etere tweede helft f lOmitee van toezicht lelibereerde over nieuwe chalet Nederlaag had drie oorzaken Beste ploeg gewipt Voetballen voor bekers Harder dan je dacht Andre Govaert De Voorpost - 21.8.1981 BEKER VAN BELGIE Meulebeke - S.K. Lebbeke 0-2 bekeravontuur is ten einde voor S.K. Lebbeke. jral spijtig voor de clubkas. In geval van winst in Meulebeke stond de verplaatsing naar Stade ven op het programma. Wetende dat men daar iddeld voor zowat drieduizend kijlustigen vpet- |t, dan was de helft van de «recette» naar Lebbeke en dat kan men altijd best gebruiken. Nu. in drama heeft men er in Lebbeke geenszins van Tenslotte was de jongste tegenstander een klasse sterker en dat kwam ook op het veld uiting. tibeke hee t zich tegen vierde klasser we- iwaar laten gelden, al- rr «wel het vooral in de - irste helft zelden offen- ef aan zijn trekken wam. In die periode ierd bet spel veel te kort Bhouden. Hierdoor ble- >n de meeste balwisse- ngen beperkt tot de ogeving van het mid- mveld. Dat liet bovendien ook de bezoekers toe van zich tijdig te organise ren, en van in een rusti ge zetel, hier Lebbeeks gevaar, op tijd en stond te keren. De plaatselijke aanvallen waren in die eerste periode biezonder schaars. Op het kwar tier noteerde men een doorbraak. Die was tot stand gekomen na een weliswaar mooi opgezet te actie waarin verschil lende spelers waren be trokken, maar die door Luc Van Hauwermeiren besloten werd met een trap over de dwarslig ger. Naarmate men naar het derde kwartier evo lueerde kwamen de Westvlamingen meer en meer bezit nemen van de Lebbeekse speelhelft. Dat resulteerde uitein delijk in -een doelpunt, dat wel kansrijk tot stand kwam. Danny De- bouwer kanjerde naar doel, waar Danny Ver- meir stond opgesteld. De Lebbekenaar kreeg de bal tegen de voet, die vervolgens binnendraai- de. Niet zoveel later viel er ei zo na een tweede klemvast (SK Lebbeke-Meulebeke 0-2) (c) trui k mEDpi/|i ticer hof bezoekend doelpunt na dat Van De Putte scherp had voorgeschoten, maar deze keer de aarts- gevaarlijke Debouver op iets te verre afstand van de bal verwijderd bleef. In de tweede helft is Leb beke wel wat offensiever van stapel gelopen. Luc Van Hauwermeiren was de eerste die een vuist toonde. Dat er bij Lebbe ke harder werd gewerkt dan voor de rust bleek overduidelijk. De Kon- kelgoedploeg kreeg trouwens meer en meer greep op de situatie. Een paar keer zag het er naar uit dat de gelijkma ker op komst was. Dat was bijna het geval toen Frank Van Den Broeck nipt over de dwarsligger kopte, nadat hij voor dien door Francois Van Rossem in de actie was betrokken. Met nog pakweg drie minuten speeltijd voor de boeg viel het verdict. Een actie tussen Priem en de verduiveld vlugge Danny Debouver, liet laatstgenoemde toe, doelman Rudy Janse- gers voor de tweede keer het nakijkexj te geven. Zo speelde en verloor SK Lebbeke de bekermatch tegen Meulebeke. (c) Dit doelpunt werd welis waar langs lokale zijde aangevochten omdat men van oordeel bleek te zijn, dat er voorafgaan- delijke buitenspel mee gemoeid was. Uiteinde lijk had dat toch niet zo veel betekenis meer. Feit is dat Lebbeke werd ge wipt door een ploeg die technisch wel bekwamer leek, alhoewel het toch dient onderstreept, dat men van bij den beginne te voorzichtig aan de kwarwei begon. On danks de nederlaag heb ben we toch de indruk opgedaan, dat Lebbeke over een flinke ploeg be schikt die in de provin ciale kompetitie behoor lijk zal meedraaien en die in staat lijkt te zijn, doelpunten te scoren en voor opwindende mo menten te zorgen. Het is met een offensieve ingesteldheid, dat men bovendien de kijklusti- gen kan verleiden en dat men weer sfeer kan brengen op het Konkel- goed, iets wat de laatste jaren wat ontbrak. S.K. Lebbeke Rudy Jansegers, Arnold Marien, Leo Verhi Luc De Meersman, Dan ny Vermeir, Bert oe. Schrijver, Jean Pi- Lippens, Luc Van B wermeiren, Frank r*e Grauwe, Francois V in Rossem, Frank Van c Broeck. E.D.i.' TORHOUT - V.W. HAMME: 1-0 tekortkomingen ge we- voorseizoenprogramma Trainer Willy Meersman de minste organisatie, zen. Globaal genomen heeft afgewerkt. Daar- kent de oorzaken van de En tenslotte hadden de werd er collectief ge- om heeft hij deze week jongste nederlaag die aanvallers blijkbaar faald. Collectiviteit is nu, ook gepleit voor een kor- zijn ploeg opliep bij het schrik van de bal. éénmaal het sterkste wa- te ontspanningsperiode. Westvlaamse Torhout. Konkreet dus een slech- pen waarover de vierde Dit houdt in dat er voor «Dat lgt aan drie facto- te prestatie, na acht klasser beschikt. de kompetitie een aan- bt op het bezoekende doel, doch de Meulebeekse keeper bleek ook in deze HanWe oe" ^±t"j,den °f det ™et Yf*g i.ii.,e>is i 01 /_i ienmee8termeer als pnmavemch- alle dagen zonneschijn één oefenwedstrijd zal «Eerst en vooral werd tingen mochten be- kan zijn begrijpt trainer worden gespeeld (wel- onvoldoende uitverde- schouwd worden». Meersman. Hij weet licht de laatste zaterdag cbifd. Ten tweede was er Meersman heeft zijn meer dan wie ook dat of zondag van deze op het middenveld niet spelers deze week op die zijn ploeg een zwaar maand). Inmiddels speelde Ham- me gisteravond op dr Racing Gent de finale voor de beker van Oost- Vlaanderen. Net voor de wedstrijd be gon voorspelde trainer Meersman alvast een ze ge voor zijn ploeg. E.D.M. ROESELARE - K.A.V.D.: 1-0 uppe tussenkomst van de Lebbeekse doelman Janseghers (SK Lebbeke tulebeke 0-2) (c) Voor K.A.V. Dender- monde is het bekeravon tuur ten einde. Ondanks de kleine nederlaag bij het Westvlaamse Roese- lare is men in het geheel genomen niet onte vreden. Ploegafgevaardigde Ro- Bt^ONPKO ger Buyle is zelfs de me- ning toegedaan dat de beste ploeg werd gewipt. «We speelden globaal genomen een voortreffe lijke wedstrijd. Ook zijn we een paar keer dicht bij een doelpunt geko men. Opvallend was wel de sterkte van de plaat selijke verdediging. Daar doorheen geraken was een uiterst moeilij ke opdracht. De thuisploeg heeft twee keer het doelhout doen trillen. Dat leverde hen een doelpunt op, dat tot stand kwam nadat de bal terug in het veld sloeg, en uitgerekend in de loop van een lokale spe ler terecht kwam. Dat was nog gedurende de eerste helft. Die kleine voorsprong zette de thuisploeg aan nog een mannetje meer achteruit te trekken. Dat verge makkelijkte onze op dracht in geen geval. In de tweede helft zorgden we wel voor een over wicht, maar dat heeft zich niet in doelpunten kunnen omzetten». K.A.V.D. heeft tijdens deze wedstrijd enkele wissels doorgevoerd. Zo werd Johan Spanoghe aan de rust vervangen door Guido Catrysse. Halfweg de tweede helft ruimde Van Kets de plaats voor Alain Ver- straeten. Die wissel was het gevolg van een ver rekking die de Dender- mondse voetballer had opgelopen nog voor de rust. Hij heeft nog enige tijd doorgespeeld, maar uiteindelijk bleek het op gelopen letsel een te zware hinder te zijn om nog met goed gevolg de wedstrijd rond te spelen. K.A.V.D. is dus in de derde ronde gesneuveld. Het speelde tot nu toe zijn beste wedstrijd in Geraardsbergen waar het een opmerkeliik re sultaat afdwong. Ten voorbereiding op dr kompetitie die nu vlak bij is speelt het zondag 23 augustus om 16 een oefenwedstrijd te gen La Rodhienne. Zaterdag 29 augustu. om 20 u. komt het Ne derlandse Geldrop op be zoek. Metéén de eersl- wedstrijd onder kunst licht, iets wat overigens in Dendermonde niet zo veel meer wordt ge bruikt. E.D.M t SINT-NIKLAAS VRIENDENWEDSTRIJD jVoor iedere te nemen e.d.m. zit Sportkring1 vier fraktievoorzitters Voorzitter De Corte had nieuw op te richten cha wing i.v.m. verbe- Sint-Niklaaa opgezadeld der voornaamste par- in een schrijven aan De let (30 meter lengte, 6,5 g akkomodaties, met een komitee van toe- tijen met als voorzitter Vidts gevraagd zijn fiat meter breedte), bten van chalets zicht dat bestaat uit de schepen René De Winne. te willen geven voor een Sportkring zou alles bekostigen zodat er nik a Beker van België 8int-Niklaas - Duffel (Laenens) Jong Lede - Eeklo (Van der Linden) Eendracht Zele - Bas O ha. (Van de Cotte) Beker van Be Denderstreek Zondag 23 augustus om 16 uur 8t Gillis-D. - Oudegem (Balthazar) Uitterzele - Buggenhout (Daelman) Appel - Boonwijk (Van Damrae) «Grambergen - SK Lebbeke (Van der Eecken) «rlare - Baasrode (Staes) Dendermonde - Wieze (De Winne) tydorp - Opstal (Van Extergem) Gtjzegem - Wichelen (Moons) ^hoonaarde - R. Lebbeke (Cooreman) zo- Erembodegem - FC Denderleeuw (Speleers) w?gen - St. Denderleeuw (Herssens) Aalst - Nieuwerkerken (Eeckeman) •bfstade - Heldergem (Melkebeeck) pltert - Denderhoutem (De Clippeleer) «Moorsel - TK Meldert (Van Droogenbroeck) »*rdegem - Terjoden (Opdecam) "iirvelde - Welle (Dierickx) jwrgem - E. Meldert (Demesmaeker) ?te - Kerksken (Redant) Moorsel - Herdersem (Ileiremans) 'oorde - Pollare (De Meulenaere) jeftinge - Maria Lierde (Lauwereys) «eerbeke - SV G.bergen (Van Droogenbroeck) %em - Okegem (Dierickx) 'Du. E. Moerbeke - Sp. G.bergen (Hertvledt) i^ne - Bonanza (De Fraine) ^erboelare - Ophasselt (Van der Kelen) •innik - Schendelbeke (Leroy) Diter - Appelterre (Van de Winckel) ■tttrem - Borsbeke (Moreel) ^reele - Oudenhove (Loeman) E. Houtem - SK Overmere (Strijpens) Erwetegem - St. L.-Houtem (Roelandt) Oordegem - Smetlede (De Bolle) Bavegem - Strijpen (Moulin) Val. Overmere - RC Wetteren (De Keyser) Beker van het Waasland Zondag 23 augustus om 16 u. Sombeke - Bazel (Fierens) Sinaai - Kallo (Melis) E. Zele (Res) - Excelsior (Rottiers) KI. Vrasene - Rupelmonde (Comelis) Verrebroek - St.-Gillis-Waas (Reyniers) Heikant - Lokerse (Rietens) Str. Stekene - Stekene Sp. (Van Hoyweghen) Hoogeinde - Gerda (Burm) Haasdonk - Moerbeke (Nijs) Kruibeke - H. Vrasene (Teugels) Kemzeke - WB St. Niklaas (De Kimpe) Kieldrecht - St.-Pauwels (Wiels) Waasmunster - Meerdonk (Samson) Eksaarde - Klinge (Bracke) Beker van de Bloemenroute Zondag 23 augustus om 16 u. Serskamp - HO Kalken (Imschoot Schellebelle - Rabot Gent (Van Rénterghem) Tornooi van Erpe-Mere Zondag 23 augustus om 16 u. Aai gem - Mere (Lambrecht) Burst - Bambrugge (De Meyer) Erondegem - Erpe (Van Cauwenberghe) ten laste van de stad zou komen. Deze chalet zou in hoofdzaak dienen om de spelers met hun da mes toe te laten, na de wedstrijd in een eerder rustige omgeving, na te keuvelen over de wed strijd. Bovendien is zulk initiatief een tegemoet koming aan de suppor ter die ook wel eens een woordje wil wisselen met de Sint-Niklase ve detten. Op bepaald moment viel echter het woord «socio club». Voorzitter De Corte zet zich kom pleet af tegen deze bewe ring. Sportkring8 nieu we chalet wil geen aan zet zijn tot het vormen van «hoogstaande kransjes» noch minder tot het kreëren van eli taire groepjes, die mits betaling lidgeld tot be wust chalet toegang zouden krijgen. Niks van dat alles, aldus De Corte, net voor hij naar het komitee van toezicht stapte. Na wat heen en weer geschrijf tussen 12 juni en 17 augustus, is het eindelijk zo ver: Willy De Corte kan zijn zaak voor het bekende (politieke) komitee gaan verde digen. Rac. Mechelen SK St.-Niklaas Sportkring Sint-Ni- klaas speelde een lukra- tief partijtje voetbal op het terrein van Racing Mechelen. De afspraak was duidelijk: aan Ra cing werd gevraagd er niet té hard in te vlie gen. Zo werd vooral De Smet geviseerd in die materie. Maar de waarheid was anders. Mechelen vloog erin als niet een, dacht af en toe ook aan voet balspelen. Sportkring had vaak tegenslag bij de afwerking, nog maals... Toch zou Swat Janssens als eerste de neus aan het venster ste ken, hij lobde de doel man maar met de wind kreeg hij het leder niet over de doellijn. Simoen, echter, kon de bal over de lijn tippen: 0-1. Toen begon het recital Racing Mechelen. Een eerste strafschop werd hoog over geschoten maar bij de tweede, na 2 fout van Gino Nijs, ston- 3 den de bordjes gelijk: 1- 1. Truyens, Simoen, Be vers misten vervolgens een aantal fraaie doel kansen zodat het uitein delijk billijk was dat de thuisploeg op voor sprong kwam. Sportkring liet immers de bal té veel in de ach terlinie en middenveld cirkuleren. Toch zou Simoen op nieuw gelijk kunnen stellen, dit na een goede kombinatie tussen Jans sens en Truyens: 2-2. Mechelen liet zich daardoor niet deprime ren, zette konstant de offsideval open. Lode- wijekx echter trapte er niet in, ging alleen door en kon op die manier de eindstand op de bordjes brengen: 2-3. Noteren we ook, toen Sportkring op achter stand stond, dat Staf Van den Bergh zich ere boos maakte en nogal gestikulerend langs de lijn stond opgesteld. Een beeld dat men van «bra ve» Staf niet gewoon is. A.G. De ploegen: Racing Mechelen: Van- daele, Smets, Van Nuffe- len, Vanderveren, Blom maert, De Proodt, De Smedt, Caes, Lemmens. Luc Leys, Arno, (70' Douvent). SK Sint-Niklaas: Stic kens, Lodewijckx, Nijs. Lee kens, Beirinckx, Be vers, Verhoo8ei. Truyens, Lacroix, Jans sens, Simoen. Voor hem is de zaak zo klaar als een klontje: Sportkring zal die chalet oprichten, wat het komi tee ook moge stellen. Dat ze het gebouw maar afbreken, aldus een ver bolgen De Corte, wij zul len dan wel onze ruime supportersschare op het veld verzamelen. We zul len dan ook eens zien of de kortzichtige politie kers, met de verkiezin gen voor ogen, de moed zullen hebben hun euve le plan uit te voeren. De Sint-Niklase ge meenteraad was eerder al gevallen over «diverse delikate aspekten» zoals het in de brief van 8 juli vermeld stond. Die deli kate aspekten kunnen herleid worden tot één: namelijk het feit dat ie der gebouw dat op stads- grond opgetrokken wordt, automatisch tot Sint-Niklaas behoort. Sportkring kan en zal dus één zaak vragen (ei sen): dat men van het eigendomsrecht afziet. Gaat het stadsbestuur daarmee akkoord, staat er niks meer in de weg om bewuste chalet op te richten. Die zou reeds bruikklaar kunnen zijn binnen de dertig dagen...

De Voorpost | 1981 | | pagina 15