Heinz Schönberger, erg gemist! Brons! Onthou het lesje, geelblauw! IDE Rudi Haleydt: «Ook op het middenveld» JEAN BEKER VAN VLAANDEREN Robert Co remans De ploegen: ion e€ snuit g ikkelij] ie, m vaste aan bal, plande pramp SAAN 4t BEVEREN in ei, i een gop. i eb ik ten o ervai - 21.8.1981 - De Voorpost daarom fors beuken. Met resultaat zelfs. De ingekomen Peter Creve dwong een hoekschop af waaruit Paul Theunis zeven minuten voor af fluiten de stand nog kon milderen en Waregem deed beve(re)n: 1-2. De Westvlaamse de- stuk in het vernieuwde Waregem dat reeds de eerste Popovic-vruchten plukte. De manier waar op hij een loeier van een opgerukte Jaspers uit Be ver en-Waregem 1-2 Freethiel, zaterdagavond, 2o-22°C ligger strandde. Ander- Het moet voor de Beverense leeuw, Freddy Buyl, zajds toonde doelman bijna onmenselijk hard zijn geweest om in het Wim Deconinck zich een eigen kokette en stampvolle Freethiel op de tonen erg betrouwbaar sluit- van onze zo dierbare Vlaamse Leeuw nog maar eens de troostprijs van de sekundant in de Beker van Vlaanderen in ontvangst te nemen. Inderdaad, SV Waregem, dat zelfs bij de insiders als underdog van -val stak, slaagde erin1 om na een bruisende lus- umfinale voor de derde keer, telkens tegen de aas landers, het glimmende Vlaamse pronkstuk .•e te nemen naar de Gaverbeek. terdiend, dat wel! Al- lijksjubileum van zijn iwel we er onmiddel- ouders te vieren. Begrij- aan toevoegen dat pelijk! In deze sektor heel mooi was om deed de jongste Mille- Beveren aan de bak camps het zo uitstekend zien. Voeg aan dit dat de nationale coach ndioos spektakel- ongetwijfeld naar zijn k dat tegen een hoog notitieboekje moest grij- ipo werd afgewalst, pen en de geelblauwe 3en zwoele zomertem- motor krampachtig atuur, het dartelende deed sputteren. Komt ipwiegen van de Lo- daarbij dat broer Luc de •ense Flemish Girls Duitser Albert in zijn hun band en je be- broekzak stak en lange jpt meteen waarom wapper Loovens hoor ons haast in een je nog van in de komen- ïerikaanse voetbal- de kompetitie! de an- apel waanden. dere SK-Luftwaffer Bob Stevens aan de klap ?ens gelyncht hield in het luchtruim. )e aanvangsfaze van Rond het kwartier liet Vlaamse bekerkon- Essevee trouwens mer- mtatie werd vooral op ken dat het geenszins de t middenveld beslecht bedoeling bad om zich zijn tent ranselde, liet ar Beveren bij mo- zo maar te laten betutte- zelfs toe te veronderstel- jnten snakte naar zijn ien. De Wase aanhang lëstro, Heinz Schön- mocht zich toen geluk- rger, die van zijn kig achten dat de kei ubbestuur vrijaf had van Filip Desmet, die af- akregen om naar zijn gelopen zaterdag zijn eboortestede te wippen Rode DuivelsaUures eta- en er het gouden huwe- leerde, tegen de dwars- fensie bibberde wel maar hield stevig voet bij stuk. In de slotminuut mocht Beveren zelfs nog een kaarsje doen bran den toen Veyt weer hij! zijn zwierige solo toer onhandig afrondde. Sinds de naam van Sander Popovic op de rtmg p.u. hel Bob Stevens kwam niet aan zijn trekken tegen Luc Millecamps (Be Waregem 1-2) (pm) De ploegen: SK Beveren: Pfaff, Jas pers, Garot, Buyl, Bae- cke, Van Moer, Stevens, Albert, Theunis, Schoof8, Weihrauch. SV Waregem: De Co- ninck W., Denorme, De Coninck C., Luc en Mare Millecamps, Loovens, Michielsen, Delesie, Mucha, Desmet, Veyt. Luk Van Bel Doelpunten 44' Veyt loonlijst van Waregem prijkt is er met de Gaver- beekploeg heel wat ver anderd in positieve zin. Zij die na afloop van de cupmatch Beveren-Lo- keren reeds dachten dat geen enkele ploeg dit seizoen één punt zou sprokkelen op Freethiel hebben een eerste lesje 79' Veyt 83' Theunis Vervangingen 45' Martens i.p.v. rauch 60' Verdugo wil h 80'Dekenne i.p.v. niet g ninck C. 85' Creve i.p.v. Aftirs^Sct Boekingen: Loove willet, Desmet 'en- Ar Scheidsrechter: Pe k geva Mare Millecamps ging met de beker naar huis. Beveren kreeg een troostprijs, (pm) len dat de twee beste pakkemannen uit ons land in de Beverense wei stonden. Het is goed nog eens de nederlaag te proe ven nog net voor de kompetitie van wal steekt.» Met deze boutade verbloemde Urbain Braems de opdoffer die Essevee de Waaslanders in bet bloedeigen stadion bad bezorgd. Want geef toe, Beveren bad maar al te graag de Beker van Vlaanderen in de eigen trofeénkast uitgestald. «Ik zal wel tot mijn veertigste moeten voetbal len om die glimmende bokaal boven de knikker te kunnen steken,» grapjaste een ietwat ont goochelde Freddy Buyl, die er ook nooit echt in slaagde de Beverense motor op bet gewenste toerental te brengen. Had geelblauw de opposant uit de (zwakkere) Westvlaamse poule dan toch onderschat? Ei genlijk wist men toch van meetaf aan dat de Gaverbeekploeg nooit met zich laat sollen, zowel in kompetitie- als bekerontmoetingen. Wie klein is moet sluw en slim zijn, dapper ook. Underdog Waregem bad bet lesje van zijn gloednieuwe veldheer Popovic voorbeeldig in de koker geprent. Beveren had bet vooral in het eerste bedrijf niet onder de markt gehad. Het roodwitte ver toon was zo taktiscb uitgekiend dat de gast heren praktisch nooit de gelegenheid kregen om hun frisse en zwierige patronen te etaleren. Daarbij werd te stereotiep de hoofden van de Vlaamse torens Albert en Stevens geviseerd. Komt daarbij dat beiden aan Luc Millecamps en de Nederlander Loovens hun meesters vonden in het luchtruim. Na de kampwisseling voerde Beveren de kadans op. Braems meende achter af dat in deze periode de afwezigheid van Heinz Schönberger het sterkst werd aangevoeld. «De Duitser had wellicht andere aksenten in ons spel kunnen leggen» stelde de Zottegemnaar. Niettemin toonde de Beverense oefenmeester zich erg tevreden met de inzet van zijn spelers ondanks de opgelopen achterstand. Samen met Essevee hadden zij voor een spannende en aantrekkelijke lustrumfinale gezorgd. Wij willen niets af doen aan de winst die Waregem op het Freethiel behaalde. Toch had den de Westvlamingen wel enige meeval bij het scoren van hun twee doelpunten. Zo schampte het schot van Danny Veyt af op de body van Freddy Buyl waardoor Pfaff op het verkeerde been werd gezet. Zelfde scenario haast bij de tweede goal. Dit keer stak de «kleine» Martens opportunist Veyt een handje toe. Maar eigenlijk is dit een doekje zoeken tegen het bloeden. Want zo zie je nog maar eens dat men niet al te voorbarig zijn winstkan sen mag proklameren. Gelukkig maar! In de kleedkamer van Beveren beaamde men dat Waregem, in een vernieuwde Popovicstijl, erg moeilijk was te maneuvreren. Nieuwkomer Paul Theunis vond de prestatie van zijn ploeg ondermaats. «Het zal ons weer met de beide voeten op de grond plaatsen,» stelde de Lim burger, die ondertussen wel goed ingeburgerd schijnt aan de Klapper straat. Door hiaat van Schönberger ontbrak het bij geelblauw aan koördinatie tegenover een beresterk Waregem dat de thuisploeg goed opving en snel counter de. Volgens Wilfried Van Moer was het een ernstige verwittiging in het vooruitzicht van de komende kompetitie. Inderdaad, in de eerste ontmoeting tegen Kortrijk zal Beveren uit een ander vaatje moeten tappen wil het niet met lege handen huiswaarts keren. Dat de Waas landers het Westvlaamse lesje maar goed ont houden Lm Van Bel Danny Veyt scoort Vijf minuten voor de koffie en Jean-Marie Pfaff kon de solotoer van Desmet, die telkens voorbij Mare Baecke op dook als een duivel uit een doosje, met de voet redden. Twee minuten later zette de trage maar intelligent spelende Mucha alweer op links een copybookaanval op maar Danny Veyt, tot- rian zeer weinig bij de bal, schoot met zijn link se kattepoot hoog over. Uitstel echter want de ufo van de ex-Sint-Ni- HaTpnflflr nog net voor inrukken belandde wel in de kooi van de Beve rense nummer één. Bij dit doelpunt was op nieuw Mucha betrokken die Desmet bediende. Smetje trok voor tot bij Veyt die geen moment aarzelde. (0-1). Kranig Beveren Eigenlijk was het te verwachten dat Beveren na de kampwisseling in een nog hogere versnel ling zou hernemen. Wat ook gebeurde. Urbain Braems het een grieperi ge Didi Weihrauch in de kleedkamer en stuurde zijn bijou Ronny Mar tens mee in de frontli nie. Essevee plooide en kraakte maar Wim toon de zich koning. Een vrij schop van Van Moer red de hij met de vuisten net als de loeier van Martens en de door Pat Schoofs hernomen teruggeket- ste bal. Met een schicht van Stevens voorbij de muur wist Deconinck, die zijn Heizelticket op Freethiel verdiende, an dermaal raad. Waregem loerde op de counter. Het kon ook niet anders tegen een Beverense équipe die een wurggreep uithaalde maar het snoer nooit he lemaal dicht kreeg om dat... Herr von Schön berger aan de feestdis zat. Zoals het nogal eens vaak gebeurt kreeg ook zaterdagavond de aan vallende ploeg het dek sel tenslotte op de neus. In de 79ste minuut ver dubbelt roodwit zijn voorsprong dankzij een doelpunt van Danny Veyt. Mare Millecamps we rol. Niet meer als voorspeler maar als mid denvelder met een opval lende bedrijvigheid en bedreven storingswerk alsof hij nog nooit an- SC Lokeren: Hoogenbo- om, Snelders (16' De Wachter), De Schrijver, Dalving, Verheyen, So- ders heeft gespeeld. Wat mer8 (60' Ingels), Lu- een veranderde mentali- banski (60* Van Cauter), teit al niet allemaal kan Mommens, Laroy, Lato, doen. Larsen. Zelfs geel blauw applaus voor Larsen ter Wachter en Van Bij heel wat Bevers ge- Raemdonck. zindé supporters gaat er Cercle Brugge: Barth L„ een rilling over de rug Querter, Schepens, Har als men ook maar van (85. poorter), ver of nabij Preben Lar sen opmerkt. Naast een afkeurend geroep kreeg de Deen waarachtig ook tot twee maal toe geelblauw ap plaus. Hij stond er zelf versteld van. De eerste maal knalde hij formida bel knap op de deklat. De tweede maal was het roos. Het irriterend ge roep zweepte de Deense gouden schoendermate op dat hij in de tachtig ste minuut nog maar eens uitpakte. Zijn over- winningsgebaar in de richting van de Beverse spionkop, die op dat ogenblik reeds respekta- bel was aangegroeid, sprak boekdelen. Hij had eerst Barth ontwe ken, rekupereerde aan de zijlijn, draaide ver rassend en schoot van uit een «onmogelijke) Toeschouwers: 12 A verlu Hot Sporting Lokeren-Cercle Brugge 2-1 De «kleine» finale om de beker van Vlaanderen, zoals officieel de strijd om de derde en vierde plaats genoemd wordt, heeft inderdaad weinig om het lijf. Men kan zich dan ook vragen stellen of het organi seren ervan nog veel zin heeft. Niemand loopt graag rond met de gedachte niet om de hoogste eer te mogen strijden en een soort van voorwedstrijd af te haspelen in afwachting dat de «grote» finale begint. Wat men er wel overhoudt is misschien wel een aardig centje. De nummer drie ontvangt 20 procent van de netto-inkomsten, de nummer vier nog 10. Deze elementen in mineur hebben nochtans niet belet dat Lokeren en Cercle Brugge, finalisten Qeen ^ans voor werkpaard Lato (Lokeren-Cercle Brugge 2-1) (pm) verleden jaar, er op de Freethiel nog van maakten wat er van te maken viel. Wie de zwembroek slotminuten, reeds om half zes verwis- Onmiddellijk na de seld had voor een hemd rust was Skov hem even dat nog gerust met kor- wel te vlug afgeweest, te mouwen kon, zag dus Cercle, dat er duidelijker een niet onaardige par- feller tegenaan ging dan tij. De eerste helft ver- in de eerste helft, was hep globaal genomen in via een kopstoot van de Lokers voordeel, Cercle Deen naastzij kunnen Brugge nam zowat het komen. Lato had in de tweede bedrijf voor zijn 34ste minuut de score rekening. Bij Cercle op 1-0 gebracht, door Brugge viel vooral Rudy onder Barth door te Haleydt op in zijn nieu- trappen. Larsen en Lubanski kunnen niet bij deze hoge voorzet (Lokeren-Cercle Brifinei 1) (m) Kooiman, Vankerkhof, Broeckaert, Haleydt, Vanderweeën (81' Coens), Skov, Beheydt. Wisselspelers: De poor ter, Talloen, Coens, DHaemers en De Couse- maecker. Scheidsrechter: Fontaine Doelpunten: 34'Lato 49' Skov 80' Larsen Toesohouwers: 3.0 Boekintren: Geen Rudi Haleydt speelde zaterdagavond met Cercle Brugge op de Freethiel. Tegen Lokeren. De pocketvoetballer uit het Dendermondse Schoonaarde maakte een goede beurt. Als middenvelder dan nog wel. Normaal is Rudi een spitsloper, een targetman ook. En een kerel met een hard en precies schot in de seizoen tegemoet ga. Wanneer ik vroeg konditie ben, zoals nu, is dat steeds een gun tig voorteken. Doordat Paul Courant verstek moest laten gaan, kreeg Haleydt de rol van spelverdeler trapte van op de doellijn hoek binnen. Meteen een vrijschop die via de stond de overwinning body van Martens tot bij vast. Veyt belandde. Wel was daarvoor di- Danny schoot staal- verse malen een attente hard tegen het dak van Hoogenboom nodig ge- Pfaffs doel (0-2). weest. Hij tikte onder Beveren zou Beveren andere vrij vroeg in de echter niet zijn indien wetjstrjj(j een verre bal het zich als een geslagen yan Kooiman over en hond zou laten, afjak- moest tweemaal toe ken. Geelblauw bleef voeten tijdens de <Ik kan zoiets aan. Dat weet ik al langer dan gisteren. Mijn vroegere trainer, Hans Croon, geloofde er niet in. Maar of die man de voetbal paus is, laat ik in het midden. De uitspraak komt niet van mij, doch onlangs hoorde ik iemand zeggen dat Croon blind moet zijn als hij tot die konklusie kwam» Haleydt het Waregem achter zich en ver huisde naar het Olympiastadion: «Ik betreur die transfer niet. Al ben ik ervan overtuigd dat met Popovics, de nieuwe «sterke man» van de Gaverbeekploeg, land te bezeilen is. Er zaten ook Waregemnaars naar Rudi Ha leydt en Cercle Brugge te kijken: «Jammer dat Rudi wegging. Vooral omdat Delesie in zijn plaats kwam. Er is geen vergelijking moge lijk. Delesie kan alleen als linksbuiten uitge speeld. Haleydt is een all-rounder Rudi: «Ik veronderstel dat ik een uitstekend

De Voorpost | 1981 | | pagina 16