Aalsterse «Patrich 3» |j doet het uitstehend in Trans Atlantische Race en Steenbeehsanering tomen nu ooh ter sprahe n Vlaamse Raad Pikkeling 1981 veelbelovend BUSO Don met oude ambachten Editie Aalst Bontmantels R. VERGEYLEN ZOON Manufactuur van Bontmantels -0 t !|f taatsckrctaris Akkermans verdedigt werk VRIJDAG 19 JUN11981 r JAARGANG NR. 25 - 26 F een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 05221.40.60 Bankrek. KB 442-8601481-36 PrijS voor los Jaarab. 1.170 F 600 F 310 F Verantwoordelijke uitgever DE CUYPER Redaktie - Pontstraat 64 9300 Aalst Tel. 053/70.41.19 Molenstraat 58-60 9300 AALST voor het vertrek naar het grote avontuur De Transatlantische zeilrace, editie 1981 is bijna twee weken oud. Reeds een dozijn dagen strijden stoere zeebonken tegen de onbetrouwbare en mee dogenloze kracht van de Atlantische Oceaan. Deze editie werd enorm zwaar, de weersomstandig heden zaten echt niet mee zodat reeds na enkele dagen zeilen het deelnemersaantal gezakt was tot 83 overblijvers... En de Aalsterse «Patrick III» is nog altijd in! Meer nog, zij zeilen nu op de 27* plaats en de 6* plaats in hun klassement! Zaterdag 6 juni startte in vlag. Alle andere Belgi- Plymouth (Engeland) de- sche boten trokken zich ze wereldberoemde race, om vijf voor twaalf terug, die internationale be- Wel neemt ook André langstelling geniet. Al- Wilmet (34 jaar) uit Brus- leen «Patrick III» de ster- sel deel, hij zeilt als ko- ke tweemaster van Paul schipper op de trimavan Vinck (46 jaar) en Gerrit «Fleury Michon» en is D'Haeseleer (36 jaar) eveneens als de twee startten onder Belgische Aalstenaars Paul en Ger rit aan zijn eerste Trans atlantische zeilrace toe. Deze denkt samen met zijn partner Jean-Pierre Derunes uit St. Malo een goede beurt te maken, aangezien zij enkele we ken geleden nog een in ternationale wedstrijd voor trimmers en cata- mavans wonnen. Maar een wedstrijd moet altijd eerst 'gespeeld' worden. André Wilmet had immers blijkbaar geen of alleszins niet vol doende rekening gehou den met het onbereken bare weermannetje. De eerste dagen hielden ver scheidene stormen lelijk huis, zodat de «Fleury Michon» het heel voor zichtig moest aan boord leggen. Daardoor verlo ren zij veel tijd en schom melen nu rond de zeven tigste plaats. «Patrick 3» echter doet het heel wat beter. Ge start zonder ambities hebben zij na twaalf da gen zeilen heel wat zwaar weer overwonnen en prijken zelfs op een mooie plaats: 27e is niet mis en zij kunnen zelfs nog enkele plaatsen naar voor schuiven. Paul Vinck, nijveraar en bezitter van een zaal van binnenhuisbekleding aan de Dendermondsesteen- weg en Gerrit D'Haese leer, leraar lichamelijke opvoeding aan het Aal sterse Sint-Maartensin- stituut kozen als enige amateurs in een ervaren internationaal gezel schap de kortste maar de hardste vaarroute, name lijk langs New Found- land. En dat was geen ondoor dachte keuze! Ze hebben zich heelhuids door de ongunstige weersom standigheden gesparteld. En het is voor velen nog maar goed begonnen. Bewijs van de harde race is het feit dat de groot meester in deze sport Eric Tabarly met zijn tri mavan «Paul Ricard» eerst vluchtte voor de storm naar het zuiden en nadien rechtsomkeer maakte naar Brest, en in Cherbourg aan wal zette. Daar verklaarde hij dat hij in zijn pronostiek de boot «Critère» van de Frans man Malimousky op nummer één zette. Lees door pag. 4 r-v geplande waterbeheersingswerken blijven ver in de aktualiteit. Hiervoor zorgt ongetwijfeld het itselijk Pas- en Steenbeekkomitee, dat onlangs een politiek debat in de parochiezaal van Her- >em organiseerde over de problematiek. In de Isterse gemeenteraad wordt over de plannen in op, e stilte gezwegen. In de provincieraad kwamen de innen wel al ter sprake bij monde van K.P. provin- aadslid De Bruyn, en dank zij een interpellatie i Volksunie-senator Peeters kwamen de waterbe- ersingswerken nu ook al in de Vlaamse Raad van 4 jl. aan bod. de eerste plaats herin- het parlementslid an dat op 1 februari 0 door Minister Galle KB getroffen werd arin onteigening van indstroken voorzien ter uitvoering van Iterbeheersingswerken Ihet betrokken stroom- pied en dit tot sanering A landbouwgronden. gaat hier om een, het studiebureau 1 opgemaakt, projekt van rechttrekkingen, uit diepingen, verbredingen en verhardingen van grachten en beken op het grondgebied van de ge meenten Herdersem, Moorsel, Wieze, Lebbeke, Denderbelle en St. Gillis- Dendermonde. Volgens de heer Peeters werd de kostprijs van de werken in 1975 reeds op 78.019.941 frank ge raamd. Hij was van me ning dat dit reusachtig dompenmaker. (KDC) waterbeheersingsprojekt van de oever- en beekbe- niet nodig was in een ge- geleidende levensge bied waër wateroverlast meenschappen, de ver en watertekort zelden nietiging van honderden voorkomen. Daartegen- bomen en struiken en de over kon volgens hem onherroepelijke vermin- gesteld worden dat door king van het landschaps- normale, eenvoudige rui- beeld, mings- en onderhouds- Tot de ekonomische be werken en door het weg- zwaren rekende senator werken van enkele be- Peeters de zeer negatieve staande technische ano- kostenbatenanalyse maliën van vroegere wer- waartoe behoren de ont ken, met een minimum werpkosten, de onteige- aan kosten alle proble- ningskosten (meer dan 5 men konden opgelost ha te Lebbeke, meer dan worden. 4 ha te Aalst), kosten men opnieuw zuiver te «Tegen dat onzinnig pro- voor omhakken van bo- maken. En tenslotte jekt kunnen dan ook heel men en struiken, uittre- wat gefundeerde bezwa- dingsvergoedingen, ver ren worden geformu- mindering van de land- leerd» aldus het lid van bouwgrond en de Vlaamse Raad. uitvoeringskosten. Vooreerst citeerde hij Tenslotte zijn er juridi- technische bezwaren sche bezwaren vermits daar ingevolge een snelle het openbaar onderzoek ontwatering en debiet- te Aalst plaats had nadat toename stroomafwaarts het onteigeningsplan van de wateroverlast zou ku- 1 februari 1980 reeds was muieren, terwijl bij gerin- goedgekeurd, wat Minis- ge regenval verdrogings- ter Galle zelf een vergis- verschijnselen zouden sing noemde. «Indien optreden met katastrofa- een onteigening zou Ie gevolgen voor fauna noodzakelijk zijn is het en flora. toch evident dat men Als biologische en ekolo- eerst in de bovenloop gische bezwaren citeerde onteigent!» aldus de se- hij een ondoordachte in- nator. Volgens hem werd het K.B. dus best inge trokken. Hij drong dan ook bij de bevoegde staatssekretaris aan op het treffen van vier maat regels. greep op de belangrijke ekosystemen die beken zijn (o.a. zuiveringsas- pekt, vernietiging van biotopen, enz.). Verder dacht hij aan vernietiging Vooreerst wenste de in- terpellant dringende on derhoudswerken en dat niet alleen aan de in het projekt vermelde water lopen. Ten tweede wens te hij het wegwerken van de nog bestaande techni sche anomaliën van vroegere waterbeheer singswerken. Ten derde wou hij een prioritaire in vestering van het aldus uitgespaarde kapitaal in maatregelen om het wa ter van deze beeksyste- drong hij aan op een dringende samenstelling van een multidisciplinai re werkgroep bij het kabi net om zo spoedig moge lijk tot een verantwoorde oplossing te komen. In zijn antwoord stelde de staatssekretaris voor streekekonomie en ruim telijke ordening Akker mans dat de ontworpen werken in hoofdzaak tot doel hebben een betere waterbeheersing in de stroomgebieden van de Pas- en Steenbeek en van de Vondelbeek tot stand te brengen, en meer konkreet het zeer ernsti ge gevaar voor overstro ming in de steek van Dendermonde uit te schakelen. Lees door pag. 4 Driespan van Eugeen De Croes van Meldert. (LH) In het Baardegemse Gasthof Vonck, in de scha- slordige 35.000 bloemen duw van de mooi gerestaureerde St.-Margaretakerk, worden geprikt. Aantal stelde de Raad van Beheer van de V.V.V. «De dat wel sterk wordt be- Faluintjesstreek» Pikkeling '81 voor aan de ruim 200 invloed door het aanbod medewerkers en de perskorrespondenten. Dit bij en derhalve ook door de een landelijk maal. prijs. Voor de V.V.V. is Een misschien wel ietwat stereotiep stramien dat het alleszins onmogelijk echter in een aantal onderdelen wordt gerenoveerd zich een dergelijk aantal en anderzijds met nieuwe realisaties zal worden bloemen aan kostende aangepast: Deze twaalfde uitgave gaat door te Meldert in de aloude hoeve Van Cauwelaert, Nieveldries- weg 26, op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 juli e.k. Bij de ingang maakt U reeds kennis met de pro vinciale info-car met heel wat toeristische informa tie en bij de Rochuskapel prijs aan te schaffen, prijs zij het voor de kweker te vindt U o.l.v. Benoni goedkoop doch voor de Beeckman een sliert old- V-.V-.V: soms te duur. timers met de inzittenden in kledij ad hoe. Bloementapijt De dappere ploeg van Het past dan ook dat de V.V.V. haar biezondere dank betuigt aan Bloe menveiling «Flora» en aan het stadsbestuur die Raymond Uyttersprot ^oor financiële tege- zorgt andermaal op het moetkomingen of andere Dorpsplein te Moorsel faciliteiten deze realisatie aan de voet van de Gudu- m°9elijk maken. Sinds verleden jaar werd door de ontwer pers, Paul Stockman en Alfons Callebaut, een nieuw element bij het bloementapijt gevoegd: water. Met uitstekend re sultaat trouwens. Niette- lakapel, voor een aange past bloementapijt. Dit dan voor de tiende maal. Van een bescheiden poging groeide het espe- riment uit tot een realisa tie die haar eigen plaats heeft verworven in het kader van de Pikkeling genstaande het ongeval maar tevens ook van de van ^et echtpaar promotie van één der be- Stockman verleden jaar langrijkste teelten van de bereiken van de per- merkten we o.m. senator streek van Aalst. fektie in de weg stond, D'Hondt-Vanop- Van een beginopper- bleek de kombinatie al )ern s, Lu «De geest van Don Giovanni Bosco, de Italiaanse Begenadigd door priester die zich geheel wijdde aan de opvoeding van écht zomers zonnetje in Paula minderbedeelde kinderen en daartoe de orde der de St.-Medardperiode denbosch, volksverte- vlakte van na"JwëlijksKT6 leszins biezonder Salesianen stichtte, laten herleven en in praktische genoot de oude ambach- genwoordiger Jan Caud- m2 evolueerde het tapijt s'aa9d- De vorm en kleu- realisatie omzetten is het doel dat het Don Bosco- tenmarkt met de tentoon- ron, schepen Herman tot de respektabele ren kwaman omzeggens Instituut van de Aalsterse St.-Kamielschool zich stelling van de werken Roels, raadsleden Kris grootte van liefst 50 m2 tot leven door het spran- stelt», verklaarde Deken Constant De Vos in zijn van de leerlingen verle- Lievens-Borms en Van Waar men bij de straat kelende wa*er en de toespraak tijdens de opening van de eerste infodag den zaterdag zeer ruime Mossevelde, vooraan- kon spreken over een goudvissen, van het BuSO, het Buitengewoon Sekundair Onder- belangstelling. hoopje zand wordt mo- wijs. Inrichting waarbij de doorgedreven inspannin- Onder de aanwezigen bij cmenteel circa 20 ton aan gen van E.H. Deken doorslaggevend waren. de openingsreceptie be- Lee8 door pag' 6 gevoerd waarop dan een Lees door pag. 6

De Voorpost | 1981 | | pagina 1