ER WORDT JURIDISCH STEEKSPEL GEVOERD ROND GIFSTORT HERDERSEM ZANDSTEENTJES Weer vier Kampioenen te Herdersem MUTSEREELSTRAAT TE MELDER WORDT AANGEPAST Vakantiewandelzoektocht Moorsels vakantiespeelplein had extra-onderhoudsbeurt no£ WLA had gelijk NIEUWE BIBLIOTHEEK HERDERSEM V ,\irj>v-.f De Werkgroep Leefmilieu Aalst maakte heel wat ophef door haar jongste persmededeling waarin gesteld werd dat het bekende gifstort op de wijk Aart te Herdersem nog steeds niet ontmandeld was. Heel wat giftige afval zou zich nog steeds in de grond bevinden, en zou ondertussen gewoon op nieuw afgedekt geworden zijn door de eigenaar. Hierover ondervraagd bevestigde de schepen voor Leefmilieu Mevr. De Maght, zij het in bedekte termen, de inhoud van deze persmededeling. «Nu is nog niet alles weg» aldus de schepen, die wel protesteerde te gen de manier waarop de gekende Aalsterse leef milieuvereniging het pro bleem benaderde. Aldus was aan het stadsbestuur niets gemeld bij de ont dekking van het stort, en werd er ook geen nieuw kontakt opgenomen met het stadsbestuur voora leer de tweede persme dedeling van WLA we reldkundig gemaakt werd. «Nochtans staat mijn deur altijd wagewijd open, en werkten wij in het verleden reeds goed samen» zo voegde Mevr. De Maght er nog aan toe. Zoals bekend werd het bestaan van het sluikstort Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end: Gustaaf en Julia Ros- signol. Opgravingen De Archeologische Werkgroep Affligem organiseert van zaterdag 18 juli tot en met zaterdag 1 oogst opgravingen te Affligem. Het ligt in de bedoeling verder te zoeken naar de Karolingische nederzetting die vorig jaar ter plaatse werd ontdekt. Belangstellen den kunnen zich wenden tot en bevragen in het Kultureel Centrum Affligem. Liefst op de zaterdagen wanneer de gewone opgravingsuren lopen. Vlaamse Kermis Laatste week-end van juli: Reuze Vlaamse Kermis van de Fanfare St.-Cecilia in de hovingen van Frans De Bondt, Hoogstraat 8, ten voordele van de Fanfare. Op zaterdag 25 juli te 18 u. muziekuitvoering door de fanfare en vanaf 20 u ten dans. Inkom gratis. Op zondag 26 juli te 18 u Muziekuitvoeringen en vanaf 20 u ten dans. Inkom gratis. Op maandag 27 juli te 19 u wipschieting, met 2.000 fr. vooruit, de «Derde Prijs van de Fanfare». Te 22.30 u trekking van de tombola. Tijdens deze dagen eetgelegenheid, op zondag reeds vanaf 11.30 u. Specialiteit: mosselen met friet. Elke week naar zee Voor amper 200 fr. (kinderen 150 fr.) kan u elke donderdag naar Blankenberge. Start aan café C. Van den Broeck te 8 u. Terug te 19.30 u. In te schrijven aldaar tot woensdag 17 u. Kerkhof op de Huizekens? Het punt werd afgevoerd van de agenda van vorige gemeenteraadszitting. Nader nieuws volgt. Guldensporenviering In het Hekelgems gemeentecentrum «Bellekouter» sporenviering georganiseerd door de kultuurraad m.m.v. VTB-VAB op zaterdag 11 juli. Te 19.30 u guldensporenkoncert door de Fanfare St.- Cecilia Teralfene, optreden van het St.-Michielskoor Hekelgem, deklamatie en guldensporenrede, volks dans door volkskunstgroep «De Eglantier» (Dender leeuw) en gezellig samenzijn met speelman-akkor- deonist Lode Fardeau. Toegang kosteloos. Rochusfeesten De Rochusfeesten in het teken van de hond worden ingezet op zaterdag 15 augustus met een viering bij de kapel op Nievel en samenzijn in de feesttent vanaf 19.30 u. Op zondag 16 augustus vanaf 9 u inschrijven van de honden voor deelname aan de internationale hon denshow van K.V.N., de Kynologische Vereniging Nievelkapel. Te 9.30 u hoogmis in openlucht of in de tent opgedragen door Dom Joris Vertonghen, O.S.B., en muzikaal opgeluisterd door Jong Talent. Na de mis hondenzegening, 's Middags eetgelegenheid met muzikale animatie. Wandelaars kunnen dit feest kombineren met een wandeling door de Faluintjes of het Kravaalbos. Kluiskapel Uiteindelijk is, dank zij heel wat inspanningen, de beschermingsprocedure van de Kluiskapel ingezet. Op maandag 27 april, daags na Kluizenkermis, plaat ste mevrouw de minister haar handtekening. Voordrachten over kruiden Kruidendeskundige Frans De Block houdt voordrach ten over «Kruiden leren kennen en... gebruiken». Geïllustreerd met praktische voorbeelden, tips, recepten en hapjes. Dit op vrijdag 11 en 25 septem ber en op 2 oktober, telkens te 20 u, in het Oud Zandtapijt. Deelname in de onkosten voor de drie avonden samen 250 fr. Inschrijven gewenst. Het aantal deelne mers dat kan worden aanvaard is immers beperkt. 3e K.V.N.-Show Op zondag 16 augustus Derde K.V.N.-Hondenshow van de Kynologische Vereniging Nievelkapel. Inter nationale rashondententoonstelling met C.A.C., Cer- tificat d'Aptitude en Championnat. Titels worden er verworven van Hopkeizer en -keizerin, Hopkoning en -koningin en Hopprinses en -prinses voor de jeugd- winnaars. Tentoonstellingssekretariaat waar nadere informatie kan worden bekomen bij voorzitter Ernest Van den Broeck, Hoogstraat 3 A te 9392 Meldert - Aalst. Tel. 052/JJ.',; 32. Nadere atails volgen. /".^kampioenschap Kampioenschap voorbehouden aan de leden van de Kynologische Vereniging Nievel-Kapel het eerste week-end van oktober in de hovingen van Walter Van Brempt, Horingstraat. bekend gemaakt in de zit ting van de gemeente raad van 25 februari jl. De dag nadien treft de bur gemeester reeds maatre gelen om het stort te la ten sluiten. Meteen wordt aan de Goeverneur ge vraagd om een deskun dig onderzoek in te stellen. Einde februari zelf en op 17 maart 1981 worden stalen genomen door de provinciale dienst voor de bescherming van het leefmilieu. De resultaten lieten een hele tijd op zich wachten en herhaal de malen informeerde het stadsbestuur naar de uitslag ervan. Op 7 april 1981 wordt de burgemeester dan offi cieel door de Goeverneur op de hoogte gebracht van het feit dat het stort giftig afval bevat. Even eens vraagt de Gouver neur de nodige maatre gelen te treffen. Op 10 april 1981 heeft er dan een vergadering plaats te Gent tussen ambtenaren van het Pro vinciaal Gouvernement, de schepen van leefmi lieu van Aalst en ambte naren van het stadsbe stuur van Aalst. Dezelfde dag vaardigt de burge meester een politiebes- luit uit waarbij de eige naar van het terrein aan gemaand werd het ter rein binnen de vijf dagen te laten ontruimen door een erkende verwerker van giftig afval. Op 13 april wordt de technische arbeidsin- spektie van het Ministerie van Arbeid en Tewerk stelling ingelicht over het bestaan van giftig afval te Herdersem. Op vrijdag 17 april 1981 wordt dan eindelijk ge start met het afgraven van het giftig afval door een gespecialiseerde fir ma. De provinciale dienst voor leefmilieu houdt toezicht en ook het parket is aanwezig. In opdracht van onderzoeksrechter Tas van Dendermonde nemen professor Heyn- drickx, van het laborato rium voor toxicologie en professor Pijck van het laboratorium voor farma ceutische microbiologie en voor hygiëne de nodi ge stalen. Steekspel De resultaten van dit tweede onderzoek vor men in feite de basis voor een juridisch steekspel welke op dit ogenblik nog steeds aan de gang is. Op donderdag 4 juni 1981 werd immers zowel aan de schepen voor leef milieu van Aalst als aan de eigenaar de analyse verslagen van de voor melde laboratoria bete kend. In tegenstelling tot het analyseverslag van de Provinciale Dienst voor de Bescherming van het leefmilieu blijkt uit de analyseverslagen van de beide professoren dat het stort een potentiële oor zaak van bodem- en wa terverontreiniging vormt, zonder dat de normen evenwel werden over schreden. Met andere woorden betreft het hier een giftig afval zoals door het desbetreffende Ko ninklijk Besluit werd bepaald. De eigenaar lacht natuur lijk in zijn vuist met der gelijk verslag. Hij stelt meteen dat hij niet meer moet doorwerken, want dat het toch geen giftige afval betreft. Anderzijds is hij van oordeel dat hij geen beroep meer moet doen op een erkende offi ciële verwerver voor gif tig afval, wat hem natuur lijk miljoenen kost, maar dat hij het gestorte goed zelf naar een ander stort Eens te meer doet Herdersem zijn naam «Majo- rettendorp» alle eer aan. Van het achttal Herdersemse deelnemers dat verleden zaterdag naar Diksmuide trok waar het kampioenschap van West- en Oost-Vlaanderen werd betwist kwamen er niet minder dan vier gelauwerd met de Oostvlaamse kampioenenti- tel huiswaarts. Hier de namen van de nieuwe kampioenen: Esmeralda Vijverman bij de miniretten Ingrid Van Lierde bij de tamboer-majoors Patrick Berckx bij de jongens-juniores Chris Van de Velde bij de jongens-seniores. Van harte gefeliciteerd! LH Bianco De Cock en Gerda Cami met de organisatoren Diksmuide. (kdc) kan vervoeren. Door de toenmalige stor ten werd ook ondertus sen een gerechtelijke procedure aangespan nen tegen een welbe paalde firma uit het Den- dermondse, waarvoor hij de afval overbracht naar zijn privé (illegale) stort plaats te Herdersem. Inmiddels werd de eige naar opnieuw aange maand door het stadsbe stuur om het stort te doen ontruimen, wat nog niet gebeurde. Burgemeester D'Haese- leer van zijn kant, die dui delijk verveeld zit met het tweede analyseverslag van de professoren Heyndrickx en Pijck, aan de stedelijke juridi sche dienst opdracht om de zaak grondig te onder zoeken. Het verslag van deze dienst werd op 29 juni jl. overgemaakt aan de Gouverneur, aan wie eveneens advies ge vraagd werd voor de ver dere afhandeling ervan. Nu wordt op het stadhuis gewacht op het besluit van de Gouverneur, waaruit meteen ook zou moeten blijken welk van de twee hogervermelde verslagen (professoren of provinciale dienst) uit eindelijk de doorslag zal geven. Toen Schepen van leef milieu mevr. De Maght dit alles bekendmaakte op de maandelijkse pers- konferentie was zij met een van mening dat het stadsbestuur alles (en Een overzichtelijke en ruime opstelling, (kdc) De nieuwe biblioteek te Herdersem (kdc) zelfs meer dan dat) deed niets gedaan dan was er delswijze» alt? wat in haar mogelijkhe- ook (en terecht) kritiek de schepen. '5 den was. «Hadden wij geweest op onze han- Oorspronkelijk was de landelijke Mutsereelstraat te Meldert aangelegd in kasseistenen. In het kader van de aanleg van de wegenis in de sociale woonwijk Mutsereel werd in de Mutsereelstraat zelf een nieu we riolering en wegbedekking voorzien. Deze werd gepland in zogenaamde KWS (een soort van asfalt) verbinding. Voor het behoud van het landelijk uitzicht en aan sluitend op het bestaand wegdek van de aanpalen de straten achtte het stadsbestuur het ge wenst de KWS-verbin- ding geheel of gedeelte lijk te vervangen door aangepast materiaal. De Mutsereelstraat sluit immers aan op de Dorps straat, waarvoor een ont werp ter vernieuwing op gemaakt is. De wegbe dekking bestaat daar uit zeskantige betonblokjes. Deze zouden nu ook in de Mutsereel gebruikt worden. Naargelang het bedrag dat de stad kan besteden, zal een kleiner of groter gedeelte aangelegd wor den in betonstenen. De meerprijs hiervan be draagt 624 fr. per m2. Toen dit punt op de ge meenteraad van 30 juni jl. ter sprake kwam, merk te raadslid Bogaert (CVP) op dat het hier om een meeruitgave ging van 54.000 fr. daar waar deze eerst geschat werd op 1 miljoen. Schepen De Maght (PVV) die aan de Mutsereel- ka° ijn der hijr oor ude rarr straat woont hei haar kant datin ciële redener, een landelijke bi dween, vermitijd seiweg coda werd in asfalwdsi Haar dorpsgei, z« bert Van de J» vroeg op zijni, d dacht voor de bo van de steeds i da dende kuilen va die van Assegd naar Meldert d Na de zoektochten in het Aalsterse, o.m. te Meldert, Herdersem en Aalst zelf waaraan tal van Ninovieters deelnamen roept VTB - Meerbeke ook de liefhebbers uit onze kontreien op tot deelname aan een va kantie-wandelzoektocht. Gekozen kan worden welke dag men eraan wil spenderen in de periode van 1 juli tot en met 31 augustus. Een prachtig parkoers van circa 3 uur langs veld en bos leidt naar onver moed mooie hoekjes in eigen streek. Niet-geoe- fende wandelaars hoe ven zich zeker niet te la ten afschrikken. Geen ingewikkelde vra gen die de pret bederven. Pen, meetgerief en oog jes open volstaan ruim schoots. Een echt ontspannende tocht voor jong en oud. voor gans het gezin. Waarom zou U de knap zak niet meenemen? Bovendien zijn er prachti ge prijzen te winnen: lin- nen-droogkast, draagba re TV, mistlampen en ve le andere nog voor een waarde van 50.000 F. Deelnameformulieren kunnen bij vertrek wor den afgehaald op het Meerbeekse dorpsplein in «Berlindiskring», «Munck Inn», «Onder de Linde», «Oud Withuis», «Tijl» en ndi «Dansana». imii Deelnamerech kei Niet-VTB-ledefg l 175 F. Minder ve slechts 100 F. n Prijsuitreiking in v dag 19 septem in de «Berlifmi Voor meer ist wende men zief - ven Cooman,org keer 9 (tel. OSerd of Wilfried Ifini Edingsesteenvfen (054-33.36.78).por h o —ver beu ran Alle tien zijn ze gestart vori ge maandag, de Aalsterse vakantiespeelpleinen. Ook in Moorsel, waar het terrein (gemeenteschool Kaalberg) tot voor kort in een zo be denkelijke staat verkeerde, dat CVP-raadslid Raymond Uyttersprot er op de jong ste gemeenteraadszitting over interpelleerde. Met gunstig gevolg, want in al lerijl werden twee perso neelsleden, twee dagen aan het werk gezet om het ter rein toch min of meer op een speelplein te doen ge lijken. R. Uyttersprot woont geo grafisch goed, om over het Moorselse vakantiespeel plein te interpelleren; hij woont immers in dezelfde straat. O.m. merkte hij gras en onkruid van 1 meter hoogte op, oude autowrak ken en 'n hoop bierbakken, een allesbehalve onderhou den ruimte dus, waar zelfs van bouwvalligheid gewag kan gemaakt worden. Schepen Monsieur beloof de op de zitting de situatie te onderzoeken, hetgeen dus gebeurd is. Hoewel een ideaal speelplein nog wat anders is, meent Uytter sprot toch dat het nu ver antwoord is er kinderen te laten ravotten.

De Voorpost | 1981 | | pagina 10