Jef Pollet Beresterk Opstal Pelote stevig in het zadel «nieuw Baasrode I6 ATSEN Zwemmen Michel Beeckman naar Zwemschool Verbauwen Pauwels-Beeckman in 60 jaar Swimming Club Mechelen KAATSEN ATLETIEK Van Lijssebetten, 400 m. winnaar te Zele Propaganda-loopwedstrijden te Moerzeke (Hamme) ATLETIEK '/e M inmars van het leger Nancy Ruys blijft in de kop leyi LtsU tiaasrode blijft verbazen. De overwinning met drie punten tegen het nochtans goed geklasseerde Rebaix brengt de winst voor de Adec-ers in drie wedstrijden op negen punten of het maximum. Spannende wedstrijd vermits de lokalen na een 6-2 voorsprong moesten toezien hoe de Walen tot 6-6 terugkwamen. Het werd onmiddellijk na de rust 8-7. 10-7 en na 11-8 ging Baasrode naar het einde zodat de bezoekers geen punt uit de brand konden slepen. Staf Meeus keerde formidabel en ook de andere vier lokalen speelden een uitstekende wedstrijd. Wieze verloor op de valreep te Waret. De brouwers leidden eerst met 5-7, maar de lokalen sloegen terug tot 8-7 aan de rust. Wieze nam voorsprong na de pauze tot 8-10, waarop de lokalen antwoordden met een 14-10 stand. In een spannende finale konden de gasten nog tot 14-14 gelijk komen mar het laatste spel ging verloren. Hogere lil HammeS.K. en Denderbel le zijn de overwinnaars van de dag. S.K Hamme deed het ook zaterdag uitstekend vermits het de Beker van Vlaanderen won tegen Den derbelle, Bever en Welle. Hamme klopte eerst Den derbelle met 7-2 en vermits Bever won tegen Welle met 7-6 bracht de finale Hamme tegen Bever. De Wuitens wonnen met 7-4. Buril was er bij en dat betekende een versterking. Dankzij keer- ders als Buril en Wielandts, haalde Hamme te Opwijk een 4-15. De lokalen presteerden zwak en sloten de eerste helft af met een 1-8 achter stand- S.K gaf niets meer toe, zodat het niet veel moeite ondervond om met een overtuigende zege huis waarts te gaan. Overwinning ook voor Den derbelle te Zele. Een ver rassing. De jonge bezoe kende ploeg deed het goed en kon de schade tijdens de eerste helft beperken tot 8-6. Zele zakte nadien door de knieën De kwetsuur van Heirweg was een handicap maar legt de zware cijfers niet uit. Denderbelle, zon der De Plekker en Verlé'yen, haalde een eerder onver wachte overwinning. Dat kon Hamme Zogge niet tegen Merchtem, ondanks een 8-4 voorsprong voor de thuisploeg in de eerste helft. Ondanks een 9-5, gingen twee spellen verlo ren bij 40-40 en schoten de lokalen. Merchtem ging met de overwinning lopen. Bevordering Opstal Pelote blijft winnen. Nu boette Brussegem er een punt bij in, zodat Opstal twee eenheden voor sprong telt. Buggenhout leidde met 1-8 aan de rust, liet dan een paar spellen teloorgaan, maar zou vol doende reserve overhouden om drie punten mee naar huis te nemen. Degelijke prestatie van de koordman- nen De Kinder en Steels. Voor Baasrode liep het niet zo goed af te Moorsel. De lokalen wonnen de wed strijd omdat de bezoekers tussen de twintig en dertig ballen naast leverden. Baasrode hield goed stand Kaatsen kan ook spektakulair zijn. (ef) in de eerste helft (8-6), maar ging nadien ten onder. En zeggen dat de lokalen met twee invallers speelden. De Baasroodse keerders deden nochtans hun best. Enigs zins verrassend moest Kas tel inbinden te St.-Anna. Dat was buiten de verwach tingen. Voor St.-Anna klop te het met een uitstekend kerende Vanden Kerckhove en een fitte De Cock, die wegens kwetsuur aan de elleboog, enige weken af wezig was De lokalen leidden aan de rust met 8-6 en haalden in de tweede helft de drie punten binnen. Lagere Zele Lois duwt door. Het stuurde Den Heuvel met een 15-5 nederlaag huis waarts en haalde voordeel uit het duel tussen de konkurrenten uit St.- Amands en Kerksken. De bezoekers werden te Zele overklast zodat de lokalen na de 8-2 voorsprong aan de rust, zonder veel moeilijk heden naar het einde gin gen. Ydens, De Geyter en Heirwegh keerden meer dan vijftien ballen over. Wieze, verzwakt door de afwezig heid van verscheidene stu denten, kon niet op tegen Terjoden, terwijl Opdorp te Baardegem niet verder ge raakte dan 10 spellen. Gewest Hamme De eerste reeks had vrijaf in het vooruitzicht van de bekerfinale. In reeks II ging Vrij en Blij met 4-12 tegen Van Malderen winnen. La- motboys - Adec eindigde op een 12-7 in het voordeel van de lokalen. Nadat vorig jaar de Wa- se meisjes Inge De Vijl- der en Katrijn Beek, de Aalsterse Murielle Per- mentier en de Dender- mondse Sabine Pauwels werden geselekteerd voor het Sport en Studie project Zwemschool Ver bauwen, is nu ook Michel Beeckman toege treden tot deze groep. De resultaten, die dit zwemteam op een jaar behaalde, zijn opvallend. Alle deelnemers verbe terden in deze periode hun tijden aanzienlijk en een bewijs dat de re sultaten opmerkelijk zijn, is het feit dat niet minder dan 19 van de 20 deelnemers opnieuw in schreven. Op deze ontmoeting van topzwemmers en zwem sters uit binnen- en bui tenland, werden twee Dendermondse zwem mers geïnviteerd: Sabine Pauwels en Michel Beeckman. In dit elite gezelschap deden ze zich opmerken door mooie prestaties. Voor Sabine Pauwels was er twee maal zilver in de 100m en de 200m rugslag ach ter Carine Verbauwen, alias mevrouw De Boe- ver. Sabine tikte aan na respectievelijk 1.06 en 2.24.4; in deze laatste af stand met verbetering met 2 sec. Voor Michel Beeckman, die zich sinds zijn selectie door Sport en Studie bijzon der inzet, werd het twee maal een verbetering van het eigen record. Over de 100m vrije slag 57.9 (58.7) en de 200m vrije slag 2.06.5 (2.08.1). Milou De Voorpost - 19.6 1981 - Te Zele leverde de plaatselijke atleet Van Lijssebetten een beste verrichting op de 400 meter die hij hep in 52.6. Dat was de beste prestatie over de ver schillende reeksen. In het 100 m. sprintnum mer kwam de Lebbeekse atleet Chris Los goed uit de startblokken en haal de er 11.2. De atleten van AC Beveren deden er als volgt: Van Winckel- om zette 12.1 over de 100 meter terwijl De Jonghe 12.2 kreeg toe gewezen. Hammenaar Pieters liep de 3000 m. die hij won in 8.38.8 voor Vanderelst (Vlier- zele) die 8.56.6 het af drukken. Bij de vetera nen was het Van Kerck hove (AC Waasland) die de tweede plaats in de wacht sleepte over deze afstand en zijn tijd was 10.21.7. Bij de dames noteer den we de zege van G. Van den Bossche op de 1500 m. waarvoor zij 4.46.0 kreeg. Een ande re Zeelse atlete Parmen- tier was tweede in het speerwerpen. ANDRE Op zondag 21 juni te 14.30 u. wordt in de wijk Bootdij k-Klein- broekstraat te Moerzeke grootse propaganda- loop wedstrijden ge houden. De organiserende club is A.C. Hamme, in samen werking met het feest- komitee «Bootdijk», dat aan zijn derde uitgave toe is. Tot de wedstrijden wor den toegelaten alle atle ten van de club en ook alle niet-aangeslotenen van Groot-Hamme. Naast mooie naturaprij- zen, waarvoor de familie De Keyzer-Cool borg staat en die bestemd zijn voor iedereen die de wedstrijd uitloopt zijn er voor de clubatleten aan- wezigheidspunten te verdienen voor het zo- merklassement Gezien de jaarlijkse stij gende belangstelling voor deze propaganda- loop wed strijden ver wacht men dan ook een groot getal deelnemers. Alle formaliteiten heb ben plaats in de feesttent of onmiddellijke omge ving. Wie niet meeloopt, wordt vriendelijk uitge nodigd om te komen supporteren. li-.springer Luc de Vriese speelt momenteel Vlierzele en Lebbeke De mars van het leger legde dit jaar zelfs be- %'4 of de wedstrijd dwars slag op de derde plaats door Brussel kende weer in deze aflossingswed- een uitstekende bezet- strijd. AC Lebbeke werd ting met twee zevende en bewees hier- streekklubs weer in de mede eens te meer tot kijker. Weer, zeggen een van de beste Oost- we, want AC Vlierzele en vlaamse klubs te AC Lebbeke waren in de- behoren, ze wedstrijd al eerder ANDRE aan het feest. Vlierzele -r Ook dit jongste week einde kwam de knappe Hamse atlete Nancy Ruys in het nieuws met een paar overwinningen op haar naam te schrij ven. Te Zele liep zij een 400 meter in een tijd van 62.4 terwijl ze ook met de speer de beste bleek en het tuig 33.42 meter ver in het gras prikte. Ook op de meeting van AC Aalst werd het een zege in het speerwerpen voor de atlete van groen wit waar zij met 31 me ter de beste was voor Jenny Mes van AC Aalst die 29.46 m. het opte kenen. ANDRE Vooral voor de loopnummers was er in Zele een enorme belangstelling. gb Vierde in Nationaal maralonkampioenschap De Aalsterse lange af standsloper Jef Pollet is gpen jeune premier meer. Beresterk is hij evenwel gebleven. Pollet verlegde metter tijd zijn aktieterrein: van langsom meer ging hij zich toespitsen op de halve maraton en de éch te maraton schrikt hem evenmin af. Jef, die taai er is dan snel, speelde een hoofdrol in het na tionaal kampioenschap dat afgelopen weekeinde in Antwerpen georgani- zeerd werd. Er ontbra ken weliswaar enkele «grote namen», maar het belette niet dat de wedstrijd de moeite loonde. Reeds na viif kilometer had «gastloper» John Anderson, een flink uit de kluiten gewassen ke rel uit het Amerikaanse Oregon, drie «kabouter- kes» mee in zijn kielzog: revelatie Mare De Blan der, de onbekende Leu venaar Van der Vennet en.... Jef Pollet. Van der Vennet moest mettertijd afhaken, maar Pollet bleef zich lang vastbijten in de kuiten van zijn jonge konkurrenten. Na 15 ki lometer mocht Jef zijn titeldromen evenwel op bergen: het tempo dat Anderson oplegde, ging hem boven het petje. Opgeven was er evenwel niet bij: Pollet bleef in zijn eigen kadans de ki lometers afmalen en be reikte als nummer vier de streep. Jammer dat hij de terugkerende Da niël Duprix moest laten voorgaan. Een bronzen medaille had de verdien stelijke Aalstenaar ver diend beloond, na alle inpanningen die hij zich reeds heeft getroost. Nog meer streekatleten bereikten de finish een moordende race c der een verzengende h te. Twee Lebbekenaa Jan Sibille die als nu: mer zes over de stre kwam met een klei acht minuten achte stand op de ongrijpba Amerikaan, en Letx die 22ste was. MV w< ansbeke in aktie tijdens het kogelstoten te Zele ie lcht. tef Waf, ld, te| rts jeui igere II behaalde ode een nieuwe ze- htmaal moest Re- iraan geloven. Wie zijn kant verloor et kleinste verschil ret. RODE 15 iS 8 )de was onstuitbaar de nochtans uitste- bezoekers. die in de helft op een achter van 6-2 werd ge- De gasten konden ;e rust enigszins het herstellen, maar iploeg leidde toch hervatting maakte 1 laatselijke vijftal de net 12-6 en de tegen- leef nadien hangen. ZOGGE 11 IM 15 öerste helft was er een dijk meesterschap thuisploeg die gelei- haar voorsprong kon wen en naar een 8-4 jing. De eerste beur de hervatting verlie- instig voor de gast- maar na een 9-5 leg- bezoeker8 achtereen- beslag op negen zodat de wedstrijd it was. 9 g 1ERBELLE 15 Istrijd was evenwich tig in het begin, zoals de tussenstanden van 1-1, 4-3 en 5-5 verraden. Denderbel le ging even door de knieën voor de rust en de thuis ploeg liep uit tot 8-6. Van plaatselijke kant kwam er een fatale verzwakking na de hervatting, waardoor een met invallers spelend Denderbelle zonder moeite voorbij Zele ging. HOGERE H Zaterdag 13 juni Braine-L'Alleud - Kokeja- ne 10-15 Zondag 14 juni Waret-Wieze 15-14 Halle-Viane 14-15 Miavoye - Henne 15-9 Kokejane - Trazegnies 15-2 Ham-8ur-Heure - Naast 7-15 Oeudeghien - Lodelinsart 15-14 Jurbeke - Eigenbrakel 15-11 Baasrode - Rebaix 15-8 DE STAND ivaasi 15 37 Lodelinsart 15 29 Miavoye 15 28 Ham-sur-Heure 15 25 Jurbise 15 27 Halle 15 25 Rebaix 15 24 Oeudeghien 15 24 Waret 15 21 Heme 15 19 Wieze 15 19 Baasrode 15 21 Viane 15 18 Kokejane 15 14 Braine P. Trazegnies HOGERE Hl VLAANDEREN Zandbergen - Idegem 15-4 Galmaarden - Welle 3-15 Opwijk OK - Hamme SK 4-15 Zele - Denderbelle 9-15 Hamme Zogge - Merch tem 10-15 Bever - Moerbeke 15-9 DE STAND Zandbergen 11 29 Merchtem SV 11 25 Bever 11 24 Hamme SK 11 22 Moerbeke 11 18 Hamme Zogge 11 18 Welle 11 16 Zele 11 13 Opwijk OK 11 12 Denderbelle 11 11 Idegem 11 5 Galmaarden 11 5 VETERANE NKAATS- VERBOND DER DENDERSTREEK Denderleeuw - Haaltert 1 11-15 Haaltert 2 - Terjoden 15-1 TipTop Aalst - Arend Aalst 15-11 Dorp Welle - Kerksken 11-15 Dressel Moorsel - Moorsel Bal Op 15-12 GEWEST DENDERMONDE/ AALST Lagere 1 Brussegem - Zele Dur- men 10-15 (r 1/ Pelote: op naar de titel? (ef)

De Voorpost | 1981 | | pagina 25