Sabrina De Korte en Greta Van Nieuwenborgh eredames 1 GROTE ST0MMITEITENT0CHT LANGS PAS- EN STEENBEEK Een ring te veel... ETIENNE VERSTUYFT UIT BERLARE WINT KETTLER-FIETS ZIEKEN EN GEHANDIKAPTEN KOMEN SAMEN Beker Oscar Van Lysebeth uitgereikt Gezien NADINE COLIN NiEU WEHOPPRINSES Juwelendieven te Baardegem klemgereden Vervolg van pag. 1 «De Hop- prinsenverkiezing is reeds aan haar vierde editie toe en deze uit schieter in Erembode- gem verkrijgt stilaan de reputatie van een werke lijke fijne avond. Niet al leen Erembodegemnaars komen er op af. De ver kiezing gebeurt steeds eerlijk, sportief en recht vaardig: daarvoor staat de jury onder het voorzit terschap van Roger De Wever borg. Verder zete len Pol De Paepe, voorzit ter van het Aalsterse De- kenijverbond. Flor Ver- hofstadt, Stefaan Vinck, of prins karnaval 1981, Hopprinses Lieve Troch en Polle Kepernoagel in deze jury. En het tweede deel van de jury was het publiek, dat via de in- gangskaarten ook recht had op elk 50 punten. Na dien riep hij de drie kan didaten op het podium. Sabrina De Korte die een prettige verschijning was in haar gewaagd mi nirokje wou al een hele tijd meedingen naar de titel, maar was steeds te jong. Nu telde ze 17 len tes en dat was net oud genoeg om mee te strij den. Hobby's heeft ze niet, toch wel, werken, verklapte ze ons lief glim lachend. Haar dagdage lijkse taak is «solderen»: beslist geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Van zenu wen scheen ze geen last te hebben. Tweede kandidate was Greta Van Nieuwen borgh, eveneens uit Erembodegem (Hoge- weg) die gekozen had voor een veilige lange broek en blouse. Twintig jaar oud is zij. Ze vult haar dagen als stikster en vindt dit helemaal niet slecht. Een kandidate die erg beheerstoverkwam en heel wat supporters had opgetrommeld. Tenslotte was er Nadi- ne Colin uit Hageveld, eveneens uit Erembode gem. Zij had zich in een lichtblauw broekpak ge stoken, dit stond haar voortreffelijk. Nerveus maar liefelijk glimla chend verklaarde ze dat ze verkoopster was en de oudste kandidate, name lijk juist twintig. Ze voeg de er tevens aan toe dat ze nooit lastige klanten over de vloer kreeg Maar de andere kandi daten, Sabrina en Greta ondervonden al gauw dat zij aan Nadine wél een lastige klant hadden... Ze bleek immers de beste in het eerste deel, namelijk 15 meerkeuze vragen oplossen. Ik zet de vragen even op een rijtje. Eerst volgden er vijf over Dekenij Dorp: Is de Dekenij Dorp een sport vereniging, een vereni ging van zelfstandigen of een kulturele vereniging? Tuurlijk een vereniging van hardwerkende zelf standigen die gelukkig nog een kermisaffiche willen opstellen... Niet ie dereen wist dat Rigo Eeckhaut de eerlijke schatbewaarder is van Dekenij Dorp. Of er wel zo'n schatten te bewaren zijn, weet ik niet, want dikwijls zijn zij op aktivi- teiten gul met prijzen, ka- dootjes en prezentjes (vb. kinderfeest enz.). Alleen Nadine wist dat de deke nij welgeteld 46 leden telt, 8 cafés binnen haar grondgebied huisvest en traditiegetrouw de Hop- peworp 's zaterdags plaats heeft. Een tweede reeks vra gen handelde over de ak- tualiteit en hier werden meermaals enorme fla ters begaan. Onbegrijpe lijk... Wie won de voetbalbe ker van België? Standard natuurlijk, maar er sche nen meer Anderlecht- en Bruggesupporters in de zaal te zitten. Alle drie herinnerden ze zich dat het koninklijk echtpaar onlangs China had be zocht. Maar van politiek hadden ze blijkbaar geen kaas gegeten. Wie is de minister van Buitenland se Zaken? De eerste tipte op Galle, die zich natuur lijk liever bezig houdt met vogeltjes, de andere op onze kersverse eerstemi- nister Eyskens en slechts 1 kandidate kende No- thomb. Ook de volgende vraag stelde hen voor on overkomelijke moeilijk heden. Waar zetelt het Europees Parlement? In Straatsburg, maar ook hier bleven twee van de drie meisjes het ant woord schuldig. Tenslot te nog Amnesty Interna tional die synoniem is voor een vereniging die streeft voor gelijke en volwaardige burgerrech ten voor iedereen. Geluk kig wist iedereen dat. Je weet immers nooit. Het derde luik was de traditionele muziek. En op dit domein waren de kandidaten heel wat be ter thuis. Achtereenvol gens liet Radio Caroline streepjes muziek horen van Will Tura, Emly Starr, Dolly Dots, Nicole en Hu- go en Gaston en Leo. Eindbalans van deze tes ten: Nadine duidelijk voorop en gevolgd door Sabrina en Greta. Een halfuurtje rust: de kandidaten konden zich nog een beetje opsmuk ken, supporters een pint je drinken en ons aller Paul Roelandt kon het po dium bestijgen. Met zijn zoetgevooisde stem had hij met de ganse tent op zijn hand en menige oma pinkte een spontane traan weg. «Neem 's een kind bij de hand» en «Vrije Radio» oogstten het overgrote sukses, maar ook zijn andere licht verteerbare produkten waren prima luister- en dansvoer. Ondertussen hadden kelners handen te kort om de menigte te bestellen en het gerste nat zorgde voor de nodi ge ambiance. Langzaam kreeg deze matte bedoe ning het uitzicht van een echte volkse aangelegen heid, een ware kermis, waar de mensen zich in een tent van plezier en leute even hun vervelen de kopbrekens konden vergeten. Een kermis zoals het hoorde: oerge zellig, dorstig, warm, uit bundig en plezant. En de ze ingrediënten waren aanwezig. Speeches Alle kandidaten zagen op tegen deze loodzware opdracht. Gedurende twee minuten moesten zij hun mening geven over hun dorp. Ze moch ten deze opdracht reeds van lang tevoren voorbe reiden, maar het mocht niet baten. Wat zij ervan terecht brachten was niet om over naar huis te schrijven. Hypernerveus dreunden zij een voor een hun 20 regels af, waarin geen spoor van originaliteit of kreativiteit te bespeuren viel. De verhoopte sugges ties en ideeën bleven echter uit, zodat Dekenij Dorp er opnieuw alleen voor staat om het dorp nieuw leven in te blazen. Vermeldenswaardig is wel dat Nadine Colijn in haar toespraak vermeld de dat ze de fusie een slechte zaak vond, waar op een oorverdovend ap plaus losbarstte bij het aandachtige publiek. Stad Aalst is gewaar schuwd! De jury trok zich nadien terug om de punten sa men te tellen en onder tussen zorgde Prins Ste faan I voor een verras sing. Ondanks de groot ste besparingen op aller lei vlak, vond hij beslist een noodzaak het be stuur van Dekenij Dorp, Freddy Pyck en Remy Van Vaerenbergh eens hartelijk te bedanken om hun hulp tijdens zijn zwa re en moeizame strijd om de karnavalskepter. Wan neer Remy echter niet opdaagde, riep hij zijn zoon Steven op het po dium om een herinne- ringsschaal in ontvangst te nemen, ondertussen grapjassend: «uw vader is 's avonds nooit meer nuchter te vinden hé». Wat een prinselijk ge baar. Is dat een teken van de Aalsterse originaliteit? Wij hopen van niet... want Karnaval dragen wij in ons hart. Precies twee uur in de ochtend was het, toen presentator Koen het grote moment aankon digde. De spots flitsten aan, de spanning was te snijden, nog gauw werd een pintje aangeraakt... Derde werd Greta Van Nieuwenborgh met 46 punten. Tweede Sabrina De Korte en eerste Nadi ne Colin. Zij kon haar ogen niet geloven, leder jaar opnieuw herhalen zich dezelfde taferelen. Traantjes van geluk, ont goocheling maar sporti viteit bij de verliezers, bloemen, zoenen, foto grafen die hun werk doen, gelukwensen... En de prijzenpot is ook een hoofdstuk apart. De handelaars hebben wer kelijk hun best gedaan. Hier geven wij, als voor beeld, een lijstje van de prijzen die Nadine mocht in ontvangst nemen: een vest in Konijnenbont (10.000 fr.), 4-daagse reis voor 2 personen naar Pa rijs, een damesuurwerk, een zomerkleedje, een paar schoenen, maquilla- geset, versierde vlees- korf, 4 liter bereide pud ding, een reusachtig kra- miekbrood, een kaas schotel, 1 bon voor 100 naamkaartjes, een zonne bril, 4 bussen haarlak, 1 fles cinzano, 6 flessen wijn en een bloemenstuk. Voor Nadine breekt nu een mooie tijd aan. Zij mag Erembodegem en zijn hop vertegenwoordi gen op talrijke festivi teiten. Nadine mompelde: «Ik kan mijn uiterste best doen om een waardige als vi Ik pl d ev dig opvolgster te zijn vi ifld ve Troch. Het waj. sportieve en eerlijke strijd. Ik heb mis: een tikkeltje meer gehad... Mijn mei didaten waren mii even goed...». Een en sympatieke ve ning, die Nadine. Zi te nog eens vriende vloog de dansvloi n En daar zweefde i rliefl ven de wolken. J auvl voor minder een trfr zt van geluk laten.. iwb< moe nsen Stiel toel Dr. im ii In samenwerking met Kettler-België (Omer Van Ommerplein 17 te Edegem) organizeerden de informatieweekbladen «De Voorpost» en «Ons Klein-Brabant» een wedstrijd, met als eerste prijs een prachtige fiets, van het merk Kettler. Deze Alu 2600 fiets is wel nen voor meerdere doelein- uniek te noemen, niet al- den worden gebruikt (onder leen omwille van zijn stevig- meer ook als schoudertas) heid en uitzicht, maar ook en zijn gemakkelijk te be- omdat hij enkele veilig- vestigen aan elk model van heidssnufjes bevat zoals fiets, het nummer dat in het fra- In de verschillende publici- me is geslagen, reflektoren teitsbladen van de Groep en reflekterende banden, De Cuyper verschenen drie een dubbele rem (terug- vragen die verband hielden traprem en handrem) en met deze Alu 2600 fiets of bovendien een versnellings- met de bogagedragertas- apparaat dat in de terug- sen. In de eerste plaats traprem is ingebouwd. Een vroegen wij naar de moderne, extra lichte maar merknaam van deze tas- toch oerdegelijke fiets voor sen. Het antwoord op die elke dag. Daarnaast stelde vraag kon men lezen in de de firma Kettler ook enkele tekst die deze vragen voor- bagagedragerstassen ter afging en dus vulde iede- beschikking van het merk reen «Velotex» in. De twee- Velotex. Deze tassen kun- de vraag luidde: heeft de Kettler ALU 2600 fiets een versnellingsappraat met te rugtraprem? Hierop moest men «ja» antwoorden. Ook dat stond te lezen in de bijhorende tekst. De derde vraag was: hoeveel ver schillende soorten bagage- dragertassen «Velotex» be staan er? Daarop moest men het cijfer «8» geven. Wat ook prompt gebeurde. Bijgevolg diende de schif- tingsvraag te beslissen. «Hoeveel tandjes telt het grote tandwiel van de Kett ler Alu 2600 fiets? vroegen we en gaven drie mogelijke antwoorden op: 46, 47 of 49. Hier diende men te gok ken. Ook wanneer men op de burelen van de Uitgeve rij De Cuyper langs de Ou de Vest voor het uitstal raam de zilverkleurige fiets kwam bewonderen, moest men het bij een gok hou den. Want het grote tand wiel was afgeschermd door een kap en bovendien nog door een reflector. Niet minder dan 76 van de hon derden inzenders gaven echter het juiste antwoord: 46. Wé zagen ons dan ook verplicht het lot te laten beslissen. Vooraleer we U echter de uitslag meedelen, willen we nog kwijt dat de jury bij het nakijkenvan de ant woordformulieren uiterst streng is geweest. Ongeldi ge formulieren kwamen niet in aanmerking, evenmin ge le briefkaarten of brieven. Alleen de antwoordbon die ettelijke weken na elkaar in «De Voorpost» en in «Ons Klein-Brabant» stond afge- ds vi de wik gen j I» a Brve drukt werd aanvaart jetg| UITSLAG Twee kleine Velotex zo besliste het gaan naar Moniqu Acker, Oude Heerw te 9100 Lokeren. D L tas die ook als scho kan worden gebruik stemd voor Patrick man, 's Hondstraat 2778 Sint-Pauwels. lukkige winnaar Kettler Alu 2600 fie Etienne Verstuyft, straat 17 te 9290 B< Zowel de direktie Ier België als de^ van «De Voorpoi «Ons Klein-Brabanti eraan alle deelner ver; het c V di in A in t :ger n v£ 'oeti al li iling 'ten het !ni twei danken voor hun me king. De problematiek van Pas- en Steenbeek moet de bevolking van Herdersem, Moorsel, Wieze, Dender belle en omliggende heel nauw aan het hart liggen. De opkomst voor de fietstocht was immers opnieuw zeer groot en dat op een kille zomerzondagna- middag. Vervolg van pag. 1 De achtervolging verliep suksesvol, mede door het feit dat de wagen van de twee kerels aan «de Ple zante Hof» op het grond gebied Opwijk door rode lichten werd opge houden. Even verder zouden ze echter door een rijks wachtwagen klem zijn gereden doch hier lopen de verschillende versies die ons bereikten wel even uiteen. Volgens sommigen zou vandaar een van beide mannen op de vlucht zijn geslagen en zou de ande re erin gelukt zijn aan de greep van de arm der wet te ontsnappen en verder zijn gereden. Volgens anderen zouden beide mannen door Baar- degem-Centrum zijn ge koerst en richting Mel- dert ingeslagen. In de na bijheid van dancing «Ha waï» zouden ze echter geen uitweg meer heb ben gezien daar ze zowel langs voor ais langs ach ter zouden zijn ingesloten en zouden ze de parkeer gelegenheid van deze in stelling zijn opgereden. Daarmede zaten ze dan uiteraard in de val. Een van beide bleef rus tig zitten zeggend met de hele zaak niets te maken te hebben en gewoon op weg te zijn om meubelen te kopen. Hij zou dan ook een flinke som geld bij zich hebben. Of het de gewoonte is op zaterdag avond meubelen te gaan kopen laten we liever in het midden. Nummer twee wist echter te ont snappen en vluchtte de «Bosstraat» in, richting Kravaal. Mensen van «den Berg» kwamen dan echter in aktie alsook een toevalige wandelaar zo dat de vluchteling zich al leen nog in het gras kon verstoppen. Niet voor lang echter of hij werd ingerekend. Beide mannen, Frangois V.H. (21) en Jean-Paul D.L. (22), beiden uit Brus sel, geen onbekenden voor het gerecht, beken den dadelijk de diefstal en gaven de vier ringen terug aan mevrouw Roobroeck die ook ter plekke was. Manu De Landsheer was vol lof over de hulp van de Baar- degemnaars, een vijfen twintigtal en uiteraard van de rijkswachters, een achttal. Onderzoeksrech ter Tas van Dendermon- de liet beide mannen aanhouden. Uit het onderzoek blijkt dat beide mannen zou den kunnen deel uitma ken van een bende die zowat overal tegelijk aan de slag was in de pro vincie. De dag tevoren kreeg im mers ook een juwelier uit de Mageleinstraat in Gent eveneens bezoek van twee «klanten» die een kleine horloge wil den kopen doch van een ogenblik onoplettenheid gebruik maakten om vlie gensvlug verscheidene dure uurwerken uit de toonkasten te graaien. Dat hierbij evenwel een horloge viel werd hen fa taal. De juwelierster be sefte dadelijk wat er aan de hand was en kon de deur sluiten. Beide man nen bekenden en gaven het gestolene terug waar na ze wisten te ont komen. Toen de juwelierster ach teraf het allemaal eens goed bekeek volgde een verrassing: de dieven hadden een uurwerk, waarde 150.000 fr. méér teruggegeven dan die welke ze gestolen had den ter plaatse. Vermoe delijk dus een artikel af komstig van nog een an dere roof... LH De woordvoerder voor het aktiekomitee Janse- gers Frans, heette de aanwezigen welkom en verduidelijkte het doel van de tocht, namelijk een beter inzicht geven van de anomaliën in en de funktie van het be dreigde Pasen Steen- beekbekken alsook van de stommiteiten die er door de geplande werken zouden verricht worden. Men was inderdaad zin nens de bovenvermelde beken te kanaliseren, d.w.z. recht te trekken, te verbreden, te verdiepen en de bodem te ver harden. De voorziene verbredin gen zijn ongelooflijk. In de bovenloop zouden de beken een breedte krij gen van 4 meter, in de benedenloop, dus in de omgeving van Dender bellebroek wordt dat dan 6 tot 10 meter. Langs beide beken zou den duizenden bomen en struiken moeten verdwij nen en daardoor ook de broedplaatsen van zeer vele vogels alsook een rijkdom aan planten, vis sen, insekten enz. Een natuurlijk waterzui veringsstation, zijnde het huidig bekenbekken zou vernietigd worden. De geplande werken werden in eerste instantie verde digd door te beweren dat de streek waterziek was (meer dan 2000 hec wa- terzieke gronden). De fietsers werden dan ook verzocht onderweg de teelten goed in het oog te houden. Zij zagen overal zeer mooie teelten. Een ander element om de werken te verdedigen was de waterellende die op sommige plaatsen kan ontstaan bijvoor beeld na zeer hevige on- weders. Het aktiekomitee dat zijn vraag tot oprui ming van anomaliën van vroegere waterbeheer- singswerken herhaalde, staafde die vraag door onderweg verscheidene van die vroegere stom miteiten te gaan bekijken. Het toppunt daarvan vindt men in de Populie renstraat te Wieze-Lebbe- ke. In een laatste stadium is men de werken beginnen verdedigen om waterlast uit de Vondelbeek naar Denderbellebroek te lei den. De problematiek van de Vondelbeek is een zeer belangrijke voor Lebbeke en Sint Gillis Dendermonde. De oplos sing echter van die pro blematiek kan onmoge lijk een argument zijn om werken uit te voeren stroomopwaarts. Het schijnt immers dat water nog steeds naar beneden loopt. De doorsteek van de Vondelbeek naar de Steenbeek op Denderbel le Dries en het afsluiten van de Bandsloot zouden wel eens als gevolg kun nen hebben dat Dender belle verzuipt op bepaal de ogenblikken. Het aktiekomitee Pas- en Steenbeek voelt zich ech ter onbekwaam om over die problematiek te dis cussiëren omdat ze die te weinig kent. Waar in het begin de ak tie weinig respons kreeg van de overheden is dat sinds kort wel het geval. Zo was er op een goede maand tijd: T) een interpellatie van senator Peeters in de Vlaamse Raad t.o.v. staatssekretaris Akker- mans. 2) een onderhoud met schepen Moeyersoen van Lebbeke gedurende hetwelk een opbouwend gesprek plaats had. 3) een vergadering op het gemeentehuis van Lebbeke gedurende het welk het gemeentebe stuur aldaar meedeelde niet meer zinnens te zijn de werken te zullen uit voeren zoals ze gepland zijn. Werken aan de be ken zouden in fazen on derverdeeld worden. De onteigeningen in Lebbe ke zouden stilgelegd en herbekeken worden. nprc get its v ilaat twe s w este de Aal 4) schepen Jan De kom van Aalst deelde dat het dossier aan de gemeentere worden voorgelegi na een grondige door de technische sten van de stad degelijke verant ding van de noodzakelijk uit te v i.»-! werken. 5) voor dinsdag 23 er een vergadering zien ophet kabine e staatssekretaris mans. Er is dus plots he< reaktie los geweek aktiekomitee hoop jerr het Pas- en Steei Jceri bekken ongeschi zal blijven (en het zeer mooi) en d Jaac plaatsen waar er nog waterellende is nda van zullen gevrij] legr. worden. Op zaterdag 27 juni ont moetingsdag voor zieken en gehandicapten van Aalst-Stad georganiseerd door de Christelijke Mu tualiteiten in feestzaal «Kapelleken», Meule- schettestraat te Aalst. Een uitgestoken hand naar zieken en gehandi- kapten, een aanmoedi ging voor al wie een zie kenzorg wil meewerken, de blijheid van het sa menzijn een ervaring van samenhorigheid en vriendschap, een dag waaraan men later graag terugdenkt. Na het welkomstwoord te 14 u. eucharistievie ring te 14u30 en vanaf 15u30 ontspanning en gezellig samenzijn met toneelgroep «Arbeid en Kunst». Te 17 u. koffie maaltijd tot 18 u. Inschrijven bij gewest- sekretaris Benny Boey- kens, St.-Jorisstraat 26 te 9300 Aalst. Of telefonisch via nr. 053-21.39.61. Te vermelden: naam, adres, geboortedatum, al dan niet kunnende gaan, wijze van verplaatsing (eventueel thuis af te ha len), al dan niet begeleid en met of zonder wa gentje. LH «Mi ike Ite v de t 1 titer het bez< D was De kampioenviering van belottersclub Immerzeel en de uitreiking van de t Oscar Van Lysebeth, hadden plaats in het sociaal Centrum van de Immerz dreef. Kampioen was Emiel Pieters, de beker ging naar Louis Verdoodt. foto O. Van Lysebeth, Dê Brucker, Verbeken, Troch en Meulemans, die bestuur van de club vormen. (KDC) Zonder Ormonen. (KDC)

De Voorpost | 1981 | | pagina 4