1 Punt kwijt Nationale voetbalkompetitie Eerste Gulden Sporen verdiend Popovic: boter bij de vic(s) Brac nis tevreden BI Crbain Braems denkt aan volgende opdracht Bondscoach Guv Thijs volgt Waaslanders De trui van Jean-Marie... Robert Coremans Waseige niet ongelukkig WAS©: Cursus kandidaat- scheidsrechter De vijf fotografen met dienst hadden goed gegokt toen zij van meetaf aan plaatsnamen achter de tent van doelman Bullinck. Dat Beveren echter zo gemakkelijk voorbij de Westvlamingen walste, is nou ook niet juist. Vooral met de stugge mandekking had de Braemséquipe tijdens de eerste helft wel enige moeilijkheden. De Beverense oefenmeester zichtbaar ge lukkig met zijn eerste overwinning stelde na afloop dat Beveren naar het Guldensporen- stadion was afgereisd met de ambitie om er te winnen. Daarom ook flat achteraan enige risi- ko's werden genomen en KVK de ruimte kreeg om een offensieve vuist te maken, verduide lijkte de Zottegemnaar. Hij toonde zich vooral tevreden over de inzet en het efficiënt optreden van Ronny Martens, die nog schijnbaar weinig hinder ondervond van zijn kwetsuur aan de pols. De Beverense nieuwkomer had hiervoor deze week nog naar een dokter in Ougrée gereist op aanraden van Philippe Garot. Uiteindelijk had Braems ook de voorkeur gegeven aan Didi Weihrauch en werd Bob Stevens samen met Danny Pfaff op de bank gekluisterd. De Duitser bracht het er behoor lijk vanaf. «Dieter steekt vol goede wil, aan zijn optreden dient enkel nog wat bijge schaafd,» aldus maestro Braems. KV Kortrijk-Beveren 0-2 Kortruk, woensdagavond. Beveren heeft de seizoenstart niet gemist. In amper drie minuten tijd, kort na de koffie, slaagden de Waaslanders erin twee doelpunten te fokken waardoor zij haast op kousevoetjes deze prélude van de kompetitie '81- '82 met sukses konden afronden. Tegen een beter technisch spel en vlottere balcirculaties van de bezoekers hebben de Westvlamingen eigenlijk nooit een handschoen kunnen opwerpen die ren deerde. Voor Henk Houwaert is er alvast nog véél werk op de winkel. Het duurde, voor pak weg zesduizend suppor ters, tergend lang voor aleer de wedstrijd voor goed openbrak. Beide ploegen hielden het bij een lange, risikoloze stijlronde waarbij de doelmannen langs weerszijden meer werk kregen met terugspeel ballen dan met het scherp van de tegen stander. Beveren poogde vooral via zijn toren Al- bert en de kwieke Weih rauch aan de bak te ko men, terwijl Theunis en Buyl wel de handen vol hadden aan Zidane, die voortdurend op vinken slag lag. Het eerste, échte doel- gevaar, noteerden we in de 17de minuut. Toen trok Quain vanop rechts een hoge bal voor doel. Peeters veerde hoger da.n doelman Pfaff maar Pomini kon de assist niet benutten. Het vuur sloeg toch in het wate rachtige Guldensporen- stadion. Mocht wel. Me de ook door de spekglad de bal waarmee beide pakkemannen wel enige moeite hadden. De eer ste doelrijpe kans ont stond in de 24ste mi nuut. Jaspers wierp de bal tot bij Schönberger, die staalhard mocht aan leggen. Zijn schot kreunde tegen de onder kant van de deklat. De terugketsende bal be landde verrassend bo venop de knikker van Ronny Martens die stuurloos over kopte. Voordien had Wilfried Urbain Braems, op nieuw trainer bij Beve ren, was na afloop van de eerste kompetitiewed strijd natuurlijk zeer te vreden. «Ik had dit wel verwacht, maar in voet bal moet men toch steeds afwachten. De eerste 45 minuten vonden we blijkbaar de goede draai niet maar met iets mee val hadden we toch op voorsprong kunnen ko men. De tweede helft liep alles dan gesmeerd. Zoals verwacht na de goede prestaties in de wedstrijden voor de kompetitie. «Ook over de nieuwelingen is Braems zeer tevreden. Ze hebben zich goed in de ploeg geïntegreerd». Dat was ook te voorzien. Martens en Theunis zijn twee ras voetballers. Ze kwa men in een goedlopend geheel terecht en dan is een aanpassing niet zo moeilijk. Theunis ont popte zich op het mid- Nationaal trainer Guy Thijs was een van de aandachtige toeschou wers in het Kortrijkse Guldensporenstadium De bondscoach wou zijn drie Waaslandse Rode Duivels aan het werk zien in een echte kompe titiewedstrijd. Na wat Beveren in de tweede speelhelft opdiste zal Thijs zeker niet ontevre den over Pfaff, Baecke en Van Moer terugge keerd zijn. Pfaff toonde zich steeds zeer sekuur en aandachtig. Veel ge vaar kreeg hij niet op te knappen maar het werk dat hij leverde was af. Baecke speelde een match in de match met de sterke Jan Peters. De snelle, dribbel vaardige ex-Feyenoorder trachtte steeds weer vaart in de Kortrijkse ploeg te bren gen. Zijn gevaarlijke ak- ties voor het Beverense doel werden steeds door Backe gevolgd. De twee spelers maakten er vaak een bikkelhard duel van. Zonder winnaar mis schien maar we voor spellen de andere eer steklas se-verdedigingen toch ook heel wat last met Jantje Peters. Mark Baecke slaagde o.i. in zijn eksamen. Ook Van Moer was te Kort rijk in zijn dagje. Hij speelde de volle negentig minuten. Bracht rust en lijn in de Beverense ploeg maar die draaide, zeker na de twee doelpunten, zo ook al als een goedgesmeer- de motor. Wilfried was daar een onderdeel van. denveld als een ideale spelverdeler terwijl Mar tens zeker heel rende rend zal worden. Ik ken hem van bij Anderlecht, daar maakte hij tijdens mijn aanwezigheid 15 doelpunten in evenveel wedstrijden. Als hij het bij Beveren evengoed doet dan zijn we best te vreden. Daarna had Braems het over de vol gende wedstrijden: «Lierse, volgende woensdag, wordt een heel andere tegenstan der. Maar met dit goed lopend geheel mogen we ook onze eerste thuis wedstrijd in de nieuwe kompetitie niet Van Moer op het mid denveld zich wel enkele keren laten betrappen op een paar potige tus senkomsten waardoor hij geenszins in de gunst geraakte van het KVK-legioen. Nadat Schwabe het zo veelste lijf-aan-lijfge- vecht met Albert foutief besloot, gierde een vrij schop van Martens nipt naast de muur en de tent van een onzekere Bul linck. Rond het halfuur kreeg Kortrijk dan toch de beste kans om op voorsprong te klimmen. De jonge Collie, die op link» de plaats had inge nomen van Bert De Tam- per die nog steeds ge plaagd zit met een polskwetsuur, schoof het leer tussen Buyl en Jaspers door tot bij Car- bonnelle die ex-Feyen- oordenaar Peters aan speelde. De Nederlander miste onbegrijpelijk! Net voor inrukken dwong Collie de Beve rense nummer één nog tot een paradeduik nipt naast de staander. Twee goals in drie minuten Het tweede bedrijf was amper twee minuten oud toen Beveren zijn eerste doelpunt in deze kompetitie fokte. Van Moer mocht op rechts een hoekschop trappen. Het leer belandde tot bij Martens, die een zee van tijd kreeg om Albert in goede schietpositie te pingelen. De Duitser mi ste niet (0-1). De eerste gulden spoor werd geboekt. Drie minuten later ef aan erd het ihoude o de e Erwin Albert is reeds bij de zaak. (ag) kon een mee opgerukte Jaspers de winst verdub belen. Op links trok Weihrauch een banaan- voorzet voor doel. Doel man Bullinck bokste de bal weg in de voeten van Eddy Jaspers. Zijn schot keilde binnen (0-1). Op dat moment zat Be veren uiteraard op ro zen. De spirit en punch doofde vanaf dat ogen blik ook geleidelijk aan uit deze openingskon- frontatie. Kortrijk liet zich nog enkel via een paar lange afstands schoten van o.m. Collie en Schwabe gelden. Maar gevaarlijk was de thuisploeg nooit meer. Integendeel. KVK mocht zelfs een kaarsje doen branden toen Didi Weihrauch zijn solo-ren besloot in de handen van De ploegen: KV Kortrijk: Bu Vannes te, Verg Schwabe, Collie, PonJ Van Mechelen, Pet Zidane, Carbon: Quain. Beveren: Pfaff, Ja* Garot, Buyl, Van Moer, Schöntx Albert, Theunis, tens, Weihrauch. Doelpunten 47' Albert 50' Jaspers Vervanging: 50' Bauwens Zidane. Scheidsrechter: Van Langenhove Toeschouwers: 6.000 uk op iklen Sporting Lokeren-SV Ware gem 1-1 Het is zeker geen nieuw verschijnsel dat het aanvankelijk weinig lijn begin van de kompetitie een aantal verrassingen in de aanvallen. Enkel meebrengt. Alle ploegen spelen immers nog zonder Larsen kon vooraan met al te veel komplexen, steken boordevol zelfvertrou- een paar opmerkelijke wen, de konoentratie is optimaal en.men weet hoe dingen uitpakken. De belangrijk in het begin gesprokkelde punten wel flanken bleven echter zijn voor het publiek en het zelfvertrouwen. onaangeroerd, zodat het De drie eerst ge klasseerden van verleden jaar stapelspel via het een- mochten dit op de eerste speeldag reeds ondervin- tram geen resultaten den. Zij lieten (of haalden) alle drie een punt. afwierp. Waregem had zaterdag in de finale van de beker De tw van Vlaanderen indruk gemaakt en wil nu verder beter. Gudjohnsen mik- furore maken in de kompetitie. Alhoewel Lokeren te nipt naast na een ak- doorgaans pressievoetbal bracht, was het toch dui- tie Larsen-Mommens en deliik dat Waregem vooral verdedigend een erg even later knalde Lato minuten kon mets meer sterk geheel vormt. (niet in zijn dagje) van opleveren. vrij dichtbij naast. Het eerste gevaar was venhand maar kon dit dq wedstrijd barstte zelfs voor Essevee dat de niet op het bord uitdruk- n«n toch open. Op het geschorste Desmet ken. Vooral Luc Mille- ogenblik dat iedereen moest missen. Een vrij- camps bleef overeind als begon te denken dat Wa- schop van Veyt botste ©en rots in de branding, re gem het karwei wel verrassend voor de in- Broer Marc nam het reu- zou klaren, sloeg Larsen grijpende Hoogenboom. zewerk op het midden- Een vrijschop door Daïvintr Ver- In een eerste helft veld voor zijn rekening. René Verheyen werd - - - waarin wel een paar goe- Bij Lokeren, waar uit- door de Deen met het de bewegingen zaten, eindelijk Gudjohnsen boofd voorbij De Co- maar ook erg veel slor- met een gebarsten rib ninck gejaagd. 1-0. dig spel, hield Lokeren toch «speelklaar» ge- wedstrijd werd vrijwel konstant de bo- maakt werd, kreeg men evenwel weer dichtge- klapt vier minuten later ^'nc^ toen Essevee even hard Het kompetitiebegin van hun geel-blauwe spelers doelman. Volgens enke- ken op zijn kamei Beveren werd ook door aan te moedigen. Daar- le ingewijden zou Pfaff dan te liggen sti heel wat Beverense sup- bij werd vooral Jean-Ma- er een eigenaardige ge- naar zijn keeperstrui porters bijgewoond. Ve- rie Pfaff niet vergeten. woonte op nahouden, ergens aan de muui sloeg. Mare Millecamps le Waaslanders, verblij- Voor elke wedstrijd con- opgehangen. Een trapte een vrijschop op vend «an de kust, had- Te Kortrijk hoorden we centreert Jean-Marie dote maar bij m rechts, trof de schouder den het natte zand ach- ook een anekdote in ver- zich enkele uren vooraf bleek er toch wel ieta van Pre ben Larsen en ter zich gelaten om hier band met de nationale door zich terug te trek- waar te zijn. zag het leder onver wacht op het hoofd van zijn broer Luc terechtko men. Deze onderstreepte zijn huidige vorm door probleemloos voorbij De tweede helft begon Hoogenboom te koppen (1-1). Een plaatselijke stormloop in de laatste Sander Popovic, de kleurrijke Waregemse trainer steeg reeds op de Freethiel op Hemel vaartsdag een stukje ten hemel, maar is na de puntendeling op Daknam helemaal in de wolken. Wat eigenaardig, maar ook zijn kollega Robert Waseige liet zich na afloop helemaal niet ontgoocheld uit. «In vergelijking met onze voorbereidingspe riode zijn er vandaag eindelijk een paar erg positieve punten genoteerd. Wij hebben zeven reële doelkansen kunnen kreëren, maar kon den ze mede door onkans niet benutten. Het feit dat Ware gem vandaag minder in drukwekkend was dan tegen Beveren en er ook zelden kon uitkomen heeft niets met een teruggang van de ploeg te maken, maar zij moesten zich noodgedwongen ingraven. Er is nog wel te veel balverhes geleden, maar ik zie een duidehjke progressie. Het valt te verwachten dat heel wat ploegen zo verdedigend zullen optreden op ons eigen veld. Wij zitten immers met de zware erfenis dat verleden seizoen aan huis maar drie pun ten werden prijsgegeven. Zoiets laat weinig hoop voor de tegenstander om dubbele punten te komen wegkapen, met het gevolg dat men reeds tevreden is als er eentje van de boom valt. Ik ben echter helemaal niet ontgoocheld en zou het zelfs als een sterke wedstrijd van onzentwege willen bestempelen.» R. Coremans De ploegen: SC Lokeren: Hoogen boom, Ingels (70' La- roy), Snelders, De heyen, Somers, Mom mens, Gudjohnsen (82' Lubanski), Lato en larsen. Wisselspelers: Lubans ki, Laroy, Van Raem- als onverwacht terug- Larsen kreeg steeds meer dan één mannetje in de buurt. Ook hier wordt hij oordeelkundig afgeschermd Lokeren-Waregem 1-1) (dm) Doelpunten: 2<to helft: 27' Larsen 31'L. Millecamps Toeschouwers: 5.000 ninck C., Millecamps Delesie, Mucha (73' De SV Waregem: Deconinck Luc, Millecamps Mare, Vos), Veyt, Dekenne (46' W.Denorme, Deco- Loovens, Michielsen, Lacroix). Waregem heeft op Daknam het punt ge sprokkeld waarvoor het gekomen was, en de puntendeling kon echt door niemand aange klaagd worden. De rooie rakkers van aan de Gaverbeek hebben zich warempel tot het aller laatste ingespannen en de bitsigheid waarmee ze zich in het gewoel stortten bezat de fanatie ke inslag waarmee Iraniërs wel eens hun leider omhoog duwen. In de kleedkamer sprong de en toesiasmemeter op tilt en trainer Popovic, die van Croon de scepter mocht over nemen, nam grote happen van zijn boterham metje. Toch nog volgende bedenking van de nieuwe trainer: «Al onze spelers hebben zich aIs duivels ingespannen om een gelijkspel af te dwingen, niemand speelde meer of minder goed dan een teamgenoot en dat bewijst dat de ploeg gemotiveerd is. Vorige zaterdag wonnen we mits een tikkeltje geluk volgens de pers dan van Beveren, ik meen dat de zege in de finale van de Vlaamse Beker geen toeval was. Benny Michielsen, de libero van het bezoe kende gezelschap, hield de ijsblokjes om de gezwollen knie: «Met Popovic zitten we goed in Waregem. De ploeg heeft als het ware een nieuw gelaat, de ideeën zijn fris en de wil om het ver te schoppen is alomtegenwoordig. Ik ben dolgelukkig eindelijk in een ploeg te mogen spelen die zichzelf au sérieux neemt en die bovendien nog kan voetballen ook. Want niemand kan beweren dat we hier de boel geblokkeerd hebben, we hebben resoluut onze kansen uitgespeeld en mits wat meeval... Goed. We hebben een punt en dat is een enorm resultaat tegen Lokeren. Danny Veyt, is zijn Waas al een beetje vergeten en spreekt bijna vloeiend West vlaams. «De sfeer in de ploeg is ongelooflijk en ik ben niet chauvinistisch wanneer ik beweer dat het punt zeker niet gestolen is. De scheids rechter heeft me betrapt op buitenspel in de eerste helft, maar zijn beslissing was fout. Er stond nog een Lokeraar op tien meter van mij, maar Constantin wou het niet geloven. Spijtig toch dat ik zo gehinderd werd om misschien voorsprong te nemen.» De laatste overwinningsshampoo werd uit de haren gewreven als Luc Millecamps nog zijn shoes uittrok. «Luc, je scoorde nu voor Waregem, ga je dat ook doen tegen Frank rijk?» vroeg een charmante kollega. «Ik mag het niet te bont maken, hé!» lachte Luc terug. P.d.M. Wisselspelers: De Vos, Decroix en Omelis. Scheidsrechter: Con stantin. Bekei In samenwerking met de vriendenkring der Wase scheidsrechters (W.A.S.O.) organiseert de Provin ciale Scheidsrechterscommissie van de Koninklijk* Belgische Voetbalbond opnieuw een kursus voor kandidaat-scheidsrechtersDe deelname aan deM kursus is gratis en is zowel voor vrouwelijke als voor mannelijke kandidaten toegankelijk, voor zo ver zij evenwel reeds tenvolle de leeftijd van 16 jaar bereikt hebben. De cursussen worden gegeven in Café Cecil, 0.1* Vrouwstraat 9 te Sint-Niklaas. De eerste les vindt plaats op zaterdagnamiddag 5 september om 14 u. De inschrijvingen dienen te worden ingezonden naar de H. J. Van Renterghem, Rabotstraat 15 9050 Evergem. Bij de inschrijving dient eveneens een door het gemeentebestuur afgeleverd bewijs van goed zedelijk gedrag en een doktersattest gevoegd. Nadere inlichtingen bij: Roger Van Acker, Stationsstraat 149 te 2740 Melsele - tel. 75.77.79; Guido Van de Perre, Markt 10 te 2750 Beveren tel. 75.46.14; Mare Maerten8, Weynstraat 145 te 2700 Sint Niklaas - tel. 76.59.95; Albert Piessens, Van Landeghemstraat 97 2700 Sint-Niklaas - tel. 70.98.24, Jérome Callebaut, Brandstraat 2 te Vrasene. Bekes DeD« 8p A] SKGi Berlai Dend< Opdoi Gijzef Schoc 5em' Haalt 8 Mc Haarc Min idder Me- 'oor< toftü Heerl 10 u ■ant Oferl *inn Outei West: ïfer

De Voorpost | 1981 | | pagina 14