De Waegeneer, Van den Steen, Van Dessel: Sparta Buggenhout F.C. Baasrode: Marcel De Cocli" Opstal weer met De Parmentier Gerard Verhelst traint SK Grembergen Touwtrekken rond Eddy Van den Driessche Eendracht Sint-Gillis viert kampioenen S.K. Berlare: nog geen versterking B\ Balanstotaal j van de kredietbank J stijgt tot 486,3 miljard frank Enkele belangrijke cijfers uit de balansen per 31 maart SK Lebbeke trekt Van Rossem (Anderlecht) aan Tom Van Mol (Buggenhout) naar Anderlecht Mare Veyt naar Jong Lede Feiten en realisaties uit het boekjaar 1980-1981 m 20 - 19.6.1981 - De Voorp Er is maar weinig nieuws onder de zon te Buggenhout. Sparta huldigt blijkbaar een voorzichtige transfert- politiek. Er worden geen centen voor zover die er zijn, door deuren of ven sters gegooid. Voorlopig werden vol gende nieuwe gezichten aangetrokken Luc De Waegeneer, een aanvaller, komt van S.K. Lebbeke en zal de Buggenhoutse kleuren voor de periode van één seizoen verdedigen. Met hem komt ook Eddy Van den Steen over. Ook hier gaat het om een periode van één seizoen. Eerst genoemde voetballer speelde bij Lebbeke meestal buitenrecht. Van den Steen van zijn kant vertolkte meestal een verdedigende functie. Sparta Buggenhout is met de Lebbeekse eerste provincialer nog in on derhandeling voor een eventuele overgang van Staf Van Dessel. Van Dessel zelf wil graag de stap naar Buggenhout zetten. Maar financieel zijn beide clubs nog niet rond, alhoewel dat toch enigszins wordt ver wacht. Via de verzoeningscom missie heeft Sparta Bug genhout anderzijds nog een doelman aangewor ven. Het gaat om Mare Van Thienen die oor spronkelijk van Wem mei afkomstig is. Vanwege andere clubs bestaat er wel belang stelling voor sommige Buggenhoutse spelers. Dat is het geval voor Verstappen, Schaeck en Hugo Tilley. Laatstge noemde is in onderhan deling met S.K. Aalst. De overgang is voorals nog niet geregeld. In dien één van deze spe lers de club toch zou ver laten, overweegt Sparta Buggenhout nog voor het afsluiten van de transfertperiode enige versterking aan de trekken. Zoals eerder reeds ge meld vertrekt pré-mi niem Tom Van Mol voor een jaar naar Sporting Anderlecht. Dat ook Georges Mer- tens volgend seizoen het bewind zal voeren bij Sparta Buggenhout werd ook al gemeld. Mertens die voordien trainer was bij S.K. Leb beke, Rode en K.A.V. Dendermonde onder schreef trouwens een tweejarig contract met Sparta Buggenhout. Het is de bedoeling van de Buggenhoutse oefen- meester om vlug met de trainingen te beginnen en tegen de eerste sep- temberzondag in condi tie aan de start te ver schijnen. E.D.M. Dirk Van der Putten: Dendermonde (v) F.C. Baasrode wil het voor zijn tweede jaar in de derde provinciale af deling beter doen. Het versterkte zijn aanval met Marcel De Cock (35), afkomstig van St.-Gillis- Waas. Marcel De Cock is in de Denderstreek geen onbekende. Hij was oor spronkelijk lid van Sparta Buggenhout. Na dien werd hij aangetrok ken door K.A.V. Den dermonde waar hij zich ontpopte als doelpunten- fabrikant. Later nog speelde De Cock voor Lo- kerse S.K., het Kleinbra- bantse Mariekerke om tenslotte in het Waas land te verzeilen. F.C. Baasrode heeft nog een tweede aanvaller aangetrokken. Het gaat van SK Wichelen naar KAV om Mare Spinnoy. Deze voetballer die 27 is, komt voor één seizoen over van Sint-Paulus Opwijk. De Baasroodse clubleiders zijn verder nog in onderhandé met Theo De Deckei Robur Moerzeke. IJl voetballer kwam het uit met de scheepsi wersclub. Naar mei Baasrode zegt, zou ie kostprijs die Robur het hoofd van De De< Bj stelt nogal naar de h ,g kant liggen. Overs* V| aan centen heeft Baa de niet. Trouwens ut n ge clubs kunnen ir. en weelde baren. Wat reeds werd geregeli het verblijf van Hen Steylemans als spf in trainer. Het wordt H deze voetballer uit if meteen zijn tweede ra zoen aan de Sc he boorden. Zoals eerder al trok Gustaaf Henl ickx voor een jaar I optie naar S.K. Lebtl Daar zal hij wellichf plaats als voorstojf toegewezen krijgen. I E.n Opstal Buggenhout heeft de promovering naar de derde provincia le afdeling aan de neus laten voorbijgaan. Het werd al na de eerste test wedstrijd uitgescha keld. Men maakt er ech ter geen drama van en thans gaat alle aandacht trouwens reeds naar wat komen moet. Eendracht wil ook vol gend seizoen een be hoorlijk figuur slaan en eventueel een gooi naar de titel doen. Tot nu toe werden volgende trans- ferten geregeld. Stefaan De Waegeneer en Pierre Van Handenhove die vo rig jaar bij S.K. Lebbeke werden weggehaald, blijven ook volgend sei zoen de Opstalse kleu ren verdedigen. Wel werden twee nieuwe spe lers op de kop getikt. Het zijn Eddy De Ridder en Geert Roelandt, twee aanvallers afkomstig van het Brabantse St.- Paulus Opwijk. Ook via de verzoenings commissie deed Een dracht Opstal een zaak. Het gaat om Pierre Pee- ters, afkomstig van K.A.V. Dendermonde. Jos De Parmentier zal ook volgend seizoen het bewind voeren als oefen- meester bij Eendracht Opstal. Dat werd inmid dels al in kannen en kruiken gebracht. Goe de hoop van volgend sei zoen is er alvast bij Een dracht Opstal. Het heeft blijkbaar zijn aanval versterkt, en dat bleek in ieder geval een nood zaak te zijn. Defensief stond de vierde provin cialer stevig op zijn po ten. Het stond tijdens de vorige kompetitie het minst aantal doelpunten toe. Met een man als Ma rino Spruyt tussen lat en palen is dat geenszins onaardig. E.D.M. Eendracht Sint-Gillis is op zaterdag 20 juni aan «de» kampioenen viering toe. Niet alleen het fanionteam verover de de titel: de miniemen A finishten eveneens als nummer één in hun reeks. Voorzitter Leonard Baetens en zijn mede werkers hebben volgend programma op papier staan: om 14 uur bijeen komst aan het lokaal. Een half uurtje later gaat het in groep naar Dendermonde waar om 15 uur een officiële ont vangst in het stadhuis plaats heeft. Achteraf gaat iede reen opnieuw naar het klublokaal en om 17u30 begint het banket voor de gevierde spielers en de bestuursleden van Een dracht in zaal De Wel kom. Het kampioenen bal start rond 21 uur en de kampioenenviering heeft om middernacht plaats. M.V.H. Rudi Van Belle: Wetteren Rudi Van Belle verlaat Jong Lede. De Dender- mondenaar sukkelde af gelopen seizoen lang met een hardnekkige blessure, maar kwam er nadien helemaal boven op. Rudi voetbalt voor taan voor Tweede Pro vincialer Standaard Wetteren, dat hem defi nitief van Jong Lede overnam, (m.v.h.) Johnny Va Goethem: Wichelen Johnny Van Goetfa de 33-jarige speler L SK Herdersem, trek zwartwitte kleuren g SK Wichelen aan. slechte zaak voor zitter D'Haese en medewerkers, die leemte moeten opvu die wordt nagelt door de transfers Dirk Van der Puttei Eddy Van Pu we IS ttc In Berlare schijnt de zo merzon zoals elders. Op het voetbalfront is het daarentegen windstil. «Er is vooralsnog niets te melden», zei clublei der en lokaalhouder Bruno Sacré ons deze week aan de telefoon. «In Berlare gebeurt alles gewoonlijk tijdens de laatste uren. De trans fertperiode duurt nog tot 25 juni 12 u. Tussen nu en die dag zal er wel licht nog veel water door de Schelde lopen». Enkele spielers verlieten inmiddels het pui- tenkloppersdorp. Dat is het geval voor Frank De Grauwe die voor één jaar met optie door S.K. Leb beke werd aangetrok ken. Luc Van Cauter stapt definitief over naar Zoutleeuw. Luc wil zich trouwens in deze Oost brabantse gemeente ves tigen als kinisist. Voor hem wordt het dan ook onmogelijk om nog we kelijks naar Berlare te komen voetballen, laat staan de trainingen bij te wonen. Ook De La thouwer, die vooral in het begin van de kompe titie enkele keren lid was van het Berlaarse fanionelftal verlaat de club. Hij slaat voor de periode van één jaar zijn tenten op bij de vierde provincialer Sparta Ap- pels. E.D.M. Zoals enigszins ver wacht werd Gerard Ver- helst door SK Grember gen aangetrokken als speler-trainer. Verhelst die 33 is, was aangeslo ten bij Robur Moerzeke, maar speelde de laatste twee seizoenen opnieuw voor KAVD. Hij volgt meteen Dré Heymans op, die de laatste jaren het trainersbewind voer de bij SK Grembergen. Dat deze derde provin cialer zich volgend sei zoen blijkbaar wil laten gelden bewijst de terug keer van Chris Buydts, die een jaar aan Een dracht Aalst was afge staan, maar nu terug de kleuren van zijn oor spronkelijke klub komt verdedigen. Naar we verder vernamen is SK Grembergen verder nog in onderhandeling met enkele spelers. Het zou gaan om verdedigers en een linksbuiten. Wat in middels ook reeds vast staat is het vertrek van Luc Tassent. Hij wordt thans lid van White Star Sombeke. Tassent speel de drie seizoenen bij SK Grembergen. Hij was oorspronkelijk lid van VW Hamme, maar Grembergen nam hem telkens voor een jaar over. in miljoenen franken Eigen middelen Vreemde werkmiddelen Winst v.h. boekjaar Balanstotaal Nettodividend (BF) Aantal personeelsleden Aantal vestigingen 1981 15.126 443.936 1.760 486.327 365* 8.460 749 1980 14.026 392.634 1.735 429.880 355 8.433 739 1975 7.461 185.944 950 207.138 245 8.035 694 1970 3.968 73.144 492 84.461 165 6.151 573 e gratis toekenning De affaire Eddy Van den Driessche is nog niet opgelost. Van den Driessche, die eerder voor Derde Provincialer Wilskracht Moorsel voetbalde, verdedigde vorig seizoen de paars blauwe kleuren van KAV Dendermonde. Op de eerste dag van de transferperiode onder schreef hij een kontrakt dat hem aan VW Hamme bond, doch hij had reeds eerder zijn handtekening geplaatst onder een dokument dat hem door KA V Dendermonde was voorge legd. Intussen heeft Wilskracht Moorsel klacht neergelegd bij de KB VB. Het bestuur van de Dendermond8e eerste provincialer sloot zich daar bij aan. Intussen is meegedeeld dat de klacht ontvankelijk werd verklaard, wat niet betekent dat ze aanvaard is. De zaak zal door de vroede Brusselse heren worden beslecht. M. V.H. Het blijkt menens te zijn bij SK Lebbeke. Na de aanwerving van de Aalstenaar Luc Van Hauwermeiren (een middenvelder) en fysical trainer Tom De Mets had SK ook al de snelle Be rlaarse voorspeler De Grauwe aangetrokken. Ondertussen had men al verscheidene andere spielers getest waaron der de voor Braine spie lende Anderlechtenaar Francois Van Rossem uit Ternat. Het is inmid dels met deze spieier en zijn klub tot een over eenkomst gekomen. Van Rossem die 23 is komt voor een jaar met optie naar het Konkel- goed. Met De Grauwe, Van den Broeck en Van Rossem zal SK dus wel over een bijzonder snelle voorhoede beschikken. Rudy Jansegers, die al een seizoen met Lebbeke uitkwam wordt nu defi nitief overgenomen van KAV Dendermonde. De Baasrodenaar Staf Heynderickx, jeugdtrai ner en kapitein, heeft met zijn klub gebroken en komt voor één jaar met optie naar het Kon- kelgoed. Herman Van Langen- hove en Herman Van Mossevelde werden in middels getransfereerd respiektievelijk naar Ro bur Moerzeke en Racing Wetteren. Wie ander zijds naar Lebbeke te rugkeert is Arnold Ma- riën. Hij kwam enkele seizoenen uit met SK Oudegem. Bij de Buggenhoutse tweede provincialer was er deze week niet zo heel veel nieuws op te rapien. Wel wist men ons te ver tellen dat jeugdspieler Tom Van Mol voor één seizoen naar Spiorting Anderlecht vertrekt. Het Uefa-juniorenelftal van de landskampioen komt trouwens in de maand augustus een vriend- schappielijke wedstrijd spielen in Buggenhout. Sekretaris Freddy De Bisschop stak het vérder niet onder stoelen of banken dat men belang stelling heeft voor drie SK Lebbeke-spielers met name Staf Van Dessel, Eddy Van den Steen en Luc De Waegeneer. Met SK Aalst is men in een ver gevorderd onder handelingsstadium voor de overgang van Hugo Tilley naar de ajuinen- ploeg. Niet Dirk Rosez van SK Beveren, doch wél de 21- jarige Mare Veyt wordt de opvolger van Roger Van den Bossche als keeper bij Jong Lede. Veyt werd destijds door SC Lokeren weggehaald bij Robur Moerzeke. Als vervanger van Toon Pfaff komt Alain De Rijcke (Racing Tienen en Sporting Anderlechtnaar Lede. M.V.H. - De Kredietbank is vorig jaar verder gegroeid en heeft haar service aan de cliënteel nog opgevoerd. De snelle verwerking van overschrijvingen en verzending van reke ningafschriften in de KB wordt door de bedrijven ten zeerste naar waarde geschat. De KB-Flitsoverschrijving levert hen extra winst op. - Ook krijgen de cliënten-spaarders nog een KB-Superpremie toegekend naast de basis rente en de getrouwheidspremie.Voorts werd de rij der betaalmiddelen nog uitgebreid, zodat zakenlui en vakantiegangers voortaan over een compleet stel kunnen beschikken om waar ook in het buitenland te betalen vreemde munten, Eurocheques, reischeques en nu ook Eurocard. KB-kasbons en -Multibons kregen ruime belangstelling. - Door de automatische verwerkingssystemen van de KB kan heel wat administratief werk worden uitgespaard, terwijl de laatavondopening één dag per week de mogelijkheid tot persoonlijk contact heeft verhoogd. - Daarnaast werd het Bancontactnet verder uitgebouwd. Niet alleen verhoogde het aantal beschikbare toestellen, maar nu kan ook worden getankt in een reeks benzinestations zonder met baar geld of cheques te moeten betalen de verrekening gebeurt vrijwel automatisch. Thans wordt het plaatsen van betaalterminalen in andere distributienetten voorbereid. - Trouwe spaarders vinden steeds hun voordeel bij de KB. Via het KB-Woningkrediet hebben reeds velen onder hen een eigen woning weten te verwerven of een bouw grond kunnen aankopen. Tal van beginnende zelfstandigen worden dank zij het KB-Vesti- gingskrediet uit de startblokken geholpen. Jonge middenstanders en academici kunnen bij de KB terecht voor de financiering van hun installatiekosten, terwijl de "PL-Vooraf- betaling belastingen" het mogelijk maakt aan zijn verplichtingen te voldoen zonder be drijfskapitaal te moeten vrijmaken. - Op het stuk van de binnenlandse openbare emissies voor de Overheid was de activiteit opnieuw druk ca. F 239 miljard werd door de banken en privé-spaarkassen vast opge nomen. De KB nam hiervan 17% voor haar rekening. - Op de euro-obligatiemarkt is de KB International Group in 1980 als emissiehuis zeer selectief opgetreden, daarbij een strenge keuze makend uit volkomen kredietwaardige emittenten om zodoende de belangen van de beleggers te beveiligen De beleggers en kandidaat-emittenten betonen grote belangstelling voor emissies in Europese Reken- eenheden, in Speciale Trekkingsrechten en nu ook in ECU's. De eerste euro-obligatie lening uitgedrukt in ECU ten gunste van Softe, waarvan KB International Group de leiding had, viel een groot succes te beurt. Inzake gewone euroleningen trad de KB-groep op als leider of lid van het leidend consortium in 71 kredieten. - In de V.S.A. heeft de KB twee nieuwe vertegenwoordigingskantoren geopend, namelijk een in St.Louis (Missouri) en een in Los Angeles (California). De bank had reeds een eigen branch in New York en een vertegenwoordigingskantoor in Atlanta (Georgia). Vi Li Een exemplaar van het KB-jaarverslag 1980-1981. kan worden bekomen op volgend adres KREDIETBANK Public Relations Grote Markt 19 1000 BRUSSEL 13.: Lan at arli tl Ims ter» rei in gen, ten aurt tper ten 'tha W In s bet lefi

De Voorpost | 1981 | | pagina 20