Aalsterse vakantiespeelpleinwerking vijf jaar m WACHTDIENSTEN VRIJ VAN ZEGEL wereld in ht In Gijzegem wordt dankbaar gebruik gemaakt van de chiropaviljoenen (pd-lp) Gijzegem werd het initia tief genomen om 12- tot 15-jarigen ontspannings gelegenheid te bezorgen. Iedere dinsdag- en don derdagnamiddag, van 13 tot 17 u, zijn ze welkom. Ze mogen uit heel Groot- Aalst komen. Wegens de vele moge lijkheden van de onmid dellijke omgeving zelf, wordt er weinig op uitge trokken hier. Met de Chi- robosfeesten half augus tus, moet men er wel eens uit. Geen nood: een bezoek aan een kinder boerderij en aan Buggen- houtbos is voorzien. In de gemeenteschool van Moorsel zijn de 22 kinderen op uitstap. Op de speelweide achter de koer, staan een oude vrachtwagen en auto. De achterzijde van de auto werd tot toonbank vol kleine appeltjes omgeto verd. De vrachtwagen werd door niet te tellen kinderhanden veelkleurig beschilderd. Enkele da gen geleden werd er pop penkast op gespeeld, maar het dekorpapier overleefde het niet zo lang. Is dit een stort? Dan toch een dat tot kreativi- teit uitnodigt. Het Gijzegemse sport- en rekreatiecentrum. Een van de pleinen in Groot-Aalst, onlangs vernieuwd met houten speeltuigen (pd-lp) Morgen is het zwemmen. De kinderen hebben een berichtje in de handen voor de ouders. Zwem- gerief en 25 fr. extra mee brengen, staat erop. Een reglement, ergens aan een venster, trekt de aandacht, 'et is verboden de werking nog nooit de. Samen 223, duidelijk echt van de grond geko- minder dan gewoonlijk, men, zegt Guido Moens De aanwezigheden wor- bij de aanwezigheidscij- den om de 2 uur geno- fers. Een voor heibel zor- teerd. Soms blijven er DRUPPELTELLER Op 5 september heeft in het stadhuis te Blankenberge de vierde poëziedag van Blanken- berge plaats. Deze dag wordt georganiseerd door het tijd schrift voor Literatuur en Beeldende Kunsten 't Kof schip in samenwerking met de stad Blankenberge en de ste delijke Muziekschool. Het programma vangt aan om 13.45 uur. Voor meer inlichtin gen 't Kofschip, per adres An- dré Polfliet, Vinkenlaan 11 te 1730 Zellik. Voor de eerste maal heeft de Westduitse fietsenproduktie de kaap van de vier miljoen eksemplaren per jaar over schreden. Dat betekent een toename van ongeveer 17 pro cent in vergelijking met 1979. Vandaar trouwens ook dat de eerste volgende Ifma die in de maand september plaats heeft te Keulen en de grootste fiet- senbeurs van Europa is, van uitzonderlijk belang zal zijn dit jaar. In 1980 werd 13 procent van de elektriciteit van de Europese Gemeenschap door kerncen trales geproduceerd. Het vorig jaar bedroeg deze produktie 17 meer dan in 1979 en bijna 30 meer dan in 1978. De stijging is vooral te wijten aan de bouw van vijf nieuwe kern centrales in Frankrijk die in totaal zeven reaktors tellen. gende jeugdbende moet daar voor wat tussen zit ten. Met eigen ogen heb ben we het niet meer De landen van de OESCO tel len momenteel 193 centrales. Van maandag 7 tot en met zondag 13 september wordt in de jaarbeurs te Utrecht een internationale meubelbeurs gehouden. Op deze beurs zul len Nederlandse moderne meubelen in een speciale show op de verdieping van de Marij- kehal de aandacht vragen van het publiek. Van maandag tot en met vrijdag 11 september is de beurs alleen toegankelijk voor de vakhandel. De ope ningsuren zijn van 10 tot 18 uur. Zaterdag en zondag 12 en 13 september is de beurs ook open voor het publiek. Op de komende Spoga-vak beurs die van 12 tot 15 septem ber in Keulen plaats heeft, zul len de handelaars kunnen ken nismaken met de gemakkelijk ste weg naar een meer komfor- tabele vrijetijdsbesteding. Van 20 juli tot en met 25 juli had te Brighton de 33e jaarver gadering plaats van de Interna tionale Walvisvaart Commis sie. Op deze vergadering wordt het quotum vastgesteld van de verschillende walvis soorten die in het komende jaar gevangen of geschoten kunnen worden. Van 11 tot en met 25 maart 1982 wordt te Utrecht een Kunstbeurs gehouden. Vorig jaar was deze beurs een gewel dig sukses. Het bestaande ex positieprogramma van heden daagse en moderne kunst, ou de kunst en antiek, munten en penningen, antiquarische wer ken, etnografica en kunst uit de oudheid, wordt uitgebreid met een inzending van literaire uitgevers. Minister Galle heeft het besluit tot subsidiëring voorgelegd voor de aankoop van het re- kreatiegebied «De Gavers». Het domein is ongeveer 35 ha groot en zal een bestemming krijgen van openbare groene zone voor openbaar In de reeks Standpunten» is aflevering treft hier een Mark titel «Vlaanderen wereld». Daarin gezet dat de arm binnen de noord-zuid is een in de wereld in W brengt. maar 'n halve dag, ande ren komen pas 's namid dags... Elk betaalt 45 fr. (verzeke ringen, drank, versnape ringen inbegrepen). Vijf fr. daarvan wordt op het desbetreffende speel plein gehouden. Daar worden eigen uitgaven, zoals wafelbak, mee be kostigd. Bezuinigingen Zonder overheidsgeld gaat 't niet. Vorig jaar ontving men van het kui tuurministerie 1,3 mil joen fr. (voor de werking in 1979). De stadsbegro- ting voorziet dit jaar een gereduceerd bedrag: slechts 500.000 fr. Meer dan 100.000 fr. minder dan voorgaande jaren. Dit heeft o.m. voor ge- volg dat met een beurt systeem monitoren on bezoldigd op de speel- Speelweide achter de Moorselse gemeenteschool Vooraan autowrakken, door kinde- P,einen werkzaam zijn. ren deskundig omgevormd tot speeltuigen Op de achtergrond afgeaar,; c '-.irrmels Verder en klimtoren, die voorheen m het stadspark stonden (pd-lp) De monitoren en .no- Naast de Sint-Jobsfeesten waarover elders meer, is er bv. dit: Dido, Oude Heirbaan, Erpe Vrij 7 en 14: 20 u: volksdans Zat 8: 20 u: symfonische rockavond Zon 9: 14 u: volleyball-tornooi Zat 15: 20 u: dj-td. K.S.A. St.-Martinus, Erpe Zon 9: er staat een biertent, waar o.m. een levend varken verloot wordt. H.A.K., Houtmarkt 5, Aalst Vrij 7: slotavond van HAK op het Pijpesteel-adres. Nadien: drie vakantieweekjes om uiteindelijk in september te heropenen op Sint-Martensplein, 2. Eureka, Keppestraat 52, Erembodegem Zat 8: 19 u: optreden Stampen en Dagen Zon 9: 19 u: optreden Rob De Nijs Beide aktiviteiten in het kader van de negende Eurekafeesten. Jebron, Begijnhof 1, Aalst Zon 16: 14 u: wandeling naar Denderleeuw Stad Aalst in Keizershallen Van 22 tot en met 31 augustus: 34e Jaarbeurs. (P.D.) WACHTDIENSTEN DOKTERS AALST Dr. G. Schollaert, Kapu cijnenlaan 118 Aalst, tel. 77.31.31: vrijdag 7 augustus vanaf 20 uur; zaterdag 8 augus tus vanaf 8 uur 's mor gens; zondag 9 augustus de hele dag tot maandag 8 uur 's morgens; maan dag 10 en dinsdag 11 au gustus vanaf 20 uur; woensdag 12 augustus vanaf 12 uur; donderdag 13 augustus vanaf 20 uur tot en met vrijdag 14 au gustus om 8 uur 's morgens. EREMBODEGEM EN EREMBODEGEM-TERJO- DEN Dr. Goeman, Dorp 57 Hel- dergem, tel. 053- 62.49.10: Zaterdag 8 en zondag 9 augustus 1981 HOFSTADE, GIJZEGEM Dr. Rubbrecht, Schoor- straat 12 Gijzegem, tel. 70.55.91 zaterdag 8 en zondag 9 augustus 1981 BAARDEGEM, HERDER- SEM, MELDERT, MOORSEL Dr. Blondeel, Kerkstraat 16 Baardegem, tel. 052- 35.60.67: zaterdag 8 en zondag 9 augustus 1981 NIEUWERKERKEN Dr. Van der Linden, Kuil- straat 11A Erondegem, tel. 21.38.30: zaterdag 8 en zondag 9 augustus 1981 Wachtdienst ap* Land van Aalst van zaterdag 8 om 9 uur tot zate augustus om 9 ir^e De Valkeneer, Kf. 21, Aalst Bury, Dendersr Erembodegem Van der Cruyst kenburgstraat 4, Roeland Holles Aaigem c De Schepper, en straat 126, Liedel s Tandartsen Lm1^ Aalst Mr. D'Hooghe straat 6, HofstlT 70.27.00: zaterdag 8 augu 14 tot 18 uur ent augustus van r uur. fn ZOMERVAKANlfp ARTSEN AALST Dr. J.P. Bogaertsj 0 m zo 30 aug. fle Dr. M. De Beert^ vr 21 aug. en Dr. W. De Cock:jar zo 16 aug. n Dr. F. Delaruell^r juli t/m zo 9 aug go Dr. H. D'Hollandew m vr 21 aug. 0e Dr. L. Dierckx: ajp zo 30 aug. m Dr. W. Geldhof: t/m zo 9 aug. ut( Dr. J. Haentjens:rm zo 23 aug. Dr. L. Hillewaer«^s juli t/m zo 9 aug. ai Dr. L. Schockaerijk m zo 16 aug. Dr. P.P.J. Vandeij a, 1 t/m zo 16 aug. Lj Dr. F. De Winter] jy m zo 23 aug. De Vervolg van pag. 1 Wel wordt het - onlangs met houten speeltuigen ingerichte - speelpark soms door 't vakantiespeelplein ge bruikt. Omdat ook het toevluchtsoord van vorig jaar, de rijkslagere school, deze zomer niet beschikbaar was, werd verder gezocht. De Chiro- lokalen (Kerkenbos) wer den een prachtige ver vanging. Een bosrijke omgeving, een rustige speelweide en plezierige paviljoentjes maken dit terrein tot één van de meest aantrekkelijke. We horen van hoofdmo nitor Stefan dat vandaag een muts stukgescheurd is. Vechten is er dus ook bij op zo'n plein vol kin deren... Niet zonder fier heid duwt men ons een brochure van 6 kring loopbladzijden onder de neus. De Gijzegemse mo- nitorenploeg stelde die zelf samen en bezorgde ze in juni aan de plaatse lijke bevolking. Ook in Op de boomgaard achter de gemeenteschool en een maar verkrottende hoeve in Baardegem, wachten 8 kinderen op, in en tussen autobanden, op 't vieruurtje. Chiro en scouts zijn op bivakkamp en dat laat zijn sporen na bij de aanwezigheden de ze week. De kinderen hebben vandaag aan «hordenspelen» gedaan en 's middags was er een frietenbak. «Ze waren aangebrand» roept een jongen, net als begonnen wordt met de bedeling van choco en wafels. Het wordt laat. Alleen de Arend (Binnenstraat, Aalst) kan nog op 't pro gramma. De kinderen op dit plein zijn meestal kan sarmer dan elders. Zeker met Gijzegem is het een merkbaar verschil. Bege leiden hier vergt beslist meer inzet. Voor het eerst in die jaren speelpleinwerking is er vandaag een ernstig on geval gebeurd. Glas scherven sneden in ader6 van een arm. te eten voor 12 u. en het vieruurtje. Snoepen mag ook niet, behalve voor 9 u (er is opvang voorzien van 8 tot 9 u, ook van 17 tot 18 u) en na 't middag eten. De fietsenrekken mogen niet «benaderd» worden tussen 9 en 17 u, en pesten mag ook al niet. Jo (hoofdmonitor) mag men niet «lastig val len» met vragen, want el ke groep heeft zijn eigen monitoren. Onderaan is nog bijgekribbeld dat men niet naar meis jesknieën mag kijken zon der toelating. Zo zie je maar. Het is na vijven intussen. De kinderen stromen weg. Enkele blijven op pa of ma wachten. Wijzelf kunnen niet meer naar Nieuwerkerken (Brouwe rijstraat), Erembodegem (rijksschool Leuvestraat in 't centrum en Ninove- straat in Terjoden), Hof- stade (gemeenteschool Zijpstraat) en Aalst-Ker- robroek. Op dit laatste is Vieruurtje te Baardegem. Choco en een wafel (pd-lp) nitrices zijn meestal leid- (st)ers van jeugdvereni gingen, onderwijzend personeel of/en hebben een stedelijke monitor- kursus gevolgd. De wer king wordt regelmatig schriftelijk beoordeeld door de hoofdmonitor/- trice van het plein, waar ze aktief zijn. Om mis bruiken te voorkomen hebben ze wel inzage recht. Inlichtingen en in schrijvingen: zowel op de respektievelijke pleinen, als in het stedelijk jeugd- servicecentrum, Kapelle- straat 15, Aalst (053- 77.34.23). Tot slot: voor de deel gemeenten Herdersem en Meldert is er een op haaldienst voorzien. (P.D.) Maar liefst tien vakantiespeelpleinen zijn over de Aalsterse deelgeme< kunnen zien. Aanwezigheden Vluchtig is wat we gezien hebben, noodzakelijker wijze onvolledig. We leg gen er wat cijfers naast. De eerste dagen werden recordopkomsten geno teerd. 335, 419, 422, 435,... kinderen op tien pleinen, zo'n 40 gemid deld dus, is niet weinig. De tweede julihelft (voor velen een wegtrekperio- de) verminderde dat. 20 juli werd een dieptepunt genoteerd; 171 kinderen. Allicht hebben vele ou ders verondersteld dat er een brug geslagen werd tussen het weekend en de nationale feestdag (dinsdag). De pleinen Arend en Gijzegem heb ben meestal de hoogste cijfers. Onze steekproefdag: 9 op Kerrebroek, 29 op de Kat, 48 op de Arend, 25 in Erembodegem-Centrum, 16 op Terjoden, 8 in Baar degem, 45 in Gijzegem, 22 in Moorsel, 12 in Nieu werkerken en 9 in Hofsta-

De Voorpost | 1981 | | pagina 4