j oli n y De Nul Verschalkt Tackaert 5>irk Heirweg laar voor itelstrijd e Putte ;ge in de «halse pijl» «Oude» Gli i sla in Van Landeghem doet het William Tackaert: «En nu naar de Tour» Johny De Nul: «Eindelijk. onny Westelinck en Lieven raekman op de voorposten an De Bondt en c Lemmens ikvangers Etienne De Wilde KORT SPORT Luc De Grauwe Patrick Lerno Aalstenaar Lieven Brackman wint spurt met dertien Lueien Van Impe: trainen op de cols et vierenzestig vertrekkers waren de organisa- in van de 30ste «Halse Pijl» al heel tevreden. Er i immers nogal wat konkurrentie met de drie de gang zijnde ritten wedstrijden. Ook de weer- o W eer was gunstig gestemd en het prachtige na- rkader lokte dan ook heel wat wolk naar de üie Zennevallei. ïalf De Voorpost - 19.6.1981 - 19 gen én renner toonde on- vrouw of de verloofde gu dellij k dat hij niet ook eens te genieten van r Halle was gekomen een heerlijk zomerna- al dat moois te be- middagje. De koers ging er ideren. Van bij de ondertussen zonder veel t gooide Dirk Heir- animo verder. Tot in de er de beuk in. In de plaatselijke ronden, ite ronde ging hij sa- toen Heirweg de kop- ildui i met Rudy Matthys groep toch te groot rijg* i voor de groep uit- vond. Nu konden alleen jen en het duo bleef Dalgal, Havik en De Wil- i. I rop tot rond kilome- de aanpikken. Hun vroe- ins 30. Toen noteerden gere gezellen berustten toch een reaktie in ook in him lot op een peloton. De goede knappe Vanderperre na. Imn snapping viel na een Hij slaagde er op zijn -Nil tigtal kilometer. Het eentje in tot bij de leiders kluli opnieuw Zeienaar te fietsen. Maar daar woi k Heirweg die als was ondertussen een oot-i jte aan de boom ging renner weggesprongen, udden. Johan Wel- Zijn naam: Dirk Heir- Luc De Smet, de weg. Nog maar eens. ho iaan Walter Dalgal, De Zeienaar, de jong- f pol iert Goossens, Eric ste weken in een niet ïega i de Perre, Etienne onaardige konditie. Wilde, Luc De Grau- sprong op tien kilometer Danny Ameloot, van de eindstreep van urice Van Heer en de zijn laatste tegenstan- ierlander Martin Ha- ders weg. Hoe de vier gingen met Heirweg achtervolgers ook hun e. De grote groep had best deden, ze kwamen toen wel begrepen en niet meer tot bij Heir- schillende renners weg. Integendeel, Dirk leelden het dan ook fietste in de resterende idiger de kilometers zijn achter- ikledij te gaan uit- volgers nog op meer dan en met de een halve minuut. Voor Johny De Nul heeft dit seizoen nog niet veel ge luk gehad. Vooreerst sukkelde hij met een bronchitis en daarna kon hij zelden over de honderd kilometers gaan. Uiteindelijk schijnt hierin toch wel verbetering te zijn geko men daar de knaap uit Schoonaarde dinsdag in de prijs voor profs te Belsele-Waas een klin kende zege heeft be haald, welke hem terug het vertrouwen moet schenken. «Het was hard, vertel de Johny. We waren met drie in het offensief ge gaan. Achteraan hebben de jongens aardig wat afstoppingswerk ge daan. Vandaar dat we onze voorsprong kon den handhaven. Een bronchitis heeft me zeker heel wat par ten gespeeld maar nu ben ik gelukkig omdat mijn werkgever hier in eigen streek publiciteit heeft gekregen. Jammer dat het kampioenschap van België zondag al op het programma staat. Daarin zal ik zeker geen vooraanstaande rol kun nen spelen en het eerder als knecht moeten opne men want de vele kilo meters zullen hun-stem pel drukken op het verloop. Tot daar Johny De Nul die zich naar de aan komst begaf om de bloe men uit de handen van minister Willockx in ontvangst te nemen. DEVE Dirk Heirweg Heirweg werd het in de ze «Halse Pijl» een twee de seizoenzege. Walter Dalgal eindigde tweede voor Vanderperre en een attente Etienne De Wilde werd vierde. Na afloop was Heirweg biezonder opgetogen. Zondag wil hij te Putte, in het Bel gisch kampioenschap, even goed doen als te Halle. Wel was hij er zich van bewust dat te Putte zijn tegenstanders met een totaal andere in gesteldheid aan de start zullen komen. Maar ook De zegevierende aankomst van Johny De Nul te Belsele. (dw) Heirweg zelf is geprik keld en wil beslist beter doen dan vorig jaar in het kampioenschap. En daar werd Dirk tweede. Hugo AERTS De uitslag: 1. Dirk Heir weg, de 170 km. in 4 u. 25 min. 2. Walter Dalgal op 30 sec., 3. Eric Vanderperre op 45 sec., 4. Etienne De Wil de, 5. Martin Havik, 6. Jo han Wellens, 7. Robert Goossens, 8. Luc De Grau we, 9. Maurice Van Heer, 10. Luc De Smet. IOFS TE BELSELE WAAS De «oude» Ghislain Van Landeghem kan het nog altijd. In Zwijndrecht behaalde de Waaslander een voorsprongzege. Hij ging de plots opgedoken Lucien Van Impe, die zijn training in de Pyreneeën even onderbrak, met tien sekonden vooraf. Derde was Patrick Lerno, die "dan toch eindelijk dich terbij schuift. De zege van Van Lan deghem was het gevolg én van het teamwork van de Masta's die als één blok tegen de konkurren tie streden, én van het keihard labeur van Ghis lain, die in de avond van zijn carrière nog steeds een beetje daar is. Eerst Johny De Nul in Belsele, nu Ghislain Van Landeghem in Zwijn drecht: de Masta's van Albert Van Vlierberghe «marcheren». Ook al in Zwijndrecht was Richard Buckaki 17de en Johnny Van der Veken bolde als 24ste over de streep. In Brussel-lngooigem werd het een zesde prijs voor Etienne De Wilde. Etienne De Beule, die ge- selekteerd werd voor de Tour de France, was 18de en Luc De Grauwe 26ste. M.V.H. zeepfabrikant Jamaer heeft dan toch zijn >m dinsdagnamiddag in vervulling zien gaan. loofdzetel van de Masta-formatie is gevestigd te ■Niklaas, zodat de fusiegemeente Belsele een stukje publiciteit opleverde. Maar daar de natuurlijk de heer Jamaer niet voor. Die heeft trouwens de laatste weken al zorgen oeg gekregen. Vooreerst was er de bijna fatale rijding van een auto, toen de renners op oefe- l trokken nog voor het seizoen. En daarna te co-sponsor Peeters zijn valiezen, aar na regen komt zonneschijn. Ook al was er ^esla olking waar te nemen in de gemeente waar akb etaris Alfons Smet alles tot in de puntjes had naei ïgeld, de sfeer was er. izoe lijtig genoeg dat er in de wedstrijd zelf zo bitter l le lig spanning stak. Want buiten enkele vluch- viel er niets noemenswaardig te noteren. Ja, er Freddy» was ter plekke, maar dat vertellen W 3 me tl gsl bben t gs r Jove 1 De eerste onruststo kers waren Ghislain Van Landeghem met Ed dy Van Hoof en Willy Planckaert. Het trio leg de er flink de pees op maar kon niet verhinde ren dat uit de achter grond nog zes anderen aansluiting kregen. Dit waren William Ta ckaert, Mario Van Vlim- meren, Ivan Zaegers, Wies Van Dongen, sa men met Miel en Jos Gij- semans. Van Lande ghem reed plat maar kon terug aansluiting krijgen. Ofschoon er in die vlucht toch nogal wat zeeppoeder stak, konden de vechters het niet bolwerken en toen men het laatste gedeelte van het drieluik inzake ronden ging afwerken, waren ook die negen kleppers er aan voor him moeite. Een her groepering dus en op nieuw kon de strijd be ginnen Inmiddels waren 70 km. afgelegd. Beslissing De beslissing viel nog vroeg wat zeker de span ning in de wedstrijd tot een minimum bracht. ki cl uwe asbak Ronny Wes- :k er weer met de bezem zou door- kon zo worden Bpeld. De Zeienaar zowel in Denderbel- in Daknam. Lieven Brac km an het een zege in het (ïfcofse Meerbeke. Ie keer mikte Ferdi Dierickx zeer hoog: tweede in Steenhuffel en derde te Kapellen-op- den-Bos. Voor Peter Van Impe werd het in Erpe- Mere de tweede prijs en in Deftinge bolde hij als nummer zeven over de streep. In datzelfde Def tinge was Peter Van den Broecke goed voor de derde prijs. Patrick De Waegemaecker onder scheidde zich in Dender belle waar hij vierde was. Gerry Christiaens ein digde in Denderbelle als nummer vijf en was in Daknam zevende. Voor Roger Van den Bossche werd het een vijfde plaats te Erpe-Mere. Re- né Sinoy kwam twee keer als zesde over de streep: in Denderbelle en Daknam. Johan De Mes- maecker, achtste te Meerbeke, nam in Waar schoot deel aan een tijd rit over pakweg zeven kilometer en liet de acht ste chrono afdrukken. Dirk Van Raemdonck was negende in Dender belle en Luc De Neef ne gende te Meerbeke. MVH ncii gepi een n na f: lefhebbers Lkd( Flo Ier 'g Le -eert M\ finale van de Ster- Aartselaar werd De Bondt in een ïburgse schaar» ge- Hij finishte ten slot- weede achter Eric eraerden. Eerder Jean een flits van talent getoond; in Hekelgemse Affli- bolde hij armen- door de finish. Lemmens staat op vooravond van een seizoenzege. In igem moest hij al- de ontketende Jean Bondt laten voor- v tiend c André Van der Haegen was vierde te Volkegem en 13de in Affligem. Voor Patrick Van de Voorde werd zijn vijfde plaats te Zele het beste resultaat van het week einde. Beno Michiels was in Sint-Piet ars Leeuw vierde en 14de in Affligem. Etienne Van Braekel, zesde in Volke gem, Eric De Wilde, ze vende in de Sterfinale te Aartselaar, Peter Van Huffel, zevende te Zele, René De Bruecker, zer vende te Wetteren, Da niël Schuddinck, negen de in Wetteren en 13de te Zele, Dirk Heirwegh, tiende te Zele, en Patrick Mettepenningen; tiende in Wetteren lieten zich opmerken. Ronny Dierickx was in Wetteren elfde, Frankie Spaerkeer twaalfde te Zele, Danny Lemmens 15de in Affligem, Mare Van Nuffel 17de in Affli gem en Lode Beeckman 20ste in Wetteren. MVH Etienne De Wilde bleef tijdens de afgelopen da gen in eigen buurt koer sen. Een meerdaagse in het buitenland was er voor de «blonde pijl» niet bij. Etienne was in Halle vierde en te Bonheiden MVH Luc De Grauwe leverde in Halle een opgemerkte prestatie. Winnen was er niet bijmaar die achtste plaats moet de man uit het Dender- mondse «Hagem» een hart onder de riem ste ken. MVH Nog steeds geen zege voor de Berlaarse Pallie ter Patrick Lerno. Wél een 13dë prijs in Bonhei den en een 15de plaats in het Limburgse Ko- tem. MVH William Tackaert, weer hij, ging samen met Johny De Nul en Paul De Keyser in het offensief. Eén vertegen woordiger van zeep, een van voertuigen en een ijskast braken de stilte. Het trio mocht en kon zich zodanig uitleven dat ze vrij vroeg een boni hadden van één minuut die later zelfs zou oplo pen tot bijna vijf minu ten en meteen was het geheel bekeken. De win naar moest daar dienen gezocht. Wat wil je als je een bedrijvige Van Lande ghem, Buckacki en noem maar op, van Mas- ta, of Boston vooraan ziet. Niemand mocht of kon uit de groep weg, zodat men vooraan in een zetel naar de laatste kilometers werd ge bracht. De kansen werden af gewogen. Paul De Key ser kreeg de minste stemmen op een zege. Het zou tussen Tackaert en De Nul gaan. Een me ning die ook minister Freddy Willockx deelde gezien de PTT-boss in middels ter plekke was verschenen en zijn streekrenners kwam aanmoedigen. Inmiddels wist Ray mond Impanis via de ra dioverbinding te vertel len dat Tackaert zeer be drijvig was. Bij het ingaan van de laatste zes kilometers demarreerde de Zeie naar zeer nijdig maar Johny De Nul kon de kloof dempen. Opnieuw poogde Tackaert weg te geraken maar De Nul dwarsboomde hem. Plots sprong de Masta- renner weg, kreeg enke le meters ruimte, wat genoeg bleek, om een lang verwachte zege in de wacht te slepen. Wie uiteindelijk de meest gelukkige was na afloop, Berten Van Vlierberghe of De Nul, blijft voor ons een vraag teken. De uitslag 63 vertrekkers. 1. Johny De Nul, Schoonaarde, 142 km. in 3 u. 30 min. 2. Tackaert William, 3. Paul De Keyser, 4. Wal ter Schoonjans, 5. Ben jamin Verleulen, 6. Erik Van Linden, 7. Jean-Ma rie Wampers, 8. Walter Planckaert, 9. Frank Hoste, 10. Gary Wig gins, 11. Marc Dierckx, 12. Ad Tak, 13. Willy De Smet, 14. Eddy Van Hoof, 15. Mare Renier, 16. Patrick Lerno, 18. Etienne De Beule, 24. Dirk Heirwegh, 25. Ri chard Buckacki, 29. Ghislain Van Lan deghem Walter Schoonjans won in Belsele de spurt van het peloton, (dw) «Bijna onbegrijpelijk. Die Russen hadden waar schijnlijk een ministraal- motor in hun fiets. Eerst ging Sean Kelly voor de bijl. En toen achteraf ook Johan De Muynck moest afhaken, brak mijn klomp». De laatste etappe van de ronde van Luxemburg werd een Waterloo voor de profs. De Sovjetflanks reed de tegenstand ge woon in de vernieling. William Tackaert bleef er niet wakker van liggen: hij voelt dat hij uitgere kend op de vooravond van de Tour naar een konditiepiek groeit. Er was geen etappezege bij, maar verscheidene keren finishte hij zeer dicht. In Grevenmacher moest hij Sean Kelly laten voor gaan, maar dat lag een beetje in de lijn van de verwachtingen. Zaterdag in Echternach had het an ders kunnen zijn. Hij was er met de Luxemburger Da Silva vandoor en nor maal bleef het duo buiten schot: «Die Da Silva maakte er echter een lol van. Bergop ging hij als een wildeman tekeer en poogde me te laten afha ken. Bergaf en op de vlak ke wegen liet die kerel het labeur aan mij over. Dat rijden met «horten en stoten» werkte de terug keer van Kelly, Zagretdi- nov, Soekho en Didier in de hand. Dat William slechtsderde finishte, kon zijn optimisme om trent de Tour De France niet temperen. Dinsdag was Tackaert in Belsele op de afspraak. Hij heeft er zichzelf nog eens flink getest. Onder het spandoek moest hij alleen de plots herboren Johny De Nul laten voor gaan. MVH Lucien Van Impe had van de Midi-Libre heel wat verwacht. Het werd een flop. Hij verteerde de cols niet. Van Impe reed zelfs die Midi-Libre niet uit. Hij klapte de boeken dicht, liever dan roem loos ten onder te gaan. Lucien: «Het was de eer ste keer dit jaar dat ik naar het hooggebergte trok. Dat kon takt viel te gen, vooral dan omdat hét er snikheet was». Van Impe kwam niet meteen weer naar huis: hij bleef logeren in Saint Lary Soulan, waar hij in 1976 een Touretappe won en een optie nam op de eindzege. Hij traint er voluit in de Pyreneeën en hoopt degelijk voor bereid aan de start van de Tour 1981 te komen. Zijn laatste Ronde van Frankrijk? MVH De junioreswedstrija te Meerbeke kende een bijzonder spannende fi nale. De ganse wedstrijd qès trouwens erg geani meerd met vooral heel aktieve streekrenners. De talrijke supporters vroegen natuurlijk niet beter. De eerste pechvo gels waren Vandenbran den en Geert Baeyens. Zij reden juist lek wan neer er een kopgroep van elf gevormd werd. Het was Patrick Roe- landt die eerst in de aan val ging. Drie ronden lang bleef hij alleen vooraan fietsen met maximum een halve mi nuut voorsprong. Even na halfkoers voegden dan Lieven Brackman, Luc Moons, Michel Ver- mote, Francis Vèrley- sen, Johan Baele, Luk De Neef, Guido Vanden- bossche, Guido De Clerca. Dominique Hau- waert en klepper John De Mesmaecker zich bij hem. Zo kregen we dus de kopgroep van elf. Geert Baeyens, hierbo ven reeds als pechvogel geciteerd, slaagde er toch nog in om samen met Jan Goessens tot bij de leiders te komen. In de spurt voor de zege- bloemen tipten velen op De Mesmaecker uit Oor- de gem, maar het was tenslotte Lieven Brackman die hier zijn tweede zege van de week binnenrijfde. H.A. De uitslag: 1Lieveji Brackman, 2. Johan Baele, 3. Daniel Vermote, 4. Giiy Vandenbossche, 5. Danny Heyvaert, 6. Mark.Deroeck, 7. Patrick Roelandt, 8. John De Mesmaecker, 9. Luc Deneef, 120. Luc Moons.

De Voorpost | 1981 | | pagina 19