Benny Vermeulen kwam knap uit de hoek Amateurs te Schellebelle WILLIAM BAELE WINT WEDSTRIJD MET HEEL WAT HERRIE Benjamin Vermeulen, derde in het kampioenschap, hoopt op ritzege in Tour BUCKAKI R. TOONDE SNELLE BENEN Ludo Van I- |§h tS' jPgrB der Vreken HbSt*.. jJH» wijpP*- FRANKY WIELANDT DE SLUWSTE Junioren te Beveren Gerrit Van der Aa met ruime voorsprong ilJ DE JUNIORES: MULLENBRUCK WINT VOOR ONGEMERKTE DUBBESLAG DIERICKX TE VOOR GERRIT VAN DER AA BUGGENHOUT-BRIEL NIEUWELINGEN TE BEVEREN: YVAN VEREECKEN ZET SPURTERS EEN NEUS De voorpost"26TETTyu r -zt rs o; alga Ioj Kej lai I Als liefhebber was hij een gevreesd finisher en als beroepsrenner heeft hij niets van zijn krach ten ingeboet. Alleen kwam Benny Vermeulen in de finale van een grote wedstrijd nooit aan de bak. Onkans, niet voldoende steun van ploeg maats en misschien ook wel gebrek aan lef waren daarvan de oorzaak. Toch zwaait Benny geregeld met de zegebloemen en dan lacht hij uitbundig. Zondag na het Belgisch kampioen schap glimlachte de man uit de Klinge weer. Hij had immers een pracht van een wedstrijd achter de rug en eindigde als derde na een oppermach tige en goed rijdende Roger De Vlaeminck en een altijd attente Gerry Verlinden. Maar voor de grote bonzen als De Wolf, Willems, Van Springel. Dat had Benny niet durven dromen. De afstand, 272 kilometer, de vele bochten, het voortdurend opnieuw op gang trekken, het waren zovele factoren die hem zegden dat het voor een andere keer zou zijn. Benny bleef dan ook rustig in het peloton zitten de eerste rondjes. Rustig, bij manier van spreken, want er werd die eerste ronden keihard gereden. Halfkoers werd het wat stiller. Er was een ontsnapping op gang geko men, maar de grote groep hield toch alles netjes in de gaten. En Benny liet zich meedrijven. In de veertiende ronde gebeurde het dan. Roger De Vlaeminck liet het eerst in zijn kaarten kijken. De favorieten kropen op het puntje van hun zadel en wanneer de man uit Eeklo was ingerekend, reed plots het keur van Vlaanderens wielerheir aan de leiding: De Vlaeminck, De Wolf, Willems, Peeters, Verlinden, Hoste, Plackaert, Van Sprin gel, De Meyer, Vermeulen en wat later De Vos die de elite kwam vervoegen. Er werd vanaf dat ogenblik niet meer gereden, maar laag gevlo gen. Niemand weigerde een aflossingsbeurt, dus ook Benny niet die soepel mee draaide, ai begonnen de kilometers te wegen. Maar door zetten kan hij. Dat heeft hij in het verleden vorig jaar onder meer in de Ronde van Frankrijk meer dan eens bewezen. Toen Ronan De Meyer wegpedaleerde bleef iedereen kalm. Ui teraard De Vlaeminck, maar ook de andere vedetten. Niemand begon te jagen, tot uiteinde lijk Gerry Verlinden het welletjes vond en zo hard aan de leiding ging fietsen dat De Meyers rijk uit was. Willems achtte toen zijn ogenblik gekomen. Maar De Wolf counterde hem. Die wilde onmiddellijk daarop zelf gaan, maar Planckaert kleefde als een bloedzuiger aan zijn wiel. Dan ontplofte De Vlaeminck. Alleen Verlin den kon nog de kracht en de moed opbrengen te reageren. Met sukses. De rest was verslagen. Benny Vermeulen ook. Hij keek naar de groten die zich rustig lieten kloppen zonder enige reaktie. Lichte speldeprikjes dat wel, maar echt rijden, dat zat er niet meer in. «Zouden die zich voorbereiden op de spurt voor de derde plaats» overweegde Benny Vermeulen en meteen stond zijn besluit vast. Hij wilde op het podium komen en bijgevolg moest hij zelf aanvallen. Tegen De Wolf en Willems had hij toch geen schijn van kans in een spurt na een lange en toch wel boeiende wedstrijd. Dus sprong hij en het lukte. Hij bleef buiten de greep van zijn achtervolgers. Bij De Vlaeminck en Verlinden geraakte Benny niet meer, maar dat was nooit zijn bedoeling geweest. Dolgelukkig bolde hij als derde over de streep. Moe, maar blij. Hij had het nooit durven dromen. Derde in een nationaal wegkampioen- schap na Roger De Vlaeminck en Gerry Verlin den, dat is meer waard dan een aantal kermis- koersen. Sportbestuurder Lauwers was natuurlijk in de wolken met deze prestatie van Benjamin Ver meulen. Een prachtatleet die echter nog een beetje te weinig gelooft in eigen kunnen. Maar iemand die kan fietsen en een goede kijk heeft op het wedstrijdgebeuren. Van de Benny Ver meulen van zondag jongstleden te Putte gaan we nog horen. Schrijf dat alvast maar op een briefje. We verwachten wel een ietsje meer uitbundigheid bij Benny Vermeulen na zyn derde plaats in het Belgisch kampioenschap te Putte. De tweedejaar sprof beschouwde deze ereplaats absoluut niet als een grote verrassing. Er had misschien zelf nog meer ingezeten. «Toen het kopgroepje van elf man zich had gevormd heb ik eventjes aan de titel gedacht. In een eventuele eindspurt zou ik myn kans gegaan zijn. Ik zat goed en vreesde in feite alleen De Vlaeminck en De Wolf. Het heeft echter niet mogen zyn.» Kon Benjamin dan niet reageren toen De Vlae minck in de aanval ging? «Waarschijnlijk had ik wel tot b|j De Vlaeminck en Verlinden kunnen komen, maar ik vond dat de kloof dichtrijden het werk was van by voorbeeld De Wolf en Willems. Maar die twee hadden biykbaar alleen maar oog voor elkaar. Ik bleef eerst zitten en voor ik besefte wat er gebeurd was, was het te laat. Spy tig.» Ontevreden mag men als tweedejaarsprof met een derde plaats in het kampioenschap toch niet zyn. Ook de rest van het seizoen is trouwens goed geweest. «Ja, twee overwinningen en een paar ereplaatsen. Op dit kampioenschap had ik my trouwens ook degeiyk voorbereid. Myn prestatie te Putte geeft me hoop voor de Tour. Vorig jaar, de eerste maal dat ik naar de grote Ronde trok, werd een tegenvaller. In de eerste ritten reeds uitgeschakeld door een val. Ik hoop nu op beter. Heimeiyk zelfs op een ritzege. Dat zou toch mooi zijn.» Nog andere wensen voor dit jaar? «Nog een paar overwinningen en indien myn prestaties in de Tour goed zyn misschien een kansje op een selektie voor het wereldkampioenschap te Praag. Maar daar lig ik nu niet bepaald wakker van.» Hugo AERTS VOQl L ten De amateurswedstrijd e bij Schellebelle werd nu niet Dj®, bepaald een voorbeeld van jynt sportiviteit. In het eerste d, gedeelte van de koers ge loei raakten Rudy De Clercq en j rot, Luk De Smet op de fiets landgemeen. De wed- /lier strijdkommissarissen kon- ghe den dan °°k moeilijk an- geei ders dan die twee belha- karj nels uit koers nemen. Het riderwas nochtans allemaal r(jerni(x>i begonnen met aan- em| ralspogingen van streek- renners De Lathouwer en /tanjDirk Claus. Zij hadden echter weinig sukses. De ilrijke premies zorgden Eervoor dat enkele snelle mannen de groep absoluut gesloten wilden houden. was met nog veertig kilo meter te rijden nog niets beslist. Nieuwe strijdlust brachten de talrijke nieuwe premies. Dirk Claus werd opnieuw de bedrijvigste. Hij haalde zelfs een dertig tal meter voorsprong maar in de finale kon de Wette- renaar dan toch niet weer staan aan de terugkeer van William Baele die weinig opvallend met de betere renners uit de wedstrijd was meegekomen. H.A. De uitslag 1. William Baele, 2. Dirk Claus, 3. Luc De Bode, 4. Christiaan Fouquet, 5. Franky Spaerkeer, 6. Mar- nix Lameire, 7. Jan De Clercq, Johan Meyrinckx, 9. Eddy Vandenabbeele, Richard Buckacki is door zijn jarenlang verblijf in België wel als halve Vla ming te beschouwen. In het huidige seizoen liep het allemaal niet zoais gepland voor Richard, die in laatste instantie on derdak vond bij de Mas- ta-formatie. Maandag kwam er aan al die tegen- Renner Ronan Van Avermaet trad in het huwelijk met atletiekvedette Bernade; slag een einde toen de Buysse. (vh) Sint-Gillisnaar na een lange solovlucht nog 25 sekonden overhield te Neeroeteren. Meteen goed voor een eerste palm in 1981, en reken maar dat we de kwieke Nederlander voor de ker- miswedstrijden in eigen omgeving mogen ver wachten. De Baasroodse nieuwe- T-. ling Ludo Van der Vre- 1 -* ken wordt allesbehalve een meeloper. Ditmaal maakte deze belofte het zegegebaar in het Loker- MVH August De Troetsel uit Baasrode werd knap tweede in de Grote Prijs Lumatex. (c) Er stond geen maat op de spurt van William Baele te Schellebelle. (vw) lalfkoers noteerden we in toch de eerste ernstige fcntsnapping met diezelfde jk 1 lohan De Lathouwer sa ble® men met Alex Robbrechts, ludy De Clercq en Luk De d"Smet. Dit viertal voerde Düian een misschien wel ko- inde njsch maar zeker weinig k d« iportief tafereeltje op. De u* Clercq en De Smet gingen t )p de vuist en moesten de redstrijd terecht verlaten. Aeit lobberechts zette zich in et wiel van De Lathouwer n kwam daar geen enkele ktt naai uit. Zo mislukte na- j uurlijk de onderneming en Kruibeke - woensdag: Er waren 64 deelnemers op gekomen voor die uitga ve die feitelijk haar be slissende ontknoping kende in de laatste ronde toen vijf renners zich kon den afscheiden en de ri valiteit De Beuckelaer en De Marteleire in de kaart van de Beverenaar Fran ky Wielandt speelde. In de laatste kilometers waagde Wielandt een uit lopertje, kreeg enkele meters maar De Martelei re ging terug het gat dichten. Toen werd het een wikken en wegen. Noch De Marteleire, noch zijn rivaal De Beuckelaer kregen vrijheid en terug sprong Wielandt. Men reageerde wat laat en de man uit Beveren kon zijn tweede palm be halen voor De Beucke laer. 64 vertrekkers: 1. Franky Wielandt (Beve ren), de 114 km in 2 u. 44 min, 2. Roger De Beucke laer, 3. Keny De Martelei re, 4. Rony Scheyltjens, 5. Marc Van den Brande, 6. Francis De Ridder, 7. Joh- ny De Dobbelaer, 8. An- gio Van Loon (NL), 9. Mare Eysermans, 10. Fre- dien Luyckx, 11. Jozef Si mons, 12. Luc^André, 13. Dirk Van Oorschot (NL), 14. Roby Meyer, (NL), 15. Rony De Dobbelaer, 16. Alfons Cools, 17. Dirk Pijl, 18. Beno Present, 19. Fre- dy Segers, 20. Patrick Van Hul. Emiel DEVE Bloemen voor William Baele. (vw) !aterdag keek men in itekene-Bosdorp even- jes raar op toen in de Batste zij-aan-zij geen 'erschil kon gemaakt vorden tussen Gerrit Van Ier Aa en Ronny Weste- inck. Het Salomonsoor- leel van de officiëlen was dan ook even eerlijk Is logisch: een gedeelde ierste plaats. De basis 'an deze spannende ont knoping kreeg vaste orm toen Peter Verhelst, lanny Janssens, Frank ten de Vijver, Dirk Bou- lewijns met het duo Van Ier Aa - Westelinck de iverige deelnemers meer dan een anderhalve ninuut aan de koers- iroek lapten. bndag deed Gerrit het ip een totaal andere wij- in Beveren. Daar naakte hij aanvankelijk leel uit van een groepje net negen leiders, waar inder andere Matthijns- ens, Gino Maes, Polfiet, 'erhelst, Pieters en Dan- iy Janssens een waar Vaas onderonsje van maakten. Gerrit sprong een dertigtal kilometer voor het einde weg en produceerde zulk een hels tempo dat hij bij de finish meer dan vier mi nuten voorsprong over hield op Gaston Pieters die op zijn beurt een mi nuutje verschil liet opte kenen ten opzichte van Ronald Adriaenssens. Franky Mathijnssens werd vijfde Gino Maes vierde. et deze twee voltreffers zit Gerrit Van der Aa voor dit seizoen reeds aan zijn zesdé zegepraal en houdt de stand met collega Ste- phan Van Leeuwe dus aardig in evenwicht. De Lokeraar was immers zondag ook aan de eer over een knap moeilijk parkoers in Halle. Daags tevoren was Stephan evenmin ver verwijderd van een ererondje, maar toen stuitte hij op de te snelle spurt van noorder buur Carlo Steel in Zaffe- lare. - Manil. In de juniorenwedstrijd te Beveren hebben al de over ige deelnemers slechts als omlijsting kunnen dienen voor de prachtprestatie die Gerrit Van der Aa er weg gaf. Reeds in de eerste ron de zorgde het natte, koude en vooral winderige weer ervoor dat de schifting werd doorgevoerd. Toen al waren er nog slechts negen aanspraakmakers op de zege. Vooral onder impuls van Frank Matthijsens en Ger rit Van der Aa kwamen ook Gino Maes, Gaston Pieters, Danny Janssens, Alex Polfliet, Arnold A- driaensens, Dirk Van Raemdonck en Peter Ver- helst aan de leiding. Deze negenkoppige groep werd in de volgende ronde nog uitgedund toen Danny Janssens met lekke band wegviel. Even voor half koers begon dan het recital Van der Aa. Hij sprong van bij zijn gezellen weg en bouwde zijn voorsprong stelselmatig verder uit. Af gescheiden won hij met ruim vier minuten voor sprong op een verdienste lijke Gaston Pieters die zelf nog meer dan een minuut boni had op de gezellen van het eerste uur waar Ronald Adriaenssens de snelste was voor Maes en Mat- thijnsens. De uitslag 1. Gerrit Van der Aa, 2. Gaston Pieters, 3. Ronald Adriaenssens, 4. Gino Maes, 5. Franky Matthijn- sens, 6. Dirk Van Raem donck, 7. Peter Verhelst, 8. Alex Polfliet, 9. Jan Gom- mers, 10. Mark Snoeys. Op de Buggenhoutse wijk, De Oude Briel, werd voor de eerste keer een grote prijs J. Staljans- sens voor BWB-juniores georganiseerd. Op zon dag 21 juni kwamen er een dertig jonge renners aan de start aan «'t Schuurke» te Malderen waar de start zou plaats vinden. De aankomst was voorzien op de Oude Briel zelf. Het werd een eerder rustige wedstrijd. Enkel tijdens de laatste ronden konden we een ernstige ontsnapping tot stand zien komen. Een verdienstelijke lokale ve dette Ferdi Dierickx lag mede aan de basis van het feit dat de vier betrok ken renners tot op de eindmeet weg konden blijven van de achtervol gers. Dierickx reed tij dens de laatste ronde zelfs nog weg van de drie mede-vluchters, maar werd weer bijgehaald. Tijdens de spurt toonde de Schotense renner Frank Mullenruck zich de snelste, hij versloeg Die rickx in de sprint. Luc Ca- luwaerts werd derde ge volgd door Frans Van De Vijver. Op een kleine mi nuut volgde de rest van het peloton. UITSLAG 1. Frank Mullenruck (Schoten), 2. Ferdi Die rickx (Buggenhout), 3. Luc Caluwaerts (Op- puurs), 4. Frans Van de Vijver, 5. Luc Steenac- kers,6. Eric Vercammen,' 7. Thierry Chrisis, 8. Rene Sinoy,, 9. Ivo Van Den Plas, 10. Loos Karl, 11. Chris Blommaert, 12. Da niël Mampaey, 13. Erwin De Bruyn, 14. Rottiers Ro ny, 15. Marc Van Balen, 16. Patrick Van den Bergh, 17. Frangois De Smedt, 18. Eric Van Roosbroeck, 19. Danny De Koek, 20. Edward Ver hoeven. LVD Gedurende heel de wed strijd door was de sterk koersende Vereecken vooraan te vinden, maar hij wachtte het goeie mo ment af om te demarre ren. In de allerlaatste ron de ging hij dan ook licht jes voorop rijden en bleef in zijn bekende krachtige stijl voorop ondanks het minimale verschil met zijn jagende konkurren- ten die in zijn direkte spoor de spurt voorberei den. Meteen mocht de Stekenaar voor de vierde keer dit seizoen het zege- gebaar maken. Nauwe lijks vijf sekonden later klopte Daniël Melis Rudy k Saelens voor de tweede plaats eindigde Peter Galle in vierde stelling. Ook even meegeven dat Erwin De Clercq in Loch- risti en Kaprijke twee vijf- 11 de prijzen meegraaide; i nog in Kaprijke behaalde BB?f Rudy Saelens een twee- de plaats na een geduch- te zij-aan-zij met Adelin ^B fi&WAÊH Engels. In Kruibeke kwam Franky vL.èSSS'V Weemaes niet verder dan vijf en finishte Yvan Ver eecken als negende zodat Willy Van Elssuwe was de sterks,te in de kategorie A. alle eer en prijzen naar Antwerpenaar1, gingen. Wtfinïl

De Voorpost | 1981 | | pagina 21