ri [Meubelfabriek erbraeckel itgebrand Moorselse Bergkennis outstanding BAARDEGEMSE «VONCKISTEN» HULDIGEN EREVOORZITTER JAN CLAUWAERT DE KRACHT VAN DE KRUIDEN! JACHT OP WATERWILD EN REEBOKKEN BEPERKT A T H E T A ft A RB S 8 AKADEMIE PLUS - 3 STELT TENTOON TE AALST - De Voorpost - 7.8.1981 - 9 geheel bood een trieste aanblik, (kdc) en werkplaats gingen volledig in de vlammen ftissSI! r beneden gestorte dakgoot wordt dadelijk weggesleept, (kdc) andweerlui tijdens hun gevaarlijke opdracht, (kdc) Baardegems alomgekende wipschietersvereniging «De Vonckisten» organiseerde verleden zondag op haar terrein bij de aloude afspanning «Maxens» een huldeschieting aan Jan Clauwaert. Jan Clauwaert is inder daad 55 jaar schutter, 25 jaar erevoorzitter van «De Vonckisten» en viert zijn 85e verjaardag. Iets wat men niet zou ver moeden als men hem, zelfs nauwlettend, in 't oog houdt. Opwijkenaar van geboor te was hij doende in de vleessektor: beenhou wer, veehandelaar, groothandelaar in vlees waren. Van 1936 tot 1956 woon de hij te Merchtem en uit die periode stamt zijn lid maatschap bij de Baarde- gemse schuttersklub. Via een kennis van het Brus sels slachthuis, Jef De Pauw, kwam hij inder daad in nauw kontakt met «De Vonckisten» en was er een graaggezien lid. Hij schoot er merk waardige resultaten bij elkaar, had er veel plezier maar dorst, dat nooit, verklaart hij ons lachend. Toen hij dan in 1956 naar de hoofdstad verhuisde en de eerste zondag uit de parochiekerk kwam stond een Baardegemse delegatie klaar met bloe men en taart. «Het be stuur heeft U uitverkoren tot ere-voorzitter» werd hem verklaard en tot hiertoe draagt hij reeds een kwart-eeuw deze vleiende titel. Jan Clauwaerts dagen waren welgevuld. Menig keer trok hij naar de Gentse markt, kwam middagmalen te Baarde- gem, zijn tweede residen tie en trok dan met mak kers bvb naar het Waas land naar een of andere schieting. Eer hij dan thuis belandde was het uiteraard reeds nacht, maar te drie uur 's mor gens was hij te Brussel present op de markt. Een bezig leven dat hem alvast geen windeieren heeft gelegd want voor de huldeschieting tastte hij even in zijn zak en schonk 10.000 fr. gratis. Heel wat schutters waren dan ook voor de hulde schieting opgekomen. Er was immers zowel een grote blokschieting met voor de laureaat een prachtig barmeubel 's voormiddags als 's na middags een schieting met prachtige panaches en prijzen. Tussenin werd aan alle aanwezige schutters een receptie aangeboden in de vernieuwde kantien waar ook warme en kou de schotels te genieten waren en werden de schutters een «gouden» blaadje en de jubilaris een gouden bloempje opgestoken. Een schone dag niet al leen voor «De Vonckis ten» met hun staande wip maar ook en vooral voor de nog steeds zeer flinke jubilaris. Ad muitos annos! LH Andermaal werd de Moorselse Berg-Kermis een groot sukses. «Bergkermis wordt meer gevierd don de gemeente- kermis,» zegde men ons in het lokaal van de organiserende klub, de «Stanzachers». Tevens een laatste feestelijke stuiptrekking in de vakantieperiode van een groot aantal «bouwvakkers». Het werd een reeks festiviteiten voor elck wat wils, waarbij zowel het sportieve element als het folkloristische en de show beurtelings aan bod kwamen. En dit steeds met overgrote bijval. Gestart werd verleden zaterdag met een wieler wedstrijd voor internationa le liefhebbers met verzeker de deelname van de Belgi sche kampioen Mare Ser geant. Deze was er inder daad en greep slechts nipt naast de bloemen. Het was inderdaad de Bornemnaar Isidoor Van San die de na tionale kampioen van de zege hield. Volgden daarna in de uitslag Erik De Wilde, Erik Dhaene, de nederlan- der Cor Tuit, Johnny De Dobbelaer, Theo Tuit, Frans Van Nuffel, Eddy Timmerman en René De Brucker. Er waren niet min der dan 56 deelnemers en ook sportief werd het een meevaller Vanaf 15 uur-werd er in de schuur van Jef Coppens, in de groene poort beneden «den berg» gesmuld aan ovenkoeken met smout, met geregeld of met konfi- tuur. 's Avonds kon men zich te goed doen aan een barbecue met o.m. bro- chetten, koteletten, kippe- billen en worsten. Het reuzebrood van Jef- ken, in de namiddag uit de oven gehaald, woog pre cies 7,620 gr. en Jos Wolf werd de winnaar. Hij raad de er inderdaad slechts één gram naast. 's Avonds werd het in de schuur een fantastische avond waar de ambiance ver het gewone peii over trof. Voor animatie zorg den de orkestleden Nina Van der Vorst, vader en zoon Benoit en Alfons Peir- linck en gitarist Mare Calle- baut. Op zondag zorgde DJ Disco Flash 2000 voor een waar knal-T-Dansant voor de jeugd, waarbij de twee bazen Paleken Saerens en René Wille hun beste beentje voorzetten tot het ook hen té machtig werd. Er gewoon van tussen! Slotdag van de kermis werd de maandag ingezet met een eucharistieviering voor de overledenen van de wijk. Fel bijgewoond waar na men daarom nog niet dadelijk naar huis ging. 't Was toch kermis. De Baron de Meerstraat liep 's namiddags stampvol voor het bijwonen van een merkwaardige kaatslutte die «de Stanzachers» stelde tegen de «Oude Gloriën». Een schouwspel om van te genieten. Had «Den Berg» vroeger een eigen «wijkburgemees- ter», dit jaar was zulks niet meer het geval Komt de volgende reeds in 1982 in funktie? LH - Uiteraard was er een meer dan flinke belangstelling, (kdc) Kruiden kennen, en voor- ken kan in het leven van al kruiden leren gebrui- alledag waardevol zijn. Minister Galle is o.m. bevoegd voor de jacht. Net zoals vorig jaar werd bepaald dat de reebok mag gejaagd worden met minstens drie enden aan één stang van 15 juli tot en met 15 augustus. Wat het waterwild betreft, werd het aantal te bejagen soorten van 10 op 8 gebracht. De grauwe gans en de kolgans werden van de lijst afgevoerd. De wilde eend. waterhoen en meerkoet mogen vanaf 25 juli tot en met 31 januari gejaagd worden, de wintertaling, smient, kokmeeuw en zilvermeeuw van 29 augustus tot en met 31 januari, de kievit van 1 oktober tot en met 15 december. De loerjacht op de wilde eend blijft vastgesteld op een half uur voor zonsopgang en een half uur na zonsondergang, en dit vanaf 1 oktober tot en met de sluiting van de jacht. Verder werden bepaalde gebruiken bij de jacht op het waterwild gereglementeerd. Zo wordt het verboden nog levende lokvogels te gebruiken. Een jachtverbod werd voorts ingesteld op moerassen, vijvers, rivieren en water lopen waarvan meer dan de helft van de oppervlakte met ijs bedekt is. Binnenkort verschijnt op voorstel van minister Galle en na advies van de Vlaamse Hoge Jachtraad een K.B. waarbij de minimumoppervlakte om op waterwild tc jagen van één hectare aaneengesloten water gebracht wordt op drie hectaren. Hiermee wil men de versnippering van de jachtgebieden tegengaan en de watervogels meer broed en rustplaatsen bezorgen. Op aandringen van minister Galle blijft de jacht op de watersnip ook in Wallonië en Brussel gesloten. Voortaan is deze zeldzame watervogel dus in gans België beschermd. (Pd) De bekende Affligemse kruidendeskundige en natuursierkunstenaar Frans De Block houdt op initiatief van de Affligem se VTB-VAB-afdeling drie voordrachten in het «Oud Zandtapijt» en dit op vrij dagen 11 september en 2 en 9 oktober e.k., telkens te 20 u. Deze voordrachten zijn gestoffeerd met prakti sche tips, recepten, hap jes en slokjes. Bovendien zal worden verteld en aangetoond hoe een kruidentuin best kan worden aangelegd, hoe je kruiden kan kwe ken, verzorgen, plukken, drogen en bewaren. Daar valt alleszins enorm veel te leren. Aangezien o.m. omwille van proefjes en hapjes het aantal deelnemers enigszins beperkt is is het aan te raden zo snel mo gelijk bij VTB-vertegen- woordiger Laurens Van der Schueren, Kruisstraat 23 te Affligem in te schrij ven, tel. 053-66.72.00. Het deelnamerecht be draagt 100 fr. per avond. Voor de gezamenlijke reeks van drie 250 fr. LH Kruiswoordraadsel nr. 5 HORIZONTAAL 1. straat in Aalst waar een tweede sportcen trum zal gebouwd worden 2. godin van de regenboog - niet recht 3. dik - schuif 4. bestaat - vrouw - leeg 5. Baskische verzetsbeweging - stad in Noord- Italië, ook musicus in USA 6. intresten - zot 7. jongensnaam - Indogermaan 8. maakte aardkluiten fijn - plaatse op één of meer rijen 9. reeds - van dezelfde mening - achtervoegsel (verkleinwoord) 10. dirigent VERTICAAL 1. de Dender - tam 2. zoon van Agamemnon - Limburgs dorp 3. zetel - vierkante hoekzuil 4. boom - dier 5. welriekende heester die we uit Frankrijk meebrengen 6. treurspelen - een zekere 7. comparatief van rood - muzieknoot 8. een zekere - rivier in Tsjechoslowakije 9. en dergelijke - zeer koude 10. verbuig, vervoeg hilde 123*» 56789 10 Oplossing nr. 4 1 2 3 I* 5 6 7 8 9 10 1 N E V A K 2 R A A S S O J 3 A A G T K L E U L U W R 1 K 5 K L R A T U 6 O N A K K 7 P I K K E L l N G a T E E N R A L 9 E M i A D l A N A 10 L L O 5 G O D Het projekt Akademie Plus - 3 zal in de maand oktober een tentoonstelling inrichten voor se nior-amateurkunstenaars (teken-, schilder- en beeldhouwwerk, mozaiek, grafiek, enz.) te Aalst. Het doel van het projekt is het oprichten en begeleiden van Akademie Plus-3 in de Vlaamse gewesten en het inrichten van tentoonstellingen voor senior-kunstenaars en amateurs. Er werden reeds enkele Akademies Plus-3 opge richt in de Vlaamse gewesten Gent, Kortrijk, Hasselt, Leuven, Brugge en Antwerpen, maar er moeten er nog een aanzienlijk aantal bijkomen. Meer en meer wensen de seniores iets anders dan louter clubontspanning. Velen wensen in hun vrije tijd kreatief te kunnen zijn. Daarom zal het projekt Akademie Plus - 3 deze tentoonstel ling inrichten. Alle seniores amateurskunstenaars die aan deze tentoonstelling wensen deel te nemen, gelieven zich in verbinding te stellen met Mevrouw Carla Van Mulders, August Marcelstraat 74 te 9300 Aalst (tel. 053/21.34.98. Gelieve te bellen na 18.00 uur).

De Voorpost | 1981 | | pagina 9