomber» Ivan Bombeke overstapt naai eerste provincial er Den- de rhou tem. Gezien vroe ger reeds Dieltjens ver trokken was naar hel Antwerpse en het niet tot een hernieuwing kwam van het kontrakt met Toon Pfaff en Pa trick De Poorter, ver dwijnen negen spelers van de kern. Het ziet er dan ook naar uit dat de Leedse voetbalfans heel wat nieuwe gezichten mo gen verwachten. Zowat een new-look- ploeg waarmee Eric Del- mulle het nieuw seizoen zal instappen. De transferkommissie van Jong Lede ging im-, mere niet bij de pakken zitten en wordt er o.a. nog onderhandeld om te voorzien in. de vervan ging van Toon Pfaff, verdere versterking vooraan en in de verde diging dan staat het toch reeds vast dat Ivan Keppens en Ludo De Temmerman van SC An- derlecht volgend seizoen in de groenwitte kleuren zullen voetballen. Ludo De Temmerman is een eerstejaars senior die vo rig seizoen aantrad bij de invallers van de landskampioenen. Ivan Keppens werd eerder door Anderlecht bij Vorst weggekocht. Ver der werd Guy De Poorter als tweede doelman aan getrokken. Hij was vroe ger aangesloten bij Zot- tegem en vorig seizoen aktief bij Vorst. Deze doelman zou tevens as sistent worden van Eric Delmulle bij de jeugdop leiding. Klubleider Robert De Smedt drukte zich zeer voorzichtig uit, maar liet toch uitschijnen dat verschillende andere be langrijke transfers zo goed als rond zijn, o.m. in verband met de ver vanging van Toon. Pfaff als voorstopper. Eendracht Zele Iaat De Decker los André De Decker, de doelman van Eendracht Zele die vorig seizoen meer dan op zijn beurt door kwetsuren werd geremd, gaat voor één jaar naar Londerzeel. Intussen vertrekt ook kadet Mario Roosen- dans, zoon van ex-Sce- laspeler Jef Rooeendans, en die vorig seizoen in Lochristi voetbalde, eveneens voor de duur van één jaar naar Spor ting Lokeren. (ajz) Filip De Wilde: Anderlecht? De kans bestaat dat Fi lip De Wilde, vorig sei zoen doelman van het UEFA-team van SK Be veren, naar SC Ander lecht getransfereerd wordt. Filip kreeg alles zins een aanbod uit het Astridpark. (mvh) Waas munster: William Maes William Maes die voor alsnog bij FC La tem voetbalde, werd door Sparta Waasmunster aan de haak geslf olk Voorts is er een aki etf met Karei Beirnaer ge ook volgend seizoe lijt; trainingen zal (mvh) lefüg vie Voetballen vrouwen Lokeren Ook op jonge me oefent de voetbali kb een aantrekkingski ck uit. In Lokeren kui'e I de dametjes alvast tf een bal trappen alfspe daar zin in hebben formatie wordt verstrekt door Van Gompel, Hove 1 straat te Lokeren. (i^ofs Freddy Schollaert: edixvelde ii Ui In het supporterslo kaal «Central» werd tij dens het voorbije week end overgegaan tot het bekend maken van de uitslag van het door de Leedse supporters klubs gehouden referendum over het seizoen 1980-81 en waarbij de speler van het jaar wordt aange duid. De voorkeur van het supports rsverbond VC Jong Lede ging dit jaar naar Roland De Winne. Achter de laureaat ein digden Herman Ooeter- linck en Roger Van den Bossche respektievelijk op de tweede en derde plaats. Volgens de tradi tie mochten de laureaten van het gehouden refe rendum prachtige tro feeën en bloemen in ont vangst nemen. Dat de groen-witte supporters het allemaal op dezelfde wijze hadden gezien en bekeken, blijkt uit het feit dat de supports rs- klub «Hand in Hand» die ook nog afzonderlijk de meest verdienstelijke speler van het jaar aan duidt, eveneens Roland De Winne als laureaat kwam aanwijzen. Ook hier was voor Herman Oosterlinck een tweede plaats voorbehouden, terwijl Ivan Bombeke als derde werd weerhouden. Bekertoraeei Jong Lede zal dit jaar niet deelnemen aan de beker van Derde Natio nale. De klubleiding gaf de voorkeur te starten in de Beker van het Laatste Nieuws waaraan naast Jong Lede ook nog VW Hamme, Ninove, Ge raardsbergen, Racing Gent, Eeklo, Deinze en Haal te rt deelnemen. De ze kompetitie gaat op 23 juli van start en voorziet wedstrijden op donder dag en zondag. De trai ningen zouden bij Jong Lede op 18 of 19 juli worden hervat. c.V. E ïbu Freddy Schollaert blijft bij vierde provincia Edixvelde en wordt tot speler-trainer gep moveerd. De wijkklub uit Nieuwerkerken in de kortste keren weer wil doorstoten na «Derde», sloot verscheidene transfers af: Df e fi ny Van Heerswyngels, een man die gemak) te lijk scoort, komt van Sint-Kruis Brugge). E t dy Van de Voorde (Leeuwkes Teralfene) Hakim Ghouma (Voorde), zijn de andere aal Hij winsten. we M\ der Je Floris Verstraeten: Led< ta H< De mogelijkheid is niet uitgesloten dat Flo b Verstraeten, een meer dan begaafde speler v aiei SK Wichelen, voor één seizoen naar Jong Le gaat. Verstraeten is nog junior en opereert het middenveld. Le foo te M#ei de Bo:

De Voorpost | 1981 | | pagina 18