groot.lede Oude ambachten Wanzele OORDEGEMKERMIS: 1000-JARIGE TRADITIE OP 't BOERENFESTIJN WAS 't FIJN VOOR GROOT EN KLEIN Tentoonstelling te Oordegem |8e Chir ten aar limapui het s ktiepu eren te r het etten d ijd die ep tus: van di ellen v ton aai - doorg duw c pen of Het ham mi Iild mi apen lii E Desoi ■ch noc ■gen. De imker (kdc) De hoefsmid (kdc) De mondenvlechter (kdc) OOROiGIM 6 - 21.8.1981 - De Voorpost Naar aloude traditie viert Oordegem zijn kermis de vierde zondag van augustus. Het kermisgebeuren had er aanvankelijk een uitgesproken religieus ka rakter, vermits het begin van de kermis dient ge zocht in de mis die jaarlijks bij het gedenkfeest van de kerkwijding werd opgedragen. Van die paro chiekerk is reeds sprake in de jaren 1200, zodat mag aangenomen worden dat de kermis in die periode moet zijn ontstaan. Dat het religieuse karakter nu ver op de achtergrond is geschoven, hoeft geen betoog. De VTB/VAB heeft in samenwerking met andere actieve verenigingen een poging gedaan om de kermis wat meer «volume» te geven. Het pro gramma ziet er dan ook goed gevuld uit. Vrijdag 21 augustus 17 uur: Verlichte Feesta- vondmarkt op het ver keersvrije dorp. Inrich ting Marktcommissie met medewerking van het ge meentebestuur en V.T.B. 18 uur: Wereldrecord Vijffrankstukken Leggen op het dorpsplein. Initia tief Jeugdclub «Tosca». 18.30 uur: Muzikale rond gang door de Koninklijke Harmonie St. Cecilia. 19 uur: Interclub Stunt «Met hoeveel in de Vol vo» - organisatie jeugd club «Tosca». 19 uur: Opening open- deurclub en jeugdinstuif «Goshindo» in de ge meenteschool. 19 uur: Inluiden van de kermis door jeugdclub «Tosca» in «Het Witte Paard» met Studio Disco 2000 - inkom gratis. 20 uur: Receptie en rond gang in de gemeente school door het gemeen tebestuur ter opening van de kermis en de ten toonstellingen V.T.B.- V.A.B. - S.C. Rank - Het Rode Kruis. Zaterdag 22 augustus De hele dag open- deurclub - alcoholvrije jeugdcafé met jeugd- en gemeentespelen, door Goshindo. 14.30 uur: Voetbalwed strijd (Miniemen) F.C. Oordegem - Eendracht Aalst 16.00 uur: Voetbalwed strijd (Knapen) F.C. Oor degem - Oudegem 14.30 uur: Baskettornooi (reserven) Vlierzele Spor tief - Lede Leeuwerik (ge meenteschool). 16.00 uur: Baskettornooi (1e ploeg) Vlierzele Spor tief - Lede Leeuwerik (ge meenteschool) 18.00 uur: Groot avondcriterium voor In ternationale liefhebbers. Oordegemcentrum 25.000 F. prijzen - 10.000 F. Premiën. Organisatie «Sport en nering» met medewerking van het ge meentebestuur. 19.00 uur: Volksherberg met accordeonmuziek en drummer Mick Cooppens «In de Sperteleir» op de speelplaats van de ge meenteschool. 19.00 uur: Kermisfuif met jeugdclub «Tosca» in het Witte Paard met Studio Disco 2000 - inkom gratis. 19.00 uur: begin van de tweede jeugdinstuifa- vond bij Hoshindo in de gemeenteschool. Zondag 23 augustus 9.30 uur: Baskettornooi - gemeenteschool - Minie men Juffrouwen - Vlier zele Sportief - Hellas Gent. 11 uur: Baskettornooi - gemeenteschool - Kadet- ten Vlierzele Sportief - Okapi Aalst. 10 tot 22 uur: Tentoon stellingen - gemeente school. Kunstbreiwerken van Denise Peynsaert Oud-Oordegem door V.T.B. - V.A.B. Kunstschilder Boon- aert - S.C. Rank Het Rode Kruis - Dien sten en werken. 14 uur: Kermisfuif in «Het Witte Paard» met Tosca Het Boerenfestijn in de Bosstraat in Lede is al een vaste traditie geworden. Terwijl vorige jaren alles gekoncentreerd werd op één dag werd er dit jaar t.g.v. het jaar van de gehandikapten een tweedaagse van gemaakt. Zaterdag 8 augustus wer den tegen 15 u. gehandi kapten en hun begelei ders, familie en vrienden verwelkomd en vergast op gratis konsumpties. De hoofdbrok van het festijn volgde dan de zon dag 9 augustus. De nami- dag was duidelijk be doeld voor ouders met hun kinderen. Er werden allerlei oude volksspelen georganiseerd, zoals ringwerpen, mastklim- men, zakkenlopen, gerre- bollen, vogelpik, bak- schieten enz. De reukor ganen werden gestreeld door de verleidelijke geur van ovenverse ovenkoe ken, warme worsten enz. De Lekkere rijsttaarten en boterhammen met kop gingen ook lustig van de hand, terwijl bij een lek ker glas Oud Sottegems van de sfeer die killer was dan vorig jaar van het gehele gebeuren kon worden genoten. De goochelaar Prof. Sarkos had de kinderen vast in de hand en tegen de avond liep de hoeve vol en bracht het Combo Louis Lind de aanwezi gen in de nodige stem ming. Alhoewel men er, vanwege het weer, niet op de koppen kon lopen, was het toch een ge slaagd en gezellig feest. en Studio 2000. Inkom gratis. 14 uur: Voetbalwedstrijd - Reserven F.C. Oorde gem - Smetlede 16 uur: Voetbalwedstrijd - Beker van de Dender streek F.C. Oordegem - Smetlede 14 uur: Poppenkast voor de allerkleinsten - ge meenteschool. Organisa tie Goshindo Gakko. 17 uur: Ren je rot kwis op de speelplaats - inrich ting Goshindo. 17 uur: de Damesbond nodigt uit op hun Tea room. 17 uur: Rondrit en Show van Oldtimers - dorps centrum op uitnodiging van V.T.B. - V.A.B. 18 uur: Drive in show «Radio Contact» zaal Fiesta ingericht door Jeugdhuis «De Zok». 19 uur: Optreden met Rock Show van «Der Poli zei» met in voorprogram ma «The Lads» (Lede) in de feestzaal St. Martinus; inrichting jeugdclub «Tosca». 19 uur: muzikant en be stuur V.T.B.-V.A.B. brengt een bezoek aan de centrumcafé's. 19 uur: 3e jeugdinstuif in de gemeenteschool door Gishindo. Maandag 24 augustus 9.30 uur: Solemnele kerkdienst voor de over leden parochianen. Van 10 tot 11.30 uur: «Schat het Feestvarken» org. V.T.B.-V.A.B. 10.30 uur: Kermisrond- gang met paardentram door de Koninklijke Har monie St. Martinus. 10 uur: Disco-Party met studio Disco 2000 in café «Het Witte Paard» door jeugdclub Rosea. 12 uur: Damesbond - Wa- felbak met koffie en/of ijs in de gemeenteschool. 17 uur: Prondelmarkt - Oude Ambachten - De Schoppenmaker - Ruil- markt. Eerste Occasiemarkt van fietsen - bromfietsen - moto's - auto's - aan hangwagens - boten. Or ganisatie V.T.B. - V.A.B. 17 uur: Finale wereldre cordpoging vijffrankstuk ken leggen (doel 54 m.) Dorpskom. Organisatie «Tosca». 17.30 uur: Animatie met «New Orleans Street Jazzband» in het dorps centrum op uitnodiging van V.T.B.-V.A.B. 18 uur: Grote Jiu-Jitsu demonstratie door Go shindo Gakko op de 20 uur: Wereldrecord houder vuurspuwen door internationaal circusar tiest «Mr. Swing» Fakir - Degenslikker - Slangen bezweerder unieke at tractie op de speelplaats. Gratis aangeboden door de V.T.B. - V.A.B. 21.30 uur: Officiële we ging van het «Feest varken». 22 uur: Groot Kunstvuur werk rond de kerk aange boden aan de bevolking door het gemeentebe stuur. Dinsdag 24 augustus 9 uur: Solemnele kerkdienst voor de oor logslachtoffers. 16 uur: Wielerwedstrijd voor Juniores op de wijk «Kouter». Organisatie «Sport en Nering» met medewerking van het ge meentebestuur. 16 uur: Sluiting van de kermis in «Het Witte Paard» met Disco 2000L en disc-jockey Peir Total. Tentoonstellingen: Vrijdag en zaterdag van 18 tot 22 uur. Zondag en maandag van 10 tot 22 uur. Kunstbreiwerken door Denise Peijnsaert (Lede) Oud-Oordegem: Fo to's. Inrichters V.T.B.- V.A.B. (in gemeente school) Schilderijen door Col- paert. Inrichters: S.C. Rank in oud-gemeente huis. Werking en diensten van «Het Rode Kruis» in tent grote Parking. Van zaterdag tot dinsdag Reuze groot drie-dimen sionaal V.T.B.-bloemen- tapijt op het dorpsplein. Realisatie Filmclub. De Old-Timer Show zal een prachtige optocht vormen van een twintig tal veterancars. Na een rondrit door de gemeen te blijven zij tot 19.30 u. tentoongesteld op of rond de speelplaats van de Gemeenteschool. Duivenvluchten met me dewerking van het Ge meentebestuur: In het duivenlokaal «De Zwaluw» bij Julien Lam mens - Kermisvlucht uit Quiévrain - 1.500 fr. ek- stra te verdelen onder de deelnemers uit Oor degem. De socio-kulturele verenigingen VTB-VAB afdeling Oordegem, Jiu Jitsuploeg Goshindo, C.S.C. De Rank Lede en het Rode Kruis Lede in samenwerking met het gemeentebestuur van Lede en het gemeentelijk feestkomitee, organiseren ter gelegenheid van Oor degem kermis een tentoonstelling die op vrijdag 21 augustus om 20 uur in de lokalen van de gemeente school te Oordegem geopend wordt. De beeldhouwer (kdc) VTB-VAB organiseert er een tentoonstelling met kunstbreiwerken van Denise Peynsaert, en ver zorgde tevens een foto- kollektie «Oud Oorde gem», met een selektie van oude dorpsgezich ten. Jiu Jitsuploeg «Go shindo» presenteert een kollektie foto's over de werking van de klub, C.S.C. De Rank pakt uit met een tentoonstelling van schilderwerken van Paul Boonaert in de raadszaal van het oude gemeentehuis. Het Rode Kruis tenslotte geeft een zeer goed gedokumen- teerde uitstalling van ma terialen en dienstverle ning in de tenten op de parking van de school. Deze tentoonstellingen zijn vrij toegankelijk ge durende de kermisdagen van zaterdag tot en met dinsdag. K.D.C.

De Voorpost | 1981 | | pagina 6