Eendracht St.-Gillis vierde op entoesïaste wijze de kampioenstitel Voetbal weldra alleen voor rijken? Zo zien wij het STORM OP ALGEMENE VERGADERING KAVD? Staf Blanckaert ook «supervisor» Eendracht St.-Gillis met Schatteman - 26.6.1981 - De Voorpost Zaterdag II. verkeerde de St.-Gillfsse voetbalklub Eendracht St.-Gillis in een feestelijke stemming ter gelegenheid van de viering van de titel waardoor Eendracht stijgt van derde naar tweede provinciale. fistoriek Jit ingewonnen inlichtingen jlijkt dat FC Eendracht St.- Gillis laatst promoveerde van derde naar tweede pro vinciale in 1954, na zijn ont staan in 1946. Er bestond toen nog geen vierde pro vinciale afdeling. Eendracht zakte nadien terug naar der de en later naar vierde afde ling en speelde jaren zowat op zuiver liefhebbersniveau zonder veel ambities, met een eerste elftal en een re- servenploeg. In 1970 werd orfder impuls van Leonard Baetens en Georges De Loo se gestart met een jeugdpo- litiek. Dat leverde in 1975 de eerste vrucht af vermits het knapenelftal de hoogste lau weren mocht plukken. In 1976 werd die jeugdwerking verder doorgezet en voorzit ter Leonard Baetens nam de wijze beslissing de zoge naamde «zaterdagspelers» uit het fanionelftal te weren. In 1977 promoveerde Een dracht via de eindronde van de tweede gerangschikte klubs naar derde provinciale en dat geschiedde zuiver met «eigen kweek». In 1978 klasseerde Eendracht zich tweede en in 1979 zat er een nieuwe kans tot promotie in na het winnen van de eind ronde. Gebuur K.A.V. Den- dermonde zette Eendracht een pad in de korf vermits K.A.V.D. uit bevordering tui melde en er dat jaar geen bijkomende klimmer werd toegelaten. In 1980 klasseer de Eendracht zich opnieuw tweede en veroverde de sporttrofee van het Gemeen tekrediet van België d.w.z. de beste resultaten in Oost- Vlaanderen met al de ploe gen van de klub bijeengeno men. Verleden seizoen werd na het aantrekken van enige versterking en onder leiding van trainer-speler Chou De Bleeckere, die na suksesvol- le jaren bij K.A.V. Dender- monde, Lokerse, S.K. Oude- gem naar zijn jeugdstal te rugkeerde, de titel veroverd in derde provinciale met ne gen punten voorsprong en wisten de miniemen zich eveneens tot kampioen te kronen In hun reeks. Hulde De gotische raadzaal van het stadhuis te Dendermonde was deze keer te klein om alle bestuursleden, spelers en sympathisanten van E. St.-Gillis te ontvangen ter gelegenheid van de huldi ging van het kampioenen team door de stedelijke overheid. Burgemeester Cool, toch paraat ofschoon een paar uren voordien zijn wagen tot schroot was gere den, bracht namens de stadsmagistraat welge meende huldeblijken. De Dendermondse burgerva der, die tijdens zijn jeugdja ren als doelverdediger fun geerde bij Sparta Appels, wees op het feit dat de titels niet voor het grijpen liggen en dat er maandenlang hard moet geknokt worden om de oppergaai af te schieten. Hij wenste tot slot Eendracht al le heil toe voor de toekomst. Schepen van sport. Luk Wie- meersch, schetste de ge schiedenis van de kampioe- nenploeg, wees op het so ciaal belang van de voetbal sport in het algemeen en sprak de hoop uit dat Een dracht in de nabije toekomst in de clinch zou kunnen tre den met de 75-jarige oude klub K.A.V. Dendermonde, een derby dat in Groot-Den- dermonde tot de verbeel ding zou spreken. «Mis schien wordt Eendracht St.- Gillis nog wel eens de fanionploeg van Groot-Den- dermonde», besloot de Den dermondse sportschepen zijn toespraak. Voorzitter Leonard Baetens dankte na mens Eendracht St.-Gillis het stadsbestuur voor de sympathieke ontvangst en voor de inspanningen die werden geleverd, vooral dan dank zij schepen Petrus Ver- helst, om de akkomodaties van het terrein te verbete ren. Hij pleitte verder voor de verdere uitbouw van de sportinfrastruktuur aldaar en verzocht het schepenkollege een passende oplossing te willen zoeken voor de bouw van een kantine. Hij prees vervolgens het vakman schap van trainer Chou De Bleecker, die erin slaagde de kameraadschappelijke geest te verstevigen en dank zij zijn ervaring, opgedaan in de hogere regionen, een team te vormen dat haast ongenaakbaar de poort naar tweede provinciale kon for ceren. Zijn dank ging ook uit naar de jeugdtrainers Roger De Braeckleer, Gaston Van Extergem en Maurice Min- nebo voor hun totale inzet ten bate van de voetballende jeugd van St.-Gillis, die een wissel op de toekomst bete kent. «Onze ambities zijn duidelijk», besloot voorzitter Baetens zijn toespraak. «In de eerste plaats willen we ons een paar jaar handha ven in tweede provinciale terwijl nadien roege morgen- doorgefeest tij- Ie geel-blauwe dubbel en dik De voetballers van Eendracht Sint-GiUis werden door burgemeester en schepenen op het stadhuis ontvangen omdat kampioen speelden (foto Piet Hermans) om nadien met eigen jeugd trachten door te stoten naar eerste provinciale». Vanwe ge de klub mochten volgen de miniemen een herinne ringsmedaille in ontvangst nemen: De Kinder Peter, Collaert Kris, Aerts Rony, Staelens Kris, Van Heck Wer ner, Van den Abbeele Dirk, Van den Abbeele Erwin, De Backer Koen, Van Nuffel Jur- gen, D'Haese Jon, Van Cop- penolle Jacques, Minnebo Mario, Alens Wim en De Vlieger Dirk. Namens het stadsbestuur mochten vol gende spelers van het fanionteam een tinnen scho tel in ontvangst nemen: De Bleecker Oscar, Van Beveren Frankie, De Geyter Jozef, De Clercq Marc, Peeleman Luc, Goossens Willy, De Backer Christiaan, De Backer Marc, Bracke Dirk, Putteman Leo, Van Heek Frankie, Colle- waert Tony, De Geyter Erik, Van den Steen Rony, De Brandt Remi, De Man Fran- gois, Pissens Patrick, De Pauw Nico, De Bruyn Renaat en De Leeuw Dirk. Na het drinken van de ere-wijn werd onder de tonen van een harmonie getogen naar zaal «Welkom» waar een eetmaal werd aan de gevierde spelers en het bestuur, terwijl tot in de vroege uurtjes werd dens het Dat hadden de Eendrachters verdiend. Nu de gestipte voetbal heel alleen uitblaast in een donker, muf hokje en de spelers rich ting heimat of Cóte d'Azur uitzwermen is het tijd voor de theoretici om bepaalde zaken, die in de marge van de kompetitie slordig staan neergeschreven, op punt te stellen. Niet alleen het transfersysteem wordt in vraag gesteld, ook de strubbelingen in de profliga worden nu schoongedweild en nog anderen buigen zich met bewonderenswaardige grimmigheid over het «Dossier Geweld». Dat hier en daar nogal wat geborsteld wordt, staat buiten kijf, en de dolle verniel zucht van ontelbare zogenaamde suppor ters wekt vaak ergernis en onvrede op. Veel voetballiefhebbers blijven zich dan ook ver baasd de vraag stellen waarom een omheining zonodig elke week opnieuw moet worden neer gehaald en waarom hitsige fans zonder meer op de vuist gaan. De voetzoekers worden er maar bijgenomen hoewel heUeffekt ervan in onbegrip omslaat. Klub- en bondsleiders zoeken dan maar sa men naar mogehjke oplossingen om het ge vaar te bezweren. In Antwerpen halen mensen uit de supporterskiubs de belhamels uit de massa, in Luik deed men jarenlang beroep op bijna privémilities en in nog andere steden laat men politie en honden los op onbesuisde vernielers. Een anoniem schrijver in «Sportleven», het officieel orgaan van de Koninklijke Belgische Voetbalbond, wijdde een lang standpunt aan het verschijnsel. De schrijver gaat hierbij zijn inspiratie zoeken in het Engelse Coventry. Jimmy Hill, de voorzit ter van het team, is samen met zijn kollega's op zoek naar middeltjes om de «hoohgans» (de herrietrappers) uit het stadion buiten te hou den. De voorzitter besloot daarom «de staan plaatsen af te schaffen en ze te vervangen door zitplaatsen» (cit.) Deze maatregel houdt uiteraard enkele im- plikaties in. Zo zouden de huidige 38.000 1 plaatsen moeten herleid worden tot 20.000 zitjes wat op zijn beurt een weerslag heeft op inkomprijzen. Een rekensommetje is vlug ge maakt: 40.000 gedeeld door twintigduizend is twee. Met andere woorden het inkomgeld ver dubbelt! Het idee is misschien origineel ook onze regering kon zoiets hebben bedacht maar het blijft de vraag of de kaartjes in België nog niet duur genoeg zijn voor het ondermaat se spektakel dat (heel dikwijls) wordt opge voerd. Maar goed. Het is dus de bedoeling de vechtjassen in hun hemd te zetten. Voorgaan de stelling houdt in dat enkel mensen die zich geen peperduur ticket kunnen of willen veroorloven niet op een terrein thuishoren. De logica die van zo'n bewering uitstraalt slaat nergens op. Men zou evengoed voor hetzelf de geld kunnen beweren dat alle niet-rijken belhamels zijn! We willen het dan nog niet vulgair zeggen.. Wel moet worden toegegeven dat het op de staanplaatsen dikwijls tot incidenten komt, doch wie wil zien, weet dat het vaak om steeds dezelfde oproerkraaiers gaat. Daarom lijkt het Ipswich -systeem verre van mis. De supporters van de ploeg beschikken over een soort klub- l pasje, en wie het aandurft vernielingen aan te richten wordt geknipt en is verplicht het kleinood af te staan met als gevolg dat de vandaal nooit meer het stadion van zijn «ge liefkoosde» klub mag betreden. Er zijn nog andere even geldige alternatieven in om loop. Laten we de zaken daarom nuchter en in volle overleg aanpakken. Of moet voetbal een éütaire sport worden? Geen spek voor de bek van de kleine man dus. Paul DE MOOR Op maandag 29 juni a.s. heeft de jaarlijkse algemene vergadering van het voetbalelftal KAV Dendermon de plaats, en op de agenda staat o.m. het punt: «goedkeuring ontslag beheerders», wat in feite neerkomt op het officiële ontslag van de beheerders Maurits Vander Cruyssen en Erik De Wolf. Beiden hebben immers de nogal emotionele vergadering van 6 mei j.l. verlaten, maar dienden geen ontslag alsdusdanig in. Op deze vergadering kameraden gebleven. Het werd aan de beheerders vernieuwen van het kon- gevraagd om te tekenen trakt van Fysical-trainer op een lening bij een Moortgat is voor mij de brouwerij, en werd ge- grootste erkenning van suggereerd dat diegenen het gevoerde sportbe- die niet zou tekenen maar leid.» moesten ontslag nemen. KAVD als vzw, als klub M. Vander Cruyssen die heb ik gedurende twee al wrevelig liep wegens volle jaren met hart en een aantal «verkeerd ge- ziel gediend. Vele dagen lopen zaken» in de club en nachten hebben wij tijdens zijn reis naar de geijverd en gezwoegd VS in maart; wegens het om uit een vrij benarde feit dat geen inzage en situatie te komen. De overzicht werd gegeven plotse stijging van de van de financiële toe- rente heeft ons de adem stand zonder de welke er afgesneden. Toch deden volgens hem geen beleid we een grote stap voor- kan gevoerd worden, we- waarts. Ook voor de vrijage» van jeugd zitten we in de goe- beheerders de richting. De menings verschillen liggen vooral gens «de sommige met Trainer De Roeck die zelfs door de spelers op het vlak van het be niet meer gegeerd werd wegens het onhandig leid. De administratie. Die zou in handen moe optreden van sommigen ten komen vSn iemand tegenover de persoon die zich daar met ernst en van Eddy Vanden Dries- bekwaamheid wilt voor sche waardoor de speler inzetten. Geen kunst en naar Hamme vertrok, vliegwerk. Sommige per- enz. vond dat de maat vol sonen in de club zitten op was. de verkeerde plaats hoe- M. Vander Cruyssen: wel zij enorm voor de Ik ben spijtig genoeg niet club gewerkt hebben. De in de mogelijkheid om gevolgen daarvan ziet naar deze algemene ver- men bij de gemiste trans- gadering te gaan wegens actie met Vanden Dries familiale omstandighe- sche, de gratis overgang den. Mijn twee oudste van speler Johny Moens, kinderen behaalden hun en de talrijke vermeldin- humanioradiploma en gen in het Sportleven, we zijn gevraagd op de Vergaderingen duren receptie in twee scho- veel te laat en men kan len». Nochtans heb ik dergelijke stress-geven- de funktie niet volhouden zonder zijn gezondheid te woordelijkheid te blijven opnemen maar ik eiste op papier zekere garan ties. Niet voor mij per soonlijk maar ook voor de andere beheerders. Immers de laatste twee jaar hebben een aantal personen het vernieuwde KAVD enorm gesteund. Tegenover deze milde schenkers voel ik mij ver antwoordelijk samen met de andere beheerders. Dat moet gewaarborgd zijn. Anderzijds ben ik te zeer verrast geweest over bepaalde suggesties en beslissingen in de club. Ik zal nooit vergeten op welke manier bestuurslui mij benaderde vóór de wedstrijd tegen Boelare, een vier punten match, op het belangrijkste mo ment van de competitie. KAVD verloor dan op ei gen terrein met 2-3 en geraakte in de lift voor tweede provinciaal. Dat moment deed mij naden ken over het inzicht, het verantwoordelijkheids besef, en de manier van handelen van sommigen. Kijk wat met Patro Eisden en Merchtem gebeurd is. In de afgelopen weken heb ik ook vaak aan Bob Quisenaerts van Lierse gedacht. 17 jaar was hij voorzitter en gedurende al die tijd speelde Lierse in Eerste Nationale. Hij bouwde een prachtig jeugdcentrum uit in Kes- sel en hij introduceerde systematisch jonge ta lentspelers uit kleine clubs in zijn elftal. Ook kon hij zich de luxe ver oorloven spelers als Ceu- lemans. De Nul, te verko pen zonder zijn elftal te verzwakken. Toen hij in februari j.l. met een hart infarct te Leuven werd opgenomen hebben sommige «politiekers» in de club hem zijn mandaat ontnomen. Een voor beeld hoe ondankbaar het sportmilieu is en hoe waanzinnig het is van er in feite te zeer aan vast te houden, vooral wanneer men het onbaatzuchtig doet. In deze wereld is voor idealisme, clublief de, en altruïsme nog wei nig plaats. Zeker niet wanneer men grondig van mening verschilt over het beleid. Bij KAVD anderzijds ging alles beter tot zolang Meester Guy Piret op de vergaderingen kon zijn. Spijtig genoeg is hij veel BIJ SK AALST geen rancunes tegen nie mand. Met de meeste be heerders heb ik nog re- schaden, gelmatige kontakten en Anderzijds was ik ak- de spelers zijn allen echte koord om mijn verant- Kampioen Eendracht Sint-Gillis wil volgend seizoen in de tweede pro vinciale afdeling blijk baar een flink resultaat behalen. Het versterkte zijn rangen met achter- speler Schatteman die bij Lokerse SV werd weggehaald. Het het verder Fran cois De Man naar Rapide Lebbeke vertrekken. Voorzitter Leonard Bae tens wil op korte termijn de onderhandelingen starten omtrent de over gangen van Collewaert, Dirk Bracke en Remi De Brandt. Wellicht zal ook het verblijf van Leo Die- rickx ter sprake komen, alhoewel alles erop wijst dat deze voetballer zal terugkeren naar Een dracht Sint-Gillis. Ach terspeler Willy Goossens die tijdens de beslissen de weken van het kam pioenschap omwille van een kniekwetsuur werd gemist, onderging in middels een heelkundi ge bewerking die ge slaagd blijkt te zijn. Hij hervat trouwens eind ju ni de looptrainingen zo dat hij tegen half juli klaar zal zijn voor met het ernstige werk te be ginnen. Eendracht Sint-Gillis wordt trouwens op 20 juni om 15 uur op het Dendermondse stadhuis verwacht voor de offici ële opening van de kam- pioenenploegen. Naast de eerste ploeg zijn ook de miniemen laureaat geworden. Staf Blanckaert heeft er bij SK Aalst nog een taak bovenop: jeugdko- miteevoorzitter Willy Van Mossevelde en zijn medewerkers hebben een nieuw beleid uitge stippeld. Daarin zal Staf de rol van supervisor over de jeugdtrainers spelen. De namen van die jeugd trainers staan intussen op papier. Danny Pic- queur heeft de juniores onder zijn hoede, Peter Hoebeke de scholieren, Renaat Gits de knapen, en René Schorreel en Marc Van Hyfte de mi niemen en pré-minie men. Jean-Pierre Verhulst neemt de doelwachters onder handen, en Jos Bikkens is verantwoor delijk voor de doublures. Intussen liet SK Aalst één speler vertrekken: Johan Schouppe die voortaan voor Verbroe dering Denderhoutem voetbalt. Tevens wordt druk on derhandeld over de ver lenging van het akkoord met de vorig seizoen van Standaard Denderleeuw overgenomen Luc Hey- vaert. Er wordt ook uit gekeken naar verster king: SK wil twee aan- te vroeg van ons heenge gaan. Een man van groot formaat, als mens, als vriend. Een vader voor de spelers. Een verstandig en geliefd clubleider. Als geboren Dendermon- denaar en behorend tot een familie van «mede stichters» en oude sup porters van de club wens ik de beheerders het bes te voor de toekomst. Steeds zal ik een fervente supporter van mijn ge- liefde club blijven. vallers en één midden velder inhalen. Bogaert nog bij Valentino's Rudi Bogaert blijft ook volgend seizoen nog bij vierde provincialer Valentino's Overmere. Bogaert is een produkt van buur klub Standaard Wette ren en bewijst de rood witten uit het Boe- renkrijgdorp uitsteken de diensten, (m.v.h.) Van Poecke- Simoen: Wieze Walter Van Poecke blijft niet langer bij KAV Dendermonde. De uit Wette ren afkomstige Walter is nu 32 en acht de tijd gekomen om een stapje achteruit te zet ten. Bij Derde Provincia ler Wieze wordt Van Poecke een bruikbare pion. Wieze trok voorts ook Noël Simoen aan, de broer van Jan Simoen, en die voor Patro Her- der8em (KKSF) speelde en tijdens de kampagne 1980-81 vijftien keer scoorde, (m.v.h.) TBANSFEBNIEIJWS VAN SK SINT-NIKLAAS Van Lierop gaat definitief naar St.-Paulus Op wijk, terwijl De Baere voor één jaar naar dezelfde ploeg vertrekt. Eddy Maes zal definitief de rangen van Red Star Haasdonk versterken. Kieldrecht kan gedurende één jaar gebruik maken van het talent van Van Camp. Luc Van Havere sluit definitief aan bij Jong Lede en Franqois Van Weyenbergh verhuist voor één jaar naar Kontich. Volgende jeugdspelers gaan weg: Luc Vereecken en Danny Vergauwen voor een jaar naar Excelsior, Pierre De Raedt naar Tubantia Borgerhout, Mare Pringels naar Sombeke, Franky Broekenburg naar White Boys, Jan Mets naar Sint- Pauwels, Johan Van Den Berghe naar Hoogeinde, Jan Pijl naar Opwijk en Tony Van Gullick definitief naar Kemzeke. Al de andere gaan voor één jaar. Aangeworven voor één jaar: Jan Van Meirvenne van Sombeke, Geert Bonnaerens van Beervelde, De Reckter van Temse, Dirk Vael van Stekene, Van Mele van Sinaai en Stefaan Smet van Waas munster. (ag) Voor wie de transferbedrijvigheid gevolgd heeft en de reeksindeling kent voor het alweer snel naderende voetbalseizoen, kan nu reeds wikken en wegen en de komende kandidaat-kampioenen voor opzetten. Ook wij overschouwden even de rangen van onze provinciale Denderstrekers. Wat betreft eerste provinciale bestaat er weinig twijfel omtrent de komende kampioen. Verbroede ring Denderhoutem wordt, indien hét geen zij sprongetje maakt, voor de zesde opeenvolgende maal kampioen en duikt bevordering binnen. Stroe ve tegenstand kan er wel komen van het eens glorierijke Racing Gent, Deinze en mogelijk SK Lebbeke. Hoe dan ook, Verbroedering liet topschutter Van Impe gaan maar zorgde voor een ruime voorraad nieuw bloed met de van Eendracht Aalst komende Verpeten als lijsttrekker. In Tweede Provinciale stelt SK Aalst wellicht opnieuw erg hoge verwachtingen, vooral nu Den derhoutem uit de reeks verdwenen is. Het wordt hoog tijd dat de klub «aan de haring» opnieuw een trapje hoger stapt, wil men de massa lokken en de hoge kosten dekken. Het bestuur leverde in ieder geval enorme inspanningen. Het woord is nu aan de spelers. Oppassen wordt het voor Standaard Wette- ren en nieuwkomer Sint-Gillis-Dendermonde. In Derde wisselen de klubs erg goeie met mindere prestaties af, zodat de kandidaat-kampioenen hier moeilijk voorop te stellen zijn. Zo startte Herzele enkele seizoenen terug als onklopbaar maar de miljoenenploeg faalde deerlijk en eindigde in de lage middenmoot. Een goed seizoen mag toch verwacht worden van TK Meldert, op zoek naar aartsrivaal Eendracht, SK Terjoden en nieuwkomer SK Herdersem, niet tegenstaande het vertrek van Cooreman en De Wolf. In vierde wordt het wellicht een nog grotere loterij voor onze streekploegen met toch een lichte voorkeur voor de formaties uit het Dendermondse (Opstal en Boonwijk). J.G.

De Voorpost | 1981 | | pagina 18