Het zwierige Sportkring Dirk Van Buyten slaat twee keer toe Voetbalkalender K.A.V. Dendermonde: doorlopend meestersclt (ral BEKER VAN BELGIE ^treekklubs In jeugdtornooi van Jong Lede Beker van België Hachfi witte merel? If 7.8.1981 - De Voorpost ivifcoj r ymoi zinm de zijn (KAVD-Latem un Geer Deze kopbal van de rumoerige Frank Schepens slaat tegen de staak (KAVD-Latem 1-0) vh Doelman Baert is De Donder KAVDte vlug af. (KAVD-Latem 1-0) (vhm Met deze basisploeg staat VW Hamme er uitstekend voor (vh) Niettegenstaande VW Hamme een flinke indruk liet tegen Geraardsbprgen, bleek trainer Willy Meersman na afloop de mening toegedaan dat het om de minst goede wedstrijd ging. BEKER VAM VLAANDEREN! SK Sint-Niklaas-Oudenaarde 3-0 Na twee minder goede partijen waarbij o.m. cies aan de overzijde, tegen Eendracht Aalst verlies werd geleden, pionnen die overigens knoopte Sportkring Sint-Niklaas vorige zaterdag precies dèar op hun opnieuw aan met de overwinning. Meteen ook met plaats staan. Van den het vloeiende spelbeeld dat het van bij het begin van Bergh heeft dus zijn ex- de Vlaamse beker etaleerde. Trainer Staf Van den periment zoals hij dat Bergh experimenteerde nogmaals, zag het nu wat meende te moeten door- grootser met de inbreng van een derde aanvaller, voeren tegen Aalst, niet Luc Bevers. hernomen. Een verstan- De kleine van gestalte maar met het grote talent dige beslissing overi- heeft bewezen een vaste plaats in het elftal te gens. Via het keurige hebben verworven. Enkele minuten voor tijd kreeg foerierwerk van o.m. hij enorm applaus toen hij naar de bank werd Swat Janssens en van geroepen. Van den Bergh wou immers geen risiko Patrick Verhoosel kon nemen aangezien Bevers nog sukkelt met een de aalvlugge Bevers Ou- lichte lieskwetsuur. Fit staan aan de start van de denaarde herhaaldelijk kompetitie lijkt ook het meest logische. doen panikeren. Als Be vers zo rond het kwar- Oudenaarde heeft achteraan bij tier zijn lijntje kon aflo- eens te meer nog niet Sportkring werd gele- pen om dan gepast de kunnen doelen. Dat was verd waar Jef Beirinckx bal door te spelen na^r in hoofdzaak te wijten terug op links ging ak- Jantje Simoen, leek alles aan het keurig werk dat teren en Lodewijckx pre- in gereedheid gebracht BEKER VAN VLAANDEREN Zaterdag 8 augustus Oudenaarde-E. Aalst (19 u.) (Dupont) SK Beveren-SC Lokeren (20 u.) (Goovaerts) AA Gent-SK Sint-Niklaas (20 u.) (De Zutter) Woensdag 12 augustus (om 20 uur) SK Beveren-Eendracht Aalst (V.D. Wijngaert) SK Sint-Niklaas-SC Lokeren (De Bleeckere) BEKER LIGA DERDE NATIONALE Zaterdag 8 augustus, 20 uur VK Tienen-Eendracht Zele (Willems) OOSTVLAAMS VOETBALTORNOOI Donderdag 13 augustus (19u30) VW Hamme-VK Ninove (Arnou) SK Geraardsbergen-Jong Lede (Taeleman) Zondag 9 augustus om 16 uur Eendracht Sint-Gillis-Rapide Lebbeke (Dierckx) Lutterzele-Oudegem (Van Damme) Appels-Sp. Buggenhout (Cooreman) Grembergen-Boonwijk (Melckebeeck) Berlare-SK Lebbeke (Heggerick) KAV Dendermonde-Baasrode (18 u.) (Cooreman) Opdorp-Wieze (Heirman) Gijzegem-Op8tal (Dierickx P.) Schoonaarde-Wichelen (Heiremans) Erembodegem-Herdersem (Bendat) Doggen-FC Denderleeuw (Van Extergem) SK Aalst-St. Denderleeuw (De Clippeleer) Hofstade-Nieuwerkerken (Van de Winckel) Schr. Moorsel-Denderhoutem (Loeman) Baardegem-Thor Meldert (Vereeken) Edixvelde-Terjoden (De Winne) Ede-Eendracht Welle (Galle) Wilskracht Moorsel-Kerksken (Van der Eecken) Vlierzele-Borsbeke (Strijpens) Oordegem-SL Hou tem (Van Imschoot) Smetlede-Strij pen (Moreel) Val. Overmere-Bavegem (V.D. Sijpt) TORNOOI ERONDEGEM (16 uur) Bambrugge-Mere (Tack) Burst-Erpe (Roels) Aaigem-Erondegem (De Bruyn) BEKER BLOEMENROLTE (16 nar) Serskamp-Laarne (Lambrecht) SK Beervelde-Schellebelle (Van Haelter) BEKER VAN HET WAASLAND (16 unr) Kallo-St.-Pauwels (Fierens) Haasdonk-White Boys St.-Niklaas (Burm) Verrebroek-Hoogeinde (Melis) Sint-Gillis-Waas - Gerda (Anné) Straatje Stekene-Rupelmonde (Stroobandt) Kemzeke-Excelsior (Lievens) Sombeke-E. Zele (Eeckeman) Kieldrecht-Lokerse (Reyniers) KI. Laar Vrasene-H Vrasene (Van Leuven) Eksaarde-Heikant Zele (Verstraeten) Stekene-Moerbeke (Samson) Meerdonk-Sinaai (Van Mieghem) Bazel-De Klinge (Van Goethem) Kruibeke-Waaamunster (De Kimpe) Aan het jeugdtornooi dat Jong Lede dit jaar organiseert, nemen KAV Dendermonde, SK Lebbeke, VW Hamme en Jong Lede zelf deel. De kalender ziet er als volgt uit: Zaterdag 15.8.1981 om 14u30: Déndermonde-Lede (min) 14u30: Hamme-Lebbeke (min 15u45: Dendermonde-Lede (knap.) 15u45: Hamme-Lebbeke (knap.) Zondag 16 augustus 1981 om 9 uur: Lede-Dendermonde (schol.) 9 uur Lebbeke-Hamme (schol) aOu30: Lede-Dendermonde (jun.) I0u30: Lebbeke-Hamme (jun.) Tornooi der Warme landen Op zaterdag 8 en zondag 9 augustus vindt traditioneel te Belsele het «Tornooi der Warme landen" plaats. Het wordt georganizeerd door F.C. Rode Duivels en ge speeld op het terrein van F.C. Wijnveld aan de Wijn- veldstraat te Sinaai. Deelnemende ploegen: F.C. Duizend Appels, F.C. Wijn veld, F.C. Rode Duivels en Beveren Travel. De wedstrijden vangen tel kens aan te 14 en te 16.15 uur. Verdere inlichtingen: 031/ 72.48.25 (Janssens) AG. Onze streekploegen zijn heelhuids door de eerste ronde van de Beker van België gekomen. Zondag wordt het een moeilijke opdracht voor de meesten: alleen VW Hamme mag voor eigen fans voetballen. Het programma Geraardsbergen-KAV Dendermonde (Bracke) Meulebeke-Lokerse (Gernay) Zwevegem-SK Lebbeke (Van Damme) VW Hamme-Oostnieuwkerke (Van Herzeele) De aftrap is telkens om 16 uur voorzien. M.V.H. Van Buyten kopt hoog opspringend de bal weg (VW Hamme-Geraardsbergen 1- 1) (vh) «De drie vorige meir die amper één trai- stekende kwaliteit. Tel- matchen waren globaal ning achter de rug had- kens kwamen ze tot genomen beter. Ik ben den. Zij hadden nog last stand na een uitstekend geenszins ontevreden. om ^et tempo bij te hou- geplaatste kopstoot van Dat het nu wat minder den, dat vooral in de eer- Dirk Van Buyten. In het vlot ging, is enigszins stg helft erg hoog lag. eerste doelpunt was Luc begrijpelijk. Het ging Bovendien speelde het Schuddinck vooraf be- om de vierde wedstrijd drukkend weer ook een trokken. Bij de tweede in tien dagen. Boven- rol.» voltreffer deed een at- dien brachten we vorige Over de tegenstander tente Robbie Smet het donderdag op Ninove had Meersman ook lo- voorbereidende werk. een prestatie die hoger Vende kritieken. Ge- Laatstgenoemde speler reikte dan de vierde raardsbergen is volgens kende tot tweemaal toe klasse. Nu reeds ben ik de Hamse oefenmees ter pech bij het besluiten, er me van bewust dat ik een fhiike ploeg waarin Telkens verhinderde het over een flinke kern zal enkele talenten schui- doelhout een bijna ge- beschikken tijdens de jen Niettegenstaande maakte goal. komende kompetitie. Hamme doorlopend het Voor de Hamse vierde Maar vier erg gestof- spelbeeld beheerste, lie- klasser begint zondag feerde wedstrijden in zo ten de bezoekers zich de beker van België. Pro een korte tijd is erg geenszins overklassen blemen zijn er niet. Men zwaar, vooral omdat door een bruisend elftal leeft in de overtuiging sommige spelers nog dat negentig minuten dat men over een kern onvoldoende training in lang jacht maakte op de beschikt die zonder de benen hebben. Dat hal. tegenslagen met de bes- was vooral het geval De doelpunten die in te ploegen moet kunnen voor Eddy Van den dit treffen tot stand wedijveren. Driessche en Paul Ver- kwamen waren van uit- E.D.M. udi Maes kopt nipt over (VW Hamme-Geraardsbergen 2-1) (vh) In Aalst is de Tunesiër Mohammed Hachfi neergestreken. In eigen land voetbalde de 24- jarige Hachfi in de hoogste afdeling en was eerder opgenomen in de beloftenploeg. Zoua heeft zijn vriend bij het bestuur van SK Aalst aanbevolen. Hachfi werd intussen gron dig getest door trainer Staf Blanckaert. Deze Mohammed blijkt zeer balvaardig te zijn. Het is nu afwachten of hij zich vlot in het team integreert. voor het eerste doelpunt. Simoen keilde echter eerst op doelman De Jaegher maar keek goed uit de ogen bij de repri se: 1-0. Onmiddellijk daarna moest Stickens wel een redding opbrengen: Ver- cammen toog naar vo ren maar de vingertop pen van de SK-doelman kwamen nog vlugvlug alle onheil vermijden. Sportkring bleef snel de bal cirkuleren. Dat had voor gevolg dat de twee de treffer niet zolang meer kon uitblijven. Tien minuten na het eerste doelpunt had de thuisploeg reeds het beoogde resultaat bin nen. Een kombinatie op gezet via Verhoosel en Lodewijckx zorgde er voor dat Eric Lacroix met het hoofd kon doe len: 2-0. Na de rust bleef de pietmolen maar draaien. Fred Truyens stak nu herhaaldelijk de neus aan het venster wat uit eindelijk even voor het uur voor de eindstand zou zorgen. Truyens int-Nik xxiewijL himself kweet rig van zijn ta< de derde trefff de laatste maigNÜ denaarde: 3-0. Al bij al grt bij Sportkri type-opstell den heeft. De ploegen: SK Sint-Nik" ekens, Lodew Leekens, Verhoosel, Janssens, croix en Simoef- Oudenaarde:- gher, Wijngae De Smet, D^e.vl Sackx, Temp»_vo] cammen, K®an Ampe en De Riieug( Doelpunten: de tr 15'Simoen Khts 25'Lacroix 58' Truyens Lgt. Wijzigingen Ewi 46' Campens j Smet 68' Helderweirf De Kimpe 77' Rodrigo i.pP Toeschouwers: Scheidsrechte Cotte. !:xde 1 )en v, K.A.V. Dendermonde heeft in zijn eerste beker wedstrijd een heel wat betere indruk nagelaten dan in de vorige oefenwedstrijd. Dat is althans de mening van trainer Heirman. «We zijn offensief beter aan de bak gekomen. Dat was vorige week nog niet het geval. Toen bleek wel dat we verdedigend bekwaam waren. Tegen Latem is gebleken dat we kunnen kombineren en een aanval opbouwen. De afwerking moet nog enigs zins beter worden. Maar het feit dat we kansen kunnen tot stand brengen, is positief. Fysisch bleken we duide lijk sterker dan de tegen stander. Bij het ingaan van de tweede helft hadden die blijkbaar op dat stuk reeds hun beste pijlen verscho ten. We hebben toen ge makkelijker onze wil kun nen opdringen en meer maals een vuist getoond. Trouwens, globaal geno men hebben we tachtig mi nuten het spel gedomi neerd. Alleen tijdens de eer ste tien minuten leek het of het een mislukking zou worden. Dat kwam omwille van het feit dat we biezon- der zenuwachtig aan de af trap verschenen. Dat is wel begrijpelijk voor een ploeg met heel wat nieuwe ge zichten en vooral met spe lers van jeugdige leeftijd.» Dendermonde is tot vier keer toe dicht bij een doel punt gekomen ii strijd. Dat was L langs Frank Jacques Joris. 1 minuten voor dan het doelpui teraf bekeken diende beloning I den beschouwd, r tot stand nadat j| ris de voor Johi ingevallen Luc I Jeught het s gestuurd. Deze tj zijn beurt met e attente Frank f er meteen voor f KAVD verder r Naar VK Gert is thans de op< Dendermond8e vincialer staat 1 Dat het daar nietj lijk zal gaan, zich aan de T wel van bewust. I Frank Schepens (KAVD) knalt keihard naast het Latem doel Dit KAV Dendermonde won met 1-0 tegen Latem. (vh) 4

De Voorpost | 1981 | | pagina 18