lij ml oor Voor de prijs van niet eens een half pakje sigaretten een IV-blad heel de week WIE WORDT HENGELKAMPIOEN OP STADSPARKVIJVERS? 4' A -star HOOGSTRAAT EN DORP INGEPALMD DOOR KERMISSFEER Nog 2 weken geduld aa uw dagbladverkoper vanaf dinsdag 1 september Een korte plechtigheid in de Hoogstraat /.mg gt luwen i ie dag t perfe - ichtin' aar bij De Hoogstraat en het Dorp van Hofstade waren op zondag 16 augustus 1981 ingepalmd door een echte kermissfeer. Een van de meest opvallende aktivitei- ten daar was de tekenwedstrijd. Het aantal deelne mers, bijna 150 brak het record van vorig jaar. De Hoogstraat was voor de gelegenheid verkeersvrij gemaakt zodat de kunstenaars in de dop in alle rust aan het werk koncfèn gaan. Gewapend met een blad tekenpapier van ruime af metingen en een doos Chinese stiften, alles gra tis bij de inschrijving ter beschikking gesteld, kon de fantasie de vrije loop worden gelaten. De enige beperking goldt het on derwerp. Dat diende ver band te houden met de kermis om te vermijden dat men zich in geval van absolute vrijheid vooraf op een bepaalde teke ning zou geoefend hebben. Non-figuratief De wedstrijd was nog geen half uur aan de gang of de eerste stukken werden reeds binnenge bracht. Die eerste doeken waren zo te zien vluchtig geschetst met een non- figuratieve hand met hier en daar een neiging tot kubistische benadering. het dorp zelf werden ju dodemonstraties gege ven. Onder leiding van een paar zwarte gordels werd de techniek van het vallen uit de doeken ge daan en werden een paar schouderworpen ten bes- Judo-demonstratie in de Hoogstraat Klein maar dapper! Anderen daarentegen hadden na drie kwartier nog geen streep op pa pier gezet maar vele meesterwerken worden slechts na moeizame geestesinspanningen ge schapen. Veel zweet werd er in elk geval gela ten. De zon brandde op de gekromde ruggen. Hier was er een die dui delijk nog in zijn blauwe periode was, een andere was reeds aan zijn rode jaren toe. Allen spanden zich ten zeerste in want er lagen niet weinig prachti ge prijzen te wachten op de bekroonde werken. Wie geen speciale ver melding van de jury kreeg moest in elk geval niet met lege handen naar huis want elke deel nemer kreeg alvast een geschenk mee. Daarmee is de tekenwedstrijd, sa men met de judodemon stratie, de beste organi satie op de Hoogstraat geworden. Winnende te kenaars: categorie tot 6 jaar: Boel Bart, van 7 tot 11 jaar: Gravez Geert, van 11 tot 16 jaar: Van Cauwenberghe Tania. Wie er instond voor de ruilbeurs weten, we niet maar er is niet veel van te merken geweest en er zal dan ook niet veel van ei genaar hebben verwis seld. Judo en krea Meer in de nabijheid van Een nieuw, handig, klein praktisch, overzichtelijk en bovenal spotgoedkoop TV-blad. In zakformaat,^ maar met komplete programma's*^ Vanaf dinsdag 1 september bij uw te gegeven. Toeschou- viel het voor sommigen wers en bewonderaars zwaar terug op de fiets te waren er doorlopend stappen maar het ganse meer dan voldoende deelnemersveld bereikte maar wie zich zou geroe- toch de aankomst. De pen voelen om het beoe- vlugsten na vier uur en fenen van judo aan te dertig minuten, de traag- vatten dient te weten dat sten na ongeveer acht uur rijden. De meningen over de uitstap waren verdeeld: nooit meer, ik zit kapot, waar is mijn bonnetje, maar al bij al kon het een geslaagde uitstap worden ge noemd. Op de kreabeurs kon worden kennis gemaakt met een aantal manieren om de vrije tijd op een aangename en tevens nuttige wijze door te brengen. De kunst van het zeefdrukken, riet- vlechten, email en aarde werk werd aanschouwe lijk voorgedaan en wie lust had kon zelf de han den uit de mouwen ste ken teneinde zijn vaardig heid op een klomp ruwe klei te proberen. Op de late namiddag ver zorgde de Koninklijke Fanfare Sint Cecilia nog (KDC)een wandelconcert ter wijl de boeken-, bloe men- en platenbeurs van er voor het behalen van ^et Davidsfonds verder een zwarte gordel veel belangstellenden bleef inspanning en inzet ver- aantrekken, eist is. A.D.B. Optocht van de plaatselijke majoretten en fanfare (KDC) Ook het jeugdhuis Pallie ter heeft zich in de ker- misweek niet onbetuigd gelaten. Een paar dagen voordien had er al een fietstocht op het programma ge staan. Meer dan veertig moedige fietsers hadden zich voor de rit inge schreven. De zon scheen en het parcours door de velden en tussen de bo men lag er schitterend bij. Lang duurde dit ech ter niet want in de namid dag viel er een flinke re genbui. De pick-nick plaats lag goed genoeg verscholen en werd het cullinair hoogtepunt van de tacht. Na de maaltijd Zondag 23 augustus 1981 programmeert het Stede lijk Comité voor Vrijetijdsbesteding, van 14 uur tot 17 uur, het «Hengelkampioenschap Interclub Stad Aalst» op de vijvers van het Aalsters stadspark. De fraaie resultaten van de tekenwedstrijd voor kinderen (KDC) De techpische leiding van deze grote hengelwed- strijd wordt waargeno men door de aktieve hen- gelmaatschappij «De Toogvissers» uit Erem- bodegem. En de prijsuit reiking zal te 19 uur plaatsvinden in het lokaal van «De Toogvissers» het café «'t Dobbelke», Hogeweg 44 te Erembo- degem. Voor alle inlichtingen en reglementen van de wed strijd kan iedereen te recht bij de «Dienst Vrije Tijd» Kattestraat 33, Aalst. De officiële oprichtings datum van de «Hengel- maatschappij De Toog vissers» dateert van 25 oktober 1970. Sommige hengelliefheb- bers zullen zich wellicht nog wel herinneren hoe, in 1970, een Toogvisser, Marcel Van Den Eynde, op het Julianakanaal in Nederland, wereldkam pioen wedstrijdhengelen werd en nadien in Erem- bodegem door de Toog vissers in een open wa gen naar het gemeente huis gebracht werd... De Toogvissers organise ren een zevental klub- wedstrijden per jaar. Na elk jaar worden de kam pioen, de koning en de wedstrijdwinnaars gehul digd tijdens het jaarlijks gezellig Toogvisserseet- maal in het lokaal. Ere-voorzitter van «De Toogvissers» is Bourlon Gilbert. Het voorzitterschap wordt waargenomen door Permentier Jan. On der-voorzitter is Van den Burght Kamiel en sekre- taris is Verhofstadt Florean. De Toogvissers verwach ten heel wat deelnemers aan deze grote hengel- wedstrijd die in het stads park plaatsheeft, in een gezonde omgeving en in een ontspannen sfeer! En het aktieve bestuur ziet met spanning de prijsuitreiking in «'t Dob- belken» tegemoet waar ongetwijfeld na de wed strijd nog enkele uurtjes gezellig zal nagekaart worden en het klublied zal gezongen worden. (Tekst: Verhofstad Flo rean - melodie: Aan de oevers van de Dender). Vroeger zater er langs de Dender vissers langs iedere kant maar vandaag is het iets anders geen vissers, grote stank. Daarom vragen wij als vissers aan onze overheid een collector, een instal latie om te zuiveren die vuilig heid. Ja vissen op de Dender voor elke gezonde mens een utopie, wie zal het zeggen toch is 't onze grote wens. Tot slot een ander pro bleemken de Gerstjens ons allen bekend iedereen hoopt, maar ge weet wel de stad van Aalst die heeft geen geld. De Dender visrijk en I is ons aller ideaal maar denkt goed, alleen maar als we ons best doen maal. (bis) (DJ De federatie voor Toerism|f Oost-Vlaanderen en de senbond van Gent en Oi Vlaanderen zetten in septi bcr en oktober de reeks delingen door minder bekt hoekjes van Oost-Vlaandt verder. Nu komen Hcrzek september), Gavere-Serm zake (19 september), Stel (3 oktober) en Moerzeke oktober) aan bod. Het telkens om gezinsuitstapj Meer inlichtingen zijn te b< men bij de Federatie voor T risme in Oost-Vlaander S Kon. Maria-Hendrikaplein ubl_ te 9000 Gent (091/22.16.31] werk gusti De Gordel is een wielermi festatie waarop Vlaanderen fietsen wil, uit 'Svtei nodigd is. Het gaat hem a ig va alleen om een grote spotti |n we voor wielertoeristen, maarc j voor al wie voor de sport» nsc|ac voelt. De fietsdag heeft pb op 27 september en omvat schillende aktiviteiten. meer inlichtingen: 358.59.90 of bij de schepen* sport van uw gemeente. 94' ibou sep 'a',ïtoler ipend aard pul ig. Hf mee: left c vra« eeste atste de sniet lendf latste ngst< aluint 2- 21.8.1981 - De Voorpost

De Voorpost | 1981 | | pagina 2