fstadegijzegem Naar «Diggie», de Kinderboerderij rdersem iston en Rachel: ijaar in 't huwelijksbootje EEN PRIJSVRAAG DIE EEN UITDAGING IS MOLENS SCHILDEREN, TEKENEN, FOTOGRAFEREN igelsfeest sluit eerste vakantiemaand af STAPVOETS vakantiespeelplein van de Gemeentelijke voor enkele oudere be- ces (Ann, Diane, Patrick, School van Hofstade een dergelijk groot woners, die zelfs voor die Kris, Mieke, Leen, Freed, is geweest in de afgelopen maand juli, is in ene keer op hun roestige Sofie, Dirk, Vera, Beatri- deinge mate te danken aan de belangloze inzet rust gesteld bleven. De ce) werden bedankt, en in tnonitoren en monitrices. Dank zij het groot politie kwam er al snel zowel kinderen als lei- beliinderen, gemiddeld vijftig, konden grootse aan. Gelukkig konden, .ders hopen elkaar terug heiten worden georganiseerd. Zo waren, tot door tussenkomst van de te zien op het speelplein erv»lijt van de kinderen, de heer en mevrouw animatoren, de spelen aajsick bereid om langs de Steenweg op Den- nog doorgaan, iet de te rijden met paard en kar. De verkiezing van Boer- llint ken en Boerinneken 81 met tekeningen waard waren tijdens de vormde de apotheose gebeuren veel eerste «nationale olympi- v£jn het breugelfeest. Een maars naar bui- sche spelen». Eerste was he,e bende boer|<es, tot isluitend op die Wim Mornae gevolgd ze|fs een Chinese rijst- verd er nadien door Cliff Callebaut als boer-( maakte de keuze tot gebeurt in de gemeente leedpartij geor- tweede, en Bart Mornae een zeer moej|ijk geheel, school in de Zijpstraat, derrd, waaruit het op de derde plaats. Bij de uiteindelijk werd Eddy iedere werkdag van 9 tot 3vei paart|.® meisjes waren het Rebec- vermeiren als beste 17 uur. Er is wel een bij- ltsci, narnelijk Oliver ca Callebaut en Line De Boerke en Cyreentje Kep- komende opvang voor uit en Ellen Calle- Saeger die zich respektie- pens a|s beste Boerinne- zien van 8 tot 9 uur en rbefP het bruilofts- velijk eerste en tweede tje verkozen. Beiden wer- van 17 tot 18 uur. Dit jaar ercpt nadien plaats rangschikten. Na de den be|oond met een bedraagt de prijs per dag >cI iedereen u.tge- sportdag werden de niet boerenklompje en een 45 frank, twee drankjes, paa ^ohuw- °ewl1 Prachtige tekening. koek, fruit en verzekering r™ nmnow.nn Qe monitoren en monitri- inbegrepen. A.D.B. 1982. Augustus Ook in de maand augus tus staat een ploeg moni toren klaar om de kinde ren een onvergetelijke Schilders en tekenaars vakantie te bezorgen. De opvang voor Hofstade lienden vanzelf- gedropt in de omgeving et p een huwelijks- van Gijzegem vanwaar ze loende vertrok de op eigen houtje de weg r, |»ep daags nadien naar het speelplein /0Jzingen voor een moesten terugvinden. et isement aldaar. Ilenelen Breugelfeest amiuwe week werd Het laatste evenement injdngen met een waarmee de eerste va- t k^etstocht, terwijl kantiemaand werd afge- VTB-VAB-Affligem organiseert, met het oog op het Allerheiligenfestival, wedstrijden voor schilders, te kenaars en fotografen over molens. Alhoewel hierbij op de eerste plaats wordt gedacht aan wind- en watermolens van bij ons, mag het thema «molen» zeer ruim worden behandeld. Alle werktuigen die omwille van hun werking «molen» worden genoemd komen dan ook in aanmerking. Zo bvb. wan- en dorsmolens, kermismolens, industriële molens, betonmolens tot zelfs koffie- en pepermo lentjes. Natuurlijk zijn ook mo- tureel Centrum Affligem lens uit vreemde landen op woensdagavond 28 en streken welkom, «ge- oktober tussen 19 en 20 u lijk een Hollands molen- en weer afgehaald op tje dat met al windeken zondagavond 8 novem- waait» of de molen van ber tussen 20 en 22 u. Don Quichote of Daudet. leder kunstenaar wordt verzocht op de keerzijde Voor 1 oktober e.k. in te van het werk een geslo- schrijven met vermelding ten omslag te kleven met van naam en adres plus naam en adres. Eventue- titel van het of de werken, 'e naam- of handtekening één enkel of maximaal op het werk dient bedekt twee per deelnemer. Te- met een strookje papier vens voor de gestelde da- waarop de titel van het turn het deelnamerecht werk staat vermeld. Dit van 100 fr. per kunstwerk om een naamloze beoor- betalen op prk 000- deling te garanderen. 0110420-34 van VTB-He- Bekroonde - en zo moge- kelgem, Kruisstraat 23 te 'ijk ook de andere - wer- 1790 Affligem. ken worden tentoonges- De werken moeten wor- teld in het Centrum tij den afgeleverd in het Kul- dens het Allerheiligenfes tival. Deze werken mo gen tijdens de tentoon stelling niet worden ver kocht. Het oordeel van de jury, bestaande uit prof. Dr. Frans Vyncke, zandschil- der Roger De Boeck en grafikus Piet Ghijsens, is onherroepelijk. De plechtige prijsuitrei king (meerdere prijzen in geld en in natura met een hoofdprijs «-van 5000 fr.) zal plaats hebben op za terdag 7 november te 20 u. in het Affligems Kultu- reel Centrum. Een extra-prijs wordt voorzien voor het best gerangschikte werk met als thema een wind- of watermolen staande in de gemeente Affligem of in een aangrenzende ge meente. Fotografen Kosteloze deelname met maximaal twee kleuren diapositieven. Deze die nen ingeraamd te zijn. Kartonnen raampjes wor den niet aanvaard. Op de raampjes moet de naarr van de deelnemers zijr vermeld. Samen met een begelei dend briefje met vermei ding van naam, adres er titel van eventueel lokali satie van de dia, moeter ze worden bezorgd aar Gustaaf Arijs, Groene- weg 61 te Teralfene (tel. 053-66.89.04). Of bij Roger Van Mol, Bosstraat 104a te St.-Ka- tarina-Lombeek, tel..053- 66.80.53. De 5.000 fr. prijzen zullen worden verdeeld door een bevoegde jury in geldprijzen. Een extra- prijs is voorzien voor de beste dia die een wind- of watermolen voorstelt staande te Affligem of in een aangrenzende ge meente. Prijsuitreiking op vrijdag 6 november te 19.30 u in het Kultureel Centrum Af fligem waarna de deelne mers hun dia's kunnen meenemen. Voor meer inlichtingen Laurens Van der Schue- ren, Kruisstraat 23 te Af fligem, tel. 053-66.72.00. LH en voor de al- -i3Mten een kabou- iok| voorzien was. fietsers terug sloten was het Breugel- Kinder- en gezinsboerderij Diggie te Brakel viert Vanaf 19 uur kan. men ren met Kinderteater Ste- feest. De kinderen gingen dit jaar haar achtste Hoevefeesten en dit op 22 en 23 aanzitten aan de traditio- kelbees dat de «Kleine zelf op zoek naar oude augustus. Feesten voor jong en oud met een typisch neel geworden Hoeveta- Vandalen» brengt. Mu- spelen. Dank zij de gele- eigenaardige sfeer. Enerzijds pogen de medewer- fel, waarvoor volwasse- ziekliefhebbers komen werden ze ver- genheidsreporters waren kers van Diggie het welzijnswerk waarmede ze nen 350 fr. betalen en aan hun trekken met Jan ït pannekoeken, ie lastige kilome- voldoende spelen dagelijks bezig zijn financieel mogelijk te helpen kinderen tot 12 jaar 150 De Wilde, L'Expres Ca- voorhanden en kon er maken en anderzijds staat het echte feestvieren fr. jun. The Garret Band, Erik izonder in de zelfs een krantje in elkaar centraal. Vooraf inschrijven is Theeuws, De Hamers en jielen. De leiders worden gezet. In de Zijp- De toegang tot de feestweide is gratis en iedereen wel gewenst. Bij deze een zigeunerensemble, ters werden op straat werd een rommel- kan er wat beleven. Dit wordt dan mogelijk door de maaltijd, die vooral geap- Te 17 uur wordt een n verrast toen de markt gehouden met de onbaatzuchtige medewerking en inzet van velen. precieerd wordt door wie hele vlucht valscherm- lelijk doorbrak, daarbij horende harde van natuurgerechten springers verwacht en enprogramma's muziek die bij de jongens Ho i" h°udt, is animatie verze- verder zijn er beide da- fbpzij worden qe- niet weg te denken is. Tot kinderen op zaterdag aan hun trekken vanaf 15 |<erd door peter Blanker gen fanfare, clowns, bar- Sen de waterspe- grote verwondering van 22 augustus hun muzika- uur waarbij 4.000 fr. gra- en Kadrïll. In de bodega becue, rijstpap, panne- en aan bod. De de plaatselijke bewoners,' 'f talenten botvieren in tis prijzen te verdelen zijn gaat de pret van verder koeken, ijs, eieren, uiten geestdrift was de Zijpstraat al vlug l® JfnJf'"e .JU"" °P hggende wip. met gezellig gekeuvel broodbakken, vuurspu- h ook tegen de het speelterrein van wei- voor mstru- Podium is er vanaf 16 waar saxofoon, dwars- wen en doorlopend kin- die druipend n'9 minder dan honderd c..«~ fluit en zigeunergitaar de deratelier. gScht Podium is er vanaf 16 uru.penu j .ur met het Hyper lllusio- iiu„ oi, w ut;imBIIBI. moesten kinderen. De drukte van ^'St'sch^Verbond. From ZOmeravond heerlijk zoet Wie zich niet zou kun- willen maken. nen vrijmaken op beide Op zondag kan men dagen kan steeds elke vanaf 14 uur terecht op zon- en weekdag tbehal- de weiden van de kinder- ve maandag) terecht op boerderij. Kinderen kun- de kinderboererij Diggie nen er schilderen, timme- tussen 10 en 17 uur, Dig- ren, kleien, rommelen en gieweg 14 te 9660 Brakel. te 15 uur zich rot amuse- |_.K jewelste en de blije ge- Poter Blanker en Leonar- Us to Vou, John Joris, ftiefst aangeleg- zichten konden echter *'in ^an 0°^ van Roger Gitan en Peter Jen tonen wat ze Seen bekoring vormen Part|l- Blanker. I ach1 juli 1931, in de vroege morgen, trouwden •r d ston Van Driessche en Rachel Siroyt. Met de g aOkken ze op huwelijksreis naar... de velo- etje'an Sint-Gillis, samen met hun getuigen. Op vofreis volgde dan het huwelijksbanket met itatten met savooien en een varkensribbeke. 'eer)Vijkkomitee» van ducent is De Cockstraat En Rachel was zeer tevre- initiatief tot de den over hare vent.» an dit gouden Beide jubilarissen ko- nam en instond men uit de Achterstraat, realisatie zette Gaston als zoon van Phi- beentje voor en lemon en Madeleine, buurt toonde Rachel als dochter van erkelijke sym- Polleke en Poldine. r dit koppel dat Ze kregen twee kinde- istaande deze ren, Godelieve en Willy, iuw nog blijk 10 kleinkinderen waarvan vitaliteit. er twee in dramatische iuldebrief van dit omstandigheden overle- 'iwam o.m. voor: den en drie achterklein- 'n mooie zomer- kinderen. Twee maal vier 'de Gaston zijn generaties in elk ge slacht. avontuur bleek Gaston was stukadoor model van beroep, was een tijd stonden z'in de werkloos, volgde her- iIs leken scholing en werd zes jaar eerste nachten terug op rust gesteld als irstreken. bediende in de chocola- ontpopte zich terie Callebaut. In de flinke pro- moeilijke jaren trok ook Rachel naar het werk. Dagelijks ging zij gedu rende twintig jaar te voet naar «Borremans». Met de voeten naar voor geboren was Gas ton een buitenbeentje, naar zijn moeder zegde «een averechtse van na tuur uit». Als baby was hij een ernstig konkurrent van het hoofdstedelijk Man neke Pis waarbij hij bij voorkeur in de saus mik te. Nog zeer jong werd hij reeds het slachtoffer van een verkeersongeval. Hij was inderdaad van Sis- sens' kar gevallen en overreden. Zwarte bladzijden uit hun huwelijk waren wel het begin van de krisis in de dertiger jaren, de mo bilisatie, de krijgsgevan genschap en de verplich te arbeidsdienst in Duits land, toen de firma Le- clercq sloot werd hij na herscholing een gewaar deerd bediende te Wieze. Een spuiter is Gaston i Rachel gedurende de viering van.hun gouden jubileum, (kdc) steeds geweest zoals blijkt uit het gelegen heidslied dat het parö- chiaal zangkoor, tussen twee ferme regenbuien door, voor de jubilarissen kwam zingen onder lei ding van Jef Coppens. Zo had Gaston een speciaal laddertje waar mee Rachel de spruiten moest gaan aftrekken. Zijn savooien konden meestal niet in de kom en het gebeurde zelfs al eens dat er in extremis nog een haas uit sprong. In zijn tuin trokken de ko nijnen zelfs de ploeg en witte mollen waren er geen zeldzaamheid. Aan niemand minder dan mi nister Claes wees Gaston de weg naar het klooster. «Liegen voor 't plezier is geen zonde,» zong men er bij. De viering was begon nen met een dankmis in de parochiekerk met een mooie latijnse misviering waarbij het altaar was versierd met door de bu ren gebrachte bloem stukken. Ook aan het huis in de De Cockstraat had de buurt haar beste zorgen besteed en niettegen staande fikse regenbuien kwam er heel wat volk de viering bijwonen. Viering die trouwens tot een stuk in de nacht uitdeinde. Ook het stadsbestuur toonde zijn waardering en schepen van burgerlij ke stand Edgard Hoog- huys zorgde voor bloe men en een prachtig kof- fieservies. Onder impuls van feestkomiteelid Hu- bert De Neef, buur van de jubilarissen, werd het een merkwaardige vie ring van een koppel dat in zijn devies voert «Lief de is... vijftig jaar ge trouwd zijn met de zelfde!». L.H. De prijsvraag richt zich tot kunstenaars, aktief in het zeer brede artistieke veld van litera tuur, toneel, T.V., film, mu ziek en beeldende kunsten. De prijsvraag wordt georgani- zeerd door de vzw Centrale Dienst Toemeka, in samen werking met de nationale stuurgroep voor het Jaar van de Gehandicapten en onder de auspiciën van de heer Minister Gaston Geens, Voorzitter van de Vlaamse Executieve, de staatssekretarissen De Backer en Steyaert en de Koning Bou- dewijnstichting. Wat wordt gevraagd door deze prijsvraag? Alle inzendingen moeten direct of indirect het thema behandelen van de maatschappelijke integratie van gehandicapten en de cind- produkten moeten inhoudelijk toegankelijk zijn voor de doel groep. Onder «toegankelijk» wordt in algemene zin ver staan: verstaan-, ervaar-, ge nietbaar voor de boven be schreven doelgroep. Voor nog meer toelichting mag gerust persoonlijk kontakt ge nomen worden met de anima tor van het projekt: Jan Das, Groeneweg 151, 3030 Hever- lee, tel. 016/22.44.48. Konkreet worden gevraagd (max. 2 inzendingen per mede werkend kunstenaar): 1. Een reeks goede, toeganke lijke kortverhalen (max. 3/4 getypte blz.). 2. Een aantal degelijke, toe gankelijke eenakters van 30 minuten, hetzij speelbaar door gezelschappen, hetzij door de beoogde doelgroep. 3. Een aantal degelijke, toe gankelijke T.V.-spelen van max. 30 40 minuten. 4. Een aantal degelijke, toe gankelijke scenario's voor kortfilms, maximum 20 25 minuten. 5. Een aantal artistiek verant woorde maar toegankelijke liedjes van eender welk genre maar tevens bruikbaar voor sa menzang in de beoogde doel groep (gevraagd worden tekst melodie). 6. Een aantal toegankelijke uitingen van beeldende kunsten (foto's, tekeningen, schilde rijen, beeldhouwwerken, enz.). De organisatoren verbinden er zich toe om op basis van een verantwoorde selektie en in sa menwerking met representa tieve instellingen en terzake deskundigen de meest bruik bare inzending uit te geven, te laten opvoeren (kreëren, uit zenden) en ten loon te stellen. Het originele maar ook uitda gende van deze prijsvraag is dat niet gewerkt wordt met schuilnamen, dat het strikt kompetitief karakter wordt vervangen door een meer groepsgerichte benadering, en dat de directe prijshonorering wordt vervangen door een reëel stuk maatschappelijk en gagement t.a.v. zogenaamd «kansarme» bevolkingsgroe pen. Wel zal uiteraard gezorgd worden voor de wettelijke au teursrechten in afspraak met de betrokken auteursvereni gingen en het dekken van de uitgave- en organisatiekosten. Samengevat stelt Toemeka voor deze prijsvraag de drie volgende, duidelijke voor waarden: 1. Inhoudelijk moet de behan delde thematiek dus direct of indirect te maken hebben met het brede veld van de integra tie in en toegankelijkheid van de samenleving voor gehandi capten. 2. Vormelijk moet blijken dat het afgeleverd produkt op de één of andere wijze inhoude lijk toegankelijk is (ervaar-, verstaan-, genietbaar) of toe gankelijk kan gemaakt worden voor mensen met een eerder beperkt begrips- en verwer kingsvermogen. 3. Organizatorisch gaan de kunstenaars ermee akkoord om dc krcatie-rechten eer ste opvoering) van hun werk af te staan aan de organizatoren van de prijsvraag. Daarbuiten blijven uiteraard de normale regels van auteursrechten be staan. Wat de inzendingen van plastische kunst betreft: de in zenders staan hun werken vrij- willig af voor een eerste ten toonstelling. De kunstenaars beslissen ook vrijwillig en per soonlijk over het afstaan -"van hun werk ten voordele van het Toemekaproject. 4. De eventuele financiële op brengsten van de prijsvraag Ludiek rebels feest Voor de tweede keer richt het Masereelfonds op zaterdag 29 augustus (in zaal Brielpoort, Deinze) een «ludiek rebels feest» in. Rond het motto «Vlaanderen kan anders» wordt een hele grote muzikale feesttaart aangeboden. Kaarten kan men in voorverkoop o.m. bekomen in de Aalsterse Mikisklub (Nieuwbeekstraat 35) aan 150 fr. (aan de ingang 200 fr.) Kinderen onder de 12 jaar gratis. Het programma vermeldt o.m. de Pat More Band (jazz). Tart (politiek lied), Canto Libre (Chili), Vuile Mong en de Vieze Gasten, Rum, André Bialek en fuif met Sound Explosion. In een afzonderlijke tent is er een kindernamid; dagprogramma met Vuile Mong en Vieze Gasten, en poppenteater Krikkemik. Verder zijn er informatieve themastands, een tentoonstel ling politieke tekeningen en eet- en drinkkans. De presenta tie berust bij Vuile Mong, Viona Westra en Jinni Brasseur. Met het «andere» Vlaanderen bedoelt het Masereelfonds een reorganisatie van de staat in funktie van de morele, kulturele en nationale betrachtingen van het Vlaamse en Waalse volk. Daartoe acht men een demokratisch proces, waarin de arbeidersbeweging en de Vlaamse beweging elkaar vinden, onontbeerlijk. Fietszoektocht Over een «eerste fietszoektocht van het rijksonderwijs rondom Aalst» kan je niet heen kijken. Het ouderkomitee van HRITO en RMSIII, Welvaartstraat 70, Aalst richt ze op 22 augustus in. De gemeenten Lede, Hofstade, Gijzegem, Herdersem, Wieze, Moorsel en Aalst worden doorkruist. Alles samen goed voor 30 km. Inschrijven en start tussen 13 en 15 u, 't inschrijvingsgeld bedraagt 80 fr. (betalen bij de inschrijving, of storten op 001-0869586-57). Elke deelnemer ontvangt een herinne ring. Vanaf 17 u: gezellig samenzijn, tombola, prijsuitreiking. Inlichtingen: Willy Van Royen, Leeuwerikstraat 4, 9810 Lede (053-21.98.64). Zomerbouwkamp in Midden-Duitsland Van 11 tot 22 of 29 augustus kan men meewerken aan een zomerbouwkamp, ingericht door Telebouworde Aalst en andere Aalsterse groepen. Al wie bereid is tot belanglo ze hulpverlening is welkom. Het gaat om hulp bij woonin richting, wegenaanleg en aanplantingen ten voordele van motorisch gehandikapten in Krautheim-am-Jagst. De reis gebeurt per auto mits kostendeling (ongeveer 1000 fr. per persoon). Inlichtingen in het stedelijk jeugdservicecentrum of bij Telebouworde, Lieve Janssens, Rustoordstraat 7, 9300 Aalst (053-70.14.81). Zevende Internationale Levensvreugdetochten Wandelsportvereniging De Coen - Aalst, wandelklub voor minder-validen, organiseert op zondag 6 september de zevende internationale Levensvreugdetocht met vertrek op de Dries te Erembodegem-Terjoden van 9 tot 15 u. Afstanden naar keuze van 6, 12, 20 of 40 km. Aankomst- te 18 U Als herinnering kan een medaille (50 fr.) of een brevet (30 fr.) worden bekomen. Vanaf 15 leden zijn er speciale groepsprijzen voorzien. Voor nadere informatie kan u terecht bij Maurice De Wit, Ninovestraat 157 te Erembodegem, tel. 053-70.53.68. (L.H.) Bezoek Westkunsttentoonstelling in Keulen Zelfs voor studentenbonden is 't niet altijd vakantie in de vakantieperiode. «Krejong» (van de Akademie voor Schone Kunsten) richt op zaterdag 8 oogst een uitstap in naar Keulen. Meer bepaald de Westkunst tentoonstelling in de Rheinhallen aldaar staan op het programma. Vertrek om 6.30 u aan de Akadeeie voor Schone Kunsten (Oude Vismarkt, Aalst). Terug omstreeks 23 u. Het kost 400 fr. voor de reis, 8 DM voor de tentoonstelling (studenten 4 DM). Inschrijven kan nog tot vandaag 7 augustus om 18.30 u (op het sekretariaat van de akademie). Inlichtingen: 053- 21.36.63 (akademie), 053-21.89.63 (M. Van der Perre) of 053-77.46.55. PD gaan naar het Toemekapro ject, na aftrek van de organisa tiekosten. Hoe kan men deelnemen aan deze prijsvraag? 1. Bijkomende informatie over de doelstellingen van Toemeka kunnen worden aangevraagd op voornoemd adres en tele foonnummer. 2. Alle kunstwerken moeten vóór 1 oktober worden inge zonden of bezorgd op het sek retariaat van de Nationale Stuurgroep van het Jaar van de Gehandicapten, p/a de heer W. Van Broeckhoven, Wet straat 56, 1040 Brussel, tel. 02/ 230.01.70. 3. Bij de inzending dient ge voegd: naam, adres en tele foonnummer van de kunste naar en een ondertekende ver klaring waarbij de kreatie- rechten worden afgestaan aan de organisatoren. 4. Aangepaste jury's, bestaan de uit representatieve mensen vanuit de diverse kunsttakken aangevuld met deskundigen uit de gehandicaptensektor, zul len in de loop van november de resultaten van de prijsvraag bekendmaken. 5 Met de geselekteerde kun stenaars zal dan kontakt wor den genomen voor de verdere praktische uitwerking van de diverse projecten, die uiter aard verder kunnen uitlopen dan het strikte Jaar van de Gehandicapten. Met een rolstelling van 7 meter hoog, goed uitgekiende reini- gingsprodukten, spons, zeem vel, water en vooral veel be roepsliefde, is de kleine onder houdsploeg van de sv de Hal len aan het werk tegen de buitengevels van het mooie Kortrijkse kompleks. De meer dan 3.500 m2 verglaasde ste nen, produkten van de lokale nijverheid, worden met grote zorg opnieuw helder wit ge wassen.

De Voorpost | 1981 | | pagina 7