liefhebben «porten zo 5ha Guido Schelfaut verdienstelijk tweede TRADITIONELE GROTE PRIJS JOSSE RINGOIR Aalsterse kaatshoogdag Setok lauwert verdienstelijken c Willy Haeck onafscheidelijk met Neptunus Aalst verbonden Atletiek: SPORT M A R DE...GROOT SPORTZAi ZON OOIT ranc bij de dames eindigden twee deelneemsters op de eerous emie Huysermans. (lp) liertj Het jubilerend Setokvoetbalverbond, reeds 25 jaar in de running, heeft nu ook de sportiaureaten voor het seizoen 80-81 bekend gemaakt. In de eindrangschikking werd Marc Van Boxelaer (Ploeg Zonder Naam) ruim afgescheiden verkozen als sympatiekste speler van de voorbije kompetitie. Die de kalme en goedlachse ploegspeler kent vindt ze ker geen graten in zijn eer ste plaats. Met meer dan dertig punten voorsprong gaat hij Wim Troch van Leeuwerik vooraf terwijl «Apostel» Ignace Ledegen de derde plaats bezet. Als sportiefste speler Vorige week schreven wij dat Willy Haeck zijn zwemopleiding genoot bij Francine Van Poelvoor de. De waarheid echter is dat Willy in het begin der zestiger jaren hoofdtrainer was van zwemclub Nep tunus Aalst terwijl Francine aJ$ hulptrainster fun geerde. Het is uit deze school dat de latere nationale kampioene Carla Galle voortspruit. Nu nog blijft Willy Haeck nauw verbonden met de Aalsterse zwemclub en zijn naam is een begrip geworden in de zwemmiddens van de Dender streek. (J.G.) kwam Jozef Cornelis als primus uit de bus Deze Ocarina-man totaliseerde twaalf punten meer dan een andere P.Z.N.-er, Jo- han Van De Velde. Verder lauwerde men Mar cel Brisard als beste spel leider en ook de be stuursleden Antoine Van De Velde, Frangois Nijs, Roger Van Goethem en Jean Corten werden in het licht van de schijnwerper gesteld. De officiële uitslag van het voorbije seizoen bracht geen verrassingen maar wel stippen we graag nog even aan dat kampioen Tri poli aanvallend het sterkst bleek met 121 doelpunten in 26 wedstrijden. Tijl Snas was de enige andere ploeg die, met 116 goals, de kaap van honderd over schreed. Defensief bleek OC Aalst het sterkst. Het diende slechts 36 doelpun ten te incasseren. Ook hier Snas op de tweede plaats, met 38 tegentreffers. De datum van de eerste alge mene vergadering van het komende seizoen werd ook bekend gemaakt. De bijeenkomst gaat door in «Zaal WembleyBrede- straat 78 te Aalst, op 18 september te 20 u. Uitslagen Setokverbond: Simpatiekste speler 80-81 1 V. Boxelaer Marc (PZN) 14C 2. Troch Wim (Leeuwerik) 111 3. Ledegen Ignace (Apostel.) 103 98 97 4 Cornelis Jozef (Ocanna) 5. Meersman Fr. (Tnpoli) 6. De Wolf Jean-P (VKMB) a 7. Verleyen Ronny (AZ 77) 8. Redant Norbert (Wembley) 7! 9 Van Boxelaer D (Ocar.) 7: Van Vaerenbergh J. (Ocar.) 11Van Bruyssel Stef(TSnas) 70 12 De Backer J-P (BI. Wit) 65 13. Korte Hugo (Leeuw64 14. Stadsfeldt (Wembley) 61 Anne Dirk (VKMB) 61 15. De Schrijver R (Wembl.) 60 16. Cleemput Lievin (Apost58 17 De Moor Johan (BI. Wit) 56 Sportiefste speler 80-81 1Cornelis J (Ocar.) 118 2. V; De Velde J (PZN) 107 3. Meersman Fr. (Tripoli) 98 4 Redant N (Wembl.) 91 5 Ledegen I (Apost90 6. Vercauteren Fr. (AZ 77) 80 7 Wachtelaar W. (VKMB) 66 8. V. Bocxelaer M. (PZN) 63 9 Borms Jan (T. Snas) 61 10. De Vlieger J. (OC Aalst) 60 Troch Wim (Leeuw.) 60 Pauwels Karei (OC Aalst) 60 11 V. Der Plas P. (VKMB) 56 12 De Brucker R. (PZN) 53 13 V; Boxelaer D (Ocar.) 52 Lanckman Luc (Leeuw.) 52 14. Stadtsfeld R. (Wembl.) 51 15. Van Goethem Gl (Wembl.) 16. De Wolf Jean-P (VKMB) Korte Hugo (Leeuw Verleyen Ronny (AZ 77) - .^.■^«.■■■ij- Hoogspringen heren op zaterdagnamiddag met Eendracht Aalst, (lp) 10 Van de Velde Johan (PZN) 72 Bij de seniores verwachtte men Guido Schelfthout vooraan van Aalsterse zijde en deze rijzige atleet ont goochelde niet. Nochtans rangschikte hij zich na de eerste dag pas vierde. De Gentenaar De Raedt hield de koord voor de grote Eendrachtbelofte Stefaan Vanderstichelen. Mare Schelfthout volgde op de vijfde plaats met amper 15 punten minder dan zijn broer. De puikste prestaties kwa men er van Guido Schelft hout die de kogel 13 m. ver gooide terwijl Stefaan Van derstichelen 1.98 m. hoog sprong. De tweede dag schoof Guido Schelfthout snel naar voor in de rang schikking nadat hij het discuswerpen won met een worp van 39.74 m. Ook in het polstokspringen toonde hij zich opperbest door 3.90 m. hoog te wippen. Een evenaring van het clubre cord. Uiteindelijk belandde Guido op de tweede plaats in de eindstand van de tienkamp, met een punten totaal van 6020. Bij de juniores stond er geen maat op Stefaan Vanderstichelen die met 5607 ruim 500 punten meer totaliseerde als de naaste achtervolgers. De achtkamp scholieren heren werd vlot gewonnen door de Lebbekenaar Fran- ky De Feyter. Eendrachtat- leet Jan Van der Biest werd tweede. Dit dankzij een grote regelmaat in zijn prestaties. Bij de dames seniores plukte Nancy Ruys uit Hamme de eerste plaats mee en eindigde Vlierzele- atlete Marie-Paule Geldhof tweede. De zevenkamp bij de juniores werd gedomi neerd door de Gentse Ann Elyn. Inge Eemans en Ka- rine Sagerman streden voor de ereplaatsen. Bij de scho lieren dames behaalde Ma rijke Van Boxtael de derde plaats. (J.G.) Op zaterdag 27 juni organiseerde atletiekklub Een- meter winnaars van Aal dracht Aalst opnieuw de meeting Josse Ringoir. De sterse zijde waren Greet volgende Aalsterse atleten zorgden voor een betere De Vuyst (scholieren da- prestatie: Marijke Boxtael bleef zonder tegenstand mes), Dimitri Pottie (kadet- op de 100 meter horden en lukte een tijd van 17»6. Bij ten heren) en Jos Jacobs de dames miniemen drukten Kathleen Cornelis en (seniores). Hilde Kets dezelfde tijd af op de 80 meter. De Erwin Van Nieuwenhove tegenstand volgde op verscheidene meters. Kogelstoten: opmerkelijk zijn de vele foutieve worpen die wijzen op het nog H beheersen van de techniek, (lp) wierp de speer ruim drie meter verder dan de naas te concurrent (55m52) en scholiere Christel Vermeir stootte de kogel 7 meter ver. Goed voor winst. Mare Schelfthout, nochtans meer aan het werk opiets langere afstanden, won de Dat de kaatssport haar aantrekkingskracht op de massa grotendeels verloren heeft is een realiteit waarmee vele fervente kaatsliefhebbers moeilijk kunnen leven. De fel verminderde publieke belang stelling voor deze volkssport blijkt vooral voelbaar bij de jeugd. De jongeren zoeken het nu rrreer in andere sporten en slechts de ouderen die de glorieperiode van het kaatsen meemaakten, blijven hun sport trouw. Aalst, eens een sterk bolwerk binnen een bloeiende kaatsbond, telt al een tijd lang geen topploegen meer in eigen rangen. Wel blijft de kaatsbedrijvig- heid in de Denderstreek nog vrij groot. De driehoek Aalst-Ninove-Geraardsbergen vormt het zwaarte punt van het Vlaamse landsgedeelte. De sterkste ploegen vinden we vandaag de dag echter in het Walenland Dat kan in de komende dagen nog eens duidelijk worden te Aalst, alhoewel de numeriek mindere.Vlaamse formaties het Kampioenschap van Vlaanderen niet zomaar uit handen zullen geven. Op maandag 13 juli start dit kampioenschap, dat steeds samenvalt met Aalst kermis. Alle clubs uit eerste divisie werden onderveeld in poules en elke winnaar van de vier reeksen stoot door naar de finale op zaterdag 18 juli. Op 13 juli spelen Pont-è-Celles, Gembloux en St. Servais de eerste schiftingsreeks. Horrues, Nivelles en Feluy vormen het trio voor de tweede schijf. Woensdag daaropvolgend ontmoeten Ottignies, Braine en öuizingen mekaar. Donderdag krijgen we de vierde schifting, bestaande uit drie Vlaamse vijftallen. Tollembeek, Ninove en Meerbeke strijden er voor een finaleplaats. Meteen is het zeker dat minstens één Vlaamse ploeg de finale haalt. Wij tippen op Tollembeek. (J.G.) Dirk Ledegen blijft verba- meesterschap van Bart zen. Het technisch erg Meganck, terwijl Pascal veeleisende polstoksprin- Poelman bij de pupillen tot gen blijft zijn paradepaard- het uiterste moest gaan om je. Dirk, die bij de kadetten Vlierzele-atleet Uyttersprot aantreedt, overschreed vo- te verslaan. Carine Luccu- rige zaterdag 3m40. De fier en Veerle Roelandt leg- amper vijftienjarige knaap den beslag op de eerste 200 meter (B-reeks) kan in de toekomst nog van twee plaatsen bij de pupil- 23»2 zich laten spreken. Gunter len dames, andere 800 Everaert moest de Brugge ling Dendooven voor laten en liep «slechts» 11» rond. Wie Gunter kent weet dat hij tot beter in staat is. Mag gy Carael toonde zich al weer de snelste bij de ka detten dames terwijl Yves De Gelder en Yves Evene poel er met Daniël Veeckman van Gent een spannende 100 meter scholieren van maakten. Veeckman won, De Gelder eindigde tweede (in dezelf de tijd) en Evenepoel moest één tiende van een seconde toegeven aan de winnaar(s). Guido Schelf thout won zonder proble men het kogelstoten (13m19). Het polstoksprin gen bij de heren was een Aalsterse aangelegenheid. Erwin Van Nieuwenhove diende zijn meerdere te er kennen in Mare Ledegen. In de 800 meter miniemen stond er geen maat op het Bij het Hilde Vervaet en De kaatsklub uit het naburige Erpe: de sportvrienden. Op) De jongste deelnemer, De Boever (van de inrichtende klub) gaat hier nog ov meter, (lp) De éne week zijn er elf, de ondere 25, maar iedere zaterdagvoormiddag wordt er nog door echte voetballiefhebbers voor het melkhuisje aan liefhebberssport gedaan. (Lp) Kogelstoter De Gust met 9m93 (lp) 14 - 10.7.1981 - De voorpost SCHOOLSTRAAT KOOLSTRAAT 15 AALST (053/21.25.56] GROOTHANDI SPORTARTIKE F**v;

De Voorpost | 1981 | | pagina 14