Willy Oelbrandt kersverse basketinternationaal Derde «Beker van de Rozenstreek» prijzenpot van 20.000 frank Cabrita Zele boordevol ambities 20 JAAR VK AALST I com oube Dfeei kvog ■"x E®11 bezoek by internationaal Willy Oelbrandt, de meest besproken basketspeler van onze provincie, is een belevenis op zichzelf. Toen wy aanbelden te Belsele, Watermolenstraat 11, konden wy vaststellen dat WUly Oelbrandt de laatste maanden meer dan de handen vol had met bouwen van zyn woning. Ja, buiten zyn job in de. Antwerpse haven en het beoefenen van de basketballsport, heeft Willy meer dan de helft van deze woning met eigen handen opgebouwd. Hij mag er fier op zyn want als 24-jarige kan hy reeds heel wat adelbrieven voorleggen. Toch bl|jft Willy met beide voeten op de grond. In gezelschap van zyn vrouw Nancy en zoontje Steve kwam er een vlot gesprek tot stand, dat ons heel wat leerde over de kersverse internationaal. Hoe bent u eigenlijk tot basketball gekomen? «Als 16-jarige leerling van het Rito-Sint-Niklaas viel ik vooral op door mijn gestalte en wanneer ae Hennesleiders mij een aan- sluitingskaart lieten onder tekenen was de eerste stap gezet. Na enkele maanden intensieve training had ik een degelijke vooruitgang gemaakt. Ik mocht mijn eerste kadettenmatch be twisten en ook dit viel mee. Ik scoorde bij mijn debuut 20 punten en van dan af ging het steeds in stijgende lijn.» Wat zijn uw beste herin- I neringen bij Hermes nu ge I de grote stap in de hoogste I basketballklasse waagt? «Na enkele maanden van I jeugdbasket werd ik heel lvlug opgenomen in de se- I nioreskern van Hermes. I Met een hard doorgevoer- I de training boekte ik steeds meer vooruitgang op tech- |nisch vlak. De mooiste her inneringen bij Hermes wa ren het behalen van de kampioenstitel in vierde klasse en ons eerste jaar dat wij in derde afdeling speelden. Deze suksesscn behaalden wij praktisch met dezelfde ploeg. Het waren allemaal karakter- I spelers die naast het veld Jook echte vrienden waren. 1 Deze vriendenkring was Ivoor mij een stimulans om a het steeds weer beter te I doen en ik mag die jongens |nu wel een pluim toewer- Ipen voor hetgeen zij voor |mij betekenden.» Hoe kwam het kontakt I met de nationale ploeg tot istand? «Een zestal jaren gele iden werd ik geselekteerd Ivoor de nationale juniores- I ploeg. Wij reisden eerst Ivoor een tornooi naar Duitsland en hetzelfde jaar waren wij paraat voor de Europese kampioenschap- Het kontakt met Mens- Vermeersch en andere lan ge jongens in de nationale ploeg leerde mij heel vlug dat ik nog een grote achter stand had op te halen. Elke training met die dubbele meters leerde ik op tech nisch vlak heel wat bij.» Hoe situeert ge het ver blijf in de nationale militaire ploeg? «Mijn legerdienst be stond het grootste gedeelte uit basket. Na mijn oplei ding kwam de sportmachi- ne los en heel vlug behoor de ik tot de kern. Wij de den een verplaatsing naar Spanje maar de mooiste re sultaten kwamen uit het verre Senegal. België be haalde er tijdens de 14- daagse legerkompetitie mooie resultaten en op de koop toe kregen wij als beloning nog 14 dagen ver lof! Een schonere leger- maar daarover spreken wij niet meer. Ik kon niet meer behoorlijk trainen en miste kompetitie. Wanneer ik dan toch naar Zweden kon gaan viel dit in zoverre te gen dat ik vanaf de eerste tot de laatste dag van de reis met griep in bed lag, zodat ik nooit op het ter rein verscheen. Mijn vorm- kurve zakte zienderogen en alle tribulaties rond mijn persoon duwden mij verder in de slechte richting. Voor de Europese kam pioenschappen in Turkije tijdens de paasdagen 1981 kon ik van mijn werkgever onvoldoende verlof krijgen zodat ook dit in het water viel. Nu zijn de vooruitzichten voor de nationale ploeg weer zonnig. Ik speel nu basket bij Merksem in eer ste nationale en daar waait een nieuwe wind. Met de A-ploeg van België ont- proefjaar. Ik speel voor het eerst in ót hoogste reeks en Merksem doet dit ook. Wij stellen geen buitenlanders op en dit wordt de grote verrassing in eerste natio nale. De forme is terug want in het Lentetornooi van Merksem wonnen wij (Enzlin-Oelbrandt) tegen heel wat geroutineerde spelers. Een prognose voor Merksem zonder Amerika nen is moeilijk te maken. Kunnen wij ons handhaven in eerste dan is dit een knap resultaat. De ploeg is uitge bouwd rond vier dubbele meters Van de Vijvere, Enzlin, Van den Heuvel en ikzelf. Vleugelspelers wor den Mestdagh - en Braeckman en ook mis schien de jonge De Clercq. Spelverdeler Van Herzele is een iet te onderschatten dertiger en misschien komt STEEKKAART Wille OELBRANDT geboren Belsele 25 januari 1957 gehuwd met Nancy Buytaert vader van een zoontje Steve beroep: vakman Antwerpse haven, vroeger auto- mekanieker aangesloten bij Hermes en voor één jaar toegewe zen aan eersteklasser Merksem hobbies: basket, basket, basket en muziek. WEGA niseerd. Wat de voorberei ding voor de komende kompetitie betreft is dit professioneel opgevat. Er werden heel wat stage-wee kends ingebouwd en ik denk dat wij allemaal met 200 procent inzet aan de streep zullen verschijnen. Wat betreft fighting spirit en teamgeest moeten wij voor niemand onderdoen. Wij spelen vier dubbele meters uit tegen ploegen die twee Amerikanen op stellen. Onze andere Bel gen moeten het dan maar rooien tegen hun oppo nenten. Komt daarbij dat ons pu- Amerikanen is verbluffend te noemen en wij zien be nieuwd uit wat de Merksem- debutant ervan terecht brengt. Feit is dat Willy Oel brandt al zijn talenten in de weegschaal zal werpen om zijn proefjaar tot een sukses te maken. Misschien wordt hij wel de lieveling van het Antwerpse publiek, zoals hij ook was bij Hermes- Sint-Niklaas. Dat wij hem heel wat toe wensen in zijn nieuw mid den hoeft niet gezegd. Toen Willy's jonge telg Steve aan zijn avondpapje begon, vonden wij het de hoogste Oelbrandt gebruikt zijn gestalte, (dw) dienst kan men zich niet dromen.» Droomde u van dat mo ment al van de nationale senioresploeg? «Ja, dat heeft eigenlijk steeds mijn betrachting ge weest. Als jonge speler van om en bij de 2 meter miste ik alleen het kontakt en het wedstrijdritme van de hoogste afdelingen.» Wanneer kwam dan die eerste uitnodiging? «Na een tornooi met Merksem tegen mannen als Huysmans, Van den Bosch moetten wij al het Bodson- team en dan is er ook nog de beloftenploeg. De toe komst voor de nationale ploeg ligt open en ik wil er met al mijn inzet aan mee werken.» U zegt daarjuist Merksem, uw nieuwe ploeg. Wat zijn hier de verwach tingen? «Voor mijzelf en ook voor Merksem is dit een de jonge Van Haevermaet van Brabo onze rangen nog versterken. Anders wordt de all-rounder René De Coster weer ingehaald. En qua leiding berust alles in de vertrouwde handen van Badts-De Coninck. Wij duimen dus voor Merksem!!!» Is dit voldoende voor eer ste nationale? «De klub is puik georga- bliek wellicht onze zesde man op het terrein wordt. Heel wat klubs zullen ban ge momenten in de Merksemse sporthal bele ven. Niemand is bij voor baat gewonnen, zelfs de landskampioenen niet.» Dat er buskruit in de Merksemse ploeg zit, valt dus niet te ontkennen. Het initiatief om in de hoogste reeks op te treden zonder tijd om onze internationaal onder de wol te laten krui pen. Toch wilden wij hem nog één vraag stellen: Wie is uw favoriete speler? «Samaye, Samaye en nog maar eens Samaye!» klonk het uit Willy's mond al zeg de hij er wel bij dat ook Mens en Vermeersch een niet te onderschatten klasse hebben. De speler van Sun- air troonde dit seizoen ech ter met kop en schoude boven vriend en tegensta der uit en dat hij voor Ot brandt het koninginnesti bij uitstek is, zal wel ni mand verwonderen. De Zeelse promotieploeg, die vorig seizoen op het nippertje de promotie naar derde klasse mistte, heeft in het vooruitzicht van volgend seizoen zijn effektief reeds versterkt. Het wierf «Rie» Rudy Putte man definitief aan van Osiris Denderleeuw. De Dendermondenaar wordt zeker een versterking onder de korven voor Cabrita. Een onderdeel waar mee men in het voorbije seizoen nog al eens over hoop lag. Ibrandt (Hermes) in duel met Bieseman. (dw) pen in Spanje. Dit waren mijn eerste onvergetelijke momenten. Het kontakt net spelers als Mens (Ant werpse), Vermeersch (Bus- Antwerpse), Reynders Sint-Truiden), Barbier Monceau) en anderen >leek een openbaring. Wij tonden onze ogen de kost geven toen de Russische en Joegoslavische basketters lun wedstrijden speelden n stelden toen al vast dat lelgië inderdaad niet tot Ie Europese top behoorde. De kloof tussen ons land en iie Europese top lag vooral in het hoger wedstrijdrit- ne, de technische begaafd- leid van de spelers zelf en Je keiharde wedstrijdaan- lak. Wij Belgen bleken ammeren die nooit een tans maakten tegen al dit leweld.» Was er ook een verschil net de wedstrijden bij Her nes in kompetitieverband? «Eigenlijk wel, want bij Hermes kreeg ik te weinig tegenstand onder de ring. Wijn gestalte bij Hermes was van die aard dat ik moederziel alleen stond. en anderen bleken mijn prestaties bevredigend te zijn geweest. Juli 1980 ont ving ik een uitnodiging van de nationale trainer Ver- geylen en enkele weken la ter kwam ik op de trainin gen terecht. Het viel daar ontzettend mee en iedereen aanvaard de mij als nieuw lid van de nationale ploeg. Een eerste verplaatsing naar Engeland was voor mij de wipplank om het nog beter te doen. België, zwaar gehandicapt door de afwezigheid van Samaye en Mens, haalde wel geen goede resultaten maar ik kon meer dan een halve wedstrijd meedraven op het terrein. Voor een jong internationaal was dit meer dan ik verwachtte. Daarna reisden wij nog naar Hongarije voor een drietal wedstrijden en met een werd mijn internatio naal kontakt bijgeschaafd.» Hoe verliep het begin dit jaar met de verplaatsing naar Zweden? «Hier kreeg ik met pech af te rekenen. Eerst was er het konflikt met Hermes, Het voordeel is de aan vallend gerichte speel wijze van Pnt.tema.n_ die de produktiviteit van de Zeelse ploeg zeker zal verhogen. Putteman werd gevormd bij B.B.C. Dendermonde, speelde verschillende seizoenen bij Panters Baasrode en sedert twee jaar is hij een vaste waarde bij der de klasser Osiris Den derleeuw. Naast Putte man transfereerde Ca brita ook Jan Van Hoey- weghen definitief van Avanti Brugge. De St.- Niklazenaar wordt ze ker een heel bruikbare spelmaker. Hij heeft vele jaren eerste klasse on dervinding en moet be kwaam zijn om zijn Ant werpse gerichte inge steldheid de fastbreak op de Zeelse spelers over te dragen. Jan Van Hoeyweghen komt oor spronkelijk van St.-Ni- klase, maar werd ont dekt door Antwerpse waar hij verschillende seizoenen speelde, later stapte hij over naar Avanti Brugge en voor twee jaar was hij aange sloten bij Hermes St.- Niklaas. Met die twee transferts en het verlengen van het kontrakt van Geert Ver smessen als trainer- coach mogen de Cabrita- aanhangers opnieuw ti- telaspiraties koesteren. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om in 1981-82 dezelfde rol te vervullen als vorig sei zoen. In de Cabritakern zal Etienne Moorthamer niet meer voorkomen. De Waas lander die de club enorme diensten be wees moet wegens kniekwetsuur de kom petitie vaarwel zeggen. Moort hamer zal echter zijn rijke basketbal on dervinding ter beschik king stellen van de club, als jeugdtrainer en as sistent-coach. Zeker een aanwinst voor het spor tief beleid van de club. Ook Georges Van Mie- groet zal zich intens met de jeugdopleiding bezig houden. Luc Van de Vel de zal ook verder als jeugdtrainer aktief blijven. Ook op organisatorisch vlak zijn er heel wat wij zigingen. Door toedoen van bestuurslid Roger Van Hecke zal de club volgend seizoen over een eigen zaal beschikken. Sportmecenas Roger Van Hecke kocht een deel van de opslagplaat sen van de N.V. Goossens aan. Een nieuw opgerichte vzw zal het beheer hierover krijgen. Cabrita zal nu beter de gelegenheid krijgen om te trainen, hetgeen een enorm voor deel betekent. In die nieuwe sportakkomoda- tie zullen ook de mini- voetballers onderdak vinden en judoclub Asa- hi Kwai krijgt er een eigen dojo, met de moge lijkheid om op drie tata- mi's officiële kampioen schappen te organi seren. BENO Dat het rekreatieve volleybal de laatste paar jaren een enorme sprong voorwaarts heeft gemaakt, hoeft geen betoog. Rekreatieploegen en dito kom petities in elke streek kruipen als paddestoelen uit de grond, terwijl de zomermaanden bol staan van ééndags tornooien. Volleybalclub VK Aalst viert dit jaar het twintigjarig bestaan. Terwijl Aalst op voetbal- en basketgebied vaak een vooraanstaande rol speelt In de hoogste regionen van de nationale competities, vinden we de sterkste volleyformatle uit het Aalsterse pas terug In vierde klasse. Wat niet betekent dat VK zonder ambities het komende seizoen tegemoet treedt. Integendeel. Het dynami- Marc Philips, Jan en Lie- sche bestuur, onder voor- ven De Schrijver, Rony zitterschap van Karei Lauwers, Hedwig De Ko- Boeykens slaagde erin een ker, Jacques Rasschaert vakkundige speler-trainer en de beloftevolle jeugd- aan te werven in de per- spelers Kris Brack, Guido soon van D'Adesky, die elf De Schrijver, Dimitri Wil- jaar met eerste nationaler lockx en Pascal Boeykens Asub aantrad. Verder wer- vormen zij de kem voor den Philippe Coolens (ex- basis- en reserveploeg. De HSV Zotlegem), Wilfried routine en de jeugd zijn Dooms (ex-Baasrode), Wil- alvast harmonisch gecom- ly Van Steenberghen (ex- bineerd. Meerbeke), Paul en Guido Slechts twee spelers ver- Maesen (ex-Kuklos Aalst) lieten de club: Freddy De aangetrokken. Samen met Geyndt mag voor één jaar Echter, het is opvallend dat tornooien van lange re adem minder in aan tal voorkomen. De «Be ker van de Rozenstreek» vormt hierop wel een uitzondering in de goe de zin van het woord. Dit tornooi staat open voor alle mogelijke rekreatie ploegen: KWB ploegen, BG JG-ploegenjeugd huizen, corporatie ven, enzovoort. Dit jaar wordt deze «Be ker van de Rozenstreek» reeds voor de derde maai in succesie georgani seerd en de organisato ren bieden de deelne mende clubs 5 enorme voordelen aan: Met de «Beker van de Rozenstreek» heeft men de bedoeling om de deel nemende ploegen zo veel mogelijk volleybal te la ten spelen in tornooi- vorm. Dit tornooi loopt naar Rapid Sint-Niklaas en Roland Claeys werd defini tief naar Kuklos Aalst ge transfereerd. De in 1961 opgerichte vol leybalclub VK start het sei zoen 81-82 met mooie per spectieven. De club, die als bakermat het Koninklijk A- theneum te Aalst had, is goed op weg het volleybal ook in de Denderstreek op een hoger peil te tillen. Na een tijdlang in het Athe neum en de zaal van bas ketbalclub Black Boys te hebben gespeeld, verhuis de VK midden de jaren ze ventig naar sportcentrum «Ten Rozen». Daar spelen de reserven en eerste ploeg hun thuiswedstrijden op zaterdagnamiddag, res pectievelijk om 15.00 u. en 16.15 u. De jeugdploegen treden in de voormiddag aan, vanaf 10.15 u. De trai ningen gaan door op maandag en woensdag, steeds van 20.00 u. tot 22.00 u. Wie meer informatie wil en/ of overweegt aan te sluiten kan zich wenden tot vol gende personen: Karei Boeykens, Leo de Bethu- nelaan 109 Aalst (053/ 77.46.18), Erik Van Mosse- velde, Ledebaan 73 Aalst (053/70.39.32) of Rony Lauwers, Driehoek 782 Kerksken (053/70.15.04). (J.G.) dan ook niet volgens het systeem van recht streekse uitschakeling waar de volleybalpret na één of twee wedstrijden reeds ten einde kan zijn. Wél worden de deelne mende ploegen inge deeld in een aantal reek sen van marimiirn 4 ploegen, en in een perio de van ongeveer 5 en een halve maand kent elke reeks zijn eigen mini- kompetitie met heen- en terugwedstrijden. Dit betekent dat elke deelne mende ploeg minimum 6 wedstrijden kan spe len zonder gevaar voor eliminatie. In dit stadion van het tornooi ligt met dit sys teem de nadruk zonder enige twijfel op het re kreatieve element van de volleybalsport ten nade le van de prestatiesport! De ploegverantwoorde- lijke kan zélf volledig zelfstandig de kalender voor zijn ploeg samen stellen tijdens de voor ronde. Deze voorronde dient gespeeld te worden in de periode tussen 3/ 10/1981 en 28/2/1982. Nadien gaan de verschil- lende reeks winnaars over tot de eindronde van het tornooi, met de hoogste eer* als inzet. Het voordeel van deze werkwijze is interessant voor ploegen die ook nog in een of andere re- kreatiekompetitie spe len. Men kan immers de kalender voor de «Beker van de Rozenstreek» zo danig samenstellen dat overlapping met de kompetitiekalender to taal uitgesloten wordt. De werkwijze van het tornooi tijdens de eind ronde is afhankelijk van het aantal deelnemende ploegen. Mogelijks is dit volgens rechtstreekse uitschakeling, eventueel met heen- en terugwed strijd. De reeksen zullen Regio naal worden samenge steld, zodat al te verre verplaatsingen uitgeslo ten worden. Spelers die bij de Belgi sche Volleybalbond zijn aangesloten worden niet tot het tornooi toegela ten. Het is meteen re- kreatiesport in de echte zin van het woord!!!! Een prijzenpot van 20.000 frank zal worden verdeeld na afloop van het tornooi. Naast prachtige trofeeën ont vangt de winnaar van dit derde tornooi nog een premie van 7500 frank, de verliezende fi nalist ontvangt een pre mie van 4500 frank, de derde een premie van 2500 frank en de vierde een premie van 1500 frank. Deze premies worden door de organisatoren geschonken in de vorm van waardebons voor sportartikelen. Bij dit al les worden ook nog spe ciale trofeeën geschon ken voor de beste KWB- ploeg van het tornooi, de beste ploeg der jeugd huizen, enzovoort. De uiterste inschrij vingsdatum voor de der de «Beker van de Rozen streek» is 13/9/1981. Het reglement inschrij vingsformulier is volle dig vrijblijvend te beko men bij: Baeyens Geert Hekkergemstraat 7 9208 Schellebelle. Voor een aantal ploegen zal «winnen» misschien het belangrijkste doel in dit tornooi zijn. Voor an deren kan het «deelne men» primeren. Zowel voor de eerste als de tweede groep in plaate in de «Beker van de Ro zenstreek».

De Voorpost | 1981 | | pagina 25