Transfers bij de Wase provinciale ploegen Voetbaltransfers in overvloed Vermeulen langs de grote poort I Reportages over basketfenomenen Tafeltennissers aan de eer en judoka's in de kijker De Voorpost «ruim 21JUM mi SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. TeL 05221.40.60 Tweede provinciale Klauwaarts Kemzeke Trainer Jaak Roelandt blijft nog voor een jaar aan het roer. Komen: Martin Van Daele, een 20-jarige voorstopper, die definitief werd aangeworven. Hij was Uefa-junior bij SK Sint-Niklaas; Luc Person, doelman, voor 1 jaar van Stekene Sport if; Stefaan Schoep, een 21-jarige aanvaller, voor 1 jaar van Stekene Sportif en in ruil voor Dirk Hermans die voor eenzelfde periode naar Stekene gaat. Bert Van Puymbroeck, een 24-jarige middenvelder die voor 1 jaar van SK Beveren komt. Gaan weg: Gerrit Eemans die voor 1 jaar naar FC Kieldrecht gaat als speler-trainer; Maurits Van der Stoe len gaat terug naar zijn club van herkomst Zaanslag en Vervolg op pag. 19 Luc Strobbe gaat voor 1 jaar naar Waasmunster. Strobbe was reserve-doelman bij Kemzeke. Herleving Sint-Pauwels Trainer Norbert Samson blijft. Komen: Pros Bartfcier, een aanvaller die definitief werd overgenomen van Herleving Vrasene; Billy Bamaast, een Nederlandse puntspeler, voor 1 joar overgenomen van Ganda Sparta; Franky Herreman, doelman, definitief van SK Beveren; Gerry Vercauteren, aanvaller, voor 1 jaar van SK Beveren. Via vrije transfer kwam Johan De Cock van Sint-Gillis en Florent Van Haye van Klauwaarts naar Herleving. Gingen weg: Patrick Maes voor een periode van twee jaar naar White Boys; André Smet, Dirk De Gent en Jozef Cornu voor een jaar naar Straatje Stekene. ir. Het voetbalseizoen is nog ver af of nog maar pas voorbij. Het hangt er vanaf hoe je het bekijkt. Maar toch zitten de ploegverantwoordelijken avondlijke uren aan het werken aan transfers om hun ploeg te versterken of om de financiële toestand aan te zuiveren. Zo zal Jean Trappeniers die gedurende enkele jaren het wel en wee van Eendracht Aalst meemaakte verhuizen naar Union Sint-Gillis, waar hij ooit al eens onder de lat stond. Hij ontmoet er trouwens Jef Jurion, met wie hij lange tijd bij Anderiecht het mooie weer maakte. Luc Marievoet die vroeger bij Eendracht Aalst uitkwam en het voorbije jaar bij Union zijn diensten aanbood, verlaat deze Brabantse klub voor Diegem, waar hij een kontrakt voor een jaar ondertekende. Ook bij Lokeren is er nieuws: daar heeft men de Schot James Tolmie aan de haak geslagen. Tolmie speelde voor het Schotse Morton en kon aan een vrij schappelijke prijs worden aangeschaft. Er is nog transfemieuws uit Lede: Paul Rombaut, die door Boom werd gevizeerd, is uiteindelijk niet naar de steenbakkers gegaan. Hoboken maakte deze speler over aan Jong Lede. In dit nummer vind je bovendien de transfers van de Waaslandse provinciale ploegen weer. Dat zijn er een heleboel en onze medewerker Mare Naudts heeft dan ook meer dan zijn handen vol gehad om dit lijstje klaar te krijgen. We stellen vast dat er heel wat verschuivingen zijn gebeurd. Opvallend is dat de meeste overgangen voor een jaar gebeuren. Anderzijds is er ook de nieuwe aanpak bij SK Sint-Niklaas waarover we het in dit nummer funj hebben en staat er maandag e.k. de algemene vergadering van KAV Dendermonde op het programma. Hier leggen een aantal beheerders hun mandaat neer. Met een van hen hadden we een gesprek over het waarom van dit ontslag. Zondag II. werd te Putte bij Mechelen het Belgisch kampioenschap bij de profs verreden. Algemeen favoriet Roger De Vlaeminck won met glans. Eén van de opvallende figuren in dit kampioenschap was Benny Vermeulen uit De Klinge, die in het kransje van topfavorieten zat bij de beslissende ontsnapping en niet aarzelde om zijn verantwoordelijkheid op te nemen toen het duo De Vlaeminck-Verlinden de laatste ronde aan de haal ging. Benny ging in de tegenaanval maar moest lijdzaam toezien hoe de twee het in de spurt zouden uitvechten voor de titel. Een en ander bewijst evenwel dat Vermeulen nog steeds de klasse uit zijn roemrijke liefhebbersperiode bezit. Nog een aantal andere renners lieten zich in dit kampioenschap aan hun beste zijde tonen. Onder meer Franky De Gendt die lange tijd toonaangever was in een ontsnapping met tien en later nog een eindje doorging. In datzelfde groepje zaten ook William Tackaert, Ghislain Van Landeghem en Frans Van Vlierberghe. Maar ook Lucien Van Impe werd meer dan eens gemeld aan de leiding van de grote bende die er een strak tempo op nahield. Met de Ronde van Frankrijk die donderdag van start is gegaan in Nice, zitten we volop in het grote wielergebeuren. Vraag is wat onze vertegenwoordigers in deze Tour zullen doen. Van Impe rijdt goed en zegt zelf dat hij graag de bergkoning 1981 zou willen worden. Ook een etappe, liefst de koninginnerit zou hij op zijn naam willen schrijven. De gele trui, daar mikt hij niet zo sterk in. In dezelfde ploeg schuilen ook nog Willy Teirlinck die als ploegkapitein fungeert en allicht zal trachten zijn eindrushes te plaatsen waarmee hij enkele jaren geleden in het nieuws kwam, en natuurlijk Benjamin Vermeulen die de grote konditie te pakken heeft. Vorig jaar al toonde Vermeulen dat hij ook kan afzien en dat is in een rittenwedstrijd van kapitaal belang. In de ploeg die rond Fons De Wolf werd opgebouwd vinden we Franky De Gendt terug. Voor hem wordt het na enkele jaren afwezigheid weer kennismaken met de rondesfeer. De laatste twee jaar kwam hij bij de Postploeg niet aan de bak. Maar nu kan Franky voluit zijn onvolprezen taak van meester-helper demonstreren. Wat zal nodig zijn, want volgens insiders lees Eddy Merckx maakt De Wolf aanspraak op een plaatsje binnen de eerste vijf, als hij tenminste kan rekenen op een stevige ploeg. Ook Jan Bogaert gaat in de Tour van start. Van Jan verwacht men een ritoverwinning en enkele flinke prestaties in de ritten tegen het uurwerk. Bogaert heeft ook de konditie in de benen, zodat we ons aan suksessen kunnen verwachten. Ook Ronald De Witte rijdt de Ronde, voor een keer niet in dienst van Roger De Vlaemjpck. Ronald krijgt de opdracht mee Verlinden en Maertens te beschermen: de ene voor de gele trui, de andere voor zijn scherpe eindspurt. En dan is er nog Marc Dierickx die voor het eerst naar het grote avontuur trekt. Dit keer hebben we ons meer bepaald gericht naar het basketbal. Aanleidingen waren er voldoende. Er is in de eerste plaats speler Willy Oelbrandt, de meest besproken speler van de hele provincie, die zijn geluk gaat zoeken in de hogere regionen. Spelend voor het toch wel bescheiden Hermes Sint-Niklaas S bracht hij het tot internationaal en genoot hij de grote eer op het veld te mogen komen met namen als I Huysmans, Mens, Vermeersch, Barbier en anderen. Willy Oelbrandt, nu 24 jaar, vertelt over zijn nog jonge carrière en over zijn belevenissen in Zweden, waar de nationale ploeg aan de slag was in een tornooi. In Baasrode bestaan de Panters twintig jaar. Weliswaar bezitten de Baasrodenaars geen internationaal, toch hebben zij heel wat geschiedenis geschreven. De klub teert op een intensieve jeugdwerking die in het verleden al heel wat vruchtbare resultaten heeft afgeworpen. Hoogtepunten in het bestaan van Panters Baasrode vormen zeker de titel die in het seizoen 1972-1973 werd behaald en de nationale titel bij de kadetten in 1979. Over het ontstaan, de groei en bloei van Panters Baasrode leest U in dit nummer alles. Het voorbije tafeltennisseizoen richtte «De Voorpost» dankzij de goede medewerking van Faber eer regelmatigheidskriterium in voor tafeltennissers. De resultaten van dit kriterium zijn ondertussen bekenc en tijdens het weekend worden de prijzen uitgereikt in de Sporthal te Sint-Gillis-Dendermonde. Uiteraard is rond dit gebeuren ook een tornooi georganizeerd. Niet alleen komen de beste herenploegen uit onze n gewesten aan bod, men kan er tevens de Nationale selektie van gehoorsgestoorden aan het werk zier 2 fS f 1 tegen de ploeg van TTC Herleving. Een wedstrijd in de wedstrijd die zeker de belangstelling van velen zaï kunnen wegdragen. Ook geven wij U de klassementen van de verschillende spelers, voor zover die onze medewerker Constant Vermeulen bekend waren. Sumo Kwai. Een andere naam voor judosport. Judoklub Sumo Kwai staat al tien jaar op de tatami er dat vonden wij een ideale gelegenheid om eens een kijkje te nemen achter de schermen. We gingen prater met de grondlegger en trainer van de klub, Pierre De Rop die in de judo een naam met klank is. Medewerker Beno Van Winckel maakte over de klub en over Pierre De Rop een boeiende reportage.

De Voorpost | 1981 | | pagina 17