>sez houdt Lokeren in een dozijn Karig beloond BOEKHANDEL Nul over gans de lijn HERKSTR.8 LOKEREN IER VAN VLAANDEREN Rosez: dient nog wel raat» Robert Coremans Lokeren-Beveren: sleutel wedstrij d in de Oost*poule? Weldra twee Brazilianen te Dendermonde? De Voorpost - 7.8.1981 jkeren iter en men roetbald unna event iereen mwen tlijke zaak D Lokeren. missen wi die op h plijkheid k. /oor oit eren-Eendracht Aalst 5-O it weent men nu niet alleen meer bij het ajuinen, maar plengt men eveneens een men aan vrijschoppen en de buitenspel val lies die twee voetbalonderdelen zijn er de rechtstreekse oorzaak van geweest dat forfaitcijfers werden genoteerd, nochtans niet over de ganse duur van de éénrichtingsvoetbal geworden. helft trokken de tweede klassers zich irlijk uit de strijd en gingen pas door de in een aantal noodzakelijke vervangin- ivolge kwetsuren) werden doorgevoerd, ilanders daarentegen pakten de zaken aan en blijven experimenteren zowel als taktiek betreft. opnieuw Met dat verschil mis- en Laroy in schien dat Gudjohnsen terwijl het duo momenteel moeilijk uit 1 natf®1® °P de de Ploe£T weg te denken van ip1- Lubanski, is. Deze aanloopperiode Ais cs en Dobias kon- heeft alleszins als voor- lan(fevolg'e kwetsu- naamste voordeel mee- jrdeu!1 worden opge- gebracht dat men onder- hi hand een beeld krijgt üj plijft dus uitpro- van wat men nog achter het is lang- de hand heeft, nu diver- gewor- se nieuwelingen op een tijdens de behoorlijk niveau wer- uiteindelijk den getest, in het veld Eendracht Aalst, ge- weinig of start op het randje van van het brutale af, kwam na verleden jaar een kwartier bijna op seizoen voorsprong toen Arnolis heeft, een vrijschop laag naar de Aalsterse doelman, voor één door SK Beveren, werd zowat als één van de uitblinkers geci- uit bescheidenheid of zat de verle er voor iets tussen, maar verwonder- dat hijzelf niet helemaal tevreden het verloop van de wedstrijd tegen was mijn vaste hoop om hier van nul op het bord te houden. Daar zijn in geslaagd, al had ik er tijdens de rust in. De tweede helft zijn we tenonder gegaan. Het was vooraf niet dat we de buitenspelval gingen Maar ja, misschien hebben we die xlzaak moeten gebruiken, geval, zoals gebleken, is dat een tegen uitgeslapen spelers als wij een autoritaire figuur ach- bepaalde ogenblikken verant- kan en durft te nemen. Iemand spel fazen de nodige opdrach- uit te delen. Nu wacht iedereen zowat de opstelling van de muur, en dan te laat. zal ik alleszins deze week bes preek- De dingen uitpraten is immers bij AalBt nog kan. Dat is trouwens één redenen waarom het mij daar zo R. COREMANS de hoek joeg. Hoogen- boom had echter een puike redding in huis. Vooral de middelste sektor met Arnolis, De Smet en De Bolle ver richtte uitstekend sto rings werk. Achteraan stond er dan nog een uitstekende Rosez in het doel, om pogingen van onder meer Laroy en Larsen te stuiten. Een kwartier na de rust was het dan toch zover: Mommens kreeg een vrijschop toegekend en de spionkop vroeg onmiddellijk René Ver- heyen. Men kreeg echter Mommens en meteen een doelpunt bovenop (1- 0). De moed die de Aalste- naars van toen af in de schoenen was gezakt, maakte lopen zo moei lijk dat men in enkele minuten tijd totaal over speeld werd. Zo was Stallaert achteraan blij ven rondlummelen, toen zijn maats de off-sideval opentrokken en Larsen van de gelegenheid ge bruik maakte om een schot van Somers moei teloos in te deviëren (2- 0). Vier minuten later een nieuwe vrijschop en dit keer wel Verheyen. De ingekomen Rootsaert speelde even voor O.L.H. Hemelvaart en wipte omhoog om de kanonbal van René toch maar niet te raken. Uiteraard een verrassing voor Rosez en 3-0. Anekdote ook nog toen een «dame» van achter de omheining scheidsrechter ging spe len in een duwpartij tus sen Gudjohnsen en De Sanghere. Prompt wer den handtas en schoe nen in de richting van de twistende spelers ge keild. Na kalmerende woorden van haar echt genoot (misschien zat zijn zondagsgeld wel in die handtas) gaf de échte scheidsrechter de heer Van der Linden de voet- balvreemde voorwerpen als een echte gentleman terug. Hilariteit bleek de beste verzachter der ze den te zijn. Met doelpunten van Larsen en Lato, ingeko men voor Van Cauter, werden de eindcijfers vastgelegd. gen, De Schrijver, Dal- ving, Verheyen, So- De ploegen: mers, Mommens (79' In- Sporting Lokeren: gels), Laroy, Gudjohn- Hoogenboom, Van Cau- sen (79' Tolmie) en ter (67' Lato), Verbrug- Larsen. Het is vrijwel zeker se rivalen, dat Ware gem, als lau- Die kunnen eventueel reaat van de West-poule, op de Freethiel wegge- voor de derde keer in het werkt worden, bestaan van de Beker Bij gelijkheid van van Vlaanderen, de fina- punten zal het doelpun- le zal spelen. Deze cup tensaldo de doorslag ge werd trouwens, net als ven. Maar gezien ook door Lokeren, reeds hier de stand momenteel tweemaal door «den Es- in evenwicht is ziet het sevee» gewonnen. er rdet naar uit dat beide De toestand in de ploegen elkaar ook hier Oost-poule is momdnteel veel zullen toegeven, minder zeker. Gezien er toch een fi- De wedstrijd Beveren- nalist dient aangeduid, Lokeren van zaterdaga- laat men in geval van ex vond kan wel eens de aequo de doelpunten ge- sleutelwedstrijd in deze scoord op verplaatsing voorkompetitie worden, als scheidsrechter optre- De heenwedstrijd op den. Die balans is licht- Daknam bleef onbeslist, jes geelblauw gekleurd, maar Lokeren had zijn Wat er ook van zij, het openingswedstrijd te- is voor beide ploegen gen AA Gent verloren, noodzakelijk zich na die Met ieder nog een ver- onverwachte 0-0 te re- rassend verliespunt op vancheren op een ma de laatste speeldag, blijft nier de Beker van Vlaan- een kloof van twee pun- deren waardig, ten gapen tussen de Wa- R q Eendracht Aalst-AA Gent 0-1 AALST. AA Gent, en grand complet, in het P. Cornelisstadion, nam onmiddellijk het initiatief van de wedstrijd in handen en kreeg reeds op de 5de minuut een unieke kans om de stand te openen, toen Bouvy vanop de rechterflank een droomvoor- zet plaatste op het hoofd van de totaal geïsoleerde Koudijzer. Aad plaatste de kopbal echter vrij on handig over de achterlijn. Na tien minuten bezoe kende druk waarbij van tijd tot tijd door de Aalster- se verdediging te zwak werd uitverdedigd, kwam de thuisploeg op haar beurt dreigen. Op de 22ste minuut schoot Salvador pardoes in de grijphanden van Laureijssen en langs de overzijde van het terrein toonde Rosez zich eveneens klemvast op een harde kopstoot van Bouvy na gepast inzenden van Tokodi. Tolmie gaat zijn waakhond voorbij (SC Lokeren-E. Aalst 5-0) (dm) Preben Larsen bleek moeilijk te stuiten ISC Lokeren-E. Aalst S-OI ld ml Verheyen knalt raak op vrijschop (SC Lokeren-Eendracht Aalst 5-0) (dm) Op de 288te minuut drong Ferrera in het Gentse doelgebied bin nen, maar de AA Gent keeper stond weer op de goede plaats. Rond het halfuur ging Criel in het boekje van ref Van Vol- cem nadat hij Ferrera in volle ren tegen de vlakte had gewerkt. Rond de 33ste minuut groot alarm in het Aalsterse kamp nadat Cordiez, duidelijk gestart in bui tenspelpositie, mocht aanleggen. Rosez ver kleinde echter perfekt de schietbaan van de Ge ntse spits en verwierf hiermee een overdonder end applaus. Toejuichin gen waren er ook nog voor De Bolle toen die één minuut voor rust naast de rechterdoelpaal mikte. Na de rust ging Aalst resoluut in de aanval, te meer omdat Dierickx op de linkerflank een aar dig woordje kwam mee praten. Het zelfzekere Aalst werd echter ge counterd. Diezelfde Die rickx verloor een over bodig dribbelduel met Quipor, die bereikte in één tijd de totaal onge dekte Cordiez, die van dichtbij kon inkoppen. Bij die faze was de kon- centratie bij Aalst totaal zoek. Aalst liet zich ech ter door die opdoffer niet uit zijn lood slaan, ging zelfs fraaier kombineren dan AA Gent, dat na een uur de greep op het mid denveld verloor, en zette de bezoekende verdedi ging derhalve onder een zware druk. De Aalsterse aanval lers konden echter het orgelpunt niet plaatsen, al hadden de Gentse ver dedigers wel enkele ke ren geluk toen schoten van Salvador, Ferrera en Van Roy op een of ander been afschampten. Op de 72ste minuut was een glansparade van doel man Laurijssen nodig op een harde kopbal van Salvador. Een refleks van uit zonderlijke klasse was dat en hier hield de be zoekende doelman de twee punten in Gentse rangen. Ondanks de zwoele en drukkende warmte werd door beide teams nog aan een be hoorlijk tempo gespeeld. Tenslotte won AA Gent maar het kon evengoed andersom geweest zijn. Niemand zou trouwens aan een gebeurlijke Aal sterse overwinning aan stoot genomen hebben. Op fysisch vlak staat, in verband met de nakende kompetitie, Aalst reeds op een behoorlijk ni veau. Robert Goethals zal nog het een en ander moeten bijvijzelen. Voor AA Gent begint de offici ële kompetitie immers over een veertiental da gen en we hebben de «stroppen» reeds beter weten spelen. Voor 2700 toeschou wers leidde ref. Van Volcem. Aalst: Rosez, Stallaert, Van Kemseke (82' De Smet), De Bolle, Desan- ghere, Cornelis, Die rickx, Limpens (75' Ar nolis), Ferrera, Salva dor, Alvez de Souza (46' Van Roy) AA Gent: Laurijssen, Hanssen, Criel, Mucher, Van Goethem, Koudij zer, Quipor, Braem, Bouvy (70' Vermeersch), Cordiez (75' Delespie), Tokodi. Doelpunt: 55' Cordiez (0-1). Criel fe laat om Mommens af te remmen. Misschien kon scheidsrechter de Lebbekenaar stoppen? (SC Lokeren-E. Aalst 5-0(dm) mseke komt te laat en Larsen knalt ongehinderd binnen (SC Lokeren- Jht Aalst 5-01 (dm) Naar verluidt worden de Aalsterse topspe- lers Salvador en Alvez De Souza weldra inwo ners van Dendermonde. Alles houdt verband met de aankoop van De Souza die wordt binnenkort beshst de heveling van het Aalster se voetbalpubhek Deze 20-jarige Braziliaan krijgt weldra een job aangeboden in Sint- Niklaas en om de afstand in te korten tussen Aalst en Sint-Niklaas werd Dendermonde uit gekozen als zijn pleisterplaats. De Souza, die momenteel alleen Portugees praat, zou om morele redenen in de nabijheid gehuisvest worden van de familie Salvador. Manager Heylens is op zoek in de Denderste de naar een paar geschikte appartementen om zijn Braziliaanse spitsen onder te brengen. Voor Salvador valt die verandering van woonst ook in goede aarde. Hij houdt van een rustige stad waar hij 's avonds kan uitblazen na de gedane inspanningen en meteen wordt hem de gelegenheid geboden om zijn landge noot de taal van Voltaire bij te brengen. A.BL. SC Lokeren-SV Oudenaarde 0-0 «Niet het resultaat, wel de manier waarop het werd bereikt, irriteert mij». Met deze woorden gaf trainer Waseige uiting aan zijn ontevredenheid na afloop van de wedstrijd tegen de tweedeklasser. En daar was inderdaad reden toe. Het is reeds meermaals bewezen dat een ploeg die aan de start komt met een minachtende mentaliteit voor de tegenstander, daar dikwijls zelf het slacht offer van wordt. Zo bracht Lokeren in de eerste periode niets van tempo terecht. Slaagde men er de tweede helft wel in dit wat op te drijven, dan gebeurde dit met zo weinig overleg dat Oudenaarde met Philippe Siau en doelman De Jaegher in een glansrol het niet eens echt moeilijk kregen. Het is voor de Waas- landers een teleurstel ling over gans de lijn geworden. Vrijwillig had men Hoogenboom, Verheyen en Gudjohn sen op de bank gehou den, terwijl Mommens (licht gekwetst) en Do bias (nog steeds rugklachten) noodge dwongen in burgerpak bleven. Kans dus voor ande ren om zich door te zet ten, maar daar kwam niets van in, huis. Mis schien ligt daar nog de grootste teleurstelling, want zij die reeds enige tijd schreeuwen om er kenning, bleken niet in staat een wedstrijd naar hun hand te zetten, ook niet als het gaat tegen tweede klasse rs. In de eerste helft no teerden we lovenswaar dige doelpogingen van In gels, Somers, en Lu banski maar daar bleef het ook bij. Na de rust diende Ver heyen ingehaald om de puinhoop toch enigszins op te ruimen. De Loker- se organisator inspi reerde zijn ploeg wel, maar kon geen gun stiger resultaat afdwin gen. Oudenaarde, als morele overwinnaar, versterkte zich dusda nig achteraan, dat er moeilijk doorheen te ko men was. Al dient ge zegd dat daar ook niet met veel doorzicht naar op zoek gegaan werd. Vermelden we volle digheidshalve nog dat na een botsing tusser doelman Van Raem- donck en Johan Siau laatstgenoemde zich dermate aan de knie kwetste dat hij tijdens de rust naar het zieken huis werd overgebracht. R. Coremans De ploegen: SC Lokeren: Van Raemdonck, Inge ls, Snelders, Verbruggen, De Schrijver, Dalving (22' V. Veirdeghem), So mers (60' Verheyen), Lu banski (67' Van Bergen), Laroy, Lato en Larsen. Invallers: Hoogenboom, Verheyen, Van Bergen, Van Veirdeghem en Gudjohnsen. SV Oudenaarde: De Jaegher, Wyn gaarde, Siau Philippe, De Smedt, Siau Johan, Sackx, Tem- pere, Vercammen, Am- pe, De Azevedo (46' Not- tenboom) en Hinderyckx (77' De Ridder). Scheidsrechter: Bracke Grensrechters: D'Eer en Vercauteren. Toeschouwers: 1.700

De Voorpost | 1981 | | pagina 17