1 4r. Zesde romantisch beiaardkonsert vol zonnige vakantiekriebels! Tentoonstelling in Affligem «De Claerhaegse Comedie» FILMJOURNAAL mm 4 12 - 21.8.1981 - De Voorpost Het valt niet te ontkennen dat de Aalsterse beiaard stilaan een eigen plaats inneemt in het konsert- leven. En door heel wat muziekliefhebbers worden de Aalsterse beiaardkonserten naar waarde geschat, trouw gevolgd en echt geapprecieerd. Vandaag, vrijdag 21 au gustus, hebben de beiaardmuziekliefheb bers terug de gelegen heid, samen in een ont spannen sfeer, enkele prachtige beiaardwer ken te beluisteren. Want om 20 uur speelt stadsbeiaardier Pierre De Smedt, op de eeuwen oude belforttoren, zijn zesde romantisch beiaardkonsert. De Idea le luisterplaats is wel de parking van de Kapelle- straat. Die is steeds be reikbaar langs de bin nenkoer van het Aalsters stadhuis. Daar worden zitplaatsen voorzien en wordt ook voor passende kommentaar gezorgd. Dit zesde beiaardkonsert staat ditmaal onder het tema «Zonnige vakan tiekriebels». Willen we even het pro gramma overlopen? Het eerste werkje is geti teld «Preludium in d»: een werk van M. Van den Gheyn met klanken als... parels op een marmeren plaat... Vervolgens kunnen we luisteren naar «Barok in Spleen...». Hiervoor koos Pierre De Smedt «Giga» van J. Boutmy en «La Fringante» en «Allegro» van J.H. Foicco. Schubert wist wat ro mantiek was... Dit zal ons ongetwijfeld wel dui delijker worden na het beluisteren van enkele mooie beiaardmelodiën: «Serenade», «Heiroosje» en «'t Schone Molerinnet- je». En ook twee werken van Fr. Lehar zullen ie dereen, in romantische stemming, doen terug denken aan ware roman tiek! Want «Niemand houdt als ik zoveel van jou» en «Zwijgende lip pen» (uit Paganini) staan op 't programma... Ook volksliederen, kun nen zorgen voor een amoureuze sfeer. Dit zal niemand meer ontken nen na het beluisteren van «O Sole Mio», «De Rode Sarafaan» en «Auld long syne». En onze stadsbeiaardier, Pierre De Smedt, zal vooraleer zijn konsert te besluiten met «Mane schijn» van Cl. Debussy, iedereen 't beste toewen sen voor de toekomst, met een fijn stukje beiaardmuziek van E. El- gar: «Land vol Hoop en Glorie». Alle muziekliefhebbers worden vriendelijk uitge nodigd op dit zesde Aal sters beiaardkonsert van het zomerseizoen 1981. Het is voor iedere Aalste- naar een goede gelegen heid om de eeuwenoude taal van de Aalsterse belfortklokken nog beter te leren verstaan en echt te waarderen. Misschien zien we me kaar terug op de luister plaats... Tot dan! (D.B.) R. Malfliet en A. Verschelden in het kultureel centrum te Affligem (KDC) Sleeper Woody en de robotten Woody Allen, een honkvaste New-Yorker. Hij kan het moeilijk laten om die stad te verlaten, maar als er een filmprojekt op stapel staat wordt die hindernis vrijelijk omzeild. Zo vinden we hem in Denver, Colorado, om zijn eerste echte anticipatiefilm SLEEPER te draaien. De reden is eenvoudig: hij had in een architekten- revue een foto ontdekt van een avant-garde huis gebouwd in voornoemde stad. Exact wat hij zocht om zijn avonturen te kunnen situeren in het jaar 2173. Het verhaal We zijn in 2173. De artsen Melik en Orva zijn in een ernstige diskussie gewikkeld over een sar- kofaag die ongeschonden werd aangetroffen in de bossen rondom de woning van eerstgenoem de. In de sarkofaag bevindt zich het ongeschon den lichaam van een zekere Miles Monroe, levend, maar «gecryogeniseerd» door de kou de. Miles Monroe... in 1973 eigenaar van een makrobiotisch restaurant, klarinetspeler in zijn vrije uren, nu 200 jaar geleden geopereerd aan een maagzweer. Daar de heelkundige ingreep dreigde te mislukken hadden de artsen beslo ten hun patiënt in een diepe slaap te wikkelen, een slaap die zou moeten aanhouden tot het tijdstip waarop de heel- en geneeskunde een enorme vooruitgang zou hebben gemaakt. De artsen komen dit alles te weten via de steek kaart die ze naast het lichaam vonden. Deze twee heren zijn dan op de koop toe nog uitge sproken tegenstanders van de robottenmaat- schappij waarin zij leven. Het geval Monroe laat hen dan ook vermoeden dat zij de virus bezitten die wellicht bij machte zal zijn deze «Big Brother» die over allen en alles heerst klein te krijgen. De knotsgekke avonturen kun nen nu echt hun beloop hebben, tot op het ogenblik dat «Big Brother» het onderspit zal moeten delven, met het uitzicht op een nieuwe wereld, zoals in de tijd van Cleopatra. De film Woody Allen kennende lost deze prent geheel de verwachtingen in van zijn persoonlijkheid en kan best gelden als een voorbeeld van Allenfilmerij. Hij slaagt er uitstekend in slapsticktoestanden te kombineren met satirische allusies naar de hedendaagse maatschappij toe. Bij het maken van de film in 1973 stonden de media bol van het Watergateschandaal. Als de dokters Mon roe ondervragen over ene Richard Nixon waar over zij omzeggens niets kunnen vinden in de geschiedenisboeken antwoordt hij doodgemoe- derd: «Nadat hij reeds de hele staat had ge plunderd kon hij het zelfs niet laten om het zilverwerk te stelen uit het Witte Huis.» De verwijzingen naar George Orwells «1984» en Alex Huxley's «Brave New World» behoeven geen verdere kommentaar. De boodschap van de film bestaat erin dat de mensen in de toekomst mooier zullen zijn, de voeding heel- wat beter gekultiveerd zal worden en dat robot ten het werk zullen opknappen, maar dat het geluk zoals wij dat kennen niet meer zal be staan en dat er voortdurende waakzaamheid zal moeten zijn voor de individuele vrijheid dat het hoogste goed is in een maatschappij als de onze. De realisator Het heeft weinig zin Woody Allen de grootste hedendaagse Amerikaanse filmkomiek te noe- men omdat er na het verdwijnen van Jerry Lewis geen konkurrentie meer bestaat. De wor tels van Aliens humor zijn de televisie en de «one man show» optredens. Zijn vorm van humor is meestal erg vrijblijvend, je kan er allel kanten mee uit en hij engageert zich nergens.) Allen omschrijft zijn leven als «gewoon», ma< vrienden noemen hem een «work-alcoholio Allen is door en door een bewoner van d grootstad wat duidelijk uit zijn films blijkt. Geldl verdienen is niet zijn grootste zorg, zo beweert hij toch. Zijn salaris nu is hetzelfde als toen hij Bananas (1971) maakte, het enige pluspunt is een percentage in de mogelijke winst, wat zijn films ook meestal maken. Op zichzelf niet overdreven als je weet dat Marlon Brando voor I een aanbod van 40 miljoen zelfs niet meer van zijn eiland komt. Zijn filmbudgetten behoren tot de redelijkste in Hollywood, omdat hij liever geld bespaart dan de kreatieve kontrole te verliezen. Hoedanook Sleeper kostte in zijn tijd de ronde som van 125 miljoen frank. De duurste Belgische film ooit gemaakt (Een vrouw tussen hond en wolf) was goed voor 30 miljoen frank produktiekosten. Filmmaken geeft hem bevre diging, maar geen vreugde. Hij verkiest dan ook het schrijversvak boven het akteren of regisseren. Technische fiche Regisseur: Woody Allen Scenario: Woody Allen Fotografie: David Walsh Akteurs: Woody Allen, Diane Keaton, John Beck, Marya Small, Bartlett Robinson, e.a. Kleur 88 minuten. Programmatie Aalsterse filmzalen Ik vond: 0 onbelangrijkgoed XXX niet te missen Feestpaleis Zaal 1: Scanners. Gruweifilm van D. Cronenberg kwotatie: 0 W.: 18 - 20.30 Z.: 14 - 18.00 - 18.20 - 20.30 Zaal 2: Lulu. Beter ingepakte sex dan de doornsee lauwe rommel. De regisseur is Borowczyk. Kwotatie: X W.: 18 - 20.30 Z.: 14 - 16.00 - 18.20 - 20.30 Zaal 3: Raging Buil. Onvolprezen meesterwerk van Martin Scorsese met Robert de Niro in de hoofdrol. De film wordt reeds na 1 week verwe zen naar de kleinste zaal. Zie bespreking vorig nummer. Kwotatie: XXX Palace Zaal 1: Where eagles dare. Oorlogsfilm met het geken de stramien van de goeden en de slechten. Met R. Burton, C. Eastwood. De regie is van Brian G. Hutton. Kwotatie: X Zaal 2: Love Camp 2. Plat en zinloos tijdverdrijf. Kwotatie: O. Zaal 3: Sleeper. Zie bespreking in dit nummer. Kwotatie: XX baetens ben De drie minners, alhier klaarblijkelijk geen grote helden «Nezzens Hof» was te klein voor het optreden van «De Claerhaegse Comedie» (KDC) Ook een koster heeft recht op een verzet|e. ikdcj Jotam o.l.v. Paul Beek, zorgde voor de muzikale omlijsting (KdO I» f

De Voorpost | 1981 | | pagina 12