udy Tan Damme erovert Londen Lucien Van Impe moet mee naar Praag «Phtl Anderson moet zich bij ons thuis voelen» KANGOEROE HEEFT FANKLUR TE LOKEREN L CONTACT KARATE IV I DAMME-FANKLIJB e Voorpost VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1981 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 052/21.40.60 Dat Phil Anderson heel wat fans heeft in Lokeren, kan na het bekijken van deze foto waarschijnlijk niet worden tegengesproken, (dm) es tegen het uitstoten van Lucien Van n even fel als na het bekendmaken van voor het wereldkampioenschap in heidene fans eisen zelfs dat een aktie het getouw gezet om de bonds bonzen koerswijziging op te dringen. n inderdaad nneer ze bewe- Bt godgeklaagd Waaltjes die n bewezen in n maanden, uitverkorenen zijn. Dat Van Impe twee de was in de Tour de France en laureaat van de bergprijs, lijkt de koude kleren van de he ren Van Mos8evelde, Fa- bri en hun akkolieten niet te raken. «Lucien Van Impe moet naar Praag» was de eis die een supporter van de «berggeit» ons telefonisch meegaf. Hij stelde ook een vraag «Kunnen jullie niets doen om de BWB-keuze- heren onder druk te zet ten?». We doen inder daad wat. Wie de kandi datuur van Van Impe kracht wil bijzetten, kan dat door bijgaande motie te ondertekenen en voor woensdag 12 augustus ingevuld terug te zen den naar volgend adres: De Voorpost, Sportre- daktie, Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Wijzelf verzamelen alle exemplaren en gaan er mee naar de BWB in Brussel. M.V.H. l juiterst spannende en bijzonder spektaku- fstrijd is de Belgische Full Contact karate- l Rudy Van Damme uit Lebbeke meester ^over de Engelse «Slugger» Pat O'Keeffe. Van Damme was eigenlijk naar Londen om er de Engelse kampioen Philip ontmoeten in een terugwedstrijd. De engewichtkampioenen stonden op 5 juni het eerst tegenover elkaar te Maldegem, die op een match nul eindigde. De Engel- n werd evenwel verplicht zijn titel op het n in een kamp tegen challenger Charles dit precies op dezelfde dag dat de wed- in Rudy Van Damme was voorzien. Er ook naar een valabele vervanger uitgeke- 'onden in de persoon van Pat O'Keeffe. Plots was hij een vedette: Phil Anderson trok de gele trui aan. Een niet alledaags feit in het leven van een koereur. Anderson, een «avonturier» die in Europa het geluk komt zoeken (zo beweren sommigen althans) behield dat kostbare kleinood slechts 24 uurtjes. Pech eigenlijk dat onmiddellijk na Phils stunt een tijdrit geprogrammeerd stond, een hapje voor kannibaal Bernard Hinault. De debutant werd nadien uit de «kop» weggeduwd. «Gebrek aan ervaring en nog een beetje jong», was de konkluzie van de «experten» Toch werd Phil tiende. Van een revelatie gesproken. servewielen en ander materiaal, zijn allemaal opdrachten die door 'mensen van goeie wil' kunnen uitgevoerd.» Bij de fanklub zitten mannen en vrouwen uit alle lagen van de bevol king. Er zijn er zelfs bij die ver buiten de Loker- gelBe pers op voor deze waarin tech- over ei zo na aanvalskracht te staan, agressie, en raus power», belofte die het tussen Rudy e, de Belgi- denge wicht ig en Pat ons te bieden t de agressieve, jitale stijl van en de techni- 'evenheid van al dit gevecht rauwe energie l> om heel Lon- licht te voor onder dan ook Pickett Lock n Londen was in met entoe- 11 Contact Kara- lie hun Londen- se favoriet kwamen aan moedigen in zijn strijd tegen de Belgische kam pioen. De Belgische «champ» die de Verplaatsing naar Londen had gemaakt in gezelschap van zijn coach Pat Teugels, en manager Daniel De Wae- le, liet zich alvast door de ruwe O'Keeffe niet af schrikken. Deze toog zoals was voorspeld, on vervaard ten aanval, zich uiteraard zoals het een «slugger» past, wei nig of in het geheel niets van techniek aantrek kend. Rudy Van Damme zag het gevaar van de hoekslagen onmiddel lijk in en plaatste hier tegenover zijn knappe benen techniek. Hij moest wel enkele klap pen inkasseren, maar de Engelsman werd op zijn beurt getrakteerd op een reeks jabs, uppercuts, roundhouse-kicks en si- de-kicks. Zulks kon zijn aanvalswoede in de ze ven eerste rounds amper temperen. Daarna ging hij over tot intimiderend vechten. Rudy Van Damme bleef de zenu wen de baas en vocht beheerst voort. Het Lon- dense publiek, dat ten- volle van de kamp had genoten, twijfelde even min aan de zege van de Belg, die een staand ap plaus kreeg toen de wed- strijdrechters hem una niem tot overwinnaar uitriepen en de gelukki ge Rudy Van Damme uit de harden van de voor zitter van de professio nal Karate Association George Sfetas, de prach tige «Callsavor Trophy» mocht in ontvangst nemen. Rudy Van Damme, uiteraard zeer gelukkig met deze overwinning, verklaarde dat het de moeilijkste wedstrijd uit zijn carrière was ge weest. Uiteindelijk be treurde hij het niet dat de wedstrijd tegen Phi lip Shields naar septem ber werd verschoven en hij nu ook een gans an ders vechtende Engels man te bekampen kreeg. Dit zal hem sterken voor de wedstrijd in septem ber, was het oordeel van coach Teugels die het be lang van deze ontmoe ting formuleerde als volgt: «De wedstrijd tus sen Rudy Van Damme en Philip Shields moet aanzien worden als de meest belangrijke in het Wie was die Ander son? Waar kwam hij vandaan? Verteld werd dat hij «ergens» in het Waasland terecht was gekomen, na heel wat omzwervingen en een verblijf in de buurt van Parijs. Phil Anderson zat on der dak in een flat aan de Schoolstraat te Loke ren, waar de jonge Aus traliër lief en leed deelt met zijn Amerikaanse verloofde. Klub Lokeren «ontdekte» Phil Anderson. Er liepen geruchten dat een fanklub zou worden ge sticht. Daags na de laat ste etappe van de Tour de France is dat inder daad gebeurd. Op de eerste vergade ring zat het lokaal «De Groene Poort» te Loke ren afgeladen vol met entoesiaste fans. In de kortste keren was alles in kannen en kruiken. Prompt werd een be stuur verkozen: André Rombaut is voorzitter, Alex Smet penning meester, Robert Rom- Rudy Van Damme (rechts): rake trap 'Jiudy Van Damme wil steunen kan poen door de aankoop van een sticker ie prijs van 50 fr. Deze zijn te bekomen pik Van Damme. Dendermondsesteen- 19 te 9.370 Lebbeke. Wie belangstelling r deze gevechtssport kan hiervoor ht bij coach Patrick Teugels op tel. C.V. Rudy Van Damme, met links van hem Patrick Teu gels. vooruitzicht van het Eu ropees kampioenschap. Wie wint, maakt uiter aard een grote kans om deze titel te veroveren. Bij verlies is men wel nog niet uitgeschakeld, maar een zege is uiterst belangrijk voor beide vechters. Nu won Shields ook zonder pro blemen van zijn Engelse challenger, zodat hij evenals Rudy ongesla gen blijft. Rudy heeft het vertrouwen en de konditie. In de wedstrijd tegen O'Keeffe bracht hij 107 trappen op zijn aktief tegen 62 voor de Engelsman. Volgens de reglementen van de PKA moet men per ron de 8 trappen lukken. Op 6 september 1981 in het zelfde Londen kan Rudy Van Damme de basis leggen voor een grote carrière». Manager De Waele van zijn kant, wou nog kwijt dat er uiteraard veel belangstelling be staat voor Rudy Van Damme en dan vooral in het buitenland. In het najaar zal hij dan ook verschillende malen aantreden in Nederland en Italië. Ook is een nieuwe trip in de maak naar Amerika, dit voor 1982. Ditmaal evenwel als vertegenwoordiger van het Europees Full Contact Karate en misa schien reeds als de num mer één in zijn ge wichtsklasse. C.V. baut public relations, Michel Van Rechem om budsman, Lieven Van- derstraeten materiaal- meester, Alfons Heir- man kommissaris en Toon De Meyer sekre- taris. Met de klap stonden meer dan 150 namen op de ledenlijst: de oudste fan is 76, de jongste 8 jaar. Die leden hebben zich voorgenomen veel meer te doen dan in de handen te klappen wanneer Phil fors uithaalt. Ze willen hem moreel ondersteu nen en hem begeleiden in dit voor Phil vreemde land en hem tonen dat de Vlaamse gastvrijheid geen ijdel woord is. Zeg gen ze: «U moet begrij pen dat bij ons de levens wijze totaal anders is dan in Australië. De taal is verschillend, de admi nistratie eveneens. Alle maal kleine, doch be langrijke details, die moeten worden opge vangen, zodat Phil kom- plexloos aan zijn loop baan kan bouwen.» Witte trui Phil Anderson is geen ondankbare. In Parijs stond hij getooid met de witte trui op het ere schavotje. Zo'n shirt be loont de beste jongere. Zijn kleinood schonk hij spontaan aan zijn fanklub. Ook al bestond die op dat moment offi cieel nog niet. Wat wordt verwacht van de klubleden? «Ze moeten zoveel mogelijk hun favoriet ter plekke gaan aanmoedigen. Drinkbusjes geven on derweg, langs het par koers gaan staan met re- Verheugend wordt de aansluiting genoemd van Lucien Hillaert, een man die bewezen heeft dat hij deskundig aan fietsen kan sleutelen en instaat voor het onder houd van Phils mate riaal. Dany De Landts- heer, die een grote fris- drankenfabriek ver tegenwoordigt, kwam over de brug met een eerste financiële steun: hij het op zijn kosten de lidkaarten drukken. Voorts kan niet naast de prestaties van het trio André en Robert Rom baut en Dirk Van den Berghe gekeken: hun voorbereidend werk en hun entoesiasme maak ten de «definitieve stoot» mogelijk. De aktiviteiten van de klub zullen langs de pers aangekondigd wor den en in het lokaal wor den alle berichten uitge hangen. In Parijs kregen de 50 meegereisde Anderson- supporters heel wat be langstelling: samen met de ma en de verloofde van Phil werden ze door de internationale pers geïnterviewd en gefoto grafeerd. Zo kregen én Anderson én Lokeren publiciteit in onder meer «Le Parisien Libéré» en «The Daily News». Nieuwe leden? Die kunnen er inderdaad nog bij. Informatie kan ingewonnen worden in «De Groene Poort», tel.: 091/48.17.78, bij André Rombaut, Markt 7 te Lo keren, tel.: 091/48.11.48 en Robert Rombaut, Markt 9 te Lokeren, tel.: 091/48.55.82. M.V.H. Gelet op de prealties van Lucien Van Impe in de Tour de France, en na kennis te hebben genomen van de selektie voor de wereldkam pioenschappen 1981 op de weg, eisen we dat het selektiekomitee van de KBWB dringend de nodige maatregelen treft om Lucien Van Impe als effektief aan te wijzen in de plaats van een renner die bij voorbaat kansloos aan de start zou komen. Naam en voornamen Straat Nr Stad of gemeente Postnr Handtekening

De Voorpost | 1981 | | pagina 13