«m Ad7 Etienne De Wilde,William Tackaert en Dirk Heirweg op het schavotje Als Frans er zin in heeft... Vierde WAOD Pij'l start te Sint-Niklaas Guy De Vreese weer opgedoken Nog maar eens Roger Vanden Lieven Brackman: «Ik weet niet wat er sehort» Beresterke Roger Van de Bossche, Stefan Van Lee% en Dirk Trogh: smaakmaL Meerbek Vandt 7.8.1981 - De Voorpost BEROEPSRENNERS Rik Caethoven: bemoedigend wederoptreden na maanden van zwarte miserie, (c) Goeie tijd voor onze streekprofs: Frans Van Vlierberghe, die intus sen «ergens in Duits land» rondtoert, haalde het vorige week te Waas munster. Sindsdien kwamen daar nog drie palmen bijDrie keer werd het een opvallende zege. Eerst van Etienne De Wilde, die op het las tige parkoers te Velai- nes zijn «bazen» bewees dat ze hem ten onrechte links laten liggen. Dins dag was het «Zele bo ven». In St.-Denijs-Wes- trem maakte Dirk Heir weg er een solonum mertje van. Eerder bolde Dirk in Velaines als nummer drie over de streep. William Tackaert stel de te Willebroek orde op zaken. Hij geraakte sa men met Mcintosh en de «ouwe» Richard Bucka- ki uit de greep van de achtervolgers. In de laatste kilometers de marreerde hij van zijn tegenstanders weg. Op vallend mag de zesde plaats van Jan Bogaert worden genoemd: de Temsenaar reed een ont goochelende Tour de France, werd toch aan gewezen voor het we reldkampioenschap op de weg, en lijkt stilaan de goeie konditie te vinden. Over William Tackaert alx nummer twee. gesproken: die was de Lucien Van Impe, jongste dagen opvallend vooral buiten de lands- bedrijvig: zowel in het grenzen aktief, was in Nederlandse Simpelveld Dilsen derde, als in Dilsen finishte hij Voor Patrick Lerno Het is maandenlang erg stil geweest rond de Erembodegemnaar Guy De Vreese, vorig jaar nochtans meer dan op zijn beurt op het voor plan. Dat «onderduiken» had niets te zien met ontwapenen. Guy spit ste zich op het behalen van zijn A2-diploma toe. Nu hij het papier op zak heeft, kan hij weer voluit trainen en koer sen. Eind juni klom hij na een zichzelf opgeleg de nonaktiviteit op de fiets, en sindsdien be haalde hij enkele ere plaatsen. In Meerbeke was De Vreese afgelopen weekeinde derde. Het is wachten op een eerste seizoenzege. Doch die komt er alleszins vooral eer de grote vakantie voorbij is. «Fietsen vind ik be langrijk, maar je eet er geen brood van. Ik wil later geen armoezaaier worden en het ganse land afdweilen op zoek naar een ondermaats kontraktje. Ik beschouw het rennen als een pret tig en soms adembene mende vrijetijdsbeste ding. Misschien laat ik me inschrijven als kan didaat industrieel inge nieur. Liever dan alles te zetten op een onzekere toekomst als prof- sporter.» M.V.H. UIT HET WASE WIEEERVAATJE Bij onze Wase profs was het deze week maar povertjes gesteld wat eerste en ereplaatsen aan ging. Slechts één vermelding in deze kategorie maar, wat voor een! In de beroepsrennerswedstrijd te Waasmunster legde Frangois Van Vlierberghe beslag op zijn tweede seizoenoverwinning nadat hij jongstleden week reeds de beste was te Mechelen. Meteen neemt de Puiveldenaar sportieve weer wraak voor de tegenslag van eerder dit seizoen waardoor hij in extremis wegviel uit de Driessens- formatie voor de Ronde van Frankrijk, en dwingt hij ook een kontraktverlenging af. Vrijdag was de jongste Van Vlierberghe voortdu rend in de voorste gelede ren terug te vinden en ging tot driemaal toe in de aan val. De laatste keer kreeg hij wel Beyssens in zijn wiel mee, maar Coit keek niet meer op of om en mocht zodoende het hoogste scha votje bestijgen De amateurs zegden het deze keer met twee palmen. Roger Beelaert maakte zijn faam van ouwe taaie nog eens helemaal waar in Den- dermonde, waar hij onder meer Guido Haentjens (4de) en Miel Van Daele (9de) te vlug af was. En de dag na dien redde Johny De Dobbe laar de eer van de jongere lichting uit het gewest" door aan de winnende hand te blijven in Wachtebeke. Dit betekent een tweede sukses voor de fel opgeschoten Be verenaar in een week tijd. Naast deze overwinningen eindigde Alain Koppen (na lange afwezigheid in dit overzichtje) zesde te Waar schoot. Frangois Nauts was zesde te Zelzate en zevende te Sinaai. In Wetteren ein digden Walter De Veerman en Mare Meuleman respek- tievelijk achtste en tiende, terwijl Johnny De Dobbe- laer nog zesde werd te Moorsel. Zondag bevestigde Temsenaar Freddy Luyckx zijn groeiende konditie met een derde positie, in Ham- me, en finishte Patrick Van Hul als vierde en Franky Wielandt als vijfde te Bazel. De man die echter reeds en kele weken naar een eerste werd het in Willebroek Johny De Nul 14de in 29ste in een negende en in Velai- Beringen, Rik Caetho- digden hu nes een elfde prijs. Luc ven 27ste in Bael en best Colyn, 13de in Velaines 28ste in Beringen, en en 19de te Sint-Denijs- Etienne Van der Snickt Westrem; pechvogel 1 JUNIORES te meerbe zege hengelt, is Lucien Van Goethem, nu moest de Ste- kenaar eens te meer vrede nemen met de dichtste ere plaats in Sinaai. terwijl hij enkele dagen tevoren reeds tiende eindigde te Waar schoot. Bij de juniores was het deze week wat windstil, uit zondering gemaakt voor de altijd winstgierige Step haan Van Leeuwe: nu mocht de Lokeraar het ere rondje maken te Kemzeke, nadat hij in een vlijmscher pe sprint ondermeer Rudy Saelens (3de), Peter Ver- helst (4de), Stefaan Wau- man (6de), Rudy Haentjens (7de), Erwin De Clercq (8ste), Danny Janssens (9de) en Thierry Van Gasse (10de) de baas bleef. Andere vermeldenswaardige pres taties zijn de vierde plaats van Eric Verheyen te Sint- Joris-Winge, de derde plaats van Luk Beniers te Semmerzake, de vijfde prijs van Gaston Pieters te Waar schoot en eveneens een vijf de voor alweer Stephaan Van Leeuwe te Avelgem. Voor de volledigheid geven we u ook nog de achtste plaats van Stefaan Wauman te Opwijk, en de tiende van Yvan Vereecken te Maar- kedal. De nieuwelingen zorgden van hun kant voor niet minder dan drie overwin ningen in totaal. Hierin had Filip Van Walle het grootste aandeel met don derdag een zege in Melin over een zwaar parkoers en zaterdag een gelijkaardige klus te Opwijk waar hij uit een steérk deelnemersveld als de beste te voorschijn trad. Een bevestiging dus van de Sint-Ni klazenaar, in zoverre dat nog nodig was. Ook Franky Weemaes liet zich opmerken: na zijn tweede plaats te Emblem, veroverde hij in Sinaai de bloemen dankzij een vinni ge spurt en mocht meteen zijn vierde seizoenoverwin ning vieren. Zondag kwa men onze jongens in Sinaai op enkele ereplaatsen te recht met Filip Van Walle als derde, Mark Galle als achtste, Dirk Galle als ne gende en Franky Weemaes als tiende; en moesten Peter Staes (8ste), Gunther Van Steenlandt (9de) en Guido Robberecht (18de) ook het onderspit delven in Bazel. MANIL Met vijf overwinningen in veertien dagen tijd is de Aalstenaar (Moorsel) Roger Vanden Bossche plots uit gegroeid tot een van de bes te junioren. Overal waar Roger aan de start komt wordt hij stilaan te te klop pen renner maar dit belet hem blijkbaar niet steeds meer overwinningen aan zijn palmares toe te voegen. Zaterdag primus te Mazen- zele-Opwijk voor kleppers als Ferdi Dierickx, Ronny Rottiers en Dirk Van Verre kwam sterke Roger Van den Bossche zondag aan de 8tart te Meerbeke. Als de te kloppen renner. Reeds in de tweede van de tien af te leggen ronden zorgde Vanden Bossche voor de eerste grote schif ting. Toen wisten alleen Boon, Vandenbroecke, De Neef en Guy De Vreese ge past te reageren. De rest van de 36 vertrekkers wa ren toen reeds geklopt. Ook Van Brakel, Vonck, Van Impe, Goessens, Devillo, Moons en Zij trachtten reaktie op maar toen gevaar ging vooral sche op de probeerde val en dit leen nog een ai Boon die met 8 1 naar mee voor de er te MeerbekÉ" nieuw geen miP- kelijk Vanden De uitslag 1. sche, 2. Guy De Neef, 5. broeck, 6. kei, 7 Luc riek Jan Van Impe. Amateur Roger Beelaert na zijn zege te Dendermonde. (c) Lieven Brackman had zich oneindig meer voor gesteld van het seizoen 1981: «Ik weet niet wat er schort. Vandaag vlieg ik, en morgen moet ik me weren als een duivel in een wijwatervat om niet te moeten afhaken bij de eerste tempover snelling. De klassieke Ronde van Vlaanderen kon ik snel vergeten. Ik pletste tegei) het weg dek, gaf wat terrein prijs en ik begon te ach tervolgen. Het was alsof ik bleef stilstaan. Wat kon ik anders doen dan de remmen dichtknijpen?» Intussen heeft de Aal stenaar toch reeds vijf keer het zegegebaar ge maakt. Verscheidene ke ren finishte hij bij de eerste drie. En toch is hij ontevreden over zich zelf: «Ik ben enkele da gen met vakantie aan zee geweest. Niet om de godganse tijd te luilak ken. Ik bleef voluit trai nen en koerste al eens een keertje. Slecht kon je de resultaten niet noe men: een zege en een tweede prijs. Wat me verontrust is het gebrek aan kontinuïteit in mijn prestaties. Ik hoop dat de situatie in de kortste keren omslaat. M.V.H. Zo klopte nieuweling Kris Wante Luc De Schepper en Wim de Vos plaats te Dendermonde. (c) Te Dendermonde won Piet De Wilde de spurt voor de vierde plaati W Braem, de nieuweling uit Baasrode, (c) I fii i i JUNIORES Deze reeds vermaarde rittenkoers krijgt zijn eerste dreef te St.-Niklaas. Gezien er dit jaar met heel wat startpunt zaterdag 8 augustus in de Watermolen- beperkingen diende afgerekend, wat wegenge- bruik betreft, werden de van stad tot stad-ritten I vervanKen door koersen met één grote ronde ge- I ZfmjÈ?. «r volgd door plaatselijke kleine ronden. De zegevierende aankomst van Ronald Van Avermaet te Hamme. (vh) Te 8t.-Niklaas komen vol gende wijken aan hun trek ken in dit sportgebeuren: 8.8 Watermolendreef, 14.8 Truweelstraat, 15.8 Her- tjen en 16.8 de finale in de Ankerstraat. Er is ook nog de zijsprong op 9.8 naar 8t.-Lievens-Houtem met een rit op een heuvelachtig parkours en waar heel wat stukken kunnen gemaakt worden. In het Waasland werden heel wat stroken kassei in het parkours in geschakeld zodat uiteinde lijk slechts een heel goed renner de 4de WAOD Pijl kan winnen. Wie zal het worden? Winnaar van vorig jaar, Hedwig Bloem uit Hofsta te, wordt de geviseerde man gezien zijn huidige vorm en zijn humeur dat op nul staat na zijn nederlaag in het voorbije kampioen schap te Aspelare. Hij zal erin vliegen, dat staat vast temeer hij kan rekenen op de hulp van een schare ster ke helpers zoals kersvers kampioen van België Roele- kens, de snelle Sonck, reeds winnaar in 1979, De Mits, Hooreweghe e.k. van de ploeg Helder. Daartegen over staat de sterke koalitie van ploeg Vermeersch die Bloem en 8onck uit het kampioenschap hielden door hun sterkste elemen ten zoals Seghers en Van- dermaelen defensief te la ten rijden. De kans zit erin dat de renners van minder sterke teams aldus aan him trekken komen en dan cite ren we de ploeg For Ever met Goethals, Serlippens en de Nederlander Hendrik Peters, 2 maal winnaar te St.-Niklaas. Verder de ploeg Slotendries met kop man Eddy Seghera uit Be- veren: de ploeg Generale met Waaslanders Vinck en Oelbrandt André Dobbelaere met zijn A M-Inter Service-team stelt zijn hoop op kopman Goo8sens (Wetteren) om ringd door Waaslandera Demol, Moens, Hendrickx, Nobels en Hoekens Deelnemende ploegen: 1. A M-Inter Service St.-Ni klaas, 2. U.S. Metro (Pa rijs), 3. Dallinga (Neder land), 4. Heider-Gent, 5. Be- rkenboech Lede, 6 For Ever Gent, 7. Generali-Dec- ca Zottegem, 8. Vermeersch Afsnee, 9. Slotendries Oos takker, 10. HVLB (Lim burg). Ook individuele ren ners zullen de start nemen zodat met een 100-tal ren ners het sukses verzekerd is. Indeling ritten Zaterdag 8.8 1ste rit: wed strijd in lijn, 132 kfn, met 1 grote ronde (70 km) en le kleine ronde. Inschrijving vanaf 12 uur in café «Cen traal Watermolendreef, St.-Niklaas. Vertrek: 13.45 u. Aankomst rond 17.15 u. Onze streekjuniores gooien er de jongste weken de beuk in. De Moorselse bouwvakker Roger Van den Bossche reed nooit be ter. Zowel in Mazenzele als in het Ninoofse Meerbeke flitste hij als nummer één over de streep. Stefan Van Leeuwe haal de het in Kemzeke, en in het Westvlaamse Avelgem pakte de Lokeraar de vijfde prijs. Dirk Trogh won één keer. Dat was in Waarschoot. Ook in Kemzeke mikte hij naar de hoofd vogel. Een tweede plaats werd zijn deel. John De Mesmaecker was tweede in Etikhove en vier de te Sint-Goriks-Oudenho- ve. Ferdi Dierickx liet zich evenmin onbetuigd: tweede in Opwijk, derde te Mazen zele, na telkens fel in de kijker te zijn geweest. Guy De Vreese, derde in Meerbeke en zesde te Eron- degem, Luc Beniera derde Semmefi 'j Merksem, Lucl de te Meerbetaj vierde in Van Titteltx Sint-Goriks-C Peter Van deiiji de in Meerbetó hant zesde i zevende te I Leus achtste Peter Van In#nd Meerbeke en l®n Vreken tiend^en waren bij de pfc, i s u Prijsdeling in café «De Sportkringer», Watermo lendreef. Zondag 9.8 2de rit te St.- lievens-Houtem: rit in lijn met vertrek te St.-Lievens- Houtem om 15 u. 112 km over 12 ronden van plaatse lijke omloop. Inschrijven in café «Edelweis», Dries van af 13.30 u. Aankomst op de Dries. Vrijdag 14.8 Ploegentijd rit over 8 km et start te St.- N iklaas-Truweelstraateen ronde over Nieuwkerken, en aankomst Truweel straat Inschrijven zaal «Familia» vanaf 17 uur. Eerst start om 18.30 uur. Maximum 6 renners per ploeg. De tijd van de 3e renner telt. De ploegentijd rit telt enkel voor de ploe- genrangschikking. Ook trofeepunten voor de ploe gen worden toegekend. Prijsdeling Zaal Familia. Zaterdag 15.8: 4de rit, rit in lijn met vertrek te St.-Ni- klaas-Hertjen om 14 uur. 130 km met één grote ron de (70 km) en 10 kleine ronden. Inschrijving vanaf Hebi le k 12.30 u. in jfde AasHertjetr116 rond 17.15 u.P r prijsdeling: CP n_ hof», Hertjen.jver Zondag 16.8: met één grotr~k km) en 6 140 km, verlj r Inschrijven uur in Ankeratraat, Aankomst rond 16.30 t café «Ankei uur.

De Voorpost | 1981 | | pagina 14