-Beau Goster OPENDEURDAG MET PROJEKTEN TE HERDERSEM Kreativiteit in Moorselse Kloosterschool Eigentijds schoolfeest in Jongensschool V0H(C)K1ES MEIY1SK0P1ES ROOSIES EN DOORNTIES ZANDSTEENTIES Herdèrsem UITGESTELD! De Voorpost - 26.6.1981 - 13 Ook de gemeentelijke gemengde school Herdersem Op de opendeurdag zelf nauwlettend bekeken, volgt de huidige trend in de pedagogiek en didaktiek werden dan in het dag- Boeiend, inderdaad. Niet en werkt dan ook, onder impuls van inspekteur verblijf beide piloten, met alleen voor de kinderen Norbert Zenner, aan projekten. hun dame, door school In het kader van ruime samenwerking tussen school hoofd Louis De Meysi en huis werden de resultaten van enkele projekten verwelkomd en samen jaarlijks schoolfeest in de dan ook publiek tentoongesteld in de lokalen van de werden de vruchten van school door vanaf 14.30 Schoolfeesten Op zaterdag 27 juni schoolfeest in de gemeentelijke school. Dorp. Vanaf 15 u. kindermarkt, kinderspelen als ringwerpen, doelwerpen, vogelpik en raden van het gewicht van een grote hesp. Omstreeks 18 u. trekking van de tombola met mooie prijzen. Onder tussen uiteraard warme en koude dranken en beleg de broodjes te bekomen. Op zondag 28 juni volgt dan het schoolfeest in de meisjesschool vanaf 15 u. ledereen welkom. T-Dansant Faubourg-jaarmarktgroep «'t Klieksken» organiseert op zaterdag 27 juni te 20 u. in de parochiezaal de 4e Meyst Nu zondag gaat dan het TD-avond, ditmaal met DJ «de Swa». Diefstal projektonderwijs u. school. Het eerste leerjaar hield reeds de basis van Klei- het bij huisdieren en ne-Brogel bezocht en toonde naast de werkjes maakten uitgebreid ken- der leerlingen dia's in nis op Zaventem met de hun klaslokaal. Jumbo, de verkeersto- Het tweede trok bij de ren, de simulator-cockpit melkboer en toonde ook en dergelijke technische foto's terwijl de tweede- installaties meer. Op het graadsklas chokolade als vliegveld zelf werden ze projekt behandelde. door een welwillende Blikvanger werd uiter- gids gebracht tot op de aard het projekt van de plaats waar dalende vierde klas, 5e en 6e leer- plains nauwelijks enkele jaar met vliegtuigen. tientallen meter boven Via een zoekertje in de hun hoofden scheerden. Vrije Gesubsidieerde saties waarbij werd ge- pers waarbij de school Nadat de beide piloten, Kloosterschool, Klooster- schilderd, geboetseerd kontakt zocht met een Sa- uiteraard in hun tot de straat te Moorsel, haar en gemusiceerd. Alles ter benapiloot en een militair verbeelding sprekend traditioneel schoolfeest, ere van vader, vliegenier werd in kon- uniform, de klas hadden Onder een échte zomer- 3e en 4e hadden er zelfs takt getreden met Star- bezocht en de leerlingen zon en bij een flinke op- een «fonoplaat» bij ge- fighterpiloot Patrick een eerste kennismaking komst. Echt een feest om maakt in het uitgewerkt °P zaterdag 27 juni groot kermis-TD voor jong en Steens van de Limburgse met het vlieggebeuren van te snoepen. projekt «Wij maken oud 'n zaa' Katholieke Kring met disco Flash 2000. basis Kleine-Brogel en hadden laten meemaken, De aktiviteiten stonden in muziek». Inkom: 40 fr. Boeing 737-piloot Hubert werd uiteraard enthou- het teken van de «vader- Verder waren er voor Dp zaterdag 4 juli TD van Karnavalgroep «De Flieraf- Van Nuffel uit Aalst zelf. siast aan een zo meesle- kesdag» en de aanwezige jong en oud volksspelen loiters» in zaal Katholieke Kring vanaf 19.30 u. Inkom: Verleden zaterdag stond een deel van Baardegem in rep en roer. Een man van het Noordafrikaans type, gekleed met lederen vestje, zou na te hebben inge broken en een diefstal te hebben gepleegd, op de vlucht zijn geslagen. Partikuliere wagens hielpen de inmiddels aangekomen rijkswachtcombi bij het zoe ken naar de voortvluchtige. Schade Een niet nader geïdentificeerde wagen richtte heel wat schade aan aan de woning van Maria De Ridder, Dorpstraat 3 en aan de tuin van Jozef Van den Bossche. Ook een paaltje van de waterleiding moest het ontgelden. Na de aanrijding verdween de wagen under het thema «Kom, eerste en tweede leerjaar spoorloos. Althans voorlopig. Kijk en Speel» hield de met verschillende reali- I-Dansants De leerlingen hadden pend projekt gewerkt. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Maria en Alfons Maes- schalck. Jeugdlokaal Het jeugdlokaal in het Parochiecentrumkomplex wordt, zo alles normaal verloopt, medio september '81 ingehuldigd. Goosenbroek De Kulturele Raad Aalst adviseerde gunstig de voor opgestelde naam van de nieuwe wijk te Meldert «Goosenbroek», met dubbele «oo» doch zonder «c». Scoutskamp «vaders» kwamen dan 'allerhande als blikken 40 fr- ook herhaaldelijk in het omgooien, het rad der nnanH#„rjan ai*»..!.* zonnetje te staan. Letter- fortuin, een visserskraam °Pendeurda9 Alewin lijk en figuurlijk. en verder kon men zich te Vzw «Alewin» houdt een flessen-TD op zaterdag 11 goed doen aan koeken J^ji in zaal Katholieke Kring vanaf 20 u. Leden betalen met koffie, frietjes, ijsco's Nadat de kleuters flink hun beste beentje had den voorgezet en papa hadden bedacht kwamen en drankjes allerhande. LH 20 fr., niet-leden 30 fr. Opendeurdag op zondag 12 juli vanaf 14 u. in de lokalen van de jeugdvereniging. Vanaf 17 u. spaghet ti, pensen en brochetten. Missen Geen inschrijven van missen van 1 juli tot 10 augus tus behalve uiteraard voor begrafenissen. Naar Broeder Isidoor Bedevaart naar Kortrijk, Broeder Isidoor, op 7 juli. Prijs: 200 fr. Inschrijven* bij Jozefien De Meyst, Nieuwstraat 30. Werk der Vlamingen lid ue scouismis op aonaeraag a jun te a u. vertreK- mienegenstaande andere festiviteiten als de pony- f^optaajorp'Sn 3 453 f^o^IteveiT^rteden laar ken de scouts onmiddellijk naar het kamp, gelegen te koers in de Putstraat en het feit dat een aantal sa men 6 281 fr Verleden ,aar Sainte Cécile bij de Franse grens aan de Semois mensen aan de beeldbuis gekluisterd waren voor de tussen Bouillon en Florenville. Het aantal deelnemers reportage van het nationaal wielerkampioenschap Festival bedraagt een tachtigtal. mocht schoolhoofd Kamiel Langendries met zijn De «Jonge Garde» organiseert op zondag 28 juni Vakantiespeelplein personeel en ouderkomitee zich verheugen in een haar jaarlijks festival met deelname van verschillen- W T ,,mke opkomst op het traditioneel schoolfeest einde- Voor de stedelijke vakantiespeelpleinaktie is Meldert schooljaar. Zelfs het eerder frisse weder had de aangewezen op Baardegem. De bus stopt trouwens massa niet weerhouden haar steun en simpathie aan aan de jongensschool. de lokale school te komen betuigen. Naar de Ijzerbedevaart Na de scoutsmis op donderdag 9 juli te 9 u. vertrek- Niettegenstaande andere festiviteiten als de pony- Ifon Ho crniltc OnmiHHolliilv no^r hnt l/omr. nninnnn Lna.l. in n n.i I Onder de aanwezigen Op zondag 28 juni met VTB naar de Ijzerbedevaart, herkenden we o.m. sche- Start te Affligem-Vijfhoek te 7.30 u. stipt. Ook gele- Pen van onderwijs Her- genheid tot instappen te Meldert. Reissom 200 fr., man Roels, schepen An- kinderen onder de 12 jaar 100 fr. Na de plechtigheid nY De Maght, gemeente- te Diksmuide naar het Zuidvlaams Heuvelland met raadslid Lambert Van de oponthoud te Westouder. Gelegenheid tot deelname Sijpe, ere-schepen Frans aan prachtige zwerftocht naar de Rode Berg, een van Nuelant, een afvaardi- de mooiste hoekjes van Vlaanderen, 's Avonds wordt 9'ng van de Zusters Vin- nog een oponthoud voorzien met gelegenheid tot cantius a Paulo en de warme maaltijd. Voor 's morgens en 's middags schooldirekties van Mei wordt best de knapzak meegenomen en aangespro ken. In te schrijven bij Laurens Van der Schueren, Kruisstraat 23 te Affligem, tel. 053/66.72.00. slaagde festiviteit waar aan zowel de ouders als de kinderen plezier be leefden en waarop direk- tie en personeel fier kun de muziekverenigingen uit het omliggende. In juli trekt ze erop uit naar Tirol, meer bepaald naar Stanzach in het Lechtal waar «Moorsel» reeds een begrip is. dert meisjesschool, Mw Rosita Doorns-De Block, van Baardegem Frans Hereman, Herdersem Louis De Meyst en Moor- Woeste honden Twee woeste honden richtten in de Hollestraat een ware ravage aan. Kippen, konijnen, eenden en ander pluimvee werden afgemaakt op de erven van Guy nen zijn. Schoolhoofd Dubois, Hollestraat 26, Marc Remacle, Fernand Langendries dankte dan Moens en Ortaire Coppens, Ravenakkerstraat. ook welgemeend voor de Er werd 9rote schade aangebracht. De rijkswacht opkomst, de aandacht en werd opgeroepen en maakte één van de honden af het in de school gestelde waa™a de andere op de vlucht sloeg. De schade vertrouwen. L.H. wordt geraamd op 30.000 fr. Guldensporenfeest Jaarlijks 11-juli-feest in het Bellekoutercentrum op sel-Tinnenhoek Fred Van zaterdag 11 juli. Deklamatie, koor- en volkszang, Biesen. sporenrede, volksdans, sporenkoncert, enz. Meer Het programma werd in détails volgen tijdig. vlot tempo afgewikkeld e waarbij vooral de mooi Suksesrijke ponykoersen aangepaste kostumering De grote pony- en paardenkoersen verleden zondag in het oog sprong, door Thor Kokerij georganiseerd, werden een mee- Begonnen werd met een valler. Zowel sportief als qua opkomst. Op de ruime gezamenlijk optreden weiden van Alfons Roggeman-Moens in de Putstraat van al de leerlingen op de evolueerden tientallen pony's en paarden zo in tonen van «l'm jogging» vlucht als in draf, met of zonder sulky en gerang- en in de splinternieuwe schikt volgens de gestalte gaande van 1,10 m tot 1,45 T-shirt «Gemeenteschool m. Gaven de koersen vaak aanleiding tot sportief Meldert» geschonken kampen, de organisatie door ditmaal het Oostvlaams door het dinamisch Ou- Ponyverbond was dermate dat elke diskussie achter- derkomitee. wege bleef. In deel I vertrok het eer- Voor de voetbalploeg Thor Kokerij werd het dan ook ste leerjaar met de «Kim- een schot in de roos. Dit niettegenstaande samenval- berleyse trein», ging het len met het schoolfeest in de jongensschool en de tweede als Indiaantjes televisie-uitzending van het nationaal wielerkam- met een krijgsdans op pioenschap. het oorlogspad, kwetter den de vogeltjes van der- Pajottenfeesten in de abdij de en vierde er lustig op VVKS-VVKM Pajotten Affligem organiseren hun 15e los in hun inslaande «Vo- Pajottenfeest in het énig mooie kader van de hoeve geltjesdans» en gingen der aloude abdij Affligem. Dit ten voordele van de de duivels van vijf en zes scouts- en gidsengroep Affligem. «under fire». Op zaterdag 4 juli vanaf 19 u. Breugheliaanse muziek Na de pauze bracht het en te 20.30 u. avondkoncert door de Kon. Harmonie tweede een welgeslaag- St.- Cecilia Hekelgem en Tienerbar. Op zondag 5 juli de sketch «De trap is vanaf 15 u. poppenkast en volksdans en te 19.30 u. weggewaaid», trokken de optreden van de Kon. Fanfare De Katholieke Gilde, bergbeklimmers van één Tienerbar. en tweg naar het land van Volksspelen, vermakelijkheden, Breugheliaanse «The sound of music», sfeer, dans, spijs en drank. Deelname in de onkosten: 30 fr. Putstraatkermis Op zaterdag 27 juni irv de ruime tent op het voetbal plein van voetbalklub «Stinne Boys» enig groot bal met Jimmy Frey. Begin 21 u. Inkom: 120 fr. Voorver koop: 100 fr. Op zondag 28 juni gezellig samenzijn in «Café Stin» met vrolijke pasjes bij leuke plaatjes. Plezier voor jong en oud. Op maandag 29 juni te 19 u. kermiswipschieting met 1.500 fr. gratis. Eetgelegenheid zaterdag vanaf 19 u. en zondaq van 11 tot 16 u. spoorden de jongens van vijf en zes de motorfans aan tot veilig rijden met «Johnny» en namen der de en vierde de toe schouwers mee naar Bra zilië met hun dans «Ra- maya». Olympische turnoefenin gen en sprongen vielen zoals steeds fel in de smaak waarna weer de ganse school als apo theose optrad in «Don't stop». Een alleszins ge- Het ging allemaal vrij vlug. Het uiteenvallen van Stewball, de groep achter Walter Verdin en Kris De Bruyne, het opstappen van drummer Pol llie uit Toy, het dwalen van Hubble Bubble en het heet lopen van de Hot Dogs. Daaruit ontstond Beau Geste. Een nieuwe rockformatie, met een fris en eigen rockgeluld en Is zoals ze zelf zeggen «Belle, mais petite». Pas enkele maanden bij mekaar en er werd reeds een sinale opgenomen. Live brengt de groep bijna uitsluitend eigen werk. Even de samenstelling van Beau Geste: Dirk S* Sroe' (9rootste verliespost van Sabam), schrijft, zingt en speelt gitaar tegelijk. 3 bassist6'3"0 *dB NlGk L°We V8n dG ,0ka,e rocksien) "Oeraard Robert A.B. Smith, alias «the fox» heeft zijn naam en zijn gitaar gestolen. 9 volstaat nfetSChr'k V'aamse aeh^'ntelsjes, drumt, maar dat De eerste single van Beau Geste «Another dart in my heart» (A) «Let me hurt you» (B) komt eind augustus uit op het EMI-label en meteen voelt de concurrentie de hete adem van Beau Geste in z n nek. Ijzerbedevaart Op zondag 28 juni deelname met VTB aan de jaarlijk se Ijzerbedevaart. Er wordt gereden op eigen midde len. Samenkomst aan restaurant St.-Jan aan de IJzerbrug te Diksmuide-Kaaskerke. Na de bedevaart naar zee. Naar Monschau Daguitstap naar Monschou op zondag 5 juli. Na de middag met bezoek aan dit typisch stadje wandeling doorheen de mooie omgeving, 's Middags warme maaltijd of picknick. Start te Wieze te 6.40 u. Vervoer en fooi: 300 fr. Met eetmaal wordt het 575 fr. Dadelijk in te schrijven bij Jos Abeel, Kloosterstraat 11 te Wieze. Tel. 053/21.75.26. Prk. 000-0249123-27 van VTB-Wieze. Wandelen Verder geplande wandelingen door VTB zijn op zondag 12 juli te Vlassenbroek onder leiding van Leon De Saedeleer met vertrek bij de kerk aldaar te 15 u. en op zondag 26 juli in het Pajottenland met vertrek bij de kerk van Beert te 13 u. Beert ligt rechts van de weg Ninove-Halle, een drietal km voor Halle. Nieuwe wijkbibliotheek De wijkbibliotheek aan de Grote Baan hield haar laatste uitleenzitting verleden maandag. De nieuwe wijkbibliotheek, gevestigd in het Kultureel Buurthuis aan de Kouterbaan, in de lokalen van de vroegere school, wordt vandaag vrijdag 26 juni te 18 u. geopend. Te 19.30 u. receptie met toespraken door schepen van kuituur Roels en voorzitter van de Hoge Raad voor Openbare Bibliotheken J. Cornelissen. Verwond Inzittende A. Van der Biest in de wagen van Maria Van der Biest liep lichte verwondingen op na de aanrijding met de wagen van Frans De Smedt, Stationsstraat te Lebbeke. De aanrijding vond plaats te Herdersem op de Pontweg. Schoolfeesten te Herdersem Zowel in de Stedelijke school als in de kloosterschool gaat op zondag 28 juni het traditioneel schoolfeest door, telkens vanaf 14.30 u. Bij de zusters, waar het feest plaatsheeft ten voordele van het busvervoer, staan ook gezelschapsspelen voor kinderen en ou ders op het programma en kan er ook gegeten en gedronken worden. In de stedelijke school wordt u verrast op enkele nummertjes door de kleuters en op een «minispel zonder grenzen» door de leerlingen van de basis school. Toegang gratis, ledereen welkom. Harmoniefeesten De jaarlijkse Harmoniefeesten gaan door op zaterdag 4 en zondag 5 juli in de lokalen van de gemeente school. Meer détails in volgend nummer. Openluchtmis Vandaag vrijdag, ter gelegenheid van het H. Hart- feest, te 19.30 u. openluchtmis aan het kapelletje van het H. Hart in het Denderland. Deze eucharistievie ring wordt verzorgd door de Gezinsbond m.m.v. het Zangkoor. Er wordt verzameld op twee plaatsen: aan het begin van de Hammestraat (Grote Baan en A. De Cockstraat) waar de gebedstocht vertrekt. Kapellemissen Naar eeuwenoude gewoonte heeft er jaarlijks een noveen plaats in de Kapel van O.L.Vrouw ten Beelde- ke, Grote Baan, met een dagelijkse avondmis. Deze noveen begint op maandag 29 juni. De missen hebben plaats de eerste drie dagen van de week te 19 u. en op donderdag en vrijdag te 18 u. Op zaterdag 4 juli te 17.30 u. Telkens met sermoen en zegen. Guldensporenfeest Het Davidsfonds nodigt U uit tot een dankmis met sermoen op zaterdag 11 juli te 17 u. in de kerk. Nadien bijeenkomst in het Parochiaal Centrum. Parochiaal Centrum De bar van het Parochiaal Centrum zal gesloten zijn tijdens het weekend vanaf 11 tot en met 26 juli wegens jaarlijks verlof. Jeugdkampen De KSA-jongens gaan dit jaar op kamp naar de mooie Semoisvallei, meer bepaald naar Dohan bij Bouillon en dit van 7 tot 15 juli. De Chiromeisjes hebben hun bivak te Bornem van 28 juli tot 4 augustus. Vinkenierszesdaagse Begin van de zesdaagse van «de Boskantvink» op maandag 29 juni. Elke dag vanaf 18.30 u. en 2.000 fr. vooruit per rit. Naturaprijzen op de latten. Trofee en bloemen voor eersten van assen en promotie. Prachttrofee, 75 cm hoog, voor de eindoverwinnaar en geldprijzen voor het eindklassement. Verrassin gen op het einde van de zesdaagse. Elektriciteitspiloon De 18 m hoge elektriciteitspiloon in de Broekstraat werd verleden maandag door de diensten van Inter com neergehaald, in delen gebrand en weggevoerd. Een hele taak waarbij nogal wat kijkers in de Broek straat opdaagden en het verkeer een tijdlang belem merd werd. Deze paal, in (toen nog) niet gegalvani seerd metaal, stond er reeds 58 jaar en was totaal doorroest. Een gevaar voor de hele omgeving is dus uit de weg geruimd. Centrumfeesten De jaarlijkse «Centrumfeesten» gaan dit jaar door van vrijdag 24 tot en met maandag 17 augustus. Nadere détails volgen tijdig. In extremis vernemen we dat de opening van de nieuwe wijkbiblioteek in het Buurthuis aan de Kouterbaan te Herdersem waar schepen Roels en de voorzitter van de Hoge Raad van Bibliote- ken het woord zouden voeren is uitgesteld wegens het niet totaal klaar zijn van de ge plande infrastruktuur. Vooropgestelde datum wordt nu zaterdag 5 september, openingsdag van de gemeente- kermis. LH

De Voorpost | 1981 | | pagina 13