en RALLY W.T.C.-OCTOPUS TE MERE e maMteassassais,«s ttszsrsi ste Aalsterse Jaarbeurs sx door de van 22 tot 31 augustus llHd£oo'Balietvan Vier je ook mee kermis «Arond»? T ZEVENDE KNOOPSGAT T IS WEER (BIJNA) VOORBIJ, DIE MOOIE ZOMER... Pluim voor Rode Pluim De Voorpost - 21.8.1381 - 5 Dag allemaal! Toepasselijke woorden eigenlijk om dit stukje te beginnen; «Dag allemaal!» - want zie, na drie weken afwezigheid ben ik er weer, met beide voeten in goeie Vlaamse grond. 't Is altijd mooi de rompslomp de rug toe te keren, maar meestal is 't ook altijd even mooi ernaar terug te keren. Zoals zovelen nu de laatste tijd doen of hebben gedaan. De vakantie zit er immers weer eens bijna op, of om het met de titel van een semi-smartlap te zeggen (In mijn Serie: «Hoe zeg ik Het met een Semi- Smartlap?»): 't is weer voorbij, die mooie zo mer. Nou, bijna dan toch. Voor bruinen is 't weer te laat geworden, tenzij je nog even naar de Koot Dazuur kunt, op e rappeken. Is het jou ook al opgevallen dat je, na terugge keerd te zijn van Verre Landen, meent dat alles thuis nu wel heel erg veranderd moet zijn in tussentijd, en dat je dan alles nog net aantreft zoals je het verlaten had? Een mens is niet onmisbaar, newaar, en in de vakantie is 't immers komkommertijd, dan gebeurt er niets, helemaal niets. En zie, zelfs de vakantie behoort nu al weer bijna tot het verleden: binnen een paar weken kunnen we al spreken van kwamkwammertijd. Wij zijn naar Griekenland geweest. Elke en ik. Dat zeg ik nu niet om te dikkenekken, hoor, maar om uit te leggen dat ik, boerken van den buiten, het ginder in dat Ver Land wel echt op mijn heupen kreeg. Heimwee, weetjewei, dat krijg je enkel in Verre Landen. Dan zit je voor je tentje (of voor je hotelletje) te mijmeren van Home Sweet Home. En mayonnaise (met echte frieten zoals alleen Resi die kan bakken, zo bruin knappend, ja, mevrouw, probeert u het ook maar eens, misschien wordt u er zelf nog op de valreep een tintje bruiner door) hadden ze daar niet, en plattekaas evenmin. En frieten eigenlijk ook niet. Ze hadden daar alleen maar ouzo. Ên «Het Laatste Nieuws». Ja, dat Laatste Nieuws, dat is weeral nog ne keer een ander historie. Sta ik daar zo aan een kraampken mijn vijftig drachmes vaarwel te kussen om een krant te kunnen bemachtigen van Das Vateriand en zo wat op de hoogte te blijven van wat er in het thuisland zoal gebeurt, en vind ik daar alleen het Laatste Nieuws, zeker! Nee hoor, geen Voorpost! Waren dat lappen, zeg! Ik natuurlijk met de handen in mijn dunner wordende haarbos, want plichtsbewust als ik ben, zat ik ginder al te denken aan de stukjes die ik hier aan 't papier zou toevertrou wen. Maar nee, vergeet het maar. Want wat kan ik nu met Het Laatste Nieuws aanvangen? Daar staat bijna niks in van Aalst! Onwetend en als een blinde met zijn stok tastend in het duister naar een stukje inspiratie, keerde ik dus terug, wanhopig, hopeloos («Ho- Pe-Loos» - de zomerhit! Tura citeren kan ik ook al!) en niet meer wetend van welk hout pijlen te maken. Waarover zou ik nu moeten schrijven, eens terug in mijn dierbaar Aalst!? Zelfs de regering was niet gevallen!!! Maar allez, 'k mocht eigenlijk nog niet klagen hoor, want net voordat we vertrekken kreeg ik daar een krant in handen waarin piekfijn be schreven stond hoe hier 't één en 't ander afgebrand was. Bij gebrek aan water. Moest 't nu nog bier geweest zijn waarmee ze in Aalst blussen, dacht ik, dan zou je nog kunnen bewe ren dat de pompiers hun kelen hadden geblust in plaats van die meubelfabriek. Maar water!? Alhoewel hoor, D'haeseleer heeft zijn best ge daan. Al is de vuurhaard nog zo snel, D'haese leer achterhaalt hem wel! Met dit gevleugeld gezegde, wordt het dan weer eens sluitingstijd voor mij. O ja, bedankt voor jullie kaartjes. Berreken B, wielertoeristen en de daaraan verbonden clubs gezet en de sportlui wer- club met 19 deelnemers ncht In juni, dit jaar, was hun grootste verdienste van de belangrijkste gelegenheid deze keer een tocht naar Blankenberge en dank zij de urtste- overhandigd werd aan de ook een ruim aantal niet- kende organisatie van het bestuur werd deze trip Beekkantvrienden uit Ot- aangeslotenen, wieler- een ongekend sukses voor de deelnemers. tergem die voor het liefhebbers die wellicht Op 15 augustus I.I., ter ruim honderd deelne- mikrobe te Pakken qelegenheid van kermis mers hadden de kermis wninHo nf «mo bebben een 0°^ de vol- halfoogst, richtte men te Mere aldus sportief in- niserende gende zondagen van de voor de tweede maal een Octopusrally in, georga- -. niseerd voor alle wieier- 3H toeristen van Erpe-Mere. HMj Naast de inrichtende club flQH rs verrjnamen nog vijf clubs uit afeaftj de andere deelgemeen- ten deel aan deze groots opgezette rally: Sona Bambrugge, Wielervrien- S. ,w den Burst, Beekkant- I vrienden Ottergem, Wil- V H len is Kunnen Vlekkem en -J"--' gw&jpp De Groenzoekers van x Een parcours van 60 km jMLr was zodanig uitgestip- aft peld dat de wielertoeris- afift ten praktisch geen enkele keer de fusiegemeente e f moesten verlaten en de gehele tocht op eigen bo- Jr dem plaats greep. Tij- ■ftreT Minn| dens de rustpauze, onge- f jÉjlr Tif veer halfweg, waren K nk.. «HHr vrienden ^n^urst.'6'De Schepen De Wolf biide overhandiging van de prijsbeker (KDC) »n V JJs Groepsfoto van de Meer se wielertoeristen M_to m 15 uur: opening jaar- Fanf. «Stedelijke Vrijwilli- De 34«' Jaarbeurs van Aalst gaat traditioneel de tweede helft van augustus door. In de Keizershallen van 22 tot en met 31 augustus, telkens toegankelijk van 15 tot 21 uur. Bij de perskonferentie verstrekte voorzitter van het Feestkomitee Frans Wauters volgende bijko mende informatie. (KDC) partij zullen zijn om sa men met WTC Octopus een gezonde sport te beoefenen. Het bestuur dat samen gesteld is uit D. Eeckhout (voorz.), E. De Vos (on- dervoorz.), M. Massez (sekret.), L. Coppens, R. Van Impe, H. Fahy en E. Van den Bergh (be- stuursl.), kondigde ook reeds een sportavond aan op 28 november a.s. met de medewerking van plaatselijke wielervedet- ten, een gebeuren dat zal plaats grijpen in het Cen trum Sint-Anna te Bam brugge. J.D.V. Het aantal exposanten is ongeveer hetzelfde als de voorbije jaren. Het schema van de laatste ja ren wordt ook nu ge volgd. Pluspunt is alles zins het kunnen beschik ken over een supplemen taire parkeergelegen heid, deze van de nabij gelegen brouwerij want dan toch weer parkeer plaats biedt aan een veer tigtal wagens meer. Qua spektakel wordt vooral aandacht ge schonken aan het volkse element en er werd ge zorgd voor een typisch «Hollandse avond». De dag voor minderva- liden en derde leeftijd blijft, doch die van de mandatarissen blijft dit jaar althans, achterwege. Het aantal bezoekers dat in 1979 ruim 46.000 bedroeg, doch verleden jaar daalde tot 43.000 zal worden gestimuleerd, via affiches langs de weg en aan de vensters, via ban derolles op de wagens en een aantal extra-publici- teitsborden. Ook een «jaarbeurskrant» mag worden verwacht. Aan restauratie van het dak van de Keizershallen wordt druk gewerkt en de jaarbeurs kan bereikt worden via de ingang aan het Keizerlijk Plein. Ook de stad heeft een stand, vlak bij de ingang. Een deel ervan wordt in genomen door de uitslag van de étalagewedstrijd en een ander deel wordt 16 uur: voordracht «bloe- menschikken» door echt paar De Smet van de fir ma Bloemenrijk. Demon stratiestukken worden gratis verloot onder de deelnemende dames. 19u15: koncert door de Kon. Harmonie «Al Groeiend Bloeiend» 21 uur: show met Joe Harris, Chrissy en orkest, Willy Sommers en or kest, Paul Roelandt, Patty Devick. Presentatie Ro Burms. Dinsdag 25 augustus 15 uur: opening jaar beurs 19u15: koncert door de Kon. Fanf. «Kunst en Vermaak» Vrijdag 28 augustus 15 uur: opening jaar beurs 19u15: koncert door de Kon. Harmonie «De Oude Garde» 21 uur: Aalsterse Avond georganiseerd door de v.z.w. «Aalsters Karna- valverbond, presentatie Keizer Kamiel, muzikale begeleiding: F.S.-Band. Zaterdag 29 augustus 08.00 uur: op de gewone marktpleinen, 28ste Gro te Feestmarkt. Gratis tombola, waardevolle prijzen in natura en waar debons. 09.00 uur: opening van De deelnemers aan de tekenwedstrijd samen met enkele van de organisatoren. De echte kermisleute van vroeger op «Den Dries» (omgeving Geldhofstraat) is hét nog wel niet geweest, maar er werd een stap gezet in die richting, zo werd het aangevoeld door de velen welke vier dggen lang hebben deelgenomen aan de talrijke volkse manifestaties in die wijk in het afgelopen week-end. Twee maand geleden werd door de CSC wijkklub De Rode Pluim een schuchtere stap gezet om de wijkkermis van weleer nieuwe luister te geven. In samenwerking met de uitbaters van de buurtcafés De Pluim en De Krefters en samen met enkele buurtbewoners werd een kermisprogramma opgesteld dat volledig de verwachtin gen heeft ingelost Getuigenis daarvan: de grote deelname van omwonenden aan de verschillende volkse manifestaties en de twee café-bals die tot in het vroege ochtendgloren uitliepen. Kinderen V Toppers waren o.m. de kinderspelen en tekenwedstrijden. In het «mini-spel zonder grenzen» moesten vijf proeven worden afgelegd. Zo was er een stoeltjesdans, appelen op-pikken uit het water, beste dans, citroenen proeven en titels van fonoplaten raden. Erg gemakkelijk op het eerste gezicht maar toch met heel wat plezier gespeeld. Deze wedstrijden werden van kommentaar voorzien door deejay's van streekzender radio Caroline. Hoe het op een kermis kan gaan: frituuruitbaters van aan het Eendracht Aalst stadion schonken aan alle deelne mers een «gratis» pakje fritten. Om in de kermissfeer te blijven. De Ruil- en rommelmarkt zondagmorgen kon rekenen op de deelname van enkele uitzonderlijke marktkramers die vooral pikante waren tentoon stelden, waaronder o.m. een «kunstgebit». Gratis Aan de belotwedstrijden namen telkens een dertigtal kaarters deel en de klassementspremie, geschonken door CSC De Rode Pluim werd gewonnen door Jan Coppens, voor M.A. Van Den Bossche en Hubert De Backer. Suces was er ook weggelegd voor de kindertekenwedstrijd met 23 deelnemers. De Biljartwedstrijden, gerrebolling voor de vrouwen; de^ «gratis» koffietafel van maandagavond en de tombola, ten voordele van Voetbalklub De Pluim, werden met succes afgewerkt. In elk geval zou dit initiatief met een wat betere voorbereiding, volgend jaar kunnen uitgroeien tot het echt laten herleven van de kermissfeer van vroeger jaren in deze wijk. Vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 augustus wordt in Erembodegem kermis «Arond» gevierd: de traditionele kermis voor de buurtgemeenschap van de Welleweg, Kouterbaan, Vrijheidstraat, Nieuw- straat. Boomgaardstraat, Keppestraat, Alfons Van De Maeiestraat, Verbindingsstraat, Molenkouter- baan, Kerkhofbaan, Rooms Hoofstraat, Aalststraat, Ijzerenwegstraat en de Broeder De Cockstraat. En ook dit jaar zorgde het bestuur voor een mooi feestprogramma voor groot en klein. Vrijdag 28 augustus is ie dereen welkom in café «Forum» Keppestraat te Erembodegem waar een reuze «bakschieting» plaats heeft te 20 uur. En noteer alvast: er zijn gra tis vooruit 20 kiekens te winnen! Zaterdag 29 augustus s aari volgende aktivitei- ten geprogrammeerd: te 14u30 in café «Fo rum»: liggende wipschie ting: 2000 fr. gratis vooruit. te 18 uur in café «Cor- nand», Keppestraat: ger rebolling voor mannen en vrouwen: 20 kiekens gratis vooruit. te 20 uur in café «Rooms Hof», Rooms Hofstraat: belotDriis- kamp: 1.000 fr. gratis vooruit. Zondag 30 augustus wordt een feestdag voor de echte sportmannen, want te 14 uur wordt er het startsein gegeven voor een spannende wie lerkoers voor nieuwelin gen en te 16 uur wordt een wielerkoers voor ju niors gereden. Kom je ook eens kijken en... je favorieten aanmoe digen? En... ook aan het jonge, feestvierend, volkje uit de buurt werd gedacht... Want alle kleuters zullen hun hartje kunnen opha len tijdens de kermis op een kinderpaardemolen! Het wordt beslist een heel gezellig weekend voor de kermisvierende buurtgemeenschap. Kom je ook eens kennis maken? Tot dan! (D.B.) promotie voor de Akade- mie van Schone Kunsten en voor karnaval. Hierbij dan het volledig pro gramma van het showge deelte dat door de bezoe kers van de jaarbeurs zelf daarna gratis toeqanke- lijk is. Zaterdag 22 augustus 15 uur: officiële opening in de Keizershallen. 19u15: koncert door de Kon. Fanfare «De Jonge Garde», Moorsel 21 uur: show met Venus, Jimmy Freyrecital. Zondag 23 augustus 11 uur: koncert door de Soc. Harmonie «Hand aan Hand» op de Grote Markt. 15 uur: opening van de jaarbeurs. 19u15: koncert door de Kon. Fanfare Sint-Cecilia uit Erembodegem. 21 uur: show met Conny Vandenbos en Comp., Benny Neyman, Micha Marah en orkest Maandag24 augustus 15 uur: opening jaar beurs 21 uur: Staf Permentier- show met Juul Kabas. Woensdag 26 augustus 14 uur: Namiddag voor de Derde Leeftijd en Min- dervaliden. Georganiseerd in samen werking met het Gemeentekrediet van België en al de bekende vedetten uit het program ma «Liedjes van Toen». Werken eraan mee: En- ny Denita, Jean Walter, Jeanne Marthony, Co Flower, Charel Janssen, Walter Van der Smissen, Roger Danneels, Coen Crucke, Johny Jordaan. Begeleiding door combo Al Van Dam. Presentatie Jan Theys. Gratis toe- gang voor alle 60-plus- sers en mindervaliden. Gratis tombola en kon- sumpties. 15 uur: opening jaar beurs 19u15: koncert door de Aalsterse Postharmonie 21 uur: Freddy Breck-re- cital met Norma Hendy en het orkest «The Tipsy's» Donderdag 27 augustus de feestmarkt door stads magistraat 15 uur: opening jaar beurs 19u15^ koncert door de Fanf. «Sint-Cecilia», Meldert 21 uur: show met Willy en Willeke Alberti, Tante Leen, Johny Jordaan en het orkest Five Pennies Zondag 30 augustus 11 uur: feestzaal stad huis, koncert door de Kon. Fanf. «Door Een dracht Groot» 15 uur: opening jaar beurs 19u15: koncert door de Fanf. «De Terjodenaren», Erembodegem 21 uur: show met Linda Williams, Ann Christy, Dan Ellery, Ann-Marie, met het orkest Henk van Montfoort. Presentatie Pol Van Camp Maandag 31 augustus 15 uur: opening jaar beurs 19u15: koncert door de Kon. Fanfare «Sint-Ceci lia» Hofstade 21 uur: Recital Will Tura. L.H. i eeni ide di ver# 1 van l Rob De Nijs, goed voor een uitstekend optreden.

De Voorpost | 1981 | | pagina 5